Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Frankfurt - 20. března 2022   15:30

0:0
(0:0)
Lipsko
Gulácsi (C) – Simakan, Orban, Gvardiol – Henrichs, Laimer (84. A. Haidara), Kampl (60. Forsberg), Angeliño – Olmo (84. Szoboszlai) – André Silva (72. Y. Poulsen), Nkunku.
Dingert – Kempkes, Gerach
Red Bull Arena, Lipsko
43 058 diváků
Frankfurt
Trapp (C) – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Knauff (80. Lenz), Jakić, Rode (46. Hrustic), Kostić – Lindström (66. Hauge), Kamada (89. Ilsanker) – Borré (89. S. Lammers).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 7:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:21.
Souboj Lipska a Frakfurtu góly nepřinesl. Oba týmy tak získávají po bodu. Spokojenější s tím budou jistě hosté, kteří přestáli řadu šancí soupeře. V prvním poločase je hned dvakrát zachránila branková konstrukce, několikrát je pak podržel také skvělý brankář Trapp. Ten si po změně stran smlsl třeba na sólu Laimera či kličkované střídajícího Poulsena. To hosté za celý zápas netrefili prostor mezi tyčemi.
90+4'
90+4'
Po standardní situaci spadl Willi Orban, kterého přistrčil Ilsanker. Pokutový kop se ale pískat nebude.
90+3'
Ještě ostrý zákrok Kristijana Jakiće na Henrichse, za který dostal hostující záložník žlutou kartu.
90+1'
Žlutou kartu si vysloužil hostující Jens Hauge.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven ještě o tři minuty!
90'
Centr Hrustice hledal Sama Lammerse, který nedokázal přehlavičkovat bránícího hráče. Odražený míč pak napálil Stefan Ilsanker jen do obránce.
89'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Stefan Ilsanker.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Sam Lammers.
87'
Zápas spěje k bezgólové remíze. Ta by vzhledem k průběhu určitě mnohem více vyhovovala Frakfurtu.
85'
Pro dlouhý nákop do své šestnáctky si došel Péter Gulácsi.
84'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Amadou Haidara.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Dominik Szoboszlai.
83'
Tentokrát standardní situace ze zajímavé pozice pro Lipsko. Její exekuce se ujal Nkunku, který střílel nad břevno.
81'
To je neuvěřitelné! Yussuf Poulsen byl sám před Trappem, který však ustál jeho pokusy o kličkování a dánský útočník nakonec ani nevystřelil! Poté se ještě snažil hledal Forsberga, který rovněž zakončit nedokázal.
80'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Christopher Lenz.
79'
Filip Kostić nahrával Jensovi Haugemu na paty. Z nadějně rozjeté akce hostí tak nic nebude.
78'
Christopher Nkunku se dostal k míči po chybě Tuty, který chtěl hlavičkovat, ale balón podskočil. Domácí útočník vypálil tak z 18 metrů, ovšem Trapp byl zase na místě.
77'
Peter Gulácsi musel daleko mimo svou šestnáctku. Tentokrát byl u balónu včas a odhlavičkoval ho.
76'
Před námi je už jen závěrečná čtvrthodina zápasu + nějaké nastavení. Gól jsme stále neviděli, byť zejména Lipsko mělo poměrně dost šancí.
74'
Hosté mohli udeřit! Na pas za obranu si naběhl Jens Hauge, který se dostal k míči dříve než vybíhající brankář Gulácsi. Balón sice obloučkem poslal za jeho záda, ovšem obránci Lipska měli ještě dost času, aby k míči doběhli a odklidili ho do bezpečí.
73'
Střely na bránu – 6:0
72'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Yussuf Poulsen.
72'
Emil Forsberg byl v ofsajdu. Domácí budou střídat...
71'
Příliš prudký pas Hrustice na rozběhnutého Borrého. Pro míč si doběhl Gulácsi.
69'
Zajímavá souhra domácích. Po narážečce s Nkunkuem se snažil na levé straně pokutového území prosadit Angeliño. Na bránícího Hintereggera však nevyzrál.
67'
Dnešní utkání sleduje 43 058 diváků.
