Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Bayern - 5. listopadu 2022   15:30

Hertha Berlin
40' Lukebakio (Richter) • 45' Selke
2:3
(2:3)
Bayern
12' Musiala  (Mané) • 37' Choupo-Moting   • 38' Choupo-Moting
Christensen – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt (C) (64. Mittelstädt) – Tousart (85. Boateng), Serdar (65. Ejuke) – Lukebakio, Boëtius, Richter (78. Maolida) – Selke (64. Kanga).
Ernst – Pekarík, Uremović, Šunjić.
Dankert – Rohde, Unger – Lechner.
Olympiastadion, Berlín
Bayern
Neuer (C) – Mazraoui, Pavard, Upamecano, Davies (64. Hernández) – Kimmich, Goretzka (78. Sabitzer) – Gnabry (75. L. Sané), Musiala, Mané (64. Coman) – Choupo-Moting.
Ulreich, Schenk – Gravenberch, Tel.

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek víkendu a všem Miriam vše nejlepší k svátku!

Fauly: 13:9
Po šíleném prvním poločase se dalo čekat, že i v tom druhém budou k vidění nějaké góly. Jeden sice padl do brány Herthy, nebyl ale uznán kvůli ofsajdu. Bayern však své těsné vedení zvládl uhlídat poměrně bezpečně, takže bere všechny tři body a minimálně do zítřka se dostává na čelo tabulky Bundesligy.
90+5'
90+4'
Zřejmě poslední možnost o ohrožení Neuerovy brány končí ofsajdem domácích.
90+3'
Ještě jeden nákop Herthy do šestnáctky Bayernu přinesl nepřehlednou situaci, v níž Dayot Upamecano zpracovával balón hrudí. Domácí hráči toužili po odpískání ruky, rozhodčí ani po konzultaci s VAR jim to nedopřál.
90+2'
Coman u levé postranní čáry neměl kudy proběhnout, a tak vybojováním faulu splnil svou práci nejlépe, jak mohl.
90'
Leroy Sané rozehrával volný přímý kop z pozice, která si říkala o střelu. Ta letěla hodně vysoko nad bránu.
89'
Na druhé straně Manuel Neuer musel vyběhnout mimo pokutové území, kde měl dost starostí s dotírajícím útočníkem Herthy.
88'
Střelu zpoza šestnáctky zblokoval Kevin-Prince Boateng, poté míč znovu sebral gólman Christensen.
87'
I tentokrát Bayern z této disciplíny nic nevytěžil, a tak Oliver Christensen okamžitě vykopává míč za půlicí čáru.
86'
Oba týmy chtějí držet balón co nejdál od své brány, a tak teď sledujeme časté překopávání z jednoho konce hřiště na druhý. Leroy Sané nebezpečným náběhem vystrašil Maximiliana Mittelstädta a donutil ho odhlavičkovat míč na roh.
85'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Kevin-Prince Boateng.
84'
Kingsley Coman rozhýbal své rychlé nohy, chtěl si navést míč na osu hřiště, ale prudká rána byla zblokována.
83'
Kdo však nezmatkuje, je Lucas Hernández. Ten zatím všechny své souboje zvládl s velkým přehledem, stejně jako nyní v levém rohu.
82'
Hráči Herthy ani příliš nenapadají, ale hosté poměrně nepochopitelně při rozehrávce zmatkují.
81'
Chidera Ejuke zachytil Pavardův pokus o průnikový pas, velmi rychle otočil hru a z levé strany čechral balón před bránu. Lukebakio tam ale na vysoký centr nedoskočil.
79'
Leroy Sané ztratil balón jen o kousek za svou šestnáctkou, domácí si poté ovšem ve velké šanci vůbec nerozuměli, v podstatě jen tak odevzdali míč Bayernu zpátky.
78'
ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Myziane Maolida.

Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Marcel Sabitzer.
