Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Lipsko - 18. září 2021   18:30

56' Modeste
1:1
(0:0)
Lipsko
71' Haidara  (Szoboszlai)
Köln
T. Horn – Schmitz (82. S. Özcan), Kilian, Czichos (31. Meré), Hector (C) – Schirí – Ljubičić, Duda, Thielmann (82. Schindler) – Uth (68. Ehizibue), Modeste (68. Andersson).
Brych – Lupp, Borsch
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Lipsko
Gulácsi (C) – Klostermann, Orban, Simakan, Gvardiol – Haidara (85. Adams), Kampl – Nkunku, Olmo (58. Forsberg), Szoboszlai (90+3. Laimer) – André Silva (58. Y. Poulsen).

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Také druhý poločas nabídl řadu vyložených šancí, i neuznaných branek. Jako první se regulérně prosadil Kolín, který posléze tahal za kratší konec provazu a soupeři se povedlo vyrovnat. Do konce zápasu přitom zbývalo ještě hodně času, avšak žádné další branky jsme se již nedočkali a oba celky si tak rozdělí po bodu.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 8:9. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:6.
90+4'
90+4'
Tutovka na druhé straně! Kontr totiž táhl Andersson, který napálil pouze brankáře, od kterého se míč odrazil k Dudovi, jenž mířil pouze do Gulácsiho, jenž byl naprosto mimo!
90+3'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Konrad Laimer.
90+3'
Lipsko má v nastaveném čase více ze hry, avšak do konce zápasu nezbývá zrovna moc času a po faulu se k míči vrací také domácí mužstvo.
90+1'
Szoboszlai se nyní hnal sám na brankáře, kterou se na dlouhou nohu pokoušel přehodit, avšak Horn vyrážel míč vedle branky.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Na tabuli i nadále svítí dvě jedničky, bude tomu tak i po nastaveném čase?
87'
Adamsovi se povedlo proniknout kolem protihráče, který ovšem dokázal odkopnout míč do zámezí a následovat tak bude autové vhazování.
85'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Tyler Adams.
85'
Hosté si navíc vybojovali další rohový kop.
84'
Na zadní tyči se zodpovědně povedlo zakročit domácímu Kilianovi, který tak za sebe nepustil nabídku pro Forsberga. Domácí jsou znovu pod tlakem.
83'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Gulácsi. Jeho odkop se nakonec odrazil ke Nkunkuovi, jehož ránu dokázal domácí brankář vyrazit.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Kingsley Schindler.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Salih Özcan.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Kozlové vybojovali vhazování na polovině soupeře, ke kterému se staví Schmitz.
80'
Horn se hodně rychle natáhl ke své tyči, přičemž se mu povedlo podržet domácí celek ve hře o body. Lipsko je ovšem nyní výrazně aktivnější.
79'
Žlutou kartu dostává Benno Schmitz (1. FC Kolín nad Rýnem).
79'
Do volného prostoru se posléze dostával míč, pro který si zkoušel seběhnout domácí Thielmann, před kterého se ale rychlostně dostal Gvardiol.
78'
Od vlastní branky nyní rozehrával domácí brankář Horn, kterému se sice povedlo najít Kiliana, avšak ten k postranní lajně pořádně zahnal spoluhráče.
77'
Po pravém křídle postupoval vpřed domácí Schmitz, kterému ještě přispěchal na pomoc Ljubičić, před kterým se ale povedlo zakročit Gvardiolovi.
76'
Žlutá karta pro Merého, za nedovolený zákrok také pro Klostermanna.
75'
Tento rohový kop nakonec nepřinesl nic vážného. Na opačné straně šel v pokutovém území na zem domácí Thielmann, o faul se ale nejednalo.
74'
Lipsko bude zahrávat další rohový kop.
73'
Krátce poté se do další slušné šance dostal hostující Nkunku, jehož ránu nakonec dokázal srazit jeden z protihráčů a následovat bude rohový kop.
71'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Hostující celek dokázal srovnat krok§ AMADOU HAÏDARA si seběhl na bližší tyč, kde se nakonec dostal do hlavičkového zakončení, které se mu přesně o břevno povedlo konečně poslat do domácí branky.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Kolín nad Rýnem stále vede o jednu branku, jenomže to bude mít ještě hodně složité.
