Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Wolfsburg - 23. ledna 2022   15:30

Lipsko
76' Orban  • 84' Gvardiol (Mukiele)
2:0
(0:0)
Lipsko
Gulácsi (C) – Simakan (74. Mukiele), Orban, Gvardiol – Henrichs (55. Klostermann), Laimer (55. T. Adams), Kampl, Angeliño – Nkunku (81. Y. Poulsen) – Novoa (55. Olmo), André Silva.
Siebert – Koslowski, Grudzinski
Red Bull Arena, Lipsko
Wolfsburg
Casteels (C) – Lacroix, Bornauw, Brooks – Baku, Arnold, Gerhardt (79. F. Nmecha), Roussillon – Vranckx (79. Lukebakio), Waldschmidt (46. Philipp) – Weghorst.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 17:16.
Lipsko vítězí nad Wolfsburgem 2:0 díky trefám obránců Orbana a Gvardiola ze závěrečné čtvrthodiny, hosté podeváté v řadě nevítězí a jejich situace začíná být poněkud kritická.

Domácí měli po většinu zápasu územní převahu a jejich vítězství je zasloužené.
90+3'
90+3'
Wolfsburg je nadále častěji u míče, ale spíše jen ve středu hřiště, teď je navíc máván ofsajd Lukebakiovi.
90+1'
Wolfsburg získal míč na útočné polovině, Arnold ale z dálky napálil míč svoji slabší pravačkou výrazně nad břevno.
90+1'
Rozhodčí Siebert oddaluje závěrečný hvizd jen o tři nastavené minuty.
90'
Angeliňo šikovnou kličkou našel volného Tylera Adamse, tomu ale vůbec nevyšlo zpracování míče.
88'
Aktivní Joško Gvardiol byl faulován u postranní čáry, Lipsko si hlídá závěr zápasu.
86'
Další hostující centr na Weghorsta byl nepřesný, Wolfsburg stále čeká ve druhém poločase na nějakou zajímavější šanci.
84'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Od videa přišlo rozhodnutí, že trefa JOŠKA GVARDIOLA je regulérní a Lipsko tak vede o dvě branky!
84'
Lipsko zaútočilo do otevřené obrany, Mukiele vysunul do obrovské šance Joška Gvardiola, ten zakončil pod břevno, rozhodčí ale mávají velmi těsný ofsajd.
83'
Lacroix se šikovně uvolnil na malém prostoru u rohového praporku, pak si na jeho centr naskakoval Weghorst, k míči se ale nedostal.
82'
V čistě americkém souboji Tyler Adams zatáhl za Johna Brookse a prohlíží si žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Yussuf Poulsen.
80'
Andrému Silvovi nevyšel průnik před branku, pak na trávník padl Nkunku, rozhodčí Siebert ale zůstal v klidu.
79'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Felix Nmecha.
79'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Aster Vranckx, přichází Dodi Lukebakio.
78'
Z rohového kopu se hosté nedokázali nijak prosadit, je jim pískán útočný faul.
77'
Wolfsburg se snaží rychle odpovědět, hosté vybojovali rohový kop.
76'
Lipsko se ujímá vedení! Dani Olmo se uvolnil na pravé straně pokutového území, pak posadil míč na hlavu Andrého Silvy, jehož pokus se obloukem odrazil od břevna i tyče a WILLY ORBAN pohotovou dorážkou otevírá skóre zápasu!
76'
Tentokrát domácím nevyšla rychlá narážečka v pokutovém území, ale zůstávají v držení míče.
74'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Nordi Mukiele.
73'
Lipsko podniklo rychlejší útočnou akci, do zakončení se ale domácí nedostali, naopak Dani Olmo dostává žlutou kartu za faul vysokou nohou na Lacroixe.
72'
Philippovi se nepovedlo přenést hru k pravé postranní čáře, přihrávku vystihl Angeliňo.
70'
Bote Baku byl při průniku podél postranní čáry faulován, z následné standardní situace Wolfsburg nic nevytěžil.
69'
Kampl se teď dostal do střeleckého zakončení po přiťuknutí Andrého Silvy, Casteels vyrazil Kamplovu střelu vedle branky.
67'
Baku byl ve středu hřiště faulován Kamplem, je z toho žlutá karta pro Slovince.
65'
Nkunku na nějakých pětadvaceti metrech nepřesně střílel z volného kopu.
64'
Do Simakanovy střely se vložil Weghorst a dokázal ji zablokovat.
63'
Domácí při útočné snaze po levém křídle vybojovali rohový kop.
61'
Casteels teď vůbec nezvládl rozehrávku od své branky, domácí z toho ale nedokázali nic vytěžit.
60'
Maxence Lacroix dostává žlutou kartu za nedovolený zákrok na Kevina Kampla.
59'
Neúspěšná útočná snaha Wolfsburgu, Philipp jen nasměroval míč k brankáři Gulácsimu.
57'
Domácí vytvořili velkou skrumáž před brankou soupeře, z čehož dokázal Willi Orbán vytěžit gólové zakončení, okamžitě je ale máván ofsajd Gvardiolovi, jenž se zapojil do této akce.
55'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Tyler Adams.
55'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Hugo Novoa, přichází Dani Olmo.
55'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Lukas Klostermann.
54'
Domácí trenér Tedesco chystá první změny v sestavě, do hry by měli brzo zamířit Klostermann a Adams.
53'
Aster Vranckx si šikovnou kličkou udělal prostor před pokutovým územím, pak ale střílel nepřesně.
51'
Po šlapáku Maximiliana Philippa se těžce zvedá z trávníku Mohamed Simakan.
50'
Nkunku dokázal vystihnout Arnoldovu přihrávku, pak ale pokazil přechod přes střed hřiště a k míči se vrací hosté.
48'
Wolfsburg se usadil na útočné polovině, zatím ale hosté mohou jen vhazovat.
46'
