Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Wolfsburg - 3. dubna 2022   15:30

Augsburg
1' Iago (Pedersen) • 61' Niederlechner (Oxford) • 69' Pedersen (Niederlechner)
3:0
(1:0)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford, Iago – Maier (90. Morávek), Dorsch (46. Gruezo) – D. Caligiuri, Pedersen (72. Zeqiri) – Niederlechner (81. Hahn), Pepi (90. Finnbogason).
Koubek – Winther, Framberger, Hahn, Morávek, Günther, Gruezo, Finnbogason, Zeqiri.
Sascha Stegemann
WWK Arena, Augsburg
Wolfsburg
Pervan – Lacroix, Bornauw (65. Lukebakio), Brooks – Mbabu (75. Baku), X. Schlager (75. Gerhardt), Arnold (C) (75. Vranckx), Steffen – M. Kruse, Wind – L. Nmecha.
Klinger – Baku, Gerhardt, Philipp, Vranckx, F. Nmecha, Paredes, Białek, Lukebakio.

Z mé strany to je pro dnešek vše, loučím se s vámi a děkuji za pozornost.
Je za námi utkání 28. kola německé Bundesligy mezi Augsburgem a Wolfsburgem. Vítězem se po zásluze stává domácí Augsburg, který se zásluhou Iaga ujal vedení už v 1. minutě zápase. Další branky přidali v 61. minutě Florian Niederlechner a v 69. minutě Mads Pedersen. Od třetí branky se už utkání prakticky pouze dohrávalo, důležité tři body znamenají pro Fuggerstädter důležitý krok na cestě za udržením v nejvyšší soutěži.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 8:11. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:11.
90+1'
Rozhodčí se rozhodl utkání více neprotahovat a bez nastavení jej ukončuje.
90'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ricardo Pepi, přichází Alfred Finnbogason.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Jan Morávek.
89'
Maxence Lacroix nepatří mezi zrovna nejlepší střelce. Tentokrát to ale vyšlo na něj a z hranice šestnáctky moc nechybělo.
86'
Kruseho přihrávka za obranu směřovala na Nmechu, kterému se pod nohy vrhnul Rafał Gikiewicz. Lucas Nmecha následný pád ale hodně přihrál a rozhodčí faul velmi správně nezapískal.
85'
Na hranici malého vápna se jímal před Windem úplně volný míč. Jonas Wind se rychle otočil a vystřelil, skvělým jednoručním zákrokem ale Gikiewicz střelu zlikvidoval.
85'
Bote Baku centroval z volného kopu na vzdálenější tyč, tam ale zavládl pevnou rukou gólman Rafał Gikiewicz.
84'
Iagův faul znamená zajímavý volný kop pro Wolfsburg.
83'
Zeqiriho průnik podél levé postranní čáry vypadal zajímavě. Rychlonohého útočníka ale do větší šance nepustil dobrým obranným zákrokem Maxence Lacroix.
82'
Hosté si teď trochu rezignovaně vyměňují míč na vlastní obranné polovině, nikomu už se dopředu moc nechce.
81'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází André Hahn.
80'
Wind si naskočil na dobrý centr z levé strany, nedokázal ale usměrnit míč mezi tři tyče.
79'
Jonas Wind byl v dobré střelecké pozici na půlkruhu před šestnáctkou, jeho falšovaná střela ale minula levou tyč o dobrých pár metrů.
79'
Centr z levého křídla s ledovým klidem schoval do rukavic Pavao Pervan.
78'
Kruse se po útočném faulu na polovině hřiště hodně vzteká, to ale na výroku rozhodčího nic nezmění.
77'
Andi Zeqiri se na hranici pokutového území šikovně otočil a vystřelil, jeho přízemní pokus jen těsně minul levou tyč.
75'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Arnold, přichází Aster Vranckx.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Yannick Gerhardt.
74'
Dodi Lukebakio si na levém křídle vyměnil míč s Mbabuem, jehož centr končí ztečovaný v zámezí.
73'
Nyní sledujeme spíše boj ve středu hřiště. Ani jeden z celků se v posledních dvaceti minutách zřejmě nebude nikam hnát.
72'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Andi Zeqiri.
69'
Augsburg právě vstřelil branku!
Tak v Augsburgu je nejspíš hotovo! Domácí vedou už o tři branky. Florian Niederlechner poslal míč na levou stranu šestnáctky, odkud MADS PEDERSEN přenádhernou pumelicí vymetl bližší šibenici.
68'
Iago při svém návratu do obrany fauloval Jonase Winda, který tak má k dispozici volný kop na své vlastní polovině.
