Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Union Berlin - 8. května 2021   15:30

Wolfsburg
12' Brekalo (Baku) • 63' Brekalo (Baku) • 90' Brekalo
3:0
(1:0)
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu (70. Gerhardt), Lacroix, Brooks, Otávio (90+1. Roussillon) – X. Schlager, Arnold, Baku, Philipp (82. Guilavogui) – Brekalo (90+1. Joao Victor), Weghorst.
Jablonski – Grudzinski, Gorniak
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Union Berlin
Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck (69. Bülter) – Trimmel (C) (75. Ryerson) – Gentner, Griesbeck, Ingvartsen (46. Endo), Lenz (68. Gießelmann) – Pohjanpalo, Musa (68. M. Kruse).
Karius – Bülter, Endo, Gießelmann, Gogia, Andrich, M. Kruse, Ryerson.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 9:8. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:9.
Vlci udrželi třetí místo s dvoubodovým náskokem na čtvrtý Dortmund, který se díky výhře nad Lipskem posunul před Frankfurt. Union zůstává osmý s náskokem čtyř bodů na devátý Stuttgart.
Wolfsburg s přehledem zvládl utkání, do kterého šek kvůli třem porážkám z předchozích čtyř kol pod značným tlakem. Tříbodovému zisku vděčí především Josipu Brekalovi, který se postaral o všechny tři góly. Až do třiašedesáté minuty ale nebylo o výsledku zdaleka jasno. To až po druhé trefě zmíněného chorvatského reprezentanta, kterému v samotném závěru ještě Guilavogui připravil hattrick. Union dnes hrozil výhradně z brejků. Domácí obranu větral Pohjanpalo, ale žádnou ze svých možností neproměnil.
90+2'
90+2'
Mizerný pokus Gießelmanna podtrhl dnešní ofenzivní zmar Unionu. Od konce zápasu nás dělí už jen nařízený odkop od Casteelsovy brány.
90+1'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Paulo Otávio, přichází Jérôme Roussillon.
90+1'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Joao Victor.
90'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
V závěru zápasu se na trávníku Volkswagen Areny slaví hattrick! Stojící Schlager si počkal na pomoc ze druhé vlny. Josuha Guilavogui mu ji poskytl a zprava dostal do šance JOSIPA BREKALA. Luthe tvrdou střelu nejprve skvěle vyrazil, avšak dorážka téhož muže mu skrz rukavici propadla do brány.
88'
Na domácí lavičce panuje dobrá nálada. Úsměv na tváři má i Joao Victor, který za chvíli vstoupí do hry. Mezitím sledoval spoluhráče při rozehrávce nevyužitého rohu.
87'
Union to ještě nechce zabalit. Gießelmann bleskově rozehrál standardku z levého konce hřiště. Centr byl odvrácen a následný dalekonosný pokus už nestál za řeč.
86'
Schlager se neprosadil průnikem po levé straně. Sebastian Griesbeck ho trochu chytil za roku, ale hlavní rozhodčí v tom faul neviděl.
85'
Paulo Otávio zleva nakopl míč do zámezí. Těžko odpozorovat, zda šlo o mizernou střelu či o ještě horší centr.
84'
Maxence Lacroix podpořil už tak solidní výkon tím, že vedle pokutového území sebral míč Endovi. Z nařízeného autu Berlíňané míč definitivně ztratili.
82'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Josuha Guilavogui.
82'
Definitivní pojistku měl na noze Wout Weghorst, kterého v rychlé akci oslovil Brekalo. Ze střední vzdálenosti ale přestřelil Lutheho i celou jeho bránu.
81'
Uskutečnil ho Niko Gießelmann, ovšem Brooks spolehlivě odehrál míč z malého vápna do relativního bezpečí. Akce Unionu každopádně pokračuje.
80'
Baku se provinil faulem na Enda. Union zkusí něco vytěžit ze standardní situace. Stoprocentně se bude jednat o centr před Casteelse.
79'
Joel Pohjanpalo rozdal míč na pravý kraj, nicméně i tento příchozí centr zvládla domácí obrana zlikvidovat. Předcházela tomu várka důraznějších soubojů uprostřed hřiště.
77'
Berlíňané se nikam bezhlavě nehnali. Přechodovou fázi urychlil až centr Nika Gießelmanna, který však nepřinesl nic pozitivního.
76'
Švýcarský kouč Urs Fischer už vyplýtval všech pět možných změn. Jeho rakouský protějšek Oliver Glasner naopak měnil jen jednou kvůli zranění Mbabua.
75'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Julian Ryerson.
74'
V tomto případě už Maximilian Philipp zakončovat mohl, ale z nějakých pětadvaceti metrů napálil jen některého ze stoperů. Bude se střídat.
