Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Dortmund - 27. listopadu 2021   15:30

Wolfsburg
2' Weghorst (Baku)
1:3
(1:1)
Dortmund
35' Can   • 55' Malen  (Reus) • 81' Haaland  (Brandt)
Wolfsburg
Pervan – Lacroix, Guilavogui, Brooks – Baku (75. Mbabu), Vranckx, Arnold (C), Roussillon (62. Otávio) – L. Nmecha (62. Waldschmidt), Lukebakio – Weghorst.
S. Jablonski – N. Grudzinski, M. Schüller
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Dortmund
Kobel – Meunier, Akanji, Hummels, N. Schulz (85. Zagadou) – Brandt, Can (85. Witsel), Dahoud – M. Wolf (62. Knauff), Malen (73. Haaland), Reus (C).
Hitz – Zagadou, Haaland, Reinier, Tigges, Witsel, Passlack, Pongračić, Knauff.

Tohle bude ode mně dnes vše, užijte si zbytek dne a i nadále se bavte nejen fotbalem.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 8:8. Rohy: 9:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:11.
A je tu konec dnešního zápasu. Zápas byl hlavně v režii Dortmundu, ikdyž to tak ze začátku po rychlém gólu Wolfsburgu vůbec nevypadalo. Dortmund poté více držel míč a dostával se i více do šancí. Wolfsburg šance také měl, ale ty dokázal vychytat dnes výborný Kobel. Výbornou zprávou pro Dortmund je, že se po měsíčním zranění vrátil Erling Haaland, který dokázal dát i jeden gól, má jich tedy už 10 v letošním ročníku Bundesligy!
90+4'
90+2'
Knauff bežel z pravé strany sám na bránu, ale stihnul se k němu dostat jeden z bránících hráčů Wolfsburgu a výborným zákrokem dokázal akci zneškodnit
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty do konce utkání.
88'
Po delším čase se Wolfsburg dostal také do šance, a to když se Arnold rozhodnul vystřelit, tuto výbornou střelu, ale výborně chytá Kobel.
87'
A Wolfsburg vypadá jako opařený z třetího gólu, to potvrdila i šance Reuse, celou ale zažehnal znovu Pervan.
85'
Střídání nadcházel roh Dortmundu. Míč našel Zagadoua, ale jeho hlavička mířila pouze do Pervanových rukavic.
85'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Emre Can, přichází Axel Witsel.
85'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Nico Schulz, přichází Dan-Axel Zagadou.
81'
Dortmund právě vstřelil branku!
Výborný centr Brandta našel ve vápně HAALANDA, kterému už pouze stačilo sklepnout akrobaticky míč do brány. Erling HAALAND se po zranění znovu prosazuje a skóre je už 1:3 pro Dortmund!
79'
Další šanci Wolfsburgu zakončoval Lukebakio po výborné individuální akci. Technickou střelu avšak chytá Kobel.
78'
Gian-Luca Waldschmidt se dostal ve vápně k odraženému míči, ale jeho střelu dokázal zblokovat Hummels.
77'
Až teď nebezpečný centr Wolfsburgu z levé strany protáhl Kobela.
75'
Wolfsburg stále kombinuje pouze na jeho polovině, k rozvoji nějaké nadějné akce nepřispívá ani výborný presink Dortmundu.
75'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Kevin Mbabu.
73'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Erling Haaland.
70'
Wolfsburgu se narozdíl od prvního poločasu daří déle držet míč, avšak není jim to nic platné, když to navíc kazí individuální chyby.
67'
Lukebakio se dostal po vápna, kde nasadil jesle Dahoudovi a poté z velkého úhlu vystřelil, Kobel vychytal tuto střelu, k dorážce se poté dostal Waldschmidt, ale vystřelil pouze do bránícího hráče.
65'
Wolfsburg už drží míč v delších pasážích, než v prvním poločase, ale jejich akce jsou zatím Dortmundem zneškodňovány.
64'
Malen se rychle dostal do vápna, ale Lacroix ho dokázal výborně zbavit míče.
62'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Ansgar Knauff.
62'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Paulo Otávio.
62'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Felix Nmecha, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
60'
Žlutou kartu dostává (Borussia Dortmund).
59'
Wolfsburg se snaží odpovědět, vybojovali ale pouze faul. Standartka avšak nic vážného nepřinesla.
55'
Reus přihrál míč MALENOVI, který obešel jednoho bránícího hráče Wolfsburgu a na okraji vápna se rozhodnul vystřelit. Míč zaplul k levé tyči a Dortmund vede 2:1!
52'
Po akci Dortmundu přišel znovu rychlý protiútok Wolfsburg, který zakončil dalekonosnou střelou Vranckx, ale Kobel výborně vyráží tuto střelu.
52'
Výborná kombinace Dortmundu skončila centrem Meuniera, Malen se snažil trefit míč nůžkami, ale míč netrefil.
51'
Znovu je Wolfsburg zalezlý a soustředí se hlavně na bránění.
48'
Teď velký tlak přinesl Dortmundu skoro gól, nejdříve tyč po Malenově střele, pak Hummels se snažil akrobaticky zakončit. Ani jedna akce avšak neskončila gólem.
46'
Dortmund pokračuje, jako v prvním poločase, v dominantním držení míče.
46'
Druhý poločas začne zhruba za 10 – 15 minut.
45'
První poločas máme u konce a zápas zatím rozhodně nenudil. Po rychlém gólu Wolfsburgu byl Dortmund více u míče, a dokázali z toho vybojovat penaltu, kterou zkušeně proměnil Can. Znepokojující fakt pro Wolfsburg navíc je, že za jeden poločas jeho 4 hráči dostali žlutou kartu.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
45'
Ke konci poločasu Wolfsburg výborně napadá kombinaci Dortmundu, ale neplyne z toho zatím nic závažného.
42'
Žlutou kartu dostává Maximilian Arnold (VfL Wolfsburg).
41'
Malen výbornou akcí po pravé straně se díval už komu přihrát do šance, avšak trefil hned prvního bránícího hráče.
39'
Krátká pasáž Wolfsburgu u míče skončila nepřesnou přihrávkou a Dortmund je tedy znovu u míče.
37'
Žlutou kartu dostává Lucas Nmecha (VfL Wolfsburg).
35'
Can se rozebíhal k míči pomalu, ale zkušeně a jistě zakončil, brankáře poslal na levou stranu, zatímco míč na druhou. 1:1!
32'
K míči se staví Emre Can.
32'
Byla nařízena penalta. Reus se dostal do vápna, kde ho Lacroix nepovoleně sjel a rozhodčí tedy nařizuje penaltu!
32'
Žlutou kartu dostává Maxence Lacroix (VfL Wolfsburg).
31'
Velký zmatek ve vápně Wolfsburgu, kde nakonec zakončoval Dahoud znovu neskončil gólem.
29'
Wolfsburgu se stále nedaří udržet míč na delší dobu, protože nepřesných přihrávek je příliš a presink Dortmundu vynikající.
26'
Výborný presink Dortmundu po rozehrávce zelených donutil protihráče odevzdat míč.
25'
Wolfsburg je teď hodně zatáhlý na své polovině, proto se Dortmundu nedaří dostat do nějaké slibnější akce.
25'
Žlutou kartu dostává Dodi Lukebakio (VfL Wolfsburg).
22'
Nico Schulz teď výborně zastavil další slibně vypadající protiútok Wolfsburgu.
20'
Další nebezpečnou akci Wolfsburgu, v podobě nepřesného centru na Weghorsta, dokázal znovu zneškodnit Kobel!
19'
Teď další rychlý přechod na soupeřovu polovinu předvedl Wolfsburg, Lukebakio nikým nestřežený se dostal až do vápna, vystřelil, ale nepovedenou střelou chytá Kobel do rukavic.
16'
Malen výborně přešel přes Brookse a rozhodnul se pro dalekou střelu, která ale pouze mířila do Pervanových rukavic.
14'
Žlutobílí se snaží zapomenout na nepovedený začátek, ale jejich útočné akce jsou zatím nepřesné.
12'
Výborná kombinace Dortmundu byla zpoza vápna zakončena střelou Dahouda, ten však těsně míjí levou tyč soupeřovy brány. Bude následovat roh BVB, jelikož byl míč mírně tečován.
8'
Po standartce Wolfsburgu následovaly dva rohy pro tento tým, avšak neskončily žádnou vážnou akcí.
7'
Baku se snažil rozjet další útočnou akci svého týmu, ale Can ho zastavil nedovoleně.
5'
Dortmund na nic nečeká a hrne se hned do útoku, avšak jeho akce byly zblokovány pouze na roh.
2'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok Wolfsburgu zakončil po výborné přihrávce Bakua do malého vápna WOUT WEGHORST! Wolfsburg tedy rychle vede 1:0.
1'
Rozhodčí rozhodnul, že míč jako první budou mít hráči Dortmundu, a ti se hned vydali do útoku, čímž si vybojovali i rohový kop.
1'

