Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Stuttgart - 20. prosince 2020   18:00

Wolfsburg
49' Brekalo
1:0
(0:0)
Wolfsburg
Casteels – Steffen, Lacroix, Pongračić (73. Brooks), Otávio – Gerhardt, Guilavogui (C) – Baku (87. Joao Victor), Brekalo (60. Mbabu) – Weghorst, Białek (73. Ginczek).
Pervan – Marmúš, Mbabu, Ginczek, Malli, Brooks, Joao Victor.
Badstübner – Schüller, Dietz
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Stuttgart
Kobel – Stenzel (73. Kalajdžić), Anton, Kempf (C) – Wamangituka (60. Klimowicz), Mangala, Endo, Didavi (81. Klement), Sosa (81. G. Castro) – Coulibaly (61. Massimo), N. González.

To už je ode mne pro tuto chvíli všem. Děkuji za pozornost a u Bundesligu v příštím roce na počtenou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:8. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:7.
Wolfsburg udržel domácí neporazitelnost i v dnešním duelu a navíc prolomil neporazitelnost Stuttgartu na venkovních hřištích. Domácí však měli velkou dávkou štěstí, protože výhru jim dost šťastným gólem zajistil Josip Brekalo, protože po jeho střele z přímého kopu se míč ještě dvakrát odrazil a až pak zamířil do sítě. Stuttgart následně usiloval o vyrovnání, vytvořil si několik nebezpečných příležitostí, ale chybělo tomu přesné zakončení. Hosté tak po dlouhé době prohrávají a zůstávají tak na sedmém místě tabulky, zatímco Wolfsburg se díky třem bodům posouvá na čtvrtou příčku.
90+4'
90+3'
Koen Casteels odkopem posílá míč co nejdál od své klece. Gregor Kobel míč okamžitě posílá zpátky, takže jeho spoluhráči ještě mohou hledat cestu do zakončení.
90+2'
Žlutou kartu dostává Yannick Gerhardt (VfL Wolfsburg).
90+2'
Josuha Guilavogui sice dobře zachytil nákop za své záda, ale míč vlastně sklepl jenom pro hostujícího Waldemara Antona, který šel místo zakončení do kličky, což už se mu nevyplatilo!
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Při rohu se hosté k ničemu nedostali, rozehrávat navíc bude Koen Casteels, který s tím samozřejmě nikam nespěchá a snaží se získat co nejvíce času.
89'
Další velká šance pro Stuttgart, která ale končí jen rohovým kopem. Mateo Klimowicz se výborně uvolnil a následně posílal míč do malého vápna, kde však dobrý obranný zákrok předvedl John Anthony Brooks.
88'
Roberto Massimo dostal dobrý pas na pravou stranu, kde ale neměl moc prostoru, takže přihrával jen dozadu, kde následně jeho spoluhráči přišli o balón.
87'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Joao Victor.
86'
Z rohu však nic nebylo, následný protiútok soupeře taktickým faulem raději zastavil Orela Mangalu, který za svůj počin zhlédl kartu žluté barvy.
86'
Gonzalo Castro také servíroval míč za obranu, avšak jeden z protihráčů balón srazil na rohový kop, což je pro hosty vlastně dobře.
85'
Stuttgart bude v závěru hodně nebezpečný, což nyní potvrdil Saša Kalajdžić, který si dobře naběhl za obranu, ale po přihrávce pálil jen do protihráče, který před ním šel obětavě do skluzu.
84'
Wolfsburg se k míči rychle dostal a sám rozehrává, s čímž si samozřejmě dává na čas. Následně Wout Weghorst přihrával za obranu, avšak Nicolás González se dobře vrátil a hlavou srazil míč do rukavic svého brankáře.
83'
Hostům už opravdu začíná docházet čas, další útok navíc musí začínat ze své poloviny.
82'
Philipp Klement od rohového praporku posílal míč na zadní tyč, kde si to zkušeně pohlídal Koen Casteels, který bez problémů vyrazil míč z nebezpečné zóny.
81'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Borna Sosa, přichází Gonzalo Castro.
81'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Philipp Klement.
80'
Borna Sosa se nadějně uvolňoval mezi třemi protihráči, ale nakonec ho míč připravil Kevin Mbabu, který ho okamžitě poslal z domácí poloviny.
