Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fürth : Stuttgart - 8. ledna 2022   15:30

0:0
(0:0)
Fürth
Burchert – Meyerhöfer, Griesbeck, Viergever, Itter (77. Willems) – Seguin, Christiansen, Tillman (89. Green) – Dudziak (77. Abiama) – Leweling (62. Nielsen), Hrgota (C) (90. Bauer).
Schaffran – Willems, Asta, Bauer, Abiama, Green, Itten, Nielsen, Pululu.
Brych – Borsch, Lupp
Trolli Arena, Fürth
Stuttgart
F. Müller – Stenzel, W. Anton, Ito – Massimo (81. Tibidi), Endo (C), Mangala, Sosa – Förster (62. Beyaz), Führich (90. Egloff) – Kalajdžić.
Bredlow – Egloff, Coulibaly, Beyaz, Kempf, Millot, Mola, Tibidi, Nartey.

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u dalších on-line přenosů zase někdy na počtenou!
Stuttgart nepřemohl beznadějně poslední Fürth

Fürth v prvním poločase sehrál se Stuttgartem vyrovnanou partii, a to jak co do počtu střel, tak co do počtu gólů. Bavorský klub navíc mohla mrzet zmařená šance hlavičkáře Hrgoty, kterého na brankové čáře vychytal Florian Müller. Zatímco domácí měli aspoň tuto možnost, hosté se přes organizovanou obranu k žádné vyložené příležitosti nedostali. A ve druhém dějství museli sakra zabrat, aby poslední tým Bundesligy přemohli.

