Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Lipsko - 20. listopadu 2021   15:30

Hoffenheim
13' Samassékou (Geiger) • 68' Dabbur
2:0
(1:0)
Hoffenheim
Baumann (C) – S. Posch, Grillitsch, Vogt – Akpoguma (89. Nordtveit), Geiger, Samassékou (66. Stiller), Raum – Dabbur (74. Ch. Richards) – Rutter (74. Adamjan), Bebou.
Lipsko
Gulácsi (C) – Klostermann (82. Novoa), Orban, Gvardiol – Mukiele (55. Henrichs), Kampl (46. Forsberg), T. Adams, Angeliño – Szoboszlai (72. Moriba), Nkunku – André Silva (72. Brobbey).
Martínez – Forsberg, Brobbey, Henrichs, Moriba, Olmo, Novoa, Wosz.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 16:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 17:18.
Je dobojováno. Sledovali jsme parádní zápas, který se musel divákům, hlavně tedy těm domácím, maximálně líbit. Hoffenheim totiž dnes předvedl skvělý výkon, byl jasně lepším týmem a favorita tohoto utkání, kterým bylo Lipsko, porazil 2:0. Nutno dodat, že vítězství je to zcela zasloužené, protože hostující celek nepředvedl vůbec nic, naopak domácí hráli dnes opravdu skvěle a právem získali cenné tři body.
90+3'
90+2'
Utkání se už pouze dohrává...
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kevin Akpoguma, přichází Haavard Nordtveit.
87'
Bleskovou akci domácího celku zakončil Sargis Adamjan, ale míč poslal vysoko nad branku Lipska.
85'
Žlutou kartu dostává Angeliño (RB Lipsko).
84'
Jenže ani z jednoho rohového kopu nic nebylo a domácí tak stále vedou o dvě branky.
83'
A ještě jeden roh pro hostující celek.
83'
Rohový kop pro Lipsko.
82'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Hugo Novoa.
80'
Je před námi posledních deset minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme. Troufám si tvrdit, že o vítězi tohoto duelu už je rozhodnuto.
78'
Hosté se snaží něco vymyslet, ale dnes se jim vůbec nedaří. I tentokrát z toho byla jen laciná ztráta míče.
76'
Domácí dnes hrají skvěle. Soupeře k ničemu nepouští a zcela zaslouženě vedou nad favoritem tohoto utkání o dvě branky.
74'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Sargis Adamjan.
74'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Chris Richards.
72'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Brian Brobbey.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Ilaix Moriba.
70'
A domácí jsou při chuti a pokračují ve své aktivní hře. Lipsko dnes vůbec neví, co hrát.
68'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
A domácí jdou zcela zaslouženě do vedení 2:0! MUNAS DABBUR skvěle napadal, získal míč, navedl si ho na hranici velkého vápna a poté parádně propálil hostujícího brankáře!
66'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassékou, přichází Angelo Stiller.
64'
Po centru z levé strany vystřihl nůžky Christopher Nkunku, ale byly hodně nepřesné a branku Hoffenheimu tak ohrozit nedokázal.
62'
Po rohovém kopu hlavičkoval aktivní Kevin Akpoguma, ale hostující branku o pár decimetrů minul a stav se tedy nemění!
61'
Posledních zhruba třicet minutek mají hosté na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem, ovšem zatím to na nějakou otočku rozhodně nevypadá.
59'
Kevin Akpoguma si dobře sklepl míč do běhu, ale nakonec to bylo až příliš dlouhé a na hrací ploše ho už nezachytil.
57'
Pro dlouhý míč si došel pozorný Péter Gulácsi, který tak pomohl svým zadákům.
55'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Benjamin Henrichs.
54'
Po dalším centru hlavičkoval Georginio Rutter, ale v dobré pozici netrefil míč ideálně a branku o několik metrů minul.
52'
Domácí hráči jsou stále aktivnější a hlavně směrem dopředu o poznání nebezpečnější než soupeře. Lipsko to bude mít hodně složité.
50'
Dennis Geiger byl až příliš důrazný a nakonec mu byl odpískán faul, takže hrát mohou hosté.
49'
Na druhé straně dostal přihrávku do vápna Christopher Nkunku, ale tak dlouho si míč připravoval, až o něj přišel.
47'
Po parádní kombinaci se sám před brankářem objevil Georginio Rutter, ale Péter Gulácsi vytasil dobrý zákrok a podržel svůj celek!
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Emil Forsberg.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33 hodin.
První poločas je za námi a nutno dodat, že to byla skvělá podívaná. A to hlavně ze strany domácího celku, který byl jasně lepší, stále se tlačí dopředu a zcela zaslouženě vede nad favoritem tohoto utkání 1:0, když se prosadil Diadie Samassékou. Domácí mohli vstřelit branek více, ale zbylé šance neproměnili. Lipsko v prvním poločase nepředvedlo vůbec nic a ve druhém dějství musí pořádně zabrat. No, bude to ještě zajímavé.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
42'
Žlutou kartu dostává Florian Grillitsch (TSG 1899 Hoffenheim).
41'
Kevin Akpoguma skvěle pronikl do vápna, poté vymyslel zajímavou zpětnou přihrávku, ale ta byla až příliš prudká a žádný ze spoluhráčů se k míči už nedostal.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