66'
André Silva nedokázal obehrát hostujícího stopera Tutu. Bude se kopat od brány.
66'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Jens Hauge.
65'
Na druhé straně to zkoušel chytře Ansgar Knauff. Hned po převzetí míče se pokusil lobem zaskočit Pétera Gulácsiho. Jeho oblouček se však snesl tak metr nad břevno.
63'
Z následného rohu už Lipsko nic nevytěžilo. Na gól se tak stále čeká.
62'
Konrad Laimer v největší šanci RB po změně stran! Nejprve vybojoval ve středu míč a pak si zaběhl za obranu, kam dostal přihrávku. Své sólo zakončoval střelou do horní části brány, kterou vytěsnil famózním zákrokem pravou rukou Kevin Trapp!
61'
Dobrá práce Ansgara Knauffa, který u postranní čáry dohrál Angeliña a získal pro svůj tým autové vhazování.
60'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Emil Forsberg.
60'
Hráči Lipska teď zase trochu zvolnili tempo a v klidu si nahrávají u vlastní šestnáctky. Z toho však dokáží hru zrychlit a zahrozit.
58'
Hosté mají ve statistikách jen dvě střely mimo. Bránu stále netrefili.
57'
Na levé straně vedl míč Filip Kostić. Jeho centr zablokoval Kevin Kampl.
56'
Žlutou kartu dostává Ajdin Hrustic (Eintracht Frankfurt).
55'
Knauff chytře pouštěl míč na Rafaela Borrého, který mohl postupovat sám na bránu domácích. Gvardiol ale stačil zasáhnout!
54'
Ve druhém poločase má více ze hry Lipsko, které by chtělo strhnout vedení na svou stranu.
52'
Po centru Benjamina Henrichse si v šestnáctce zpracovával míč opět Christopher Nkunku. Ten si dal ale příliš dlouhý první dotek a Trapp proti němu stačil vyběhnout!
51'
Angeliño rozehrál standardní situaci posunutím míče na Nkunkua. Proti němu však hned vyrazil Filip Kostič, který balón srazil do zámezí.
50'
Martin Hinteregger si pomohl rukama v souboji s Nkunkuem. Dostal za to žlutou kartu.
48'
Christopher Nkunku si ťuknul míč se spoluhráčem a zprava vlétl do pokutového území soupeře. Tam nahrával Danimu Olmovi, jehož ale vyhnal ze střelecké pozice. Olmo se přesto dokázal uvolnit a z ostrého úhlu donutil Trappa k dalšímu zákroku!
46'
Dani Olmo si na hranici šestnáctky efektně připravil míč na střelu a prověřil Kevina Trappa. Rána španělského hráče směřovala téměř na něj a brankář hostí si tak připsal poměrně snadný zákrok.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Ajdin Hrustic.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 54 % : 46 %
Střely na bránu – 4:0
Střely mimo – 3:2
Rohové kopy – 1:2
První poločas gól nenabídl. Šance si zatím vytvářejí jen hráči domácího Lipska, kteří hosty nepustili k jediné střele na bránu. Nutno říci, že i proto, že Lindström byl dvakrát v dobré pozici, ale v obou případech ještě neúspěšně nahrával. To na druhé straně zachránila Kevina Trappa po střelách Simakana a Laimera dokonce branková konstrukce. Zásah Nkunkua ze závěru úvodního dějství pak nebyl uznán kvůli ofsajdu.
45+3'
45+2'
Angeliño hraje velmi dobře. Tentokrát se zapojil do útočné akce, na jejímž konci poslal do šance Christophera Nkunkua, který ji proměnil. Útočník Lipska byl však v těsném ofsajdu, což potvrdil i systém VAR!
45+1'
Jesper Lindström poslal z levé strany před bránu velmi dobrý centr. Nabíhajícího Borrého však odtlačil Gvardiol a před Knauffem odehrál na zadní tyči balón do bezpečí Angeliño.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty!
44'
Nebyla to přímá střela. Angeliño zvolil centr. Na ten si naběhl Willi Orban, který ale hlavičkoval vysoko nad.
