Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Köln - 3. dubna 2021   15:30

Wolfsburg
69' Brekalo (Weghorst)
1:0
(0:0)
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon (62. Philipp) – X. Schlager (90+3. Guilavogui), Arnold, Baku, Gerhardt – Brekalo (73. Joao Victor), Weghorst.
Hartmann – Leicher, Schüller
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Köln
T. Horn – Ehizibue, Meré, Czichos, Katterbach (75. Kainz) – Hector (C) (75. Andersson), Schirí – M. Wolf (81. Dennis), Duda (81. Meyer), Jakobs – Drexler (66. Rexhbecaj).

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:8. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:11.
Fotbalisté Wolfsburgu udělali klíčový krok při cestě do Ligy mistrů, po dnešní výhře nad Kolínem nad Rýnem už mají náskok jedenácti bodů na pátý Dortmund, protože Borussia v souběžně hraném zápase nestačila na Eintracht Frankfurt.

Po vyrovnaném prvním poločase měl Wolfsburg po změně stran převahu, nakonec ale hosté mohli vyrovnat, Schirí v samém závěru ale v obrovské šanci hlavou netrefil branku.
90+6'
90+5'
Obrovská šance pro hosty! Po Kainzově centru se k hlavičce dostal Iljas Schirí, trochu si ale překážel se spoluhráčem Czichosem a branku minul!
90+3'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Josuha Guilavogui.
90+2'
Po rohovém kopu Arnolda se do vzduchu zavěsil Weghorst a jeho prudkou hlavičku Timo Horn vyráží!
90+1'
Rozhodčí Hartmann oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Timu Hornovi teď vůbec nevyšel odkop, míč se odrazil k Joau Victorovi, tomu se ale vůbec nepovedlo vystřelit.
89'
Joao Victor u postranní čáry fauloval Dennise, hosté už rozehráli míč z klidu.
88'
Do konce normální hrací doby zbývají dvě a půl minuty, domácí mají míč ve svém držení, konkrétně brankář Casteels.
86'
Rohový kop pro Kolín, Kainzově centru se domácí defenziva ubránila.
85'
Arminia Bielefeld vyrovnala v Mohuči, čímž by se bodově dotáhla na Kolín, ten nad sedmnáctým týmem tabulky zůstává díky o tři góly lepšímu skóre.
83'
Ještě před rozehrávkou ale bude muset být hostující krajní bek ošetřen.
82'
Ehizibue tvrdě vrazil do Joaa Victora, rozehrávat mohou domácí.
81'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Emmanuel Bonaventure Dennis.
81'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Max Meyer.
79'
Wolfsburg znovu hraje na útočné polovině, domácí mají ve druhém poločase herně jasně navrch, byť kromě úspěšného zásahu Brekala další šance chybí.
77'
Po hostujícím dvojstřídání se Jakobs stáhl na post levého beka.
76'
Centr Mbabua našel v pokutovém území Weghorsta, ten hlavičkuje do náruče brankáře Horna.
75'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Noah Katterbach, přichází Florian Kainz.
75'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Sebastian Andersson.
75'
Kolín bude dvakrát střídat, do hry přijdou Florian Kainz se Sebastianem Anderssonem.
74'
Wout Weghorst si našel palebnou pozici u hranice pokutového území, jeho přízemní střelu ale kryje brankář Horn.
73'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Joao Victor.
72'
Souběžně se hrají velmi důležité zápasy pro oba týmy, pátý Dortmund hraje se čtvrtým Frankfurtem 1:1, Wolfsburg by v tuto chvíli měl náskok šesti bodů na Eintracht a dokonce deseti na Borussii, Mohuč pak vede nad Bielefeldem 1:0, což by Kolín udrželo na šestnáctém místě o bod před Arminií.
70'
Gerhardtův přetažený centr byl příliš dlouhý pro nabíhající spoluhráče.
69'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Wout Weghorst se u pokutového území Kolína ke střele ještě nedostal, šikovně ale přistrčil míč JOSIPU BREKALOVI, jenž prudkou střelou prostřelil brankáře Tima Horna!
68'
U střídačky Wolfsburgu se do dresu vysvléká brazilský útočník Joao Victor.
66'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Elvis Rexhbecaj.
65'
První změnu v sestavě chystá také Kolín nad Rýnem, do hry přijde Elvis Rexhbecaj, ten je v Kolíně na hostování právě z Wolfsburgu.
63'
Na trávníku se v poslední době přitvrzovalo, není tak divu, že rozhodčí Hartmann poprvé sáhl po žluté kartě. Po souboji dvou hráčů s číslem 31 ji ukazuje domácímu Yannicku Gerhadtovi, jenž přidržel za dres Mariuse Wolfa.,
62'
Po domácím střídání se Gerhardt stáhne na post levého obránce, kde také hrál poslední zápas s Brémami, Phillip bude působit na postu levého záložníka.
62'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Maximilian Philipp.
62'
Bote Baku doběhl dlouhý pas na pravé křídlo ještě na hrací ploše, pak ale jeho přihrávku před branku odvrátil Czichos.
61'
Rohovému kopu Wolfsburgu se Kolín ubránil, míč se rychle dostal až k domácímu brankáři Casteelsovi.
60'
Přetažený centr Mbabua před Lacroixem uklízí na rohový kop Ehizibue.
60'
Mbabu byl podražen Ondrejem Dudou, volný kop pro Wolfsburg ve středu hřiště.
59'
Hector už je na nohou a odchází k pokračování ošetření za postranní čáru.
58'
Jonas Hector byl ve středu hřiště sražen v hlavičkovém souboji Johnem Brooksem a hostující kapitán bude muset být ošetřen.
57'
Po Brooksově nákopu do pokutového území hlavičkoval Gerhardt přímo do rukavic brankáře Horna.
56'
Mbabu se marně dožadoval odpískání faulu na pravém křídle po sražení Jakobse, naopak mu je ale pískána ruka po pádu na balón.
54'
Neúspěšná souhra hostů před pokutovým územím, zazdila ji nepřesná přihrávka Wolfa.
53'
Poprvé ve druhém poločase se také Kolín podíval na útočnou polovinu, zatím jsou ale hosté daleko od pokutového území.
52'
Jakobs byl tvrdě atakován na achillovku a těžce se zvedá ze země, měl by ale být v pořádku.
51'
Ondrej Duda v osobním souboji ve středu hřiště přidržel Brookse, píská se proti Kolínu.
49'
Schlager znovu hledal před brankou Weghorsta, ten ale na míč dosáhl jen špičkou kopačky a nepovedlo se mu nasměrovat míč na branku.
48'
Po centru Mbabua Weghorst nedokázal svoji hlavičku vměstnat na branku.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas nabídl velmi vyrovnanou podívanou s minimem příležitostí, bezbrankové skóre tak je zasloužené.

