Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Hertha Berlin - 27. února 2021   15:30

Wolfsburg
38' Klünter(vl.)  • 89' Lacroix (Arnold)
2:0
(1:0)
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu (77. Guilavogui), Lacroix, Pongračić, Otávio – X. Schlager (90+2. Mehmedi), Arnold (90+2. Philipp) – Baku, Gerhardt, Steffen (86. Joao Victor) – Weghorst (86. Białek).
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Hertha Berlin
Jarstein – Klünter, Stark (C), Dárdai – Zeefuik (74. Netz), Tousart, S. Khedira (53. Guendouzi), Mittelstädt – Darida (74. Lukebakio) – Cunha (46. K. Piątek), Radonjić (46. J. Córdoba).

Fotbalisté Wolfsburgu potvrdili roli favorita, když zvítězili nad o záchranu bojující Herthou. O osudu dnešního utkání rozhodl vlastní gól Lukase Klüntera z prvního poločasu duelu. V samotném závěru se ještě prosadil Maxence Lacroix, jeho pojišťující gól ovšem přišel po několika fantastických zákrocích Koena Casteelse. Konečný výsledek střetnutí. Wolfsburg 2 Hertha 0.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Bartosz Białek (VfL Wolfsburg).
90+4'
Marin Pongračić sestřelil v závěru zápasu Vladimíra Daridu a po druhé žluté kartě byl vyloučen! Hertha už má málo času na srovnání.
90+2'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Arnold, přichází Maximilian Philipp.
90+2'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Admir Mehmedi.
90+1'
Nad rámec dnešního utkání bylo nastaveno 5 minut.
89'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
MAXENCE LACROIX si naběhl na krásný centr Maximiliana Arnolda z rohového kopu a parádní hlavičkou vymetl levý horní roh brány! Zřejmě je rozhodnuto – 2:0. Asistence: Maximilian Arnold.
89'
Wolfsburg má v závěru zápasu obrovský tlak a opět se dostal do zakončení na levé straně šestnáctky, Maximilian Mittelstädt ale míč ve skluzu odvrátil.
86'
Yannick Gerhardt mohl pojistit vedení fotbalistů Wolfsburgu, jenže jeho střela z levé strany šestnáctky byla na vzdálenější pravé tyči zablokována! Kdyby ne, míč by skončil v síti.
86'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Joao Victor.
86'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Bartosz Białek.
84'
Vladimír Darida měl obrovskou šanci, když na pravé straně šestnáctky vypálil z úhlu a jeho přízemní pokus orazítkoval přední tyč brány!
82'
Ke kontaktu vůbec nedošlo a penalta je odvolána! Pro Wolfsburg byly ale poslední dramatické okamžiky obrovským varováním.
81'
Pokutový kop po faulu na Jhona Córdobu se odkládá, protože rozhodčí jde zkoumat video!
79'
Koen Casteels předvedl fantastický zákrok levou nohou proti střele z blízkosti a vzápětí byla odpískána penalta! Hertha má šanci vyrovnat.
77'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Kevin Mbabu, přichází Josuha Guilavogui.
75'
Střídající Dadi Lukebakio se mohl uvést gólem ihned po příchodu na hřiště, jenže odražený míč napálil vysoko nad! Navíc se pak pískal ofsajd.
74'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Dodi Lukebakio.
74'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Deyovaisio Zeefuik, přichází Luca Netz.
71'
Hertha měla na levém křídle výhodu rohového kopu a na přední tyči došlo k hlavičce, jenže jeden z hostů hlavičkoval za sebe a Wolfsburg míč poté odvrátil.
70'
Renato Steffen se snažil prosadit na levé straně šestnáctky a málem se dostal do zakončení, to mu ovšem neumožnil Lukas Klünter a vybojoval odkop.
69'
Střídající Jhon Córdoba se snažil prosadit podél levé postranní čáry, jenže nyní nemohl vůbec nic dělat. Maxence Lacroix ho objal jako medvěd a pískal se faul.
67'
Bote Baku byl na ose hřiště vyvoláván ke střele zpoza šestnáctky a už se na ni chystal, jenže při pokusu o ni byl dohrán čistým skluzem. Hertha se tedy ubránila.