77'
Na rohových kopech by ale mnichovský tým měl zapracovat, neboť ani jeden z šesti pokusů dnes nepřinesl ohrožení brány domácích.
76'
Musiala z pravé strany předkládal centr po zemi, nikdo z jeho spoluhráčů však nebyl na správném místě. Gólman Christensen na míč dosáhl, ovšem nepochopitelně ho nechal projít, a tak jeho spoluhráč raději odklidil balón na rohový kop.
75'
ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Leroy Sané.
73'
Exekutorem přímého kopu byl podle očekávání Dodi Lukebakio, jenž trefil zeď. Po její teči balón ochotně sebral Manuel Neuer.
72'
Další pokračování akce domácích už hosté zastavují faulem, takže Hertha bude rozehrávat přímý kop z velmi nadějné pozice.
71'
Chidera Ejuke o sobě dává vědět nalevo vedle šestnáctky Bayernu. Vybojoval tam alespoň vhazování pro svůj tým.
70'
Nyní se právě Lukebakio musel vrátit hlouběji na svou polovinu, kde vybojoval přímý kop po faulu.
69'
Útočný nákop Herthy mířil na koho jiného než na Lukebakia. Ten byl v těsném ofsajdu, ale hostující obrana s ním stále má práci.
68'
Nešlo o nic velkého, Coman už prohání obranu Herthy a nutí ji k odkopnutí balónu do zámezí.
67'
Kingsley Coman ve středovém kruhu po hlavičce dostal nepříjemný zásah ramenem, hosté budou rozehrávat volný přímý kop.
66'
Lukebakio na ose hřiště svedl sprinterský souboj s Upamecanem, domácí útočník už málem hostujícího obránce předběhl. Ten ale na poslední chvíli vsadil na riskantní skluz, který se mu povedl perfektně.
65'
ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Chidera Ejuke.
64'
ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Wilfried Kanga,
ze hřiště odchází Marvin Plattenhardt, přichází Maximilian Mittelstädt.

ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Lucas Hernández,
ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Kingsley Coman.
63'
Alphonso Davies se zničehonic chytil zezadu za stehno, vypadá to na častý fotbalový problém s hamstringem. To by mohla být pro Bayern velká nepříjemnost.
62'
Dodi Lukebakio napravo míč podržel, aby mu do tandemu naběhl Marco Richter. Předložil mu dobrý pas, jenže Richter při převzetí balónu fauloval.
61'
Hertha se snaží dostat dopředu klasickým dlouhým nákopem, sebevědomá obrana Bayernu ho ale teď hlídá.
60'
Bayern pokračuje v rychlém tempu, Serge Gnabry poslal razantní pokus z pravé strany mimo bránu.
59'
VAR celou situaci musel přezkoumat, protože Alphonso Davies v jednu chvíli před brankou hlavičkoval v ofsajdu.
57'
Bayern právě vstřelil branku!
Tlak hostů však zdaleka neskončil úplně, díky Musialově kličkování se balón různě odrážel a poskakoval v šestnáctce. Nakonec po prudké Gnabryho přihrávce si ho do vlastní brány srazil AGUSTÍN ROGEL. VAR ovšem nakonec gól odvolal kvůli ofsajdu.
55'
Bayern si vytvořil silný tlak, který nakonec zastavuje nešťastný Maného ofsajd.
54'
Musiala byl chvilku v pokutovém území sám, takže proti němu musel Christensen rychle vyběhnout, aby mu znemožnil zakončení. Situaci pak ještě zachraňoval jeden z obránců.
53'
Na hřišti není příliš dobře vidět, protože fanoušci na začátku poločasu předvedli choreo plné dýmovnic. Z nich se postupně rozvinula hustá mlha po celém stadionu.
52'
Oliver Christensen opět zkusil zaskočit soupeřovu obranu bleskovým výkopem přes půlicí čáru, jenže to příliš uspěchal. Marco Richter se nestihl vrátit z ofsajdové pozice.