79'
Stuttgart už se pomalu nadechuje k závěrečnému náporu, nyní kombinuje poblíž pokutového území soupeře, ale zatím tam marně hledá cestu.
78'
Bote Baku pálil z velké dálky, jeho rána vypadala opravdu hodně nebezpečně, ale nakonec byla sražena jenom na rohový kop.
77'
Kevin Mbabu sice zachytil špatné zpracování Borny Sosy, ale i jemu se zpracování moc nepovedlo, protože míč srazil až za pomezní čáru.
76'
Žlutou kartu dostává Renato Steffen (VfL Wolfsburg).
75'
Do konce zápasu zbývá posledních patnáct minut, Stuttgart tak nemá moc času. V závěru utkání se ale hostům docela daří, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.
74'
Na druhé straně také byli blízko gólu také domácí, ale tito velkou příležitostí také pohrdli! Gregor Kobel nejdříve pokazil rutinní zákrok, takže Daniel Ginczek mohl pálit do branky bez gólmana, ale trefil jen jednoho z dobře postavených obránců!
73'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bartosz Białek, přichází Daniel Ginczek.
73'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Marin Pongračić, přichází John Anthony Brooks.
73'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Saša Kalajdžić.
72'
Hostům už začíná docházet čas, ale pozitivní je, že si aspoň umí vytvořit šance. Teď je ale musí využít, což už je o dost složitější.
70'
Tak to je neuvěřitelné, co teď Stuttgart neproměnil! Hosté šli sami dva na brankáře, po přihrávce tak měl před sebou prázdnou bránu Nicolás González, který ale míč špatně trefil, takže se Marin Pongračić stačil vrátit a balón poslal pryč!
69'
Bartosz Białek v pokutovém území naznačil střelu a následně zkoušel uvolnit ještě lépe postaveného spoluhráče, ale míč k němu nedokázal prostrčit.
67'
Nicolás González se pokoušel o sklepnutí ve skluzu na nabíhajícího Borna Sosu, ale k němu se míč nedostal, takže ani tentokrát nemohlo přijít zakončení.
66'
Wolfsburg po delší době kroužil na útočné polovině, ale moc dlouho tam nevydržel, jelikož Paulo Otávio centroval jen do prvního protivníka před sebou.
64'
Roberto Massimo si v pokutovém území našel odražený míč a okamžitě pálil, ale mířil přímo do středu brány, kde byl připravený Koen Casteels. Při pokusu o dorážku se nějak poranil Nicolás González, který hodně sténá, ale penaltu si nevykoledoval.
63'
Šťastně se to odrazilo taky hostům, ale nakonec to bylo k ničemu, protože při bránění výborně zapracoval Marin Pongračić, který však následně docela zbytečně pokazil rozehrávku.
62'
Stuttgart v posledních chvílích začíná přebírat otěže zápasu, o vyrovnání se rozhodně chce pokusit. Další kombinaci na útočné polovině ale zastavila nepřesnost.
61'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Roberto Massimo.
60'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Silas Wamangituka, přichází Mateo Klimowicz.
60'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Kevin Mbabu.
59'
Koen Casteels po delší době rozehrává od své klece, s čímž si samozřejmě dává na čas. Následně nakopává míč na útočnou polovinu, ale to se nevyplatilo, protože hosté následně získali aut.
58'
Po delším přerušení se konečně pokračuje, ale vzápětí je hra opět pozastavena, jelikož dost tvrdě fauloval Bote Baku.
56'
Nepříjemně se střeli Josip Brekalo a Orel Mangala, oba hráči si nejspíš vyžádají ošetření. Tato situace se samozřejmě více hodí domácímu celku.
55'
Stuttgart už se dostává do hry, přihrával si tak na útočné polovině, kde se vzápětí prezentoval tvrdým zákrokem domácí Marin Pongračić, který ale u hlavního rozhodčího prošel.
54'
Borna Sosa byl při rozehrávce pod obrovským tlakem, z rohu hřiště navíc neměl komu přihrát, takže raději uklidil míč na autové vhazování pro soupeře.
53'
Hosté už jsou u míče, Waldemar Anton tak vzápětí posílá nákop dopředu, o který usiloval Silas Wamangituka, ale balón se nakonec doklouzal až k domácímu brankáři.