43'
Domácí v závěru poločasu zase přidali. Nyní budou zahrávat přímý kop ze zajímavé pozice.
41'
Vzápětí Christopher Nkunku posunul míč na Konrada Laimera, který zpoza šestnáctky označkoval břevno za zády marně se natahujícího Trappa! Hosty dnes zachránila branková konstrukce již podruhé.
41'
Henrichs se snažil uvolnit Andrého Silvu, který byl ale na pravém rohu šestnáctky včas dostoupen a o míč přišel.
39'
Domácí nyní drží balón na kopačkách a snaží se zase přebrat kontrolu nad průběhem zápasu.
38'
Domácí se po rohovém kopu ubránili a stále tak platí, že Frankfurt zatím nevyprodukoval střelu na bránu.
37'
Sebastian Rode našel krásnou přihrávkou Jespera Lindströma. Ten postupoval z levé strany proti bráně soupeře. Už podruhé dnes z pozice, ze které se dalo zakončovat, ještě nahrával. To byla chyba, před Borrém míč odklidil na roh Henrichs.
35'
Hostující Evan Ndicka fauloval Daniho Olma. Dostal za to žlutou kartu.
34'
Ansgar Knauff nedokázal prostrčit míč na rozběhnutého Borrého. Přihrávku pokryl Willi Orban.
32'
Hosté začínají další akci od Kevina Trappa. Hráči Lipska po několika minutách, kdy měli převahu, zase trošku oddechují.
31'
Hosté po delší době vyvezli míč až k šestnáctce soupeře. Do spolupráce Lindströma s Knauffem se nakonec připletl Kampl, který míč odehrál do autu.
30'
28'
Hráči RasenBallsportu v posledních minutách velmi dobře kombinují. Eintracht se hlavně brání.
26'
Domácí získávají převahu. Po průniku Nkunkua se míč dostal k Angeliñovi, jehož nástřel z ostrého úhlu vyrazil Trapp. Odražený balón napálil zpátky na bránu Mohamed Simakan a Trapp měl plné rukavice práce, aby jeho pumelici vytěsnil alespoň na levou tyč!
25'
Centr Benjamina Henrichse z pravé strany odvrátila hostující obrana. Odražený míč však měli hráči Lipska a jejich nápor tak ještě mohl pokračovat. To už nyní skončilo, balón se totiž odrazil do zámezí od Silvy.
23'
Rafael Borré se mezitím po ošetření vrátil na trávník.
22'
První velká šance zápasů! Po centru Kevina Kampla z levé strany se dostal k hlavičce André Silva a za již překonaného brankáře Trappa zaskočil na brankové čáře stoper Hinteregger! Dorážet se ještě snažil Christopher Nkunku, jenž však zasáhl Hintereggera vysokou nohou. Rozhodčí následně přerušil hru.
20'
Borré je zatím v péči lékařů. Zdá se, že Laimerům zákrok odnesl jeho pravý kotník.
19'
Ostrý zákrok Konrada Laimera, který ve středu hřiště sundal Rafaela Borrého. Domácí záložník si také prohlédl žlutou kartu.
18'
Na přihrávku Angeliña si naběhl André Silva, který ale startoval z ofsajdové pozice. Pomezní také okamžitě mával.
16'
Zápas má zatím poměrně ospalé tempo. Oba celky většinou déle drží míč a nahrávají si spíše na jistotu. Bylo tam ale pár náznaků v podobě náhlého zrychlení hry.
15'
Hosté nyní trpělivě kombinují. Do hry zapojili malou domů i brankáře Trappa.
13'
Henrichsův centr zachytila hostující obrana a hned z toho byl zajímavě vypadající protiútok. Přihrávku za obranu dostal Jesper Lindström, který mohl z pravé strany i střílet na Gulácsiho. Místo toho však chtěl ještě nahrávat Borrému, na kterého míč neprošel.
12'
Nyní drží míč na svých kopačkách domácí. Je to ale daleko od brány soupeře.
10'
Po zablokované střele Nkunkua zahrávali domácí první rohový kop. Centr Angeliña nasměroval hlavou na bránu Willi Orban, ovšem míč skončil v rukavicích brankáře Trappa.
