Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Stuttgart - 22. října 2022   15:30

Dortmund
2' Bellingham (Süle) • 13' Süle (Guerreiro) • 44' Reyna (Moukoko) • 53' Bellingham (N. Schlotterbeck) • 72' Moukoko (Guerreiro)
5:0
(3:0)
Dortmund
Kobel – Süle, Hummels (C) (66. Passlack), N. Schlotterbeck (56. Can), Guerreiro (80. M. Wolf) – Bellingham, Özcan – Adeyemi (66. Hazard), Brandt, Reyna (66. Modeste) – Moukoko.
Meyer – Rothe, Papadopoulos.
D. Schlager – S. Waschitziki, G. Kleve
Signal Iduna Park, Dortmund
Stuttgart
F. Müller – Mavropanos, Anton, Zagadou – Silas (57. Führich), Ahamada (73. Karazor), Endo (C), Millot (57. Nartey), Sosa – Guirassy (73. Pfeiffer), Tomás (62. Perea).
Glaus – Ito, Egloff, T. Coulibaly.

Domácí tým ve druhé půli přidal ještě další dvě branky a soupeři nadělil potupného bůra. Stuttgartu se naopak v útoku dnes vůbec nevedlo, nevyužil žádnou svou možnost a když už se konečně gólu dočkal, radost jeho hráčů překazil VAR, jenž gól pro ofsajd neuznal. Dortmund dnes vítězí zcela zaslouženě.