52'
Hosté jsou samozřejmě trochu otřesení z inkasovaného gólu, ještě když to byla taková smůla. Domácí jsou tak stále aktivnější a mají míč pevně v držení.
49'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Wolfsburg se dostává do vedení díky šťastnému odrazu! JOSIP BREKALO z přímého kopu sice trefil přímo do zdi, ale míč se odrazil od dvou protihráčů, včetně Silase Wamangituky, který balón tečoval přesně do protipohybu Gregora Kobela, který už tak nestačil zareagovat.
48'
Žlutou kartu dostává Waldemar Anton (VfB Stuttgart).
48'
Tanguy Coulibaly dobíhal nakopnutý míč, avšak byl u něj první Koen Casteels, který nejprve chytil balón a pak poslal protihráče k zemi, ale penalta se pískat nebude.
47'
Centr od rohového praporku letěl k bližší tyči, kde se k míči i přes dva protihráče dostal Marc-Oliver Kempf, který ramenem rozezněl brankovou konstrukci!
46'
Stuttgart se okamžitě po úvodním výkopu dostal až do šestnáctky, kde to jeden z domácích beků raději vyřešil odkopem na rohový kop.
46'
Máme za sebou zajímavý první poločas, kde jsme na obou stranách viděli nějaké šance, ale gólu jsme se zatím nedočkali. Aktivnější je zatím rozhodně Wolfsburg, který tedy i dnes potvrzuje, že se mu na domácím hřišti daří, ale stále tomu chybí gólová pečeť. Stuttgart se ale rozhodně jenom nebrání a také může kdykoliv udeřit, nebezpečný je z hlavně rychlých protiakcí. Uvidíme, kdo tedy nakonec rozsekne bezbrankový stav.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45+1'
Centr od rohového praporku letěl na hranici pokutového území, kde se pokoušel o přesnou volej Renato Steffen, ale ten nastřelil jen jednoho z hráčů v pokutovém území.
45'
Bote Baku tentokrát na pravé straně nechtěl jít do žádného risku, raději tedy přihrál dozadu na stopery, kteří to s následným založením útočné akce mají hodně složité.
44'
Ani tentokrát se Wolfsburg za pomoci rohu k ničemu nedostal, takže vzápětí rozehrává Gregor Kobel, který přihrává nejbližšímu spoluhráči.
43'
Domácí se dostávají k závěrečnému náporu. Bote Baku poslal dobrý centr na bližší tyč, kde se k zakončení tlačil Wout Weghorst, který se k němu nakonec nedostal, protože jeden z hostů srazil míč na roh.
42'
Josip Brekalo útočil přes levou stranu, ke vzniku šance mu stačilo obejít Pascala Stenzela, ale ten mu nic nedovolil a míč mu odkopl do autu.
40'
Tanguy Coulibaly tentokrát šel do hlavičky, kterou prodlužoval míč za sebe do pokutového území, kde hledal nějakého spoluhráče, ale to se mu nepovedlo.
39'
Tanguy Coulibaly má spoustu prostoru na levé straně, proti němu se nakonec postavil Maxence Lacroix, který obranu zvládl a nakonec se zmocnil balónu.
38'
Oběma celkům už začínají docházet síly. Wolfsburg při rozehrávce stále zpomaluje a hostům už se moc nechce napadat, takže se hra trochu zpomaluje.
37'
Roh domácí obránci bez problémů využili, vzápětí přišel nákop dopředu, o který bojoval Wout Weghorst, ale ten si při souboji pomohl jen nedovoleným zákrokem.
36'
Silas Wamangituka se tentokrát nedokázal uvolnit, ale získal aspoň rohový kop, což znamená další nebezpečí pro Koena Casteelse.
35'
Wolfsburg by se nejraději prosadil ještě v první půli, což dává najevo stále vyšší útočnou aktivitou. Tentokrát něco zkoušel vymýšlet na levé straně, ale neúspěšně.
34'
Koen Casteels si po delší době kopne do míče. Ten má docela dlouho pod kontrolou, protože se nemůže rozhodnout, co s ním provede.
33'
Maxence Lacroix zničehonic dobře zrychlil, čímž donutil Orela Mangalu k nedovolenému zákroku, který za žádnou cenu nechtěl prohrát osobní souboj.