67'
Iago se skácel k zemi v pokutovém území. Nebylo mu to ale nic platné, neboť byl v ofsajdu, čehož si všiml i pomezní rozhodčí.
66'
Domácí kotel je teď velmi hlasitý a žene své borce za ziskem veledůležitých tří bodů.
65'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Sebastiaan Bornauw, přichází Dodi Lukebakio.
65'
Rychlý útok Wolfsburgu s cílem vstřelit kontaktní gól skončil v rukavicích Rafała Gikiewicze.
61'
Skvěle zahraný rohový kop v podání Augsburgu. Hlavička Oxforda přistála přesně na kopačce FLORIANA NIEDERLECHNERA, který uklidil míč do sítě. Hosté ještě reklamovali hru rukou, rozhodčí však po zhlédnutí videa branku uznává.
61'
Dlouhý volný kop z kopačky Cagliuriho zhlavičkoval Reece Oxford na Gouweleeuwa, který velkou šanci nedal.
60'
Faulován při svém útočném postupu byl nyní i Daniel Caligiuri, nedaleko středového kruhu se tak bude zahrávat volný kop.
59'
Maxence Lacroix se na polovině hřiště dopustil útočného faulu, čímž odevzdal míč zpět na kopačky Fuggerstädter.
58'
Únik Ricarda Pepiho vypadal zpočátku zajímavě, nakonec jej ale obránci doběhli. Forvard Augsburgu byl navíc v ofsajdu.
57'
Daniel Caligiuri dostal nabito na penaltový puntík, kde měl spoustu místa a z první se opřel do míče. V ložené šanci ale branku přestřelil, tohle by se na takovéto úrovni nemělo stávat.
56'
Lucas Nmecha z otočky na pravém křídle hledal před brankou volného Windta. Z těžké pozice ale napálil míče přímo do rukavic gólmana.
55'
Pedersenův mizerný centr z levé strany bez větších problémů zlikvidovala hostující obrana.
54'
Jonas Wind z osy hřiště nabil na pravou stranu šestnáctky na Mbabua, který okamžitě vypálil. Trefil ale jen blokujícího obránce přímo před ním.
53'
Mbabuovi u pravé postranní čáry selhalo zpracování a nabídl tak soupeři autové vhazování.
52'
Daniel Caligiuri zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti. Jeho bombu z osy hřiště ale Kevin Mbabu srazil do zámezí.
50'
Po vysokém míči se v těsné blízkosti branky natahoval Lucas Nmecha, obránce ale nepřetlačil.
49'
Domácí zatím ve druhé půli působí trochu zaleknutě, jejich postupný útok byl plný nepřesností.
48'
Po dlouhém nákopu Lacroixe do šestnáctky se míče zmocnil Kruse, jenž ho vrátil za sebe přesně na kopačky Jonase Winda, jehož pumelici zlikvidoval Gikiewicz skvělým pozičním zákrokem.
47'
Ne, standartní situace dnes Wolfsburgu nejdou. Další volný kop končí daleko za brankou a Gikiewicz bude poprvé po přestávce vykopávat.
46'
Druhý poločas začínají výkopem Die Wölfe, kteří volí dlouhý nákop dopředu. Ten odvrátila domácí obrana do zámezí.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Niklas Dorsch, přichází Carlos Gruezo.
46'
Ráz celé první půle určila už úvodní minuta. V té totiž vstřelil úvodní gól domácí útočník Iago. V první dvacetiminutovce měl Augsburg jasnou herní převahu. Poté se Die Wölfe podařilo obraz hry srovnat, za zmínku stojí například šance Nmechy z 23. minuty. Obrovskou šanci na navýšení skóre měli ale i domácí, těsně před koncem první poloviny nevyužil tutovou šanci Ricardo Pepi a do šaten se tak jde za stavu 1:0 pro Augsburg.
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
45+3'
45+2'
Domácí skvěle vyřešili nabídnuté přečíslení. Pedersen z dobré střelecké pozice hledal ještě Pepiho, který z bezprostřední blízkosti napálil míč přímo do gólmana!
45'
Hlavní arbitr se rozhodl nastavit dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Renato Steffen poslal pěknou průnikovou přihrávku za obránce na Pepiho. Ten ale trochu váhal se zpracováním, čehož okamžitě využila obrana hostí, který následnou střelu zblokovala.
43'
Schlager sprintoval za dlouhým míčem, proti kterému ale skvěle vyběhl Rafał Gikiewicz a odkopl jej do bezpečí.
43'
Xaver Schlager si malou chvíli poležel na trávníku. Nakonec se ale statečně zvedá a nevyžaduje ošetření.