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 9:9. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 7:8.
90+1'
89'
Když už se hostům povedlo po pěkné akci dostat míč do sítě, branka pro ofsajd neplatí. Je to takové završení celého dnešního trápení hostujícího mužstva.
88'
V další šanci zastavuje hostující tým ofsajd, Kobel nikam nepospíchá.
86'
Stuttgartu dnes prostě není přáno, Waldemar Anton si naběhl na hranici malého vápna na centr z levé strany, hlavou ale odehrál balón pouze nad břevno. Tohle měl být gól.
85'
Ani tohle nekončí gólem, Nikolas Nartey střílel z dobré pozice levačkou, jeho přízemní pokus ale o kousek minul vzdálenější tyč.
84'
Luca Pfeiffer střílel bez přípravy na vzdálenější stranu, jeho pokus však letí vysoko nad bránu.
82'
Dlouhý nákop končí u gólmana Stuttgartu, jenž rozehrává na krátko.
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Marius Wolf.
79'
Florian Müller zabránil šestému gólu, když střelu protihráče z bezprostřední blízkosti dokázal vyrazit do bezpečí.
77'
Gregor Kobel si vyběhl pro balón, s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
76'
Další nevyužitá možnost hostů, obrana Dortmundu dnes svému brankáři hodně usnadňuje práci, v tomto případě odvrátila míč na roh.
75'
Hosté by rádi aspoň čestný úspěch, nebyli k němu daleko, ovšem přihrávka před bránu neprošla.
73'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Naouirou Ahamada, přichází Atakan Karazor.
73'
ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Luca Pfeiffer.
72'
Dortmund právě vstřelil branku!
Je tu pátý gól v síti Stuttgartu. Guerreiro našel přesnou přihrávkou v malém vápně nepokrytého spoluhráče a YOUSSOUFA MOUKOKO snadno docílil své čtvrté branky v sezóně, když zblízka míč poslal do prázdné brány.
71'
Raphaël Guerreiro střílel přes zeď velmi dobře na bližší tyč, tam byl ale rychlým skokem včas Müller, jenž míč bravurně vyrazil.
70'
Dobrá možnost pro domácí, kteří rozehrají přímý kop.
69'
Jude Bellingham se dostal do blízkosti soupeřovy svatyně, z ostrého úhlu ale trefil pouze protihráče.
66'
ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Felix Passlack.
66'
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Thorgan Hazard.
66'
ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Anthony Modeste.
66'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Mats Hummels).
64'
Nebezpečný centr domácích byl zneškodněn, míč končí v rukavicích Müllera, ovšem jeho týmu se krátí čas.
62'
ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Juan José Perea.
60'
Podobná situace na druhé straně, Dan-Axel Zagadou včas odehrál přízemní pas do malého vápna do bezpečí, jinak by soupeř zakončoval do odkryté brány a byl by z toho téměř jistý gól.
58'
Sehrou Guirassy si nabíhal na centr z levé strany a hlavičkoval by z bezprostřední blízkosti, ovšem obrana Dortmundu zareagovala včas a míč odvrátila do bezpečí.
57'
ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Nikolas Nartey.
57'
ze hřiště odchází Silas, přichází Chris Führich.
56'
ze hřiště odchází Nico Schlotterbeck, přichází Emre Can.
53'
Dortmund vede už o čtyři zásahy. JUDE BELLINGHAM chtěl zřejmě nejspíš přihrát, nakonec se rozhodl pro střelu a udělal dobře, míč odehrál přesně ke vzdálenější tyči, kam se gólman hostů natahoval marně.
50'
Borna Sosa střílel nepřesně pouze nad břevno, takto to jistě nepůjde.
48'
Julian Brandt podržel míč na levé straně navzdory trojnásobné přesile, podařilo se mu přihrát na střed, Youssoufa Moukoko si následně vyměnil přihrávku s jedním ze spoluhráčů, po zpětné přihrávce střílel bez přípravy levačkou, ale příliš mimo.
46'
Málem bylo sníženo, jeden z hráčů Stuttgartu střihl před malým vápnem pěkné nůžky, ale míč nezasáhl přesně a odehrál jej pouze vedle vzdálenější tyče.
46'
Tak zatím celkem jednoznačná záležitost pro domácí tým, který ukazuje, jak vypadá efektivita a do kabin si odnáší zasloužené třígólové vedení. Hosté sice nejsou zcela bez šancí, ale téměř všechny jejich pokusy byly zablokovány, případně doputovaly mimo bránu. Jen jednou musel domácí brankář zasahovat proti nebezpečné střele.
45+2'
45+1'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Salih Özcan).
44'
Favorit přidává v závěru ještě jeden zásah. Po ukázkové souhře, kdy Moukoko místo střely ještě volil přihrávku na levou stranu, střílel právě odtud GIOVANNI REYNA a míč skončil přesně ve vzdálenější rohu soupeřovy svatyně.
43'
Hosté dobře napadají rozehrávku soupeře, ale tomu se daří držet míč v moci.
41'
Naouirou Ahamada se dostal k odraženému balónu, který obrana Dortmundu nedokázala odehrát do bezpečí, a pálil před hranicí vápna, avšak vysoko nad. Kdyby mířil někam k tyči, nadělal by brankáři Borussie větší problémy.
39'
Domácí kombinují u středového kruhu a hledají cestu, kudy vést další útok.
36'
Karim Adeyemi se o chvíli později změnil na nahrávače, jenže jeho centr byl nepřesný, míč proletěl vzduchem a doputoval za vzdálenější postranní lajnu.
34'
Karim Adeyemi střílel levačkou před hranicí vápna, mířil ale jen do gólmanovy připravené náruče.
32'
Nico Schlotterbeck nyní velmi dobře zahrál v obraně a skluzem odehrál balón za postranní čáru, čímž zabránil šanci soupeře.
30'
Ani z něj domácí nezahrozili a útočí Stuttgart.
29'
Hodně slibná možnost pro domácí, Jude Bellingham si však nedokázal míč zpracovat po přihrávce zprava a jeden z obránců mu jej sebral od kopačky. Následovat bude roh.
28'
Střelec druhé branky Niklas Süle slabým pokusem levačkou Müllera příliš nevyděsil, ten chytá míč do koše.
27'
Karim Adeyemi prováhal správný okamžik pro přihrávku, míč příliš dlouho držel na kopačkách a nakonec jej odehrál zpět ke středové lajně. Z této akce šlo vytěžit víc.
25'
Střela jednoho z hostů byla nejprve zblokována, stejný hráč se snažil o dorážku, ale to už byl od míče čistým způsobem odstaven.
24'
Dlouhý aut hostí až do vápna neznamenal pro Dortmund žádné nebezpečí, Gregor Kobel byl připraven a míč lapil do náruče.
22'
Borna Sosa zatočil svůj centr před bránu, kam si nabíhal Tiago Tomás, který o kousek k balónu nedoběhl. Kdyby se mu povedlo míč tečovat, možná se už mohl se spoluhráči radovat.
21'
Už to mohlo být 3:0, Mats Hummels si nabíhal před zcela prázdnou bránu aj kolmá přihrávka na něj směřovala přes malé vápno, brankář hostů ale tasil svou levou nohu a míč jí tečoval, přičemž zabránil jasnému gólu.
20'
Centr do velkého vápna byl odvrácen včas, tentokrát se domácí do šance nedostali.
19'
Volný kop pro domácí tým na útočné polovině, hráči Stuttgartu se tak musí mít na pozoru, neboť z takové situace inkasovali druhý gól.
16'
Tentokrát dokázali hosté standardku soupeře odvrátit a dostat míč do bezpečí.
15'
Rohový kop pro Dortmund.
13'
Domácí jdou do dvougólového vedení. Obrana hostů hodně zaspala, do zakončení se dostal NIKLAS SÜLE, který střelou bez přípravy do pravého horního rohu brány nedal Müllerovi žádnou šanci. Tady gólman hostů opět nemohl nic dělat, maximálně se jen ohlédnout. Jeho spoluhráči sice reklamovali ofsajd, ale ten v žádném případě nebyl.
12'
Dlouho se hrálo daleko od obou branek, nyní ale hosté faulovali a je z toho dobrá možnost pro domácí.
9'
Tohle byla pohledná kombinace ze strany Stuttgartu, na jejíž konci naběhl za míčem do útoku Tiago Tomás a střílel nebezpečně z levé hranice malého vápna, Gregor Kobel však se štěstím vyrazil míč levou nohou a zabránil srovnání.
8'
Hosté zůstávají u balónu, kombinují však na své polovině.
6'
Po faulu hráčů Dortmundu budou hosté zahrávat volný kop.
5'
Přetažený centr z pravého křídla proletěl skrz pokutové území Borussie, žádný z domácích fotbalistů na míč nedosáhl.
4'
Na druhé straně slušná možnost pro hostující tým, Konstantinos Mavropanos však střílel z pravé strany příliš vysoko nad.
2'
Na gól se opravdu dlouho čekat nemuselo. Dortmund předvedl velice pohlednou kombinaci, na jejíž konci stál JUDE BELLINGHAM, který dostal přihrávku na střed a před hranicí malého vápna odehrál míč ze svého pohledu po zemi k levému dolnímu rohu brány. Brankář hostů se po míči jen podíval.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Süle, Hummels (C), N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham, Özcan – Adeyemi, Brandt, Reyna – Moukoko.
Náhradníci: Meyer – Rothe, Papadopoulos, Can, Passlack, Hazard, M. Wolf, Modeste.
Trenér: E. Terzić.