32'
Stuttgart je v poslední době pod tlakem, míč tak za každou cenu dostal ze své poloviny a následně se ho za pomoci napadání pokouší vybojovat.
31'
A rázem tu byla další velká příležitost pro domácí! Nejprve se do dobré střelecké pozice dostal Wout Weghorst, ale Gregor Kobel dobře přečetl jeho střelu. Vzápětí hlavou pálil Yannick Gerhardt, který míč dokonce dostal do sítě, ale branka nemůže platit kvůli útočnému faulu Bartosze Białeka!
30'
V první půlhodině jsme sledovali docela atraktivní podívanou, chybí tomu jen gól. Do šancí se ale dostávají oba celky, takže branka časem určitě přijde.
28'
Daniel Didavi si velmi dobře pohlídal odražený míč, čímž donutil napadajícího protihráče k nedovolenému zákroku, takže hosté získávají míč pevně pod svou kontrolu.
27'
Borna Sosa od rohového praporku posílá míč na bližší tyč, kde dobře zaúřadovali domácí obránci, kteří žádnou hlavičku směrem na bránu nedovolili.
26'
Souboj na středu hřiště tentokrát vyřešil lépe Wolfsburg, avšak Bartosz Białek následně u šestnáctky přišel o míč, takže z toho nic nebylo.
25'
Stuttgart je o něco pasivnější, ale nyní mohl jít do vedení! Silas Wamangituka zase ukázal svou rychlost, výborně se prodral před obránce, takže si našel přihrávku a mohl pálit, ale jeho pokus ke vzdálenější tyči se těsně nevešel do brány!
24'
Hosté už zase mají problémy při rozehrávce, nakonec je zachránil špatný nákop domácího celku, po kterém může rozehrávat od své klece Gregor Kobel.
23'
Josuha Guilavogui si narazil míč s Josipem Brekalem a následně centroval, ale do míče dal zase moc síly, protože ten přeletěl celé pokutové území.
22'
Koen Casteels dost často musí pomáhat svým spoluhráčům v rozehrávce, takže mu určitě není zima, ale asi by byl raději, kdyby jeho spoluhráči hráli zejména na druhé polovině hřiště.
21'
Josuha Guilavogui hlavou nadějně prodlužoval míč před bránu, tam ale ukázal dobrý přehled Gregor Kobel, který přerušil hru a okamžitě zahájil protiakci svého týmu.
20'
Žlutou kartu dostává Nicolás González (VfB Stuttgart).
19'
Silas Wamangituka se zkoušel uvolnit na pravé straně, ale přihrávka byla moc dlouhá, takže mu vyvinutá rychlost na zachycení pasu nemohla stačit.
18'
Paulo Otávio musel rozehrávat těžký aut, po kterém získal ještě jeden, který už mu vyšel na jedničku.
17'
Wolfsburg si naopak dává na své polovině docela na čas, trpělivost ale došla Koenu Casteelsovi, který nakonec nakopnul míč až na druhou půlku.
16'
Stuttgart se zase pokouší o rozehrávku, která byla opravdu rychlá, protože přišel nákop po pravé straně, který však nakonec skončil jen u domácího gólmana.
15'
Marc-Oliver Kempf při rozehrávce nastřeluje jen napadajícího Bartosze Białeka, ale může mu to být jedno, protože domácí hráč srazil míč jen ke Gregoru Kobelovi.
14'
Josip Brekalo si také našel přihrávku za obranu, díky čemuž mohl pálit, ale moc nebezpečné to nebylo, protože rána letěla přímo do středu brány, kde byl připravený brankář Stuttgartu.
12'
Zatím se hraje ve velmi vysokém tempu, Wolfsburg se díky tomu dostal do pořádné šance! Yannick Gerhardt se nenechal chytit v ofsajdové pasti, přihrávku dostával do povoleného postavení, takže mohl pálit. Gregor Kobel však poprvé zasáhl a podruhé ho podržela branková konstrukce!
11'
Domácí uklidňují hru na své polovině, v poslední době byli pod nemalým náporem, takže se z toho chtějí dostat.
10'
Nicolás González dostal dobrou přihrávku do běhu a už mířil do zakončení, avšak ještě předtím musel absolvovat souboj s Botem Bakuem, který ho v šestnáctce poslal čistým způsobem k zemi.
