Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Wolfsburg - 12. března 2022   15:30

Freiburg
7' Grifo  • 43' Grifo (Höfler) • 87' N. Schlotterbeck (Petersen)
3:2
(2:0)
Wolfsburg
52' M. Kruse  (Arnold) • 84' Arnold
Freiburg
Flekken – Gulde, K. Schlotterbeck, N. Schlotterbeck – Schmid, Haberer (84. Sallai), Höfler (84. Sildillia), Günter (C) – Höler, Grifo (90+4. Weisshaupt) – Demirović (86. Petersen).
Uphoff – Petersen, Sallai, Sildillia, Weisshaupt, Schmidt, Engelhardt, Vermeij.
Petersen – Sather, Wessel
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
25 000 diváků
Wolfsburg
Pervan – Brooks, Bornauw (83. Białek), Lacroix – Roussillon (76. Steffen), Arnold (C), X. Schlager (76. Vranckx), Mbabu (76. Baku) – M. Kruse, Philipp (55. L. Nmecha) – Wind.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:9.
Jak se z psance stát hrdinou i tak by mohl znít titulek tohoto utkání, ale vše si shrrneme po pořádku.

Dvojgólové vedení Freiburgu celkem brzy na začátku druhé půle nahlodal svou trefou Kruse. Po hodině hry zakončení demiroviće vychytal brankář Pervan.

Śest minut před koncme po katastrofalním odkopu Schlotterbecka přímo napálil vyrovnávací gól Arnold.

Jenže ten samý hráč následně pouze o tři minuty později určil stav utkání na 3:2!

SC Freiburg tedy po jasné první půli, velmi těžce vydřel tři body, proti wolfsburgu, který se ve druhé půli představil v daleko lepším světle než v první pětačtyřiminutovce, což ale k bodům stejně nevedlo.

Všechny důležité momenty z tohoto utkání připravil v gifech Michal Raška. Čtenářům onlajnů přeji pohodový a klidný zbytek dnešního dne.
90+5'
90+5'
Střela Wind akončí pouze v místech kam skočil brankář Flekken.
90+4'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Noah Weisshaupt.
90+3'
Höler u rohového praporku inkasoval úder do obličeje rukou od Astera Vranckxe.
90+2'
Po faulu Lacroixa mají hráči Freiburgu poskytnutou výhodu od hlavního rozhodčího.
90+1'
Pěkný míč na Petersena, který ovšem velmi bídn ězakončil vedle pravé tyče.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Otázkou je zda toto vedení hráči Freiburgu dokáží již udržet do konce utkání.
87'
Freiburg právě vstřelil branku!
Autorem branky je NICO SCHLOTTERBECK, který parádní ranou ze střední vzdálenosti odčinil svůj kiks u gólu na 2:2 a vrací vedení Freiburgu na 3:2! Asistence: Nils Petersen.
86'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Nils Petersen.
84'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Vše začalo, když centr Baku byl pouze vyřažen před sebe nejistým brankářem Flekkenem, následně střela Kruseho byla zablokována, následoval katastrofální odkop Nica Schlotterbeck přímo na kopačky MAXIMILIAN ARNOLD, který dělovkou srovnává na 2:2! Bez asistence.
84'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nicolas Höfler, přichází Kiliann Sildillia.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Roland Sallai.
83'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Sebastiaan Bornauw, přichází Bartosz Białek.
82'
Po rohovém kopu rozahraném na bližší tyč, zůstavají i po odvrácení mimo pokutové území hráči Freiburgu na útočné polovině hřiště.
81'
Centr z kopačky Baku nepřinesl žádnou možnost pro Wolfsburg, jeĺikož byla pískána hra rukou.
79'