69'
Nyní měl hodně prostoru na rozehrávku hostující zadák Orban, který to zkoušel pasem na druhou stranu, kde ovšem ve vzduchu zasahoval Kilian.
68'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Sebastian Andersson.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Kingsley Ehizibue.
67'
Tak ani tato branka platit nebude! Zakončující Forsberg se totiž nacházel v ofsajdu, proto jeho technická rána nemohla platit.
67'
Domácí brankář Horn má v posledních minutách hodně práce. Nyní měl hodně času na zakončení Poulsen, jehož rána pravou nohou byla nepřesná.
66'
Na hranici pokutového území se navíc do střelecké pozice dostal křídelník Nkunku, který to zkoušel vzít sám na sebe, jenomže míč poslal do rukavic brankáře.
65'
Rohový kop nakonec přinesl slušnou šanci pro Forsberga, který zakončoval na zadní tyči pouze doprostřed branky, což značilo snadnou práci pro Horna.
64'
Byl to právě Kampl, kdo se z pravé strany pokoušel o centr do pokutového území. Do dráhy letu míče ale vložil kopačku Meré, který odehrál míč na roh.
63'
Schmitz poté na jistotu odkopával směrem do zámezí, což znamenalo autové vhazování pro hostujícího Gvardiola, kterému se povedlo najít Kampla.
62'
Před malým momentem se s míčem na útočnou polovinu dostával hostující Poulsen, kterého ovšem dostihl Hector, jenž se čistě dostal zpět k balónu.
61'
Snadná práce pro domácího brankáře Horna, který si v poklidu počkal na centrovanou nabídku z pravé strany, kterou vyprodukoval střídající Forsberg.
60'
Modeste na zadní tyči zkoušel akrobatickým způsobem zakročit, místo toho ale ublížil jednomu z protihráčů a klidně z toho mohla být žlutá karta.
59'
Lipsko u sudího marně reklamuje nedovolený zákrok, avšak branka platit bude a hostující celek to bude mít nesmírně složité.
58'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Emil Forsberg.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Yussuf Poulsen.
56'
Köln právě vstřelil branku!
Jenomže branka nakonec platí! Hostující Simakan nebyl v pokutovém území faulován, ANTHONY MODESTE se konečně dočkal. Jeho rána pravou nohou totiž směřovala mimo dosah maďarského brankáře.
56'
Sudí se ještě běží podívat na video!
55'
Míč se nacházel ve středu hrací plochy, kde z obrany dokázal velice dobře vystoupit Schmitz. Po jeho nahrávce si domácí pomohli v pokutovém území faulem, ani tato trefa Modesteho platit nebude.
54'
O provedení autového vhazování se následně postaral domácí Schmitz, kterému se povedlo najít kolegu Thielmanna, který mu sklepával zpět.
53'
Středem hrací plochy si to poté namířil Ljubičić, který v tísni raději vyprodukoval zpětnou nahrávku na Merého, jenž pro změnu hledal Schmitze.
51'
Tak ani tato branka platit nebude! Kolín získal míč kousek před pokutovým územím, na kolmici za obranu si nabíhal Modeste, který si ovšem nepohlídal své postavení.
51'
Také domácí celek tedy mohl zahrávat rohový kop, a sice z pravé strany. Uth centroval směrem do malého vápna, odkud Modeste mířil kousek vedle.
50'
Kolín nad Rýnem se vydal do rychlého protiútoku, při kterém si v pokutovém území potáhl míč na pravou nohu Duda, jenž pořádně protáhl brankáře.
49'
Lipsko zahrávalo rohový kop z pravé strany, k jehož rozehrávce se postavil Szoboszlai. Jeho nabídka nakonec přinesla několik hlaviček, vedle ale pálil Klostermann.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se do pokutového území dostal hostující Klostermann, který to zkoušel nahrávkou pod sebe, kterou si ale našel Kilian.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Úvod utkání nám ovšem přinesl plnou řadu vyložených šancí, hned dvakrát byla trefená branková konstrukce. Lipsku lépe vyšel úvod zápasu, postupem času se směrem dopředu začal probírat také domácí celek, který si rovněž vypracoval své šance, avšak ani on se nedokázal prosadit.