73'
Hlavní rozhodčí Jablonski nereflektoval na pád pronikajícího Philippa, kolem kterého vyrostlo až moc červených překážek.
72'
Xaver Schlager si na vlastní polovině dal míč daleko od nohy. Z nezáviděníhodné situace ho vysvobodil odpískaný faul napadajícího protivníka.
71'
Marius Bülter ve spolupráci s Krusem pěkně postupoval podél pravé autové čáry. V pokutovém území našel Pohjanpaloa, jenž při střele nejprve trefil svou vlastní nohu a od té šel balon vedle Casteelsovy brány.
70'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Kevin Mbabu, přichází Yannick Gerhardt.
69'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Nico Schlotterbeck, přichází Marius Bülter.
68'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Niko Gießelmann.
68'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Max Kruse.
68'
Zdravotní potíže má krajní obránce Kevin Mbabu. Než se situace vyřeší, tak bude moci dojít k avizovaným střídáním.
67'
Na lavičce Unionu se chystají hned tři čerství hráči. Těžko ale očekávat, že s takto nepříznivým stavem v závěru ještě něco udělají.
66'
Kolotoč přihrávek u půlící čáry k ničemu nevedl. Mbabu se vrátil hluboko na vlastní polovinu, ale o míč v žádném případě nepřišel.
65'
Domácím určitě spadl jistý kámen ze srdce. Mohou být mnohem klidnější a nebát se toho, že je vedoucí Dortmund připraví o třetí místo v tabulce.
63'
Půlhodinu před koncem je tady důležitá uklidňující trefa na 2:0! Baku převzal míč od Philippa a ze středu ho posunul k JOSIPU BREKALOVI. Střelu z okraje pokutového území jedna z obráncových kopaček nadzvedla a balon pak zapadl za Lutheho záda.
61'
Baku nedal přesnou finální přihrávku na Weghorsta z pozice, odkud mohl klidně sám střílet. Málem toho hodně litoval, Joel Pohjanpalo v brejku nahrál Musovi a nebýt nekvalitní střely, měl Casteels o zábavu postaráno.
60'
Maximilian Arnold si tuhle příležitost nenechal nikým vzít. Ve finále jeho střele levačkou chybělo pár decimetrů, aby se vešla pod horní tyč.
59'
Centr Mbabua hosté nadvakrát odklidili kousek před velké vápno, kde na Arnoldovu kličku skočil Gentner. Vlci mají k dispozici nebezpečný trestňák.
58'
Maximilian Arnold ve vzduchu tvrdě narazil do Sebastiana Griesbecka. Faul se nepískal a pokračovat se bude od Casteelsových kopaček.
57'
Union zkraje druhého poločasu určitě vyrovnal hru. Třetí tým Bundesligy si ještě zdaleka nemůže být jist tříbodovým ziskem.
56'
Smůla a zároveň i štěstí pro finského útočníka Joela Pohjanpala, který díky rychlému ťukesu na půlce postupoval zleva na Casteelse. Po zaseknutí trefil ze svého pohledu pravou tyč a až potom se dozvěděl, že vybíhal z těsného ofsajdu.
54'
Koen Casteels odvážně vyrazil za centrovaným míčem a v neúplně jednoduché situaci jej pevně sevřel do svých dlaní.
53'
Christopher Lenz napodruhé centroval z levého křídla. Vznikl z toho rohový kop pro hosty z Berlína.
52'
Nechybělo mnoho a Bote Baku přidal k asistenci i gólový zářez. Zprvu nenápadnou akci zakončil z hranice velkého vápna. Míč ale cpal k tyči nedostatečně a Luthe jej dokázal skokem doleva vyrazit.
51'
Francouzský stoper ubránil kmenového hráče pražské Slavie tak dobře, že se bude konat odkop od branky Koena Casteelse. Mezitím řeší drobné problémy Brooks.
50'
Brooks propadl v souboji o vysoký balón, se kterým se vřítil do pokutového území Musa, ale Maxence Lacroix ho nenechal dokončit přihrávku před bránu.
49'
Na hřišti zůstává Bote Baku, kterého nezkoordinovaný Christian Gentner zasáhl prsty do obličeje. Vše se obejde bez nutnosti ošetření.
48'
Jediný žlutý hříšník Mbabu odklidil centr z pravého křídla na roh. Ten se pokoušel zakončit Schlotterbeck, ale ve vzduchu ho předčil Američan Brooks.
47'
Bote Baku znegoval uvolnění u středového kruhu nepřesnou přihrávkou na spoluhráče, který měl až moc velkou společnost.
46'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Kejta Endo.
46'
Žluté karty: 1 – 0.