Zlepšená hra favoritů vedla k několika střelám, kterým mnohdy scházela přesnost. Slepými nejčastěji pálil Saša Kaladžič, jenž se do sestavy vrátil po několikaměsíčním zranění ramene. Fürth ustál i závěrečný tlak a bodoval ve třetím z posledních čtyř zápasů, Stuttgart díky remíze opustil barážovou příčku.
Držení míče: 43% : 57%.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:11.
Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:11.
90+2'
90+1'
Sosův centr odkopl Max Christiansen do zámezí. Fürth brání zuby nehty.
90'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Maximilian Bauer.
90'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Lilian Egloff.
89'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Timothy Tillman, přichází Julian Green.
87'
Hosté utahují šrouby. Ze střední vzdálenosti se do balonu opřel Pascal Stenzel, z hlubokého záklonu mířil vysoko nad. Dokáže Fürth sílícímu tlaku odolat?
85'
Burcherta teď ohrozil Waldemar Anton. Svou střelu šikovně schoval za obránce, ale Burchert si i tak poradil. I když se na spoluhráče hodně zlobí.
83'
Kolmici narýsovanou z levé strany přetáhl Saša Kalajdžić nad břevno. Stuttgart je na koni.
81'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Roberto Massimo, přichází Alexis Tibidi.
80'
Hosté byli blízko gólu, když obráncem přizvednutý centr padal do brány a Burchert ho s vypětím všech sil vytáhl na břevno! Endovu dorážku pak zablokoval obránce a další dorážka, tentokrát od Führicha, mířila do spoluhráče Enda. Fürth přežil pořádně krupobytí.
78'
Uvidíme, do jaké míry příchod Jetra Willemse a Dicksona Abiamy hru domácího Fürthu okysličení.
77'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jeremy Dudziak, přichází Dickson Abiama.
77'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Gian-Luca Itter, přichází Jetro Willems.
76'
Dva rohy pro Stuttgart. Při tom druhém si naběhl Hiroki Ito na hlavičku, ale v obležení několika soupeřů ji nesrovnal přesně. V přerušené hře chystá Stefan Leitl kulišárnu (dvojnásobné střídání).
75'
Držení míče: 44% : 56%.
74'
Hiroki Ito přímo před očima rozhodčího přišlápl nárt Seguinovi. Ten zbytečně nesimuloval a z trávníku se zvedl. Remíza Fürthu zjevně nestačí.
72'
Kdosi ze stuttgartských fotbalistů si střihl souboj s Itterem. O míč zakutálený za koncovou čáru se přihlásili oba a čekalo se na rozhodnutí arbitra. Ten nakonec merunu přiřkl domácím.
71'
Dvacet minut do konce a stav 0:0, to nevěstí nic dobrého. Útočníci musí každopádně přidat.
70'
Hosté zakončili až o chvíli později, to když svou levačku oprášil Chris Führich. Jeho volej proletěl vysoko nad břevnem Burchertovy branky.
69'
Z nařízené standardky Borna Sosa jemně dloubl do balonu a nechybělo moc, aby Saša Kalajdžić zakončoval tváří v tvář brankáři. Ten udělal pohyb vpřed a nakonec byl u míče o chvilinku dříve.
68'
Po přesunu do středu hřiště hru provází nepřesnosti. A také fauly, což na vlastní kůži pocítil Waldemar Anton.
66'
Obranná trojka Stuttgartu trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
65'
Jak se to dělá, ukázal svému soupeři Marco Meyerhofer. Z několika protivníků si udělal tréninkové kužely a na konci svého sóla vystřelil. Mířil na vzdálenější tyč, kterou o několik decimetrů minul.
63'
Nově příchozí Ömer Beyaz si na levé straně jednoho protihráče obhodil, ale na toho dalšího už nevyzrál.
62'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jamie Leweling, přichází Haavard Nielsen.
62'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Ömer Beyaz.
61'
Po ubráněném rohu Stuttgartu konečně přicházejí na řadu střídání, po jednom na každé straně.
60'
59'
Stuttgart zahrozil centrem Sosy, který však spolehlivě odhlavičkoval Sebastian Griesbeck.
58'
Pokus o přenesení hry dopadl prachbídně. Gian-Luca Itter vysoký balon neměl šanci zasáhnout a musel ho tak nechat dopadnout až za postranní čáru.
57'
Rušno mohlo být i na druhé straně, kdyby Saša Kalajdžić hloupě nefauloval brankáře. Tohle měl rakouský fotbalista vyřešit lépe.
55'
Branimir Hrgota uvolnil pohlednou patou Dudziaka a ten z úhlu přeloboval vyběhnuvšího Müllera. Jenže co čert nechtěl, u přední tyče se zjevil Hiroki Ito, jenž důrazným způsobem odkopl míč do bezpečí.
53'
Jenže domácí se daleko nedostali a pak měli štěstí, že Sebastian Griesbeck tak tak zastavil průnikovou přihrávku na Kalajdžiće.
52'
Hostům se u střídaček zatoulal míč do zámezí, takže ho Pascal Stenzel musí přenechat protihráčům.
51'
Stuttgart na vlastní polovině ztratil míč, načež před hranicí vápna čekal na přihrávku Timothy Tillman. Dostal ji a po zpracování zacílil k pravé tyči. K rozpoutání oslav mu chyběl metr, možná dva.
49'
Po jeho provedení se míče zmocnili domácí a vydali se za půlící čáru na urychlený průzkum.
48'
Stuttgart je po změně stran aktivnější, jeho kombinaci přerušil Paul Seguin jen za cenu autu.
47'
Saša Kalajdžić si pohrával s defenzivou Fürthu a už to vypadalo, že se před hranicí vápna dostane do zakončení. Nakonec však proti němu vystoupil Nick Viergever a odkopl míč z rizikové zóny.
46'
Úvod druhé půle se obejde bez střídání.
46'
Fürth hraje se Stuttgartem vyrovnanou partii, a to jak co do počtu střel, tak co do počtu gólů. Bavorský klub navíc může mrzet zmařená šance hlavičkáře Hrgoty, kterého na brankové čáře vychytal Florian Müller. Zatímco domácí měli aspoň tuto možnost, hosté se přes organizovanou obranu k žádné vyložené příležitosti nedostali. A ve druhém dějství budou muset sakra zabrat, aby poslední tým Bundesligy přemohli.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 3:4.
Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:8.
45'
45'
Rozeběhla se poslední minuta prvního poločasu, když podél pravé lajny rozběhnutého Kalajdžiće předběhl Nick Viergever.
43'
Branimir Hrgota se na vlastní pěst pokusil proklouznou do šestnáctky. Míč si však kopl daleko od nohy a v zápalu boje fauloval.
42'
Žlutou kartu dostává Waldemar Anton (Stuttgart).