45+2'
45+1'
Domácí Hector si v pokutovém území našel palebnou pozici, avšak znovu mířil pouze do rukavic brankáře.
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Lipsko se znovu poměrně jednoduchým způsobem dostalo s míčem na útočnou polovinu, ve vzdušném souboji ovšem zafungoval domácí Schmitz.
42'
Gulácsi si znovu pohrával s míčem, načež se mu povedlo odkopnout na opačnou polovinu, kde ve vzdušném souboji dokázal uspět Thielmann.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
38'
Druhá neuznaná branka! Modeste nedokázal načasovat náběh mezi obránce, následná trefa Utha do prázdné branky tak kvůli ofsajdu nemůže platit.
37'
Směrem na útočnou polovinu se poté vydal Olmo, kterému se v tandemu povedlo najít kolegu Nkunkua, jehož nabídku ale dokázal zablokovat Meré.
36'
Na pravou stranu si poté seběhl Klostermann, který vyprodukoval poměrně nepřesnou nahrávku na Olma, jenž po souboji s protihráčem skončil na zemi.
35'
Směrem dozadu poté musel pracovat Orban, který v tísni zvolil odkop k postranní lajně, kde se Haïdarovi povedlo vybojovat autové vhazování.
34'
Nakonec jsme sledovali rozehrávku nakrátko na Dudu. Ten to pro změnu zkoušel centrovanou nabídkou na přední tyč, kde ale zasahoval Klostermann.
33'
Rohový kop pro domácí.
32'
Modeste měl kolem sebe celkem dost prostoru a pochopitelně zakončoval směrem na branku. Jeho rána ovšem přistála přímo do rukavic Gulácsiho.
31'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Rafael Czichos, přichází Jorge Meré.
31'
Je za námi také třetina hry, stále na první branku marně čekáme. Lipsko má sice více ze hry, ve finální fázi se mu ale zrovna nedaří.
29'
Před malým momentem skončil na zemi hostující Silva, kterého kopačkou zasáhl již se žlutou kartou hrající Czichos. Hlavní sudí tak raději přerušil hru.
28'
Po delší době to směrem dopředu zkoušel také Kolín nad Rýnem, který se ovšem daleko nedostal, neboť se zodpovědně povedlo zakročit Gvardiolovi.
27'
A k zajímavému střeleckému pokusu se dostal aktivně hrající Szoboszlai, jehož rána pravou nohou nakonec byla zablokována kousek vedle branky.
26'
Olmo fantastickou kolmicí mezi domácí obránce dokázal oslovit Szoboszlaie, který se spíše zalekl míče a jako první se k němu dostal Horn.
25'
Do pokutového území to z pravé strany zkoušel centrovanou nabídkou domácí Ljubičić, kterému se povedlo najít pouze připraveného Simakana.
24'
Hector si vzal na starost provedení dalšího autového vhazování. V tomto případě se pokoušel najít Dudu, před kterého se ale dostal Haïdara.
23'
Do kombinace se na opačné straně přihlásil také maďarský brankář a kapitán Gulácsi, který si hned dvakrát vyměnil míč s kolegou Simakanem.
22'
Vracející se Schmitz si nakonec v souboji o míč počínal nedovoleně, což pochopitelně viděl také hlavní sudí, který odpískal ve prospěch RB Lipska.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám přinesla už několik vyložených šancí, avšak na první branku i nadále marně čekáme.
19'
Také Lipsko mohlo zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice. K rozehrávce se postavil Szoboszlai, jehož pokus dokázal Horn zneškodnit.
18'
O provedení autového vhazování se postaral domácí Hector, který poměrně dlouho váhal, načež si ve středu hrací plochy vybral osamoceného Ljubičiće.
17'
A po několika minutách zákrok také pro brankáře Horna. Ten zneškodnil klesající střelu od Haïdary, hosté si tak vybojovali rohový kop z levé strany.