Nmechova střela byla zablokovaná na hranici pokutového území a následná střela Steffena vykouzlila brankáři Flekkenovi pouze úsměv na tváři.
78'
Höler se jen usmívá jelikož lehkým výklusem donutil k nejistému odkopu za postranní čáru brankáře Pervana.
76'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Kevin Mbabu, přichází Bote Baku.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Aster Vranckx.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Renato Steffen.
75'
Po nejbližším přerušení hry dojde hend rovnou k trojímu střídání v kádru hráčů VfL Wolfsburg.
74'
Fanoušci Freiburgu si žádají příchod na hřiště útočníka Petersena což je shodou náhod i jmenovec hlavního rozhodčího tohoto utkání.
73'
Zatím dosti nevýrazný je hrotový útočník Wolfsburgu Joans Wind.
72'
Kombinaci Grifa s Habererem rázně utnul obránce Lacroix.
71'
Nakopávaný míč likviduje v tento moment hry s přehledem obrana Freiburgu.
70'
Schlager a následně míč končí pouze u brankáře Flekkena.
69'
Z tribun se ozývá pískot což značí přímý kop pro VfL Wolfsburg.
68'
Brooks po skončení fotbalové klece může rovnou planule přejít do zápasů v kleci, nyní málem ukázkově uškrtil kravatou Höflera.
67'
Nmecha sice zakončil pouze těsno nad břevno branky Flekkena, ale rohového kopu se nedovolal.
66'
Zřejmě kvůli ofsajdu byl předčasně ukončen postup hráčů Wolfsburgu směrem k soupeřově brance.
64'
Žlutou kartu dostává Janik Haberer (SC Freiburg) za faul.
64'
Zákork Haberera na pronikajícího Roussillona skončí udělením žluté karty.
62'
Kruse v individuálním průniku ztroskotal před pokutovým územím na výborně pozičně hrajícím Manuelovi Gulde.
60'
Po technickém zaváhání Roussillona se hnal do sólo úniku Demirović, ale tentokráte si vylámal zuby na výtečném brankáři Pervanovi, který jeho střelu z poměrné velké vzdálenosti vyrazil rohový kop!
60'
Mbabu sice dobře zabojoval na pravé straně hřiště,a le rohový kop z toho není.
59'
Rohový kop po zásahu obránce si kapitán Wolfsburgu Arnold opět zopakuje.
57'
Höler to výborně vymyslel a nabíhající Haberer místo penalty k nepsokojenosti fandů Freiburgu vybojoval na Pervanovi pouze rohový kop.
55'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Lucas Nmecha.
55'
Žlutou kartu dostává Nico Schlotterbeck (SC Freiburg) za faul.
55'
Yaver Schlager se nadechl k překrásnému individuálnímu průniku, pro který neměl žádné pochopení Schlotterbeck. Schlager ještě pár metrů pokračoval než upadl, míč se sice vrací zpět ke středovému kruhu, ale padne i první žkutá karta tohoto utkání.
54'
Přihrávka na paty není nikdy nic pozitivního jako v tomto případě hráčů Freiburgu.
52'
Arnold ukázal svou roli tvůrce hry Wolfsburgu skvělou kolmicí oslovil ke skórování MAXE KRUSEHO a ten pravačkou pohotově obstřelil brankáře Flekkena – 2:1! Asistence: Maximilian Arnold.
50'
Schlotterbeck neuspěl v souboji s brankářem Pervanem po cnetru z rohu a náledný pokus o lob z dílny hráče Wolfsburgu Kruseho dopadl velmi mizerně.
49'
Protiútok Grifa byl také odvrácne na roh, samozřejmě tentokráte v režii hráčů SC Freiburg.
48'
Flekken nedosáhl na centrovaný míč, ale zastoupil ho jeho obránce a je z toho rohový kop pro Wolfsburg.
47'
Hráči Freiburgu nechávají více kombinovat hráče Wolfsburgu, kteří musí tvořit hru a to jim moc nevomí.
46'
Statistika:

Držení míče: 44%:56%
Střely na branku: 4:0
Střely mimo branku: 3:0
Rohové kopy: 4:2
Fauly: 6:6
Jak zhodnotiit první poločas? Freiburg lze přirovnat k nenasytné a přitom strašně hbité lasičce, zatím co hráči Wolfsburgu připomínají hlemýždě, který prodělal těžký průběh Covidu-19. Ano, tak markantní je rozdíl mezi soupeři.

První poločas patřil Vincenzu Grifovi jenž ho otevřel parádou z přímého kopu a uzavřel ukázkovým volejme!

Do role smolaře se zatím pasoval Demirović, který nastřelil tyč v desáté minutě a ke konci první půle nedosáhl v dobré pozici na střílenou přihrávku.

Wolfsburg si zatím nevypracoval nic zaznamenání hodného.Výbornou práci prostřednictním gifů předvádí Michal Raška.
45+2'
45+1'
Hráči Freiburgu si s přehledem pohlídali nastavený čas.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
A po dalším útopku je to rohový kop pro nadšeně hrající Freiburg.
43'
Po perfektním zisku míče na nejistých hráčích Wolfsburgu, předvedl ukázkový centr Höfler a skutečně instinkt zabijáka střelou z voleje ukázal VINCENZO GRIFO – 2:0! Asistence: Nicolas Höfler.
41'
Po dalším bleskovém přechodu do útoku a parádní patičce Grifa na střílenou přihrávku Güntera křížem pokutového území ani skluzem nedosáhl Demirović!
39'
Roussillon se dožadoval až teatrálným způsobem odpískání faulu na svou osobu v pokutovém území, hra byla přerušen a až po dalším souboji ve středu hřiště ve prospěch Freiburgu.
38'
Sportovní vracení míče soupeři a Hölerovi bylo obvázano několik prstů na ruce.
36'
Lucas Höler je po tvrdémm dohrání od soupeře ošetřován přímo na hrací ploše.
35'
Přízemní střela Grifa byla pouze propagačního charakteru.
34'
Kevin Mbabu se v souboji ve středu hřiště velmi silně opřel do protihráče.
33'
Signál Freiburgu zahrán centrem od branky Wolfsburgu tentokráte žádný úspěch neslavil.
32'
Prudký centr sice v pokutovém území zasáhl Hölera, ale v těžké pozici bez možnosti zakončení.
31'
Slabý pokus hlavou jednoduše ve vzduchu kryje brankář Flekken.
30'
Po půl hodině hry stále vede Freiburg díky překrásné brance Grifa z přímého kopu.
28'
Jonathan Schmid se diví, že autové vhazování je přisouzeno Wolfsburgu.
26'
Fanoušci Freiburgu to vidí po svém a když se dotkne Mbabu míče hlasitě a nepsortovně pískájí (i když jde o hráče černé pleti nejde samozřejmě o rasismus). Naštěstí Freiburg není ve Skotsku.
25'
Schlagerova narážečka byla nejvýšší úrovně, hráči Wolfsburgu jsou rozezleni, že sudí nepískl souboj Nica Schlotterbecka s pronikajícím Mbabu jako faul.
23'
Wolfsburg se marně snaží převzít ptěže tohoto utkání.
21'
Přímý kop Wolfsburgu skončil na nepřesnosti hráčů v zelených dresech.
20'
Roussilon má menší potíže se svým krkem, ale poblíž něho byl odborný dohled asistenta rozhodčího.
18'
Úvod utkání zatím tedy jasně patří hráčům Freiburgu, který se na poslední chvíli musel vyrovnat s velkou absencí svých hráčů.
16'
Lacroix na poslední chvíli zabránil brejku Freiburgu.
14'
Perfektní nálada zatím panuje mezi fanoušky na tribunách Schwarzwald Stadionu.
13'
Roussillon nemá komu, tak vrací míč svým spoluhráčům z obrany Wolfsburgu.
12'
Centr zprava obrana Freiburgu pohotově odvrátila mimo pokutové území.
10'
Freiburg má výborný přechod do útoku, čehož nyní nedokázal využít Demirović v tutové pozici a po odrazu od tyče je následně míč odehrán na rohový kop!
9'
Útočný faul předčasně ukončuje útočnou zteč SC Freiburgu.
7'
VINCENZO GRIFO má perfektní kopací techniku což potvrdil opět v tuto chvíli a zatočil míč z přímého kopu přímo do branky soupeře – 1:0!
6'
Arnold pronikajícího soupeře fauloval zhruba dvacetdva metrů před brankou Wolfsburgu.
5'
Už sama komplikovaná rozehrávka Wolfsburgu je ještě více stížena atakujícími protihráči.
3'
Schmid se snaží dostta míč co nejblíže na dostřel svých spoluhráčů.
2'
Rohový kop Wolfsburgu, který byl zahrán na bližší tyč uklidil bránící Höler opět pouze na další roh.
1'
Freiburg netradičně v červených dresech, Wolfsburg ve svítivě zářících zelených dresech.
1'

SC Freiburg: Flekken – Gulde, K. Schlotterbeck, N. Schlotterbeck – Schmid, Haberer, Höfler, Günter (C) – Höler, Grifo – Demirović.
Náhradníci: Uphoff – Petersen, Sallai, Sildillia, Weisshaupt, Schmidt, Engelhardt, Vermeij.
Trenér: Christian Streich

VfL Wolfsburg: Pervan – Brooks, Bornauw, Lacroix – Roussillon, Arnold (C), X. Schlager, Mbabu – M. Kruse, Philipp – Wind.
Náhradníci: Klinger – Waldschmidt, Vranckx, L. Nmecha, Steffen, Baku, Białek, Lukebakio, Gerhardt.

Otávio (zraněné koleno)
van der Ven, William (oba nespecifikované zranění)
Poslední utkání SC Freiburg:

RB Lipsko – SC Freiburg 1:1 (0:1)

Branky: 90. Angeliňo – 38. Demirović

ŽK: 68. Henrichs (Lipsko)

Freiburg: Flekken – Gulde (89. K. Schlotterbeck), Lienhart, N. Schlotterbeck (65. Sildillia) – Kübler, M. Eggestein, Haberer, Günter (C) – Höler (79. Petersen), Demirović (79. Sallai), Grifo (65. Džong).
Poslední utkání VfL Wolfsburg

VfL Wolfsburg – Union Berlín 1:0 (1:0)

Branka: 25. Awoniyi

ŽK: 90. Möhwald (Union Berlín)

Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Bornauw, Brooks – Baku (76. Steffen), Arnold, X. Schlager (64. Vranckx), Roussillon – Białek (64. L. Nmecha), M. Kruse (86. Gerhardt) – Wind.
SC Freiburg naopak čtyři zápasy v řadě neprohrál a navíc v DFB Pokalu postoupil již do semifinále po zdolání VfL Bochum 2:1 po prodloužení.
VfL Wolfsburg nemá příliš stabilní formu. Po porážce s Hoffenheimem, získal čtyři body za remízu s Mönchengladbachem 2:2 a výhru 1:0 s Unionem Berlín.
SC Freiburg (6) bude své zatím pohárové umístění hájit na svém stadionu proti týmu ze středu tabulky v podobě VfL Wolfsburg (12). Rozdíl je deset bodů v tabulce.