První trest je za podražení, což je pro středního stopera špatná zpráva. Waldemar Anton teď musí chodit do soubojů se zvýšenou opatrností.
40'
Borna Sosa rozdal přihrávku do běhu Führichovi, který dostihl míč až na koncové čáře. V pokračující akci pálil Orel Mangala zpoza vápna vysoko nad branku.
38'
Pronikajícího Lewelinga zastavil Wataru Endo. Jeho krajan Hiroki Ito si potom uvnitř vápna čistě poradil s Branimirem Hrgotou.
37'
Krátké ošetření domácího brankáře a hurá na to!
36'
Ke standardce z pravé strany se postavili Pascal Stenzel a Borna Sosa. Proti centru druhého z nich vyběhl Sascha Burchert a přitom se bolestivě srazil se spoluhráčem Griesbeckem.
35'
Hru začínají přerušovat četné fauly. Jeden takový spáchal Hiroki Ito, jen chvíli po něm nezahrál podle předpisů ani Timothy Tillman.
33'
Mezitím grafika ukázala, kde Stuttgart nejčastěji útočí. Už jsem vás o tom s předstihem informoval, že je to po levém křídle. Tudy šlo přesně 50% všech stuttgartských útoků.
31'
Hluboko vytažená trojka Fürthu intenzivně napadá stuttgartskou rozehrávku. Nedá ji ani metr zadarmo.
30'
Držení míče: 45% : 55%.
29'
Po dvou varovných signálech si otěže převzal Fürth kombinující v okolí středového kruhu.
28'
Saša Kalajdžić znovu v akci a tentokrát vybojoval roh. Centr z něj se kroutil přímo na branku, kde Sascha Burchert zkrotil balon nadvakrát.
26'
Po Sosově vynikajícím pasu za obranu vystřihl Saša Kalajdžić elegantní, leč tupé nůžky. Škoda pro Stuttgart, tohle mohl být výstavní gól.
25'
Po přesunu na druhou stranu hřiště si střihl sólo Wataru Endo. Japonský hráč zkusil projít uličkou, tu ale zadáci Fürthu zavřeli včas.
23'
I proto hosté uklidňují hru na své polovině.
22'
Branimir Hrgota měl na hlavě první šanci! Centr z pravé strany vrátil Nick Viergever hlavou na malé vápno a proti švédskému útočníkovi vytáhl přesunující se Müller obouručný reflex. Jak vidno, Stuttgart nečeká na hřišti odpadlíka jednoduchý úkol.
21'
Centr na přední tyč byl odvrácen. Philipp Förster pak místo balonu nakopl Branimira Hrgotu a rozhodčí mu okamžitě pískl útočný faul.
20'
Hosté v posledních minutách zabrali a po nadějném sólu Mangaly si kopnou roh.
19'
Dalším zakončovatelem ve stuttgartském dresu byl Saša Kalajdžić. Ten vypálil zpoza vápna, ale obětavý stoper Viergever jeho pokus zblokoval.
18'
Po Griesbeckově faulu kopal Stuttgart standardku z pětadvaceti metrů. Pascal Stenzel vyprodukoval přímou střelu, která zamířila nad zdí metr vedle tyče.
16'
Míč skončil v zámezí a vhazovat měl Stuttgart. Jenže Paul Seguin soupeři odmítl míč předat a učinil tak až na pokyn autority s píšťalkou.
15'
14'
Fürth se v posledních minutách osmělil, nyní se od vlastní branky snaží vytvořit postupný útok.
13'
Dobře pro bránící se Stuttgart. Gólman Müller šel totiž proti míči a Nick Viergever ho ve výskoku fauloval.
12'
Změnit se to může po rohovém kopu, který má po Seguinově odvráceném centru k dispozici Fürth. Jak to celé dopadne?
10'
Oťukávací desetiminutovka nenabídla žádný zajímavý moment, za zmínku stojí snad jen Hrgotova neumístěná střela ze sedmé minuty.
9'
O chvíli později hosté získali míč v souladu s pravidly. Ihned ho posílali dopředu, jenže přímočarý pas mířící do uličky zachytil na poslední chvíli Paul Seguin.
8'
Teď se balon motá kolem středového kruhu, takže Felix Brych má hru jako na dlani. V žádném případě tak nemohl přehlédnout faul Enda, jenž se provinil nešetrným skluzem.
7'
Dobře načasovanou přihrávku při brejku zpracoval Branimir Hrgota a zpoza vápna vystřelil. Bohužel pro Fürth jen doprostřed branky, kde stál připravený Florian Müller.
6'
Hosté hodně tahají útoky po levém křídle, kde má prostor Borna Sosa. Teď ho nicméně nevyužil a po špatné přihrávce musí jeho spoluhráči honem spěchat dozadu.
5'
Stuttgart podle předpokladů zatím více na míči. Waldemar Anton ho teď ovšem zakopl, respektive Borna Sosa nepochopil jeho úmysl nákopu za obranu.
4'
Jenže tomu kombinace nevyšla. Soupeř potom otočil hru doleva, kde spolupracovali Borna Sosa a Chris Führich. Taky neúspěšně.
3'
Waldemar Anton na útočné polovině nepříjemně dohrál Lewelinga, míč pro Fürth.
2'
První nákop skončil hluboko v zámezí. Stejně skončil i domácí výpad podél levé lajny.
1'
Stuttgartští nastoupili v červených dresech a ujali se výkopu. Domácí Fürth hraje v bílém.
1'
Základní jedenáctky míří na hřiště, kam je vede mezinárodně uznávaný rozhodčí Felix Brych. Ten v Bundeslize píská už 18. sezonu a jen o tři roky méně působí na listině rozhodčích FIFA.
Po dlouhodobém zranění se na trávník vrací Saša Kalajdžić. Rakouský útočník letos odehrál jen 18 minut, z poranění ramene už se ale zotavil a dnes je připraven zlobit obranu Fürthu.