66'
Maximilian Arnold byl zezadu nepříjemně naháněn, a tak se ohlédl za sebe, aby si poté přikryl míč chytře tělem a vykoledoval si faul Lucase Tousarta – 1:0.
64'
Jhon Córdoba si nabíhal na kolmý pas a evidentně byl držen protihráčem kolem těla, jenže faul se pískal na opačnou stranu, což u něj vyvolalo velké podivení.
63'
Hosté se snaží se zápasem něco udělat a vyrovnat, jenže v obrovské šanci je vychytal Koen Casteels a centr z pravé strany byl pro něho nyní snadnou prací.
61'
Hertha Berlín vybojovala na pravém křídle rohový kop, následný centr byl ale příliš dlouhý, zatímco následný pas z opačné strany pak snadno stáhl Koen Casteels.
60'
Marin Pongračić rozehrával na pravé straně hřiště standardní situaci, centr se mu ale vůbec nepovedl a míč skončil v zámezí. Rune Jarstein v klidu odkopával.
58'
Deyovaisio Zeefuik měl obrovskou šanci po centru Vladimíra Daridy z levé strany, na vzdálenější pravé tyči ale hlavičkoval pouze doprostřed brány a Koen Casteels předvedl spektakulární zákrok pravou rukou! Málem 1:1!
57'
Katastrofální zakončení v podobném místě vzápětí předvedl Bote Baku, který se pokusil pohotově vypálit po vysoké svíci, jenže míč vůbec netrefil a minul ho.
56'
Yannick Gerhardt se ocitl v šanci v blízkosti levé tyče a z ostrého úhlu zkusil vypálit, jeho pokus ale zamířil vysoko nad a Rune Jarstein si mohl oddechnout.
55'
Po přestávce se začíná na hrací ploše přiostřovat. Yannick Gerhardt podstoupil souboj o půlící čáry a zezadu do něho poté nepříjemně vlétl Pal Dárdai.
54'
Těsně před vystřídáním na straně Herthy došlo ke střele zpoza šestnáctky, kterou měl na svědomí Maximilian Arnold, jeho pokus však skončil mimo.
53'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Sami Khedira, přichází Matteo Guendouzi.
52'
K dalšímu ostřejšímu střetu došlo v blízkosti šestnáctky Herthy, který odnesl Sami Khedira. Bývalý záložník Realu nebo Juventusu není schopen pokračovat.
50'
Maximilian Mittelstädt a Xaver Schlager šli souběžně do souboje o míč a výsledkem byla hodně ostrá srážka, po kterém na tom byl hůře druhý jmenovaný hráč.
48'
Marin Pongračić nepříjemně přišlápl jednomu z protihráčů nohu a byl potrestán žlutou kartou.
47'
Žlutou kartu dostává Kevin Mbabu (VfL Wolfsburg).
47'
Hertha vstupuje do druhého poločasu s jednobrankovým mankem a na trávník poslala dva čerstvé hráče. O přestávce na hřiště vyběhli Jhon Córdoba a Krzysztof Piątek.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Krzysztof Piątek.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Jhon Córdoba.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Hertha se na hřišti Wolfsburgu prezentuje aktivní a zatím velice sympatickou hrou, která má ovšem jednu kaňku, když si krátce před přestávkou vstřelil vlastní gól Lukas Klünter. Skóre po prvním poločase duelu v Volkswagen Areně. VfL Wolfsburg 1 Hertha Berlín 0.
45+1'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45'
Standardní situace hostující Herthy přinesla několik nepříjemných odrazů míče a nakonec také přízemní střelu zpoza šestnáctky, která byla domácími hráči zablokována.
45'
Paulo Otávio zatáhl před přestávkou za záchranou brzdu a za ostrý zákrok byl potrestán žlutou kartou.
41'
Fotbalisté Wolfsburgu se před pár okamžiky ujali vedení, že by ale na hrací ploše dominovali a vedoucí gól byl výsledkem velkého tlaku, to se říci nedá.
38'
Bote Baku si řekl pohybem o kolmou přihrávku a následně z pravé strany poslal do šestnáctky nebezpečný přízemní centr, který si LUKAS KLÜNTER velmi nešťastně usměrnil do pravého horního rohu vlastní brány! Wolfsburg vede!