Oba týmy měly po jedné zajímavé šanci. V té hostující Jonas Hector trefil břevno, na opačné straně Xaveru Schlagerovy scházely centimetry.
45+1'
45+1'
Ondrej Duda napřáhl ke střeleckému pokusu zpoza pokutového území, mířil však přímo doprostřed, kde byl připravený Koen Casteels.
45+1'
Rozhodčí Hartmann k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Jakobsova přihrávka proletěla předbrankovým prostorem, Dominick Drexler pak měl dostatek prostoru k zakončení, míč však měl na dlouhou nohu a výrazně minul domácí branku.
44'
Po dalším rohu rozehraném po zemi Ehizibue nakopl míč do pokutového území, tam se hosté neprosadili.
43'
Roussillon po předchozím střetu musí být ošetřen a bude chybět při bránění rohového kopu.
42'
Po Katterbachově centru se hosté dožadovali odpískání penalty, rozhodčí Hartmann zůstal v klidu.
41'
Mbabuovi je při útočném výpadu po pravém křídle pískán faul na Katterbacha.
39'
Po přetaženém rohu Arnolda se domácí neprosadili, odraženého míče se ujal brankář Timo Horn.
39'
Střílenou přihrávku Mbabua před branku Noah Katterbach srazil na rohový kop.
37'
Ani další nakrátko rozehraný roh Kolínu nevyšel, znovu se hosté do zakončení nedostali.
35'
Maximilian Arnold ve středu hřiště podrazil Ondreje Dudu a dostává se mu důrazné domluvy od hlavního rozhodčího Hartmanna.
34'
Ehizibueho centr se neujal, pak z dálky střílel Jonas Hector, mířil však nepřesně.
33'
Přeci jen si domácí připravili svoji první šanci. Kevin Mbabu z pravé strany našel v pokutovém území Schlagera, jeho technická střela mířila jen pár centimetrů za vzdálenější tyč kolínské branky.
32'
Na střelecké pokusy to aktuálně je 3:3, do prostoru branky ještě neletěl žádný.
31'
S úvodní půlhodinou může být výrazně více spokojen Kolín, favorizovaného soupeře nepustil do žádné šance, naopak sám zahrozil břevnem Jonase Hectora.
29'
Noah Katterbach byl nedovoleně sražen při přechodu středové čáry, hosté rychle rozehráli z místa přestupku.
29'
Brekalův centr hosté před nabíhajícím Arnoldem srazili k brankáři Hornovi.
28'
Wolfův centr z pravého křídla domácí odkopli do zámezí, Kolín bude pokračovat v držení míče autovým vhazováním Kingsleyho Ehizibueho.
26'
Arnoldův centr nenašel žádného z jeho spoluhráčů.
26'
Po Dudově faulu bude Maximilian Arnold zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
24'
Neúspěšná akce hostů, Ondrej Duda se na pravém křídle marně dožadoval rohového kopu, bude se kopat od branky.
22'
Po Dudově centru ze standardní situace se hosté do zakončení nedostali.
22'
Po faulu Mbabua bude Kolín zahrávat standardní situaci, domácí bek navíc dostává žlutou kartu.
20'
Nakrátko rozehraný roh hostům vůbec nevyšel, sami se rychle vyhnali do středu hřiště.
19'
Jakobs průnikem po levém křídle vybojoval rohový kop pro Kolín.
18'
Po Wolfově akci Jonas Hector zakončoval z otočky vedle domácí branky.
17'
Po standardní situaci Weghorst zakončoval nad branku.
16'
Po Wolfově faulu na Arnolda bude Wolfsburg zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
14'
Aktivní Jakobs dostihl dlouhý pas u levé postranní čáry, Katterbach pak přesným centrem našel Jonase Hectora, jenž v pádu trefuje břevno domácí branky!
13'
Ismail Jakobs střílel z ostrého úhlu na levém křídlu vysoko nad branku.
12'
I s centrem Ehizibueho z pravého křídla si domácí defenziva poradila.
10'
Ismail Jakobs se šikovně uvolnil na levém křídle kolem dvou protihráčů, pak ale nepřesně přihrával před branku.
8'
Standardní situace pro Kolín, po Hectorově centru se míč odrazil k Czichosovi, ten v zajímavé pozici vysoko přestřeluje branku.
6'
Z rohového kopu Wolfsburg neohrozil hostujícího brankáře Horna.
5'
Domácí při útočné akci po levé straně vybojovali první rohový kop.
3'
Úvod zápasu se odehrává výhradně ve středu hřiště.
1'
Úvodního výkopu se ujali v červených hrající hosté z Kolína, Wolfsburg oblékl tradiční zelenou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon – X. Schlager, Arnold, Baku, Gerhardt – Brekalo, Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Białek, Bruma, Ginczek, Guilavogui, Philipp, Joao Victor, Pongračić, Siersleben.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Ehizibue, Meré, Czichos, Katterbach – Hector (C), Schirí – M. Wolf, Duda, Jakobs – Drexler.
Náhradníci: Zieler – Andersson, Kainz, J.-K. Horn, Dennis, Meyer, S. Özcan, Rexhbecaj, Schmitz..
1. FC Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem trápí mimořádně špatné výsledky na domácím trávníku, kde dosud uhrál jen osm bodů a v tabulce zůstává na šestnáctém místě, tedy barážové pozici. Na přímý sestup má navíc náskok jediného bodu, ovšem jeden bod naopak ztrácí na Mohuč i Herthu Berlín, boj o udržení tak bude mimořádně napínavý.