42'
Reece Oxford pokrýval míč mířící za brankovou čáru tělem, protože si myslel, že se bude jednat o roh. Rozhodčí ale celou situaci viděl jinak a píská odkop od branky.
41'
Autové vhazování z blízkosti rohového praporku bude zahrávat Daniel Caligiuri.
39'
Lucas Nmecha byl v obrovské šanci zastaven tvrdým zákrokem Niklase Dorsche. Útočící hráč se dožadoval penalty, což bylo v tuto chvíli pochopitelné. Píšťalka rozhodčího ale zůstává klidná.
38'
Max Kruse poslal míč do běhu na levé křídlo pro Steffena, jehož centr byl hodně nezdařený. Mířil na zadní tyč, kde ale nebyl vůbec nikdo a Rafał Gikiewicz tak bude zahrávat odkop od branky.
36'
Dobrý míč z levého křídla mířil do ohně, kde se po něm natahoval Ricardo Pepi. Americký útočník byl ale v obležení dvou stoperů, což se mu stalo osudným.
35'
Max Kruse jakoby byl dnes zatuhlý. Pokusil se rozběhnout po levé straně, o míč ale prakticky okamžitě přišel.
34'
Domácí se snažili o dlouhé autové vhazování, které mělo parametry rohového kopu. Ke střele z těžké pozice se pak dostal Mads Pedersen, nicméně kvalita zakončení odpovídala jeho náročnosti.
33'
Rohový kop skončil přímo v rukavicích Rafała Gikiewicze, následný rychlý útok Augsburgu zastavil mohutným návratem do obrany Xaver Schlager.
32'
Kruseho centr sražený za čáru, další roh budou zahrávat hosté.
31'
Sprinterský souboj mezi Iagem a Mbabuem na levém křídle vyhrál druhý jmenovaný. Iago navíc fauloval, takže míč připadá do moci Wolfsburgu.
30'
Xaver Schlager se při svém výletě do vápna dožadoval penalty. Rozhodčí ale zachoval duchapřítomnost a velmi správně odpískal naopak útočný faul.
29'
Rohový kop Augsburgu patřil mezi ty hodně nepovedené a obrana Die Wölfe si s ním v klidu poradila.
28'
Florian Niederlechner na nic nečekal a velmi rychle poslal aut na kopačku Pepiho, který měl na levé straně dostatek místa. Nabíhajícího spoluhráče ve vápně ale nenašel, jeden z obránců totiž jeho přihrávku poslal za brankovou čáru.
26'
Souboj trojek na útočné polovině Augsburgu vyhrál Sebastiaan Bornauw, který skluzem poslal míč do zámezí. Domácí ale u míče zůstávají, protože budou mít k dispozici autové vhazování.
25'
Kruseho centr z levé strany odvrátil vysokým výskokem Robert Gumny, jenž nedal v hlavičkovém souboji soupeři žádnou šanci.
24'
Po velké šanci hostí následoval jejich rohový kop, který ale přinesl jen dvě rány do bloku.
23'
Obrovskou šanci měl Lucas Nmecha, když se na hranici šestnáctky přešlapovačkou zbavil obránce a tvrdě vypálil. Proti jeho pumelici se však skvělým zákrokem blýskl Rafał Gikiewicz.
22'
Příliš dlouho znovu trávil Wolfsburg s míčem na vlastní polovině. Rozseknout to chtěl John Anthony Brooks, ale jeho pokus o sprint okamžitě zastavila obrana soupeře.
21'
Kruse si navedl míč na střed, odkud hledal Pedersena, nicméně přihrávka směřovala druhému jmenovanému na paty a hosté tak znovu přišli o míč.
19'
Možná až příliš složitě teď kooperovali obránci Augsburgu s gólmanem. Těžká přihrávka Gikiewicze na Gumnyho podnítila napadání ze strany Die Wölfe, to naštěstí pro domácí končí faulem.
18'
Adresátem pěkného průnikového pasu na pravou stranu byl Maxence Lacroix, jeho zpětná přihrávka ale byla zřejmě naslepo, neboť mířila přímo do moci domácích hráčů.
17'
Iago hledal vysokým míčem Pepiho, jenž byl připraven z blízkosti branky hlavičkovat. Hlavičkový souboj s vyšším obráncem ale dle očekávání prohrál.
16'
Rohový kop rozehrával kapitán Wolfsburgu Maximilian Arnold na bližší tyč. Míč poté vyplaval na hranici šestnáctky, odkud minul branku Xaver Schlager.
15'
Max Kruse na pravé straně pěkně pronikl přes svého soka, nicméně přes druhé hráče už neprošel. Míč skončil v zámezí a útočník hostí se jej navíc dotkl jako poslední.