16'
Žlutou kartu dostává Rafael Czichos (1. FC Kolín nad Rýnem).
15'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Uth, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku, avšak jeho rána nakonec směřovala pouze do hostující zdi.
14'
Nedovoleným způsobem si před malým momentem počínal hostující Haïdara, Kolín nad Rýnem tak bude moci rozehrávat zajímavou standardku.
13'
Nyní se směrem dozadu povedlo zakročit hostujícímu Klostermannovi, který ještě poté zakopl míč do zámezí, což se pochopitelně nelíbilo domácím.
12'
A tyč také na druhé straně! Sympatickým zakončením z voleje to zkoušel domácí Duda, který tvrdou ránu poslal do brankové konstrukce.
11'
Je za námi úvodní desetiminutovka tohoto zápasu a sledujeme hodně atraktivní úvod. Lipsko nejprve přišlo o branku, posléze napálilo brankovou konstrukci.
9'
Hodně prostoru měl poté kolem sebe hostující Nkunku, který zkoušel zakončit k zadní tyči, avšak míč skutečně narazil do brankové konstrukce.
8'
Kolín nad Rýnem měl znovu velké problémy s rozehrávkou, přičemž hodně nepřesně rozehrával Schirí, kterému se u postranní lajny nepovedlo najít Schmitze.
7'
Jednalo se o velice těsnou záležitost, avšak branka skutečně neplatí a domácí brankář Horn tak bude moci odkopávat od své branky.
6'
Po pravém křídle si to poté namířil vpřed právě Nkunku, který tak táhl zajímavou protiakci, jenž putovala až na kopačku Szoboszlaie, který zakončoval z ofsajdu.
5'
A Nkunku dokázal počkat na náběh od Olma, který to zkoušel zakončením z jedničky, které ovšem poslal zhruba dva metry vedle pravé konstrukce.
4'
Znovu se k míči dostal domácí brankář Horn, kterému se povedlo rozehrát výhozem do strany na Hectora, který se ovšem daleko na druhou stranu nedostal.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se k míči dostal domácí brankář Horn, kterému se povedlo přesně rozehrát na Schirího, jenž přenášel hru na Schmitze.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Kilian, Czichos, Hector – Schirí – Ljubičić, Duda, Thielmann – Uth, Modeste.
Náhradníci: Schwäbe – Ehizibue, Andersson, Hübers, Meré, Ostrák, Schaub, Schindler, S. Özcan.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Orban, Simakan, Gvardiol – Haidara, Kampl – Nkunku, Olmo, Szoboszlai – André Silva.
Náhradníci: Martínez – Adams, Angeliño, Y. Poulsen, Mukiele, Brobbey, Laimer, Henrichs, Forsberg..
1. FC Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem se pro změnu nachází na sedmé pozici, což znamená horní polovinu a těsný závěs před pohárovými pozicemi. Kolín doposud dokázal vybojovat sedm bodů, na svém kontě má dvě výhry, jednu remízu a jednu porážku. Kolín nad Rýnem v minulém kole sehrál vyrovnaný souboj proti Freiburgu, nakonec se oba celky smírně shodly na remíze poměrem 1:1. Kolín nad Rýnem letošní jedinou porážku zaznamenal na půdě mnichovského Bayernu, který to měl hodně složité a povedlo se mu nakonec vyhrát výsledkem 3:2.
RB Lipsko

Fotbalisté Lipska se před tímto zápasem překvapivě nacházejí na třinácté pozici, což značí hodně nepovedený start do ligové fáze. Lipsko doposud dokázalo vybojovat pouhé tři body a na vedoucí Wolfsburg má už devítibodové manko. Lipsko letošní jedinou výhru zaznamenalo na svém stadionu proti Stuttgartu, který si odvezl porážku poměrem 0:4. Od té doby si Lipsko připsalo další dvě porážky, přičemž ta první přišla právě proti vedoucímu Wolfsburgu. Ta druhá pro změnu přišla v souboji proti mnichovskému Bayernu, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 4:1.
Německá Bundesliga má na programu zápasy pátého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi 1. FC Kolín nad Rýnem a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.