Lipsko po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Maximilian Philipp.
46'
Do druhého poločasu nejspíše nezasáhne Gian-Luca Waldschmidt, jenž si v závěru úvodního dějství poranil kotník, na trávníku už totiž je Maximilian Philipp.
Lipsko mělo dlouho výraznou převahu ve středu hřiště, po nepřesnostech v předfinální fázi se ale nedostalo do žádné pořádné šance. Tu měli až v závěru poločasu hosté, Waldschmidt s Gerhardthem ale skórovat nedokázali a do šaten se tak jde za bezbrankového stavu.
45+2'
45+2'
Po Arnoldově centru ze k zablokované střele dostal Baku a tím končí první poločas.
45+2'
Arnold byl faulován na útočné polovině, v samém závěru prvního poločasu ještě budou hosté zahrávat standardní situaci.
45+1'
Aster Vranckx při průniku do pokutového území povalil k zemi Orbana, navíc mu je máván ofsajd.
45+1'
Rozhodčí Siebert k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Waldschmidt pozvolna odchází za postranní čáru, zřejmě se to ale ještě pokusí rozběhat.
43'
Zdravotní potíže má Gian-Luca Waldschmidt, je mu ošetřován levý kotník.
42'
Henrichs měl hodně prostoru u postranní čáry na centr, ten mu ale vůbec nevyšel a přetáhl jej daleko za své spoluhráče.
40'
První obrovskou šanci měli hosté! Baku zaútočil do otevřenější obrany domácích, připravil dobrou možnost pro Vranckxe, jemuž střela vůbec nevyšla, pak se míč ale odrazil k Waldschmidtovi, toho ale vychytal Gulácsi a Gerhardt ještě měl velkou šanci při dorážce, jeho tečovaná střela ale letěla mimo branku!
39'
Z následného Vranckxova rohu už hosté nijak nezahrozili.
39'
Aster Vranckx to z dálky zkoušel přímo na branku, Gulácsi raději vyrazil na rohový kop.
38'
Druhá žlutá karta pro Lipsko, za nedovolenou hru rukou je potrestán Henrichs.
37'
Wout Weghorst potáhl míč po ose hřiště, před pokutovým územím o něj ale přišel.
35'
První střelecké zakončení hostů zaznamenal Bornaauw, jenž si naskočil na centr Bakua, mířil ale výrazně mimo branku.
34'
Mohamed Simakan dostává žlutou kartu za skluz pod nohy Yannicka Gerhardhta.
33'
Z rohu se Lipsko nijak neprosadilo, už se zase hraje ve středu hřiště.
32'
Andrému Silvovi se nepovedlo dostat se přes Brookse, vybojoval alespoň rohový kop.
30'
Wolfsburg se nadále mimořádně trápí v zakládání útočných akcí, nedaří se mu dostat se k pokutovému území soupeře.
28'
Nkunku ale vůbec nezvládl centr z této standardní situace, zelení se v pohodě ubránili.
27'
Angeliňo byl faulován u postranní čáry, následovat bude standardní situace pro Lipsko.
26'
Henrichsova kolmice na Silvu byla nepřesná, Wolfsburg ale znovu brzy ztratil míč. Zatím je to herně jednostranná záležitost, byť Lipsko se zatím do šancí nedostává.
25'
Gvardiol poslal k zemi Vranckxe, hosté rozehrávají na své polovině.
23'
Henrichsův vysoký centr postrádal přesnost, hosté se bez potíží ubránili.
21'
V úvodních dvaceti minutách jsme viděli tři střely, všechny na straně domácího týmu, jedna z nich mířila na branku.
20'
Konrad Laimer si našel střelecký prostor, z dobrých pětadvaceti metrů ale vysoko přestřelil hostující branku.
18'
Z Brooksovy chyby teď mohl těžit Hugo Novoa, jeho prudká rána ale nebyla dobře umístěná a Casteels ji vyrazil.
17'
Z podklouznutí Arnolda mohl těžit Laimer, vůbec ale nezvládl kolmici do pokutového území a spoluhráčům se omlouvá.
16'
Joško Gvardiol napřáhl z velké dálky, mířil ale velmi nepřesně.
14'
Henrichs se prohnal po pravém křídle, pak ale jeho přihrávka před branku nedorazila až k adresátu Nkunkuovi.
14'
Maxence Lacroix fauloval svého francouzského krajana Nkunka, Lipsko rozehrává ve středu hřiště.
12'
Sebastiaan Bornauw už byl jednou ústně napomenut za faul na Andrého Silvu, teď jej fauloval znovu, nadále však zůstává bez karty.
11'
Znovu se píská, Aster Vranckx u postranní čáry srazil k zemi Gvardiola.
10'
Centr Boteho Bakua odrazil do zámezí Joško Gvardiol.
9'
Útočná akce domácích končí odmávaným ofsajdem Benjamina Henrichse, rozehrávat mohou Vlci.
7'
Bote Baku se neprosadil průnikem po pravém křídle, míče se ujalo Lipsko.
6'
Z následné standardní situace Lipsko nijak nezahrozilo.
5'
André Silva byl podražen Sebastiaanem Bornauwem, ten nebyl daleko od žluté karty už v úvodu zápasu, nakonec to rozhodčí Siebert řeší jen ústní domluvou.
4'
Roussillonova střílená přihrávka před branku mířila mimo dosah spoluhráčů, navíc je máván ofsajd.
3'
Jérome Roussillon byl faulován u postranní čáry, rozehrávat mohou hosté.
2'
Lipsko se poprvé usadilo na soupeřově polovině, zatím se ale posouvá jen autovými vhazováními.
1'
Úvodního výkopu se ujalo v bílo-červené kombinaci hrající Lipsko, Wolfsburg oblékl zelené dresy.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání před pár stovkami diváků bude brzy zahájeno.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan, Orban, Gvardiol – Henrichs, Laimer, Kampl, Angeliño – Nkunku – Novoa, André Silva.
Náhradníci: Martínez, Tschauner – T. Adams, Klostermann, Mukiele, Olmo, Y. Poulsen, Raebiger, Szoboszlai.
Trenér: Domenico Tedesco