38'
Angeliño skvěle na levé straně vybojoval míč, poté ho poslal do vápna, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit.
37'
Žlutou kartu dostává André Silva (RB Lipsko).
36'
Kevin Vogt si naběhl na parádní centr a z hranice penalty poslal míč těsně vedle hostující branky! Nyní mělo Lipsko obrovské štěstí!
35'
Tak zase tak hrozné to nebylo. Po chvíli už je David Raum na nohou a v utkání bude pokračovat.
34'
Na trávníku zůstal ležet David Raum a nevypadá to s ním vůbec dobře. Christopher Nkunku ho nechtěně zasáhl kopačkou zřejmě do obličeje.
33'
Po nepřesné přihrávce skončil míč v zámezí a od své branky tak bude rozehrávat kapitán Oliver Baumann.
31'
Parádním a hodně tvrdým skluzem se nyní prezentoval domácí David Raum, ale vše bylo v rámci pravidel.
30'
Hosté přidali a je to znát. Lipsko je aktivnější, ale směrem dopředu zatím nevymyslelo vůbec, ale vůbec nic. A to se jedná o jeden z nejofenzivnějších týmů Bundesligy.
28'
Poprvé v utkání zahrozili také hosté. Do zakončení se dostal Kevin Kampl, ale nic z toho nebylo.
26'
Také po rohu měli hosté hodně práce, ale přežili to bez druhého inkasovaného gólu.
25'
Z hranice velkého vápna vypálil Kevin Akpoguma a Péter Gulácsi musel vytasit další skvělý zákrok! Zvládl to a míč vyrazil nad branku!
23'
I po další akci se domácí hráč dostal do zakončení, ale tento pokus byl hodně nepřesný a stav utkání se tedy nemění.
22'
Florian Grillitsch se dostal ve vápně k odraženému míči a zkusil to přízemním pokusem! Péter Gulácsi vytasil parádní zákrok a míč konečky prstů vyrazil na roh!
21'
Je za námi úvodních dvacet minutek. Domácí zatím předvádějí skvělý výkon, jsou ve všem lepší a zcela zaslouženě vedou nad Lipskem 1:0. Uvidíme, co hostující celek předvede ve zbytku prvního dějství. Je jasné, že musí výrazně přidat.
19'
Další parádní kombinace domácích. Míč směřoval hned za obranu, ale ve skluzu na poslední chvíli zasáhl Angeliño, který byl posledním hráčem.
17'
Hostující Lipsko, které bylo před zápasem mírným favoritem, vůbec nechytilo začátek utkání a zcela zaslouženě inkasovalo.
15'
A domácí jsou při chuti! Po další akci zakončoval z hranice velkého vápna Georginio Rutter, ale míč skončil těsně vedle levé tyče!
13'
Domácí se po rohovém kopu ujímají vedení 1:0! Péter Gulácsi podběhl centrovaný míč a DIADIE SAMASSÉKOU ho následně hlavou uklidil do branky!
13'
Domácí skvěle napadali, získali míč a hned šli dopředu. Nakonec z toho byla zblokovaná střela, následuje rohový kop.
12'
Hraje se v hodně svižném tempu. Oba celky se tlačí dopředu a myslím si, že se diváci rozhodně nenudí.
10'
Florian Grillitsch se hnal do vápna, ale nakonec mu byl v souboji odpískán faul. Domácí se hodně zlobí, ale nic jiného s tím neudělají.
8'
Georginio Rutter dostal parádní dlouhou přihrávku, míč si výborně zpracoval, ale nakonec ho zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
7'
Florian Grillitsch byl ve vápně soupeře hodně aktivní, ale nakonec to s důrazem přehnal a byl mu odpískán faul.
5'
Ale ani hosté ze své první akce v tomto utkání nic nevymysleli. Úvod je zatím plný nepřesných přihrávek.
3'
Další snažení Hoffenheimu ukončil útočný faul, takže hrát může Lipsko.
2'
Domácí vstoupili do utkání hodně zostra. Do zakončení se hned dostal Munas Dabbur, ale jeho první střelecký pokus přesný nebyl.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – S. Posch, Grillitsch, Vogt – Akpoguma, Geiger, Samassékou, Raum – Dabbur – Rutter, Bebou.
Náhradníci: Pentke – Adamjan, Gaćinović, Hübner, Nordtveit, K. Adams, Stiller, Ch. Richards.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Klostermann, Orban, Gvardiol – Mukiele, Kampl, T. Adams, Angeliño – Szoboszlai, Nkunku – André Silva.
Náhradníci: Martínez – Forsberg, Brobbey, Henrichs, Moriba, Olmo, Novoa, Wosz..

RB Lipsko

Hostující celek, který má ty nejvyšší ambice, zatím v jedenácti kolech nasbíral 18 bodů a nachází se na pátém místě v tabulce, když na vedoucí Bayern ztrácí 10 bodů. Na druhý Dortmund ztrácí bodů šest, takže dnes potřebuje nutně vyhrát. Z posledních pěti utkání Lipsko ani jednou neprohrálo. Naposledy hostilo Dortmund a v důležitém utkání Lipsko vyhrálo 2:1.
TSG 1899 Hoffenheim

Domácí celek má na svém kontě po jedenácti kolech 14 bodů a nachází se na 10. místě tabulky. Hoffenheim sbírá body hlavně na svém hřišti, kde zatím pouze jednou prohrál. V posledním kole se Hoffenheim představil na hřišti Bochumi, kde po boji prohrál 0:2. Předtím doma hostil Herthu a byla z toho výhra 2:0. Dnes narazí ale Hoffenheim na podstatně kvalitnějšího soupeře, tak uvidíme, jak si povede.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Bundesliga má na programu 12. kolo a my budeme sledovat duel mezi Hoffenheimem a Lipskem. Mírným favoritem je hostující Lipsko, ale uvidíme, jak tento zápas nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.