SpVgg Greuther Fürth: Burchert – Meyerhöfer, Griesbeck, Viergever, Itter – Seguin, Christiansen, Tillman – Dudziak – Leweling, Hrgota (C).
Náhradníci: Schaffran – Willems, Asta, Bauer, Abiama, Green, Itten, Nielsen, Pululu.
Trenér: Stefan Leitl.

VfB Stuttgart: F. Müller – Stenzel, W. Anton, Ito – Massimo, Endo (C), Mangala, Sosa – Förster, Führich – Kalajdžić.
Náhradníci: Bredlow – Egloff, Coulibaly, Beyaz, Kempf, Millot, Mola, Tibidi, Nartey.
Trenér: Pellegrino Matarazzo.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Nakonec si posvítíme na střelce. Těmi nejlepšími jsou na jedné straně řecký bek Konstantinos Mavropanos a na straně druhé švédský bijec Branimir Hrgota – oba dali shodně čtyři góly.
Podíváme-li se na poslední vzájemnou konfrontaci, zjistíme, že v ní nebylo co řešit. Tehdy domácí Stuttgart neměl s Fürthem slitování a hladce ho přejel 5:1. Pokud by odveta měla stejný průběh, Stuttgartští by se vůbec nezlobili.
Sestupem ohrožený Stuttgart na přelomu listopadu a prosince zabral, když ze tří utkání udělal hned sedm bodů. Dva předvánoční duely mu však výsledkově nevyšly. Od Bayernu dostal bůra, který mu nadělila dvojice Serge Gnabry, Robert Lewandowski. Gnabry sestřelil svůj mateřský klub hattrickem, Lewandowski se zase dvěma góly vzdálil na čele tabulky střelců Schickovi. Naposledy Stuttgartští zajížděli do Kolína, kde prohráli Modesteho gólem z 88. minuty. Aspoň je to pro ně poučení, že se fotbal hraje až do konce.
Daleko horší postavení má Fürth. Nováček soutěže není v Bundeslize konkurenceschopný, o čemž napovídá jedenáctibodová ztráta na předposlední příčku. Pryč jsou aspoň časy, kdy odpadlík kráčel od porážky k porážce (od konce srpna do začátku prosince prohrál 12x v řadě). Obstojně odehrál až poslední dva domácí zápasy. V tom prvním udolal berlínský Union, v tom posledním pak uhrál s Augsburgem bezbrankovou remízu. Vypadá to tedy, že prosincový debakl 1:7 z Leverkusenu hráči definitivně hodili za hlavu a vzali za svůj progres, který má za cíl odvrátit hrozící ostudu.
Po zimní přestávce se přihlásila o slovo i Bundesliga. A hned v předehrávce 18. kola překvapila výsledkem utkání Bayern – Mönchengladbach. Zpráva je to špatná pro oba dnešní soupeře, které ve druhé polovině sezony čeká boj o přežití.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.