36'
Těžko říci, zda chtěl Paulo Otávio na levé straně šestnáctky centrovat nebo střílet, míč ale každopádně minul přední tyč a Rune Jarstein odkopával od brány.
35'
Hertha měla deset minut před přestávkou výhodu rohového kopu, centr z levé strany hřiště ale opět žádné zakončení nepřinesl, a tak trvá bezbrankové skóre.
34'
Matheus Cunha předvedl parádní akci a na levé straně šestnáctky se málem dostal do zakončení, nakonec ale zvolil zpětnou přihrávku, která byla odvrácena.
33'
Wout Weghorst si nabíhal na krásnou kolmou přihrávku, jenže byl v pokutovém území fantasticky pokryt a jeden z obránců Herthy míč ve skluzu odvrátil do bezpečí.
32'
Během nepřesné střely Boteho Bakua nastala velice zajímavá situace. Dvojice obránců Herthy ji totiž chtěla vpádu zablokovat a ve vzduchu se nepříjemně srazila.
31'
Bote Baku měl na ose hřiště spoustu času na to, aby si míč připravil na střelu, jenže se ukvapil a jeho rána minula vzdálenější pravý horní roh brány o pořádný kus.
30'
Kevin Mbabu využil dálnice na pravém křídle a do šestnáctky posílal pěkný centr, před bránou ovšem nebyl nikdo a Rune Jarstein míč bez problému stáhl do náruče.
29'
Paulo Otávio si nedaleko vlastní šestnáctky skvěle pokryl míč při jeho vyvážení směrem dopředu a byl zezadu faulován. Hra byla přerušena. Domácí rozehrávají.
27'
Vladimír Darida se snažil prosadit podél pravé postranní čáry, kde nabral velkou rychlost, Xaver Schlager se ale skvěle vrátil a čistým skluzem ho zastavil.
26'
Hertha se mohla pokusit zahrozit z rohového kopu, jenže následný centr nic kloudného nepřinesl a byl domácími fotbalisty Wolfsburgu odvrácen do bezpečí.
25'
Vladimír Darida dostal nádherný pas na levou stranu šestnáctky a poté se snažil vyzvat ke skórování svého spoluhráče, jeden z obránců Wolfsburgu ale jeho centr v akrobatické pozici dokázal fantasticky odvrátit! Skvělý zákrok.
23'
Wout Weghorst si naběhl na krásný centr ze standardní situace a na přední tyči hlavou zamířil do sítě! Gól však neplatí kvůli ofsajdu!
21'
Zatím sledujeme souboj dvou defenziv, které si počínají bezchybně a nepouští soupeře do vyložených šancí.
20'
Wolfsburg se začíná postupem času dostávat do tempa, zatím ovšem nevyprodukoval žádnou nebezpečnou střelu, po které by mohl padnout úvodní gól zápasu.
18'
Na opačné straně hřiště se pohotově opřel do míče Sami Khadira, jeho volej zpoza šestnáctky ale nabral obrovskou výšku a skončil vysoko nad bránou VfL.
17'
Wout Weghorst měl obrovskou šanci, když ho našel dlouhý kolmý pas spoluhráče. Útočník Wolfsburgu ovšem míč v blízkosti brány hostí nedokázal zpracovat a do zakončení se vůbec nedostal! Kdyby ano, musel by to být gól.
16'
Kevin Mbabu zahrozil na pravém křídle a Pal Dárdai měl co dělat, aby jeho nebezpečný centr mířící do šestnáctky odvrátil na rohový kop, ale povedlo se.
15'
Fotbalisté Herthy potvrdili má slova a na pravém křídle se dostali k přízemnímu centru, prostor na přední tyči ale opět opanovali hráči VfL a nebezpečí uhasili.
14'
Hra se teď odehrává mezi oběmi šestnáctkami a nutno konstatovat, že Hertha je během úvodních minut zápasu lepším a aktivnějším týmem. Gól zatím nepadl.
13'
Vladimír Darida chtěl vybojovat míč uprostřed útočné poloviny svého týmu, jenže to přehnal s důrazem a českému záložníkovi byl vzápětí odpískán útočný faul.
12'
Následoval rohový kop Herthy z levé strany hřiště a přízemní centr mířil na přední tyč, tam ovšem byli pouze hráči domácího Wolfsburgu, který ho odvrátili.