S výjimkou jedné nebezpečné střely Pohjanpala se celou první půli hrálo na branku Andrease Lutheho, který již ve dvanácté minutě musel zapomenout na zisk čistého konta. Krásnou střelou zpoza šestnáctky ho překonal Josip Brekalo. Největší možnost na zvýšení měl Philipp, jenž umístil pohotovou ránu zblízka na pokrytý střed brány.
45+1'
45+1'
Zajímavé řešení v podobě Arnoldovy střely z dosti nevýhodného úhlu. Luthe byl na tuhle variantu připraven a odklidil míč do bezpečí.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta. Weghorst na pravé straně neobešel Schlotterbecka, ale získal aspoň výhodu standardní situace.
45'
Brooks a Lacroix moc bránit nemusí. Jinak jsou ve hře více než dost, když rozjíždějící útočné akce. Musa jednoho z nich fauloval při napadání.
44'
Během Philippova centru skončil na zemi Schlager, kterého každopádně fauloval pouze zrádný trávník. Rozhodčí správně nereagovali.
43'
Po krátkodobém zmrtvýchvstání Unionu už se zase delší dobu hraje před Luthem. Aktuálně se chystá rohový kop.
42'
Xaver Schlager neúnavně presoval Lenze, který v nouzi odkopl míč do míst, kde fauloval Arnold. To bylo vysvobození pro hostující partu.
41'
Koen Casteels nakopával balon až na úplný hrot, byť hostující defenzivu tím nepřekvapil. Znovu se útočí do plných.
40'
Nepovedeným přenesením na levou stranu se Wolfsburg lacino připravil o míč. Zpátky do hry jej uvede vhazující Christopher Trimmel.
39'
Naháněný Otávio byl donucen zahrát malou domů. Jinak Union moc nenapadá, většinou brání až z vlastní poloviny.
38'
Maximilian Philipp z jedničky narazil míč Otáviovi, který byl jednoznačně podražen Knochem. Arnoldova standardka mezi ty vydařené ale nepatřila.
37'
Ingvartsen se pokusí levou nohu dostat do provozuschopného stavu. Náhradníci Unionu se přesto šli rozcvičit, kdyby byla nutná změna.
36'
Hra je na chvíli přerušena, protože na trávníku leží Marcus Ingvartsen. Mimo hru tam zavadil o protihráče na půlící čáře.
35'
Koen Casteels měl kolem sebe poměrně rušno, takže raději vsadil na odkop do středu hřiště. Union se začíná osmělovat.
33'
Wout Weghorst svou střelou orazítkoval jednoho ze dvou obránců, kteří se jako jediní vyvarovali propadnutí v reakci na předchozí přihrávku.
32'
Marvin Friedrich se po centru Ingvartsena vyšplhal do vzduchu přes Lacroixe, jenže hlavou zakončil nad horní tyč.
31'
Union bude pokračovat standardní situací. Dosud nevýrazného Musu zfauloval Kevin Mbabu za premiérovou žlutou kartu.
30'
První varování pro domácí obranu! Pohjanpalo přebral kratší oblouček, rychle se otočil a jen o milimetry minul ze svého pohledu levou tyč.
30'
Držení míče: 66 % – 34 %.
29'
Propadlý pas z hloubi pole sebral Luthe, jehož parťáci se konečně vykombinovali středem hřiště. Lenz útočí po levém kraji.
27'
Obraz hry se od prvních minut nemění. Hraje se podle domácích not a zdá se, že druhý gól je pouze otázkou času.
26'
Maximilian Philipp dostal na prsa exkluzivní centr od Brekala. Z druhého doteku přidal pohotové zakončení, ale poslal ho jen na střed brány kontrolovaný reflexivně vyrážejícím Luthem.
25'
Christopher Trimmel měl klid na provedení nákopu. Hodně ho ale přetáhl a následuje jen odkop od domácí brány.
24'
Maxence Lacroix zvládl sprinterský souboj, z něhož Pohjanpalo vytěžil jen aut v relativně bezpečné vzdálenosti od Koena Casteelse.
23'
Joel Pohjanpalo si nezpracoval míč uprostřed velkého vápna. Na úrodnou půdu nepadl ani následný centr z levého křídla.
22'
Schlager se u lajny potkal s Ingvartsenem. Pro rozhodčí bylo těžké rozluštit, od koho šel míč do autu. Nakonec vhazuje Mbabu.
21'
Wout Weghorst mohl poprvé roztáhnout křídla. Pohlídal si ofsajd a zleva běžel vstříc Luthemu, jehož bránu z úhlu minul.
20'
Arnold se opřel do míče z dobrých čtyřiceti metrů. Místo střely to ale byl spíše náhodný pokus o nějaký výhodný odraz, jenž se před Luthem neuskutečnil.
