Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Stuttgart - 21. dubna 2023   20:30

Augsburg
8' Beljo (Maier)
1:1
(1:0)
Stuttgart
78' Endo
Augsburg
Koubek – M. Pedersen (77. Gumny), Bauer, Uduokhai (C), Iago (34. Veiga) – Maier, Rexhbecaj, Engels, Vargas (71. Baumgartlinger) – Beljo (46. Cardona), Demirović (71. Čolina).
Klein – Sarenren-Bazee, Caligiuri, Mbuku.
Dingert – Kempkes, Gerach
WWK Arena, Augsburg
Stuttgart
Bredlow – Anton, Zagadou, Ito – Vagnoman, Karazor, Endo (C), Sosa (71. Tomás) – Millot (46. Silas), Führich (46. T. Coulibaly) – Guirassy.
F. Müller – Perea, Haraguči, Egloff, Stenzel, Nartey.

Utkání je u konce a došlo na dělbu bodů. Druhá půle byla o snaze Stuttgartu o srovnání skóre a o dobré obraně domácích. Ta předváděla dobré výkony až do 78. minutě, kdy hosté rozehráli přímý kop, centr se dostal k Wataru Endovi, který si s trochou štěstí zpracoval a nadvakrát překonal Koubka. Úplný závěr se nesl v duchu tvrdých zákroků, několika žlutých karet, ale už žádné branky. Po výsledku 1:1 patří Augsburgu 13. místo s 30 body, Stuttgart je na 17. místě s 25 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:12.
90+5'
90+4'
Už to nevypadá na nějakou šanci, oba celky se smíří s jedním bodem.
90+3'
Nepovedený nákop směrem k brance domácích, Koubek bude zase odkopávat.
90+2'
Koubek zase s odkopem nepospíchá.
90+1'
Další žlutá, nyní za postrčení pro domácího Arneho Maiera.
89'
Aby těch karet nebylo málo, tak ještě jednu dostal domácí Julian Baumgartlinger.
88'
Dlouhé autové vhazování domácích do vápna, jenže bez potřebné přesnosti.
87'
Už to vypadalo, že se Augsburg dostane do případné šance, jenže Zagadou předvedl u hranice vápna skvělý obranný zákrok a míč si převzal pro sebe.
86'
Koubek se chystá rozehrávat od své branky, nikam ale nechvátá.
85'
Máme tu další žlutou kartu na straně Augsburgu, za zápasnický chvat na soupeře si ji prohlédl Felix Uduokhai.
84'
Také se nám přitvrzuje, závěr utkání bude ale rozhodně zajímavý.
83'
Cardona se k míči nedostal, Bredlow rozehrává na vlastní obrannou řadu.
82'
Domácí se nechtějí smířit s remízovým stavem, nyní to je právě Augsburg, kdo se pokouší o tlak.
81'
Hned dva centry před Bredlowa, oba zastavila pozorná obrana Stuttgartu.
80'
Roh pro Augsburg.
78'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Je srovnáno. Následný přímý kop byl rozehrán centrem do vápna, kde si naběhl WATARU ENDO, který se tak tak vyhnul ofsajdu, zpracoval si a nadvakrát doslova propasíroval míč za Koubka – 1:1.
78'
Za zastavení rodícího se útoku dostal domácí Elvis Rexhbecaj žlutou kartu.
77'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Robert Gumny.
75'
Nakonec se roh rozehrával nadvakrát, ale ani jednou to neznamenalo pro Koubka ohrožení.
74'
Hosté začínají přidávat na tempu, čím dál častěji posílají míče před Koubka. Nyní vybojoval Guirassy rohový kop.
72'
Koubek si pohlídal dlouhý nákop do své šestnáctky, včas po míči vystartoval a byl u něj jako první.
71'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Borna Sosa, přichází Tiago Tomás.
71'
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Julian Baumgartlinger.
71'
ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází David Čolina.
70'
Další žlutá, nyní pro hostující tým. Za Veigovo odstrčení ji dostal Josha Vagnoman.
69'
Na lavičce Augsburgu se chystá další střídání, do hry půjde Julian Baumgartlinger.
68'
Endo v dalším pokusu o střelu, tentokrát to zpoza vápna opřel o stínícího hráče Augsburgu.
66'
O malou chvíli později centroval Coulibaly, ale vůbec mu to nesedlo a míč prolétl za branku Augsburgu.
65'
Endo se dostával do zakončení ve vápně, v rozhodujícím okamžiku to měl ale na dlouhou nohu.
64'
Odkop domácích vlastní poloviny, Augsburg se teď soustředí hlavně na dobrou obranu.
62'
Žlutá karta na straně domácích, za Guirassyho stažení byl potrestán Maximilian Bauer.
60'
Míč je u Koubka, ten má dost prostoru i času na poklidnou rozehrávku.
58'
Domácí reklamovali hru rukou v pokutovém území, nakonec se ukázalo, že míč trefil Antona do zad.
57'
Hlavní sudí se chvíli s hráči domácích dohadoval, zda bude po skrumáži následovat další roh, ale nakonec to bude pouze odkop od Koubkovy branky.
56'
Roh pro Stuttgart.
55'
Dlouhý nákop za obranu domácích dostával Silas, pak se dostal do souboje s Uduokhaiem, upadl, ale penaltu si nevymodlil.
53'
Vypadá to, že i druhá půle bude hodně bojovná a nekompromisní. Nyní se hraje ve velkém tempu a od branky k brance.
52'
Hostující Tanguy Coulibaly přišlápl Engelse a za faul dostal žlutou kartu.
51'
Domácí rozehráli Engelsem přímý kop, jeho centr letěl na zadní tyč, kde se ale marně natahoval Bauer. Odkop pro Bredlowa.
49'
Následoval roh pro Stuttgart, ovšem bez jakéhokoliv nebezpečí pro Koubka.
49'
Na opačné straně se Silas snažil o centr na Coulibalyho, ale i zde bránící tým zvládl zakročit.