VfB Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, Anton, Zagadou – Silas, Ahamada, Endo (C), Millot, Sosa – Guirassy, Tomás.
Náhradníci: Ito, Führich, Egloff, Nartey, T. Coulibaly, Perea, Karazor, Pfeiffer.
Trenér: M. Wimmer.

Rozhodčí: D. Schlager – S. Waschitziki, G. Kleve.
Posledních pět vzájemných zápasů

Stuttgart – Borussia Dortmund 0:2
Borussia Dortmund – Stuttgart 2:1
Stuttgart – Borussia Dortmund 2:3
Borussia Dortmund – Stuttgart 1:5
Borussia Dortmund – Stuttgart 3:1

Dortmund prohrál z pěti posledních domácích klání se Stuttgartem pouze v jediném případě, stalo se tak téměř před dvěma lety a na debaklu 5:1 se dvěma zásahy podílel zmíněný Silas.
Stuttgart

Hosté jsou na čtrnáctém místě s pouhými osmi body, od sestupových míst nepříliš vzdáleni. Mimo svůj stadion si ze čtyř mačů přivezli pouze tři body za tři remízy, vstřelili šest branek a o jednu více inkasovali. Nutno však dodat, že v prvním venkovním duelu s Brémami přišli o výhru až v 90+5. minutě, proti Kolínu, kde skončil duel bez branek, hráli bez dvou vyloučených a následně na hřišti Bayernu uhráli remízu 2:2. Prohráli až v posledním utkání mimo své hřiště, když Wolfsburgu podlehli těsně 2:3 gólem z první minuty nastavení.
S triem zásahů vede tabulku střelců mančaftu útočník Silas z Konga.
Borussia Dortmund

Domácí tým zatím nenaplňuje svá očekávání, nachází se na osmé pozici s šestnácti body. Na svém hřišti si z pěti klání odnesl deset bodů za tři výhry, remízu a smolnou prohru 2:3 s Brémami, proti kterým ještě v 89. minutě vedl 2:0. Celkem před svými fanoušky dosud skóroval v sedmi případech a o dvě branky méně inkasoval. Naposledy hrál doma nerozhodně 2:2 s Bayernem.
Se třemi brankami je nejlepším střelcem týmu teprve sedmnáctiletý útočník Youssoufa Moukoko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.