19'
Dalšího drobného přestupku se dopustil Griesbeck, jenž si přidržel hluboko operujícího snajpra Weghorsta.
17'
Xaver Schlager nechtěl jednoho z hostů pustit z obranné poloviny. V souboji si ale počínal proti pravidlům a Union si může oddechnout.
16'
Mbabu natáhl dlouhý krok, jenže přízemní přihrávku nasměroval do clonícího muže v červeném trikotu Unionu.
15'
Weghorsta centrovaný míč přeletěl, ale Wolfsburg se k němu okamžitě vrátil. Znovu se nezdráhá kombinovat s Casteelsem.
14'
Je to vcelku logické vyústění úvodních minut. Domácí znovu sbírají procenta do statistiky držení míče, když si přihrávají u středového kruhu.
12'
Vlci otevírají skóre! Byla to velmi rychlá přechodová fáze s příspěvkem od Bakua, který zprava nabídl míč do druhé vlny a JOSIP BREKALO ho z nějakých osmnácti metrů prvním dotekem uklidil za bezmocného Lutheho.
12'
I tentokrát to hosté v zadních řadách zvládli. Vysvobozující odkop sebral Otávio a poslal malou domů na Casteelse.
11'
Čistě provedený skluz vedle pokutového území od Trimmela přináší další rohový kop a práci pro brankáře Andrease Lutheho.
10'
Pohjanpalo pomohl obraně odkopem do relativního bezpečí. Domácí u míče zůstanou, na půlce byl povalen Otávio.
9'
Kolmici Brekala lehce tečoval Sebastian Griesbeck, tudíž Wolfsburg bude poprvé kopat od rohového praporku.
8'
Hosté napravili nepříjemnou chybu v rozehrávce. Menší zmatky přerušil jejich aut.
7'
Zase série přihrávek na půlce Wolfsburgu. Vše zazdil nepřesný nákop končící u Andrease Lutheho.
6'
Až teď se Union posunul až do nitra pokutového území. Domácích tam ale bylo dostatek, takže jediný pokus o střelu neprošel.
5'
Znovu se Berlíňané posunuli jen někam k půlce hřiště. Wolfsburg trpělivě zakládá novou akci cirkulací míče mezi obránci.
4'
Union se nemůže pořádně dostat z vlastní poloviny. Úvod jednoznačně patří domácímu celku, který je tabulkovým favoritem.
3'
Luthe už má za sebou první ostrou prověrku. Způsobil ji vydařený projektil z kopačky brazilského legionáře Otávia.
2'
První doteky s balónem absolvují hosté, kteří nastupují v červených, zatímco domácí ve světle zelených dresech.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Arnold, Baku, Philipp – Brekalo, Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Gerhardt, Ginczek, Guilavogui, Mehmedi, Pongračić, Roussillon, Siersleben, Joao Victor.

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C) – Gentner, Griesbeck, Ingvartsen, Lenz – Pohjanpalo, Musa.
Náhradníci: Karius – Bülter, Endo, Gießelmann, Gogia, Andrich, M. Kruse, Ryerson.

Rozhodčí: Jablonski – Grudzinski, Gorniak.
1. vzájemný zápas

09.01.2021
Union – Wolfsburg 2:2
Branky:
29. Becker, 52. Andrich – 10. Steffen, 66. Weghorst (pen).
1. FC Union Berlín

Union má v tomto ročníku mnohem lepší výkonnost než jeho městský rival Hertha. Za jednatřicet kol prohrál jen sedmkrát a stále má alespoň teoretickou šanci na postup do evropských pohárů. Tři kola před koncem ligy nalezneme Union na osmém místě, zněhož ztrácí čtyři body na šestý Leverkusen. Náskok na devátý Stuttgart je čtyřbodový. V minulých pěti duelech Berlíňané nestačili jen na Dortmund. Porážku 0:2 napravil na svém hřišti výhrou 3:1 nad Werderem Brémy. S deseti zásahy vede týmovou tabulku střelců třiatřicetiletý útočník Max Kruse.
VfL Wolfsburg

Domácí klub v této sezóně asi překonal vlastní očekávání. Před třemi závěrečnými koly je na výborném třetím místě, i když si v minulých týdnech trochu zkomplikoval cestu do vytoužené Ligy mistrů. Wolfsburg prohrál přestřelky s Frankfurtem a Bayernem a po vítězství 3:1 na hřišti Stuttgartu vyšel bodově naprázdno doma s pátým Dortmundem. Od toho ho aktuálně dělí jen dva body. Vlci se pyšní druhou nejlepší obranou v lize. Největší ofenzivní zbraní je dvacetigólový Wout Weghorst.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu dvaatřicátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Wolfsburgem a Unionem Berlín!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.