VfL Wolfsburg: Pervan – Lacroix, Guilavogui, Brooks – Baku, Vranckx, Arnold (C), Roussillon – L. Nmecha, Lukebakio – Weghorst.
Náhradníci: Klinger – Bornauw, van de Ven, Otávio, Waldschmidt, Philipp, Mbabu, F. Nmecha, Gerhardt.
Trenér: Florian Kohfeldt

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Akanji, Hummels, N. Schulz – Brandt, Can, Dahoud – M. Wolf, Malen, Reus (C).
Náhradníci: Hitz – Zagadou, Haaland, Reinier, Tigges, Witsel, Passlack, Pongračić, Knauff.
Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: S. Jablonski – N. Grudzinski, M. Schüller.
Borussia Dortmund

Dortmund je na tom značně lépe v tabulce, jak Wolfsburg, avšak jeho forma není úplně podle představ jeho příznivců. Mimo poslední zápas Ligy mistrů, který prohráli se Sportingem Lisabon 3:1, vydřeli výhru nad Stuttgartem 2:1, ale tomu předcházeli dvě porážky s Lipskem a Ajaxem. Nicméně pozitivní pro Dortmund je, že by se v zápase mohl po měsíčním zranění objevit Erling Haaland a fakt, že se nachází pouze jeden bod za vedoucím Bayernem Mnichov, konkrétně s 27 body.

Nejlepší střelec: E. Haaland – 9 gólů
VfL Wolfsburg

Wolfsburg měl sezónu výborně rozeběhlou, avšak přibyly i jiné soutěže, jako například Liga mistrů, a výkonnost šla dolů. Dokonce po sérii devíti zápasu bez výhry museli vystřídat trenéra. Nový trenér – Florian Kohfeldt – vnesl do týmu zase vítěznou mentalitu a jeho první tři ligové zápasy dopadly bez porážky. I díky tomu se nachází na 6. místě Bundesligy s 20 body, avšak nemají daleko do nejlepších čtyř.

Nejlepší střelec: L. Nmecha – 5 gólů
Dobrý den, vítám Vás u dalšího zápasu německé Bundesligy. Utkají se proti sobě dva opravdu výborné celky z vrchní poloviny tabulky – VfL Wolfsburg – Borussia Dortmund. Sazkové kanceláře favorizují spíše Dortmund, avšak, jak Bundesliga tuto sezónu ukázala, tipnout si vítěze tohoto zápasu bude velice těžké. Pojďme si ale nejdříve představit oba celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.