8'
Hosté to teď zkusili na své pravé straně, kde pro ně získal autové vhazování Ansgar Knauff.
8'
Hráči Frankfurtu uklidňují hru přihrávkami ve středu hřiště.
6'
Kolmou přihrávku domácích vystihl Martin Hinteregger, který pak odehrál míč na brankáře Kevina Trappa.
6'
Zatím je to bojovný zápas. André Silva skončil po souboji s protihráčem na zemi. Faul se ale nepíská.
4'
Kamada ztratil ve středu hřiště míč a dopředu startoval Christopher Nkunku. Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Hinteregger,
2'
Domácí do utkání nastoupili v bíločervené kombinaci oslabení. Frankfurt hraje převážně v černých úborech.
1'
Aktéři zápasu už jsou na hrací ploše. Za malou chvíli se začne.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan, Orban, Gvardiol – Henrichs, Laimer, Kampl, Angeliño – Olmo – André Silva, Nkunku.
Náhradníci: Martínez – Mukiele, Forsberg, Novoa, Y. Poulsen, T. Adams, Szoboszlai, A. Haidara, Halstenberg.
Trenér: Tedesco

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Knauff, Jakić, Rode, Kostić – Lindström, Kamada – Borré.
Náhradníci: Grahl – Chandler, S. Lammers, Hrustic, Lenz, Paciência, Ilsanker, Hasebe, Hauge.
Trenér: Glasner

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach.
Poslední tři vzájemné zápasy skončily remízami 1:1. V prvním duelu této sezóny ve Frankfurtu sahalo Lipsko po výhře. Po rychlé trefě Yussufa Poulsena vedlo, ovšem ve čtvrté minutě nastavení druhé půle srovnal Tuta.
RB Lipsko (4. místo, 13 – 5 – 8, skóre 57:30, 44 bodů)
Lipsko se po slabším vstupu do sezóny zvedlo a v tabulce se už vyšvihlo do míst, kde by asi mělo být. Tedy na příčky zaručující postup do příštího ročníku Ligy mistrů. V ní figurovalo i na podzim, pro jaro se pak jako třetí tým své skupiny propadlo do Evropské ligy. V předkole play-off pak RasenBallsport vyřadil španělský Real Sociedad a v osmifinále mohl pošetřit síly. Měl totiž hrát se Spartakem Moskva, který byl po invazi Ruska na Ukrajinu ze soutěže vyloučen. V Bundeslize Lipsko z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát vyhrálo a jednou remizovalo. Naposledy deklasovalo 6:1 poslední Fürth na jeho hřišti.

Posledních 5 zápasů Lipska:
Lipsko – Kolín 3:1
Hertha – Lipsko 1:6
Bochum – Lipsko 0:1
Lipsko – Freiburg 1:1
Fürth – Lipsko 1:6
Eintracht Frankfurt (9. místo, 10 – 7 – 9, skóre 39:38, 37 bodů)
Forma Eintrachtu jde v posledních týdnech nahoru. V Bundeslize vyhrál předchozí dva zápasy a také si zajistil postup do čtvrtfinále Evropské ligy přes Betis Sevilla. Bylo to ale drama. Frankfurt si ze Španělska dovezl nadějnou výhru 2:1, ovšem doma po 90 minutách 0:1 padl a tak se muselo prodlužovat. Penaltovému rozstřelu zabránil až v nastavení druhé části prodloužení svým zásahem Martin Hinteregger. V rámci domácí ligové soutěže hráči Frankfurtu přetlačili minulý víkend 2:1 Bochum.

Posledních 5 zápasů Frankfurtu:
Frankfurt – Bayern 0:1
Hertha – Frankfurt 1:4
Betis – Frankfurt 1:2 (EL)
Frankfurt – Bochum 2:1
Frankfurt – Betis 1:1 po prodl. (EL)
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V neděli odpoledne se odehraje utkání 27. kola německé Bundesligy mezi čtvrtým Lipskem a devátým Frankfurtem. Oba celky také úspěšně reprezentují Německo v Evropské lize, v níž došly už do čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.