48'
Na pravé straně se dokázal uvolnit domácí Pedersen, centr mu ale jeden z obránců srazil a míč skončil u Bredlowa.
46'
ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Silas.
46'
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Tanguy Coulibaly.
46'
ze hřiště odchází Dion Drena Beljo, přichází Irvin Cardona.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.
Je za námi první poločas, který měl docela rychlý úvod a už v osmé minutě se Augsburg dostal do vedení. To z pravé strany odcentroval Maier, našel Diona Drena Belja a ten zblízka skóroval přesnou hlavičkou. Od té doby tempo lehce upadlo a začalo se hlavně tvrdě bojovat. Což znamenalo také nedostatek šancí, takže jak Koubek, tak ani Bredlow nemuseli vytáhnout žádný těžký zákrok. Další branka už nepadla a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45+3'
45+2'
Koubek musel rychle z brankové čáry, aby odkopl trochu slabou malou domů.
44'
Faul domácích barev u pomezní čáry, tohle se obešlo bez karty, pouze za přímý kop.
43'
Vypadá to na závěr, kde se už asi nedočkáme velké šance. Pokračuje opatrná hru u středového kruhu.
42'
Několik ostrých soubojů o míč ve středu hrací plochy, oba celky urputně bojují o každý metr hrací plochy.
41'
Koubek zase u míče, nyní krotil snahy Joshi Vangomana. Tentokrát už s rozehrávkou pospíchat nebude.
40'
Stuttgart se daleko nedostal, míč skončil u Koubka, ten nečekal a hned zase poslal hru k půlce.
39'
Zase dlouhé přípravy a poté centr od Engelse. Jeho pas odvrátil dobře postavený Guirassy.
37'
Přímý kop pro Augsburg, tohle ale nebude na přímou střelu. Uvidíme centr z pravé strany.
35'
Bredlow uklidňuje situaci po nepovedené rozehře u vlastní šestnáctky jeho spoluhráčů. Karazor si opravdu koledoval o chybu a trest.
34'
ze hřiště odchází Iago, přichází Renato Veiga.
33'
Je to tak, Iago se drží za pravé stehno, kulhá směrem na střídačku a do hry půjde Veiga.
32'
Další pauza, nyní pro ošetřování domácího Iaga. A tady to dokonce vypadá, že bude potřeba střídat.
31'
Opět dlouhé přípravy, nejprve to vypadalo, že rozehraje sám Guirassy, ale nakonec kopal Sosa. Ale trefil jen dobře postavenou zeď.
29'
Pak ale přišel faul na Guirassyho a je tu nebezpečný přímý kop kousíček od hranice šestnáctky.
29'
Endo prostrčil na pravou stranu, míč se pak k němu vrátil, ale on už vystřelit nedokázal.
27'
Od Drobného začíná Augsburg další posun směrem vpřed a zase je to ve velmi pomalém tempu na ukolébání soupeře.
25'
Hodně nepřesná rozehrávka hostů na levé straně, míč skončil mimo hrací plochu a trenér Hoeness už naštvaně vstal ze své lavičky.
23'
Dlouhé přípravy na rozehrávku standardní situace přišly vniveč, střela z úhlu šla pouze do zdi.
21'
Dion Drena Beljo je ošetřován, takže tu máme zase krátkou pauzu. Bredlow si mezitím koordinuje obranu na následující přímý kop.
20'
Je tu první žlutá karta utkání, za skluz na Belja ji dostal hostující Hiroki Ito. Zákrok se odehrál těsně před hranicí vápna, bude to tak pouze přímý kop.
19'
Vše se vrátilo k Bredlowovi. Ten chtěl dlouhým výkopem rozehrát, míč ale poslal pouze ke svému kolegovi na opačné straně.
18'
Augsburg je v obraně, nechává soupeře hrát. A hosté se pokouší o nějaký ten výpad pravou stranou.
16'
Čistý zákrok u vápna Augsburgu, Guirassy se ke střele nedostal. Každopádně se hosté začínají probírat.
14'
Už je po rohu, obrana Augsburgu vše uhlídala a vrcholem snahy hostů byla sražená střela na hranici šestnáctky.
13'
Před jeho rozehráním ještě probíhá ošetřování hostujícího Karazora, který utrpěl šrám ve skluzu o míč.
12'
Velká malá domů na Drobného a následná rozehra se moc nepovedla, hosté se dostali k míči a zprava zakončoval Führich. Drobný jeho ránu vyškrábl na roh!
10'
Augsburg po vedoucí brance uzamkl vlastní polovinu a akce hostů končí nejpozději u středové čáry.
9'
Noa rázem musí Stuttgart překopat svou taktiku, a rozhodně se bude muset častěji vydávat dopředu.
8'
Augsburg právě vstřelil branku!
A trpělivost se vyplatila. Domáći pak podnikli výpad, první střela zpoza vápna byla sice zablokována, ale akce pokračovala pravou stranou. Z té odcentroval Maier, na malém vápně se hezky od obránce odpoutal DION DRENA BELJO a rybičkou překonal bezmocného Bredlowa – 1:0.
7'
Augsburg u míče na vlastní polovině, obranná řada se pro tuto chvíli nikam nežene a pouze vyčkává.
6'
Úvod zápasu je hodně opatrný, co se útočných výpadů týká, tvrdosti má ale dost.
5'
Přetažený centr byl vrácen od tyče do druhé vlny, to už pak ale obrana Stuttgartu pohlídala.
4'
Hostující Josha Vangoman přistrčil protihráče a Augsburg si dá přímý kop z levé strany.
3'
Míč je u gólmana Bredlowa, hosté se po odkopu od branky chystají k založení útoku.
2'
Hned v úvodu zápasu vlétl domácí Demirović do Ita, ten si chvíli poležel, ale je už zase připraven hrát. Viník si ale vyslechl důrazné varování od sudího.
1'