Na hřištích soupeřů si Kolín vede o poznání lépe, když z deseti zápasů vybojoval patnáct bodů, v posledních třech zápasech venku ale nepřivezl ani bod a velmi těžké to bude mít i dnes. Ve Wolfsburgu Kolín naposledy vyhrál v roce 2010, ještě v dobách slavné wolfsburgské útočné dvojice Džeko – Grafite se mu povedlo tady vyhrát 3:2.
Vfl Wolfsburg

Wolfsburg hraje ve skvělé formě, z posledních dvanácti kol prohrál jen jednou a v tabulce se usadil na třetím místě, když má už osmibodový náskok na páté místo Borussie Dortmund, tedy první nepostupové do Ligy mistrů.

Vlci těží především ze skvělé defenzivy, neboť jediným týmem, který inkasoval méně branek, je druhé Lipsko, navíc pouze o jednu branku.

Zmíněnou jedinou prohru od třetího ledna Wolfsburg utrpěl v úvodu března na hřišti Hoffenheimu, kde navíc přišel o Otávia, jenž za svůj bláznivý zákrok ve snaze zamezit soupeři skórovat do prázdné branky inkasoval čtyřzápasový trest.

Na domácím trávníku Wolfsburg zůstává neporažen, dvanáct zápasů tu odehrál s bilancí 8-4-0, navíc velkou výhodou zůstává, že v posledních osmi kolech odehraje pět zápasů doma.
Hezké osobní odpoledne při sledování přenosu utkání 27. kola bundesligy, v němž se utká třetí tým od začátku i od konce tabulky, Wolfsburg hostí Kolín nad Rýnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.