10'
Lucas Tousart se pohotově opřel do míče po zpětné hlavičce svého spoluhráče a jeho volej zpoza šestnáctky zamířil těsně nad! Koen Casteels si na míč nakonec konečky prstů sáhl a dokázal ho vytáhnout na břevno, od kterého se míč odrazil do zámezí! Obrovská šance Herthy!
9'
Oba brankáři jsou zatím bez práce a během necelých deseti minut utkání jsme zatím nebyli svědky žádné brankové příležitosti, natož nějaké střely na bránu.
8'
Fotbalisté Wolfsburgu udělali chybu v rozehrávce a výsledkem byl rychlý protiútok Herthy. Sami Khedira ovšem nedokázal vymyslet nic kloudného a akce ztroskotala.
7'
Paulo Otávio se chtěl prosadit podél levé postranní čáry, přihrávka ovšem byla příliš prudká a zamířila do území, kde byl hostující obránce. Hertha se ubránila.
6'
Už to vypadalo, že se domácí hráči dostanou k míči na levé straně šestnáctky díky aktivnímu napadání, hosté si ovšem pomohli přihrávkou na Runeho Jarsteina.
5'
Yannick Gerhardt využil volného prostoru na pravém křídle a na přední tyč posílal prudký centr, který jeden z fotbalistů hostující Hertby Berlín bez problému odvrátil.
4'
Hertha vybojovala míč v blízkosti šestnáctky a přešla do rychlého protiútoku, jenže následná kolmá přihrávka a útok podél levé čáry nic kloudného nepřinesl.
3'
Wout Weghorst se mohl pokusit přerušit sérii dvou zápasů bez vstřeleného gólu, jenže v blízkosti šestnáctky zapomněl míč za sebou a ke střele se nedostal.
2'
Domácí brankář si často vyměňuje míč se svými spoluhráči a hra se v úvodu zápasu odehrává v okolí brány Wolfsburgu, který je velkým favoritem střetnutí.
1'
Utkání bylo zahájeno a jako první se vydal směrem vpřed tým Herthy. Vladimír Darida ovšem nedokázal vymyslet nic kloudného a Koen Casteels rozehrával.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Pongračić, Otávio – X. Schlager, Arnold – Baku, Gerhardt, Steffen – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Bruma, Roussillon, Mehmedi, Guilavogui, Joao Victor, Philipp, Białek, Ginczek.

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Stark (C), Dárdai – Zeefuik, Tousart, S. Khedira, Mittelstädt – Darida – Cunha, Radonjić.
Náhradníci: Schwolow – Pekarík, Alderete, Netz, Guendouzi, Ascacibar, K. Piątek, Lukebakio, J. Córdoba.

Rozhodčí: Bastian Dankert. Asistenti: René Rohde, Markus Hacker. Čtvrtý rozhodčí: Robert Schröder.
Hertha BSC

V sestavě Herthy BSC se dnes představí český záložník Vladimír Darida (30), zatímco slovenský obránce Peter Pekarík je připraven na lavičce. Do sestavy hostujícího celku se vrací zkušený Sami Khedira a pokusí se přispět k zastavení velmi špatné série hostů. Hertha nevyhrála osmkrát v řadě a během špatné série získala pouze dva body. Během posledních dvou výletů ovšem na stadionu Wolfsburgu neprohrála. Jak dopadne dnes?
VfL Wolfsburg

Wolfsburg bojuje na čele Bundesligy a během utkání s Herthou se bude snažit navázat na vítězství z Biefeldu poté, co ve šlágru předešlého kola remizoval bez gólů s Mönchengladbachem. V útoku dnes nechybí Wout Weghorst, který nedokázal skórovat ve dvou zápasech v řadě teprve potřetí v letošní sezóně. Domácí jsou společně s Bayernem a Frankfurtem jediným týmem, který letos na domácí půdě nepoznal chuť porážky.
Fotbalisté Wolfsburgu hostí v rámci 23. kola německé Bundesligy o záchranu bojující Herthu, do jejíž sestavy se vrací Sami Khedira. Pomůže bývalá hvězda Realu Madrid hostujícímu celku bodovat či dokonce zvítězit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.