FC Augsburg: Koubek – M. Pedersen, Bauer, Uduokhai (C), Iago – Maier, Rexhbecaj, Engels, Vargas – Beljo, Demirović.
Náhradníci: Klein – Veiga, Sarenren-Bazee, Caligiuri, Čolina, Baumgartlinger, Cardona, Gumny, Mbuku.
Trenér: Enrico Maaßen

VfB Stuttgart: Bredlow – Anton, Zagadou, Ito – Vagnoman, Karazor, Endo (C), Sosa – Millot, Führich – Guirassy.
Náhradníci: F. Müller – Perea, Haraguči, Egloff, Stenzel, T. Coulibaly, Silas, Tomás, Nartey.
Trenér: Sebastian Hoeness

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve WWK Areně začne ve 20:30, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Christian Dingert, kterému budou na pomezí asistovat Benedikt Kempkes a Timo Gerach.
VfB Stuttgart

Hosté jsou právě na tom 16. místě s 24 body, což je stejně, jako má sedmnácté Schalke a o dva více, než má poslední Hertha Berlín. V lize to sice Stuttgartu tabulkově nejde, nicméně si to klub vynahrazuje v poháru, kde už dokráčel až do semifinále a poslední dva ligové duely ukázaly, že záchrana je klidně v silách týmu. Po výhře v Bochumi přišla domácí přestřelka s Dortmundem, kdy branky Coulibalyho, Vagnomana a Mvumpy stačily na remízu 3:3.

FC Augsburg

Domácí tým je v tuto chvíli na 14. místě s 29 body a na barážovou pozici, kterou okupuje právě dnešní soupeř, má pětibodový náskok. Augsburg teď hledá formu, neboť už pět ligových kol nevyhrál a má velké problémy v obraně, neboť v této nelichotivé sérii dostal hned 14 branek! Naposledy se mužstvo představilo v Lipsku, a i když se trefili Maier s Vargasem, tak to na body nestačilo a Lipsko vyhrálo 3:2.

Bayern – Augsburg 5:3
Augsburg – Schalke 1:1
Wolfsburg – Augsburg 2:2
Augsburg – Kolín n. Rýnem 1:3
Lipsko – Augsburg 3:2
Dobrý večer u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 29. kola mezi týmy FC Augsburg a VfB Stuttgart.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.