14'
Ricardo Pepi našel na levé straně rozběhnutého Iaga, jenž zkoušel stříleným centrem najít někoho ze svých spoluhráčů ve vápně. Mířil však jen na kopačky jednoho z bránících hráčů, který poslal míč do bezpečí.
13'
Postup Lucase Nmechy zastavili domácí jen za cenu faulu. Následný volný kop z kopačky Lacroixe ale končí v zámezí a Gikiewicz tak bude znovu vykopávat.
12'
Na Gikiewiczův odkop od branky nikdo z jeho spoluhráčů nereagoval a kulatý nesmysl tak doputoval až ke gólmanovi na druhé straně.
11'
Arne Maier zahrával volný kop zhruba z poloviny hřiště. Jeho dlouhý míč do šestnáctky ale v pohodě zpacifikovala obrana hostí.
9'
Die Wölfe se nemohou dostat přes polovinu hřiště. Stále si vyměňují přihrávky před vlastní brankou. Šanci na postup dopředu měl Kevin Mbabu, nicméně i on míč raději vrátil.
7'
Další dlouhý míč z kopaček domácích beků mířil na frekventovanou levou stranu, tam však útok skončil, neboť Pedersen se přes obránce neprobil.
6'
Při snaze o likvidaci dlouhého nákopu se Reece Oxford srazil s vlastním gólmanem a skácel se k zemi. Vypadá to, že bude potřebovat ošetření.
5'
Hosté se snaží uklidnit hru a rozehrávají z hloubi vlastní poloviny, kde si vyměňují míč.
4'
Tak tohle zavánělo dalším gólem! Florian Niederlechner z pravé strany šestnáctky posílal střílenou přihrávku na branku, na kterou se natahoval Pedersen. Střele zabránil pohotový skluz Mbabua.
3'
Volný kop Wolfsburgu rozehrál Maxence Lacroix špatně, když překopl všechno a všechny. Domácí gólman Gikiewicz bude vykopávat.
3'
Žlutou kartu dostává Niklas Dorsch (FC Augsburg).
1'
Tak to je snový start pro domácí tým! Na levé straně šestnáctky si míč na střelu navedl IAGO, jehož dobře mířená rána zapadla ke vzdálenější tyči. Pavao Pervan byl bez šance. Pochvalu zaslouží i Mads Pedersen, jenž si se střelcem branky šikovně narazil a uvolnil jej tak do gólové šance.
1'
Dlouhý míč z obrany směřoval na levé křídlo, kde operoval Mads Pedersen, ale jeden z obránců mu míč vyrazil do zámezí.
1'
Úvodní výkop má k dispozici Augsburg, který začíná přihrávkou k obrannému valu.
1'
VfL Wolfsburg

Nepatrně lepší nálada než ve WWK Areně panuje ve Wolfsburgu, tomu se ziskem 31 bodů patří 13. příčka. V kontextu posledních dvou sezón, kdy se Die Wölfe umístili na 6. a 7. místě, se však současný stav nedá považovat za úspěch. Hosté ale mohou využít relativně volné cesty vzhůru, jejich ztráta na 11. pozici totiž činí pouhé dva body.

Z posledních pěti utkání vytěžili hosté 4 body za výhru s Unionem Berlín (1:0) a remízu na hřišti Mönchengladbachu (1:1). Naposledy se Wolfsburg představil na domácím hřišti, kde nestačil na Leverkusen (0:2). Nejlepším střelcem Die Wölfe je čtyřiatřicetiletý veterán Max Kruse, jenž v letošním ročníku nastřílel 7 branek, ke kterým přidal 3 asistence.
FC Augsburg

Domácí Augsburg na tom v letošní sezóně není dobře, neboť zuby nehty bojuje o setrvání v nejvyšší německé soutěži. Standardem posledních dvou sezón bylo pro Fuggerstädter 15. místo, na němž se právě teď nacházejí. S 26 body jsou na tom stejně jako šestnáctá Hertha a čtrnáctý Stuttgart, díky skóre se Augsburg drží právě mezi těmito dvěma celky na poslední pozici, která zajišťuje udržení.

Z posledních pěti zápasů se domácímu týmu podařilo vytěžit 4 body, když porazili Bielefeld a překvapivě remizovali s druhou Borussií Dortmund. Naposledy se Augsburg představil ve Stuttgartu, kde schytal porážku 3:2. Nejlepším střelcem celku z jihu Německa je rakouský útočník Michael Gregoritsch, jenž v letošní sezóně Bundesligy vsítil 7 branek.
Zdravím všechny příznivce kvalitní německé kopané, vítejte u utkání 28. kola Bundesligy mezi FC Augsburg a VfL Wolfsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.