51'
Rohové kopy v podání Bayernu dnes nevypadají jako příležitosti k ohrožení brány, což platí i nyní.
50'
Rychle se hra zase dostala k brance Herthy, ve vápně šel podél čáry Jamal Musiala. Neměl kudy, nicméně vybojoval rohový kop.
49'
Útok hostů ukončil Oliver Christensen sebráním skákajícího míče, který okamžitě posílal na druhou stranu. Tam pro něj upaloval Dodi Lukebakio, jemuž byl trochu opožděně odpískán faul, takže bránící Upamecano si může oddechnout.
48'
Nadějná akce domácích na pravém křídle ohrožením branky neskončila, a tak se konečně dopředu žene také Bayern.
47'
Hertha začíná druhý poločas pěkně zostra, Boëtius získal další míč, jenže následné přenesení hry na pravou stranu se mu nepovedlo. Balón končí v outu.
46'
Ani jeden z trenérů se o poločase nerozhodl pro střídání. Po výkopu Bayernu domácí vybojovali míč na půli hřiště, ale Marco Richter byl následně v ofsajdu.
46'
První poločas se rozjížděl poměrně pomalu, ale jeho konec opravdu stál za to. Bayern otevřel skóre ve 12. minutě a poté bez přehnaného úsilí kontroloval hru. Ve 37. minutě zvýšil Eric Maxim Choupo-Moting na 2:0, jen o minutu později dokonce na 3:0. Vypadalo to tedy na jasnou výhru pro mnichovský celek, jenže chviličku poté se prosadil na druhé straně Dodi Lukebakio. Na něj z penalty navázal Davie Selke, takže se Hertha ve druhém poločase může odhodlaně pokusit o vyrovnání či obrat.
45+3'
45+2'
Dodi Lukebakio většinou bývá faulován, tentokrát se ale na útočné polovině provinil právě on. Bayern už chce poločas v klidu dohrát, a tak si dává s rozehrávkou načas.
45'
Hertha právě vstřelila branku!
DAVIE SELKE na puntíku zachoval chladnou hlavu, Manuel Neuer skočil ze svého pohledu doprava, avšak domácí střelec si troufl poslat míč doprostřed brány.
44'
Rozhodčí Dankert celou situaci přezkoumal sám, a nařídil pokutový kop pro Herthu!
43'
Ale pozor, sudí se až po chvilce jde podívat na obrazovku, zda se nejednalo o penaltový zákrok.
42'
Hertha zahrávala roh z levé strany, Davie Selke chtěl na bližší tyči hlavičkovat, ale spadnul na zem, jako by byl faulován. Hostující obrana poté balón bez problémů odehrála.
40'
Tak ke konci klidného prvního poločasu tady máme naprosto bláznivou pasáž. Centr zprava padal přímo k DODIMU LUKEBAKIOVI, jenž byl trestuhodně ponechán ve volném prostoru. Nijak se proto nerozpakoval, a z voleje poslal míč za Neuerova záda. Asistence: Marco Richter.
38'
A je tam další kousek. Na střed si navedl míč Sadio Mané, napravo ho ale předložil Gnabrymu. Jeho přihrávku jeden z obránců zbrzdil, jenže nezblokoval, a tak se k další podobné dorážce dostal ERIC CHOUPO-MOTING.
37'
Hosté opět udeřili jakoby z ničeho. Leon Goretzka ve vápně obranu nepropálil, ale míč se odrazil k ERICU CHOUPO-MOTINGOVI, který z krkolomné pozice zvládl dorazit balón do sítě.
36'
Dlouhý přímý kop se snášel poměrně nadějně až před Neuerovu bránu, hosté ale nakonec i se štěstím situaci zažehnali.
35'
Bayern v osobních soubojích musí používat sílu, což se dvakrát v řadě proměnilo ve faul. Nyní budou domácí rozehrávat od středového kruhu.
34'
Další roh hostů skončil stejně jako ty předchozí, tedy sebejistým odehráním ze strany Herthy.
33'
Jamal Musiala krásně kolenem stáhnul vysoký míč na kraji šestnáctky, rozhodl se následně sám střílet. Skvěle mu však ránu zblokoval Marc-Oliver Kempf.
32'
Domácí už chvíli drží míč na útočné polovině, avšak blíž k Neuerově bráně se ne a ne dostat.
31'
Lukebakio dobíhal pro další přihrávku, ještě před zpracováním ho ale tvrdě tělem srazil Dayot Upamecano.
30'
Dodi Lukebakio dostal krásný pas skrz obranu Bayernu, jenže byl v ofsajdu.
29'
Serge Gnabry téměř z úrovně brankové čáry akrobaticky odehrával míč před Christensena, ovšem z takové pozice to měl příliš složité.
28'
Ani domácím však standardní situace od rohového praporku nepřináší šanci na gólový úspěch.
27'
Hertha se velmi nečekaně dostala k rohovému kopu, když na hranici vápna Richter vybojoval balón a z otočky vypálil do horního rohu brány. Manuel Neuer proto musel předvést skvělý zákrok.
26'
Rohový kop hostů zprava znovu mířil na bližší tyč, ani napodruhé v dnešním utkání však nevyústil v ohrožení Christensenovy klece.
25'
Domácí nemají ani trochu času na konstruktivní rozehrávku, Bayern po úvodním gólu dává jasně najevo, kdo je na hřišti pánem.
24'
Protiútok Bayernu je velmi rychlý a přesný, díky čemuž se Sadio Mané dostal k nadějné střele z levé strany. Přeci jen ale byl v ostrém úhlu, takže Christensen zvládl vyrazit balón alespoň na rohový kop.
23'
Hertha zase sází na dlouhý útočný nákop, je z toho však jen jednoduchá práce pro Manuela Neuera.
22'
Po Upamecanově vybojování míč skákal uvnitř pokutového území domácích, Choupo-Moting nebyl daleko od nebezpečného zakončení.
21'
Vhazování na útočné polovině Hertha nedokázala využít k ohrožení brány, takže Bayern zase míří směrem ke Christensenovi.
20'
Lukebakio si na trávníku vyžádal ošetření, což domácí fanoušky určitě netěší. Naštěstí se ale belgický rychlík zvedá, měl by být v pořádku.
19'
Neuer musel zase rychle vybíhat, tentokrát potřeboval odehrát míč až mimo šestnáctku, odkud jednoduše odkopnul na tribunu.
18'
Podobně nebezpečný pas mířil naopak do šestnáctky Herthy, kde na něj Manému chyběl maximálně krok.
17'
Na Selkeho mířil vysoký nákop téměř od půlící čáry, těsně pro něj ale stihl vyběhnout Manuel Neuer, jenž míč stáhnul ze vzduchu.
16'
Selke na vlastní polovině běžel k míči, u nějž byl dřív Dayot Upamecano. Domácí útočník tak ve skluzu nepěkně fauloval, ale sudí zatím nechává kartu v kapsičce.
15'
Na druhé straně se až do šestnáctky zleva dostal Mané, pokus o centr ale domácí obrana přečetla a pohlídala.
14'
Najednou se tempo zrychlilo, Lukebakio spěchal za nákopem do levého rohu. Tam se snažil vymotat ze zajetí, jenže neměl nikoho, kdo by mu pomohl.
12'
Hosté až doteď vypadali dost bezradně, ale stačilo jim jediné zaváhání domácí obrany, a je z toho gól. Sadio Mané před šestnáctkou vybojoval míč, udělal s ním pár kroků směrem k bráně, načež si vpravo všiml JAMALA MUSIALY, na kterého domácí zapomněli. Před Christensenem si už mladík poradil bez problémů. Asistence: Sadio Mané.
11'
Marvin Plattenhardt se dostal k soupeřovu pokutovému území poměrně snadno, a tak neváhal poslat před bránu krásně