9'
Tanguy Coulibaly šikovně pustil přihrávku přes protihráče, ale následně u míče stejně nebyl první, další domácí hráč raději uklidil balón odkopem.
8'
Josuha Guilavogui má spoustu prostoru na pravé straně, ale následně totálně selhal, protože jeho pokus o střelu či centr skončil několik metrů nad bránou.
6'
Koen Casteels zase musel řešit nakopnutý míč, což zvládl na jedničku. Míč podržel ve svých rukavicích a vzápětí rozehrál nakrátko.
5'
Domácí pokračují v aktivním napadání, Bote Baku však sráží míč jenom mimo hrací plochu, takže se hosté budou moci trochu uklidnit.
4'
Wout Weghorst výborně dostal pod tlak při rozehrávce jednoho z protihráčů, ten tak musel přihrávat na svého brankáře, který odkopem dostal míč z poloviny Stuttgartu.
3'
Wolfsburg se založením další akce moc nespěchá, nějakou chvíli kombinuje na vlastní polovině a následně přichází nákop, který však končí jen u Gregora Kobela.
2'
Josip Brekalo byl zase v akce, tentokrát rozehrával rohový kop, ze kterého našel na bližší tyči Maxence Lacroixe, který však v dobré pozici netrefil bránu.
1'
Hned po úvodním výkopu domácí zamířili dopředu přes pravou stranu, kde si ale Josip Brekalo nedokázal zpracovat vzdušnou přihrávku.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels – Steffen, Lacroix, Pongračić, Otávio – Gerhardt, Guilavogui (C) – Baku, Brekalo – Weghorst, Białek.
Náhradníci: Pervan – Marmúš, Mbabu, Ginczek, Malli, Brooks, Joao Victor.

VfB Stuttgart: Kobel – Stenzel, Anton, Kempf (C) – Wamangituka, Mangala, Endo, Didavi, Sosa – Coulibaly, N. González.
Náhradníci: Bredlow – Kamiński, Massimo, Kalajdžić, Klimowicz, Klement, Förster, G. Castro, Mavropanos.

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Dietz.
VfB Stuttgart
Stuttgartu se po návratu do nejvyšší soutěže neskutečně daří, protože ve dvanácti duelech se připsal pouhé dvě porážky, takže dost realně může pomýšlet nad účastí v Evropských pohárech. Aktuálně mu totiž v tabulce patří sedmé místo, přičemž na šestý Wolfsburg ztrácí jen tři body, které tedy může v případě dnešního vítězství dohnat. Dnešní hosté navíc v poslední době výborně napravují porážku s Bayernem, jelikož si z posledních třech zápasů připsali dvě výhry a remízu. Jedno vítězství bylo dokonce proti Dortumundu, který doslova rozdrtili 5:1. Stuttgart si pak naposledy připsal plichtu s Unionem, takže dnes by určitě chtěl zahájit další vítěznou sérii.

Poslední tři utkání
Stuttgart vs. Union – 2:2
Dortmund vs. Stuttgart – 1:5
Brémy vs. Stuttgart – 1:2
VfL Wolfsburg
Wolfsburgu se letos opravdu daří, díky čemuž se naprosto zaslouženě vyšplhal až na šesté místo tabulky. Jedenáctizápasou šňůru bez ligové prohry mu ale v posledním kole pokazil Bayern, který se na vítězství opravdu hodně nadřel, protože měl dokonce méně střeleckých pokusů než Wolfsburg. To tedy byla pro dnešní domácí první porážka v letošním ročníku Bundesligy. Jinak nasbírali pět výher a šest remíz, přičemž vítězství si připisovali zejména v poslední době, kdy porazili třeba Frankfurt, Brémy nebo Schalke. Wolfsburg se tak dnes bude chtít vrátit na vítěznou vlnu, navíc se utká se sousedem v tabulce.

Bayern vs. Wolfsburg – 2:1
Wolfsburg vs. Frankfurt – 2:1
Kolín nad Rýnem vs. Wolfsburg – 2:2
Dobrý podvečer všem fotbalovým fanouškům! V neděli od 18:00 nás čeká poslední duel třináctého kola Bundesligy, kde se to o tři body rozdají Wolfsburg a Stuttgart. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.