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Lacroix, Bornauw, Brooks – Baku, Arnold, Gerhardt, Roussillon – Vranckx, Waldschmidt – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Białek, Ginczek, Guilavogui, Lukebakio, Mbabu, F. Nmecha, Philipp, van de Ven.
Trenér: Florian Kohfeldt

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Grudzinski.
Vfl Wolfsburg

Wolfsburg zažívá naprosto mimořádné trápení, když v posledních osmi kolech získal pouhé dva body a místo boje o evropské poháry tak bude bojovat o udržení prvoligové příslušnosti.

V dosavadních 19 zápasech Vlci získali 21 bodů za bilanci 6-3-10 a aktuálně mají náskok jen dvou bodů na barážovou šestnáctou příčku (Augsburg) a tři body na pásmo přímého sestupu (19. Stuttgart). Naposledy Wolfsburg v domácím prostředí uhrál bezbrankovou remízu s Herthou, čímž sice přerušil sérii šesti porážek, proti berlínskému celku však v domácím prostředí potřeboval získat plný bodový zisk.

Hostům chybí trojice zraněných hráčů Schlager, Otávio a Lukas Nmecha.
RB Lipsko

Lipsko se rozloučilo s Američanem Jessem Marschem v úvodu prosince po prohře s Unionem Berlín, Marsche nahradil Ital Domenico Tedesco, pod jehož vedením už přeci jen stoupá tabulkou a aktuálně je na osmém místě se ztrátou šesti bodů na účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Oproti všem týmům v boji o čtvrtou příčku navíc má ještě dnešní utkání k dobru.

Dosavadních 19 ligových zápasů Lipsko odehrálo s bilancí 8-4-7, od zmíněné prohry na Unionu získalo deset bodů v následujících pěti zápasech (3-1-1)m, poslední dva ligové souboje navíc v pohodě vyhrálo nad Mohučí (4:1) a ve Stuttgartu (2:0).

Domácí se musí obejít bez Haidary s Moribou, kteří působí na africkém šampionátu, mezi zraněnými pak jsou Forsberg a Halstenberg.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu utkání 20. kola německé bundesligy, v souboji účastníků letošní Ligy mistrů Lipsko přivítá Wolfsburg, oba celky však letos hrají výrazně za očekáváním a už během první poloviny sezóny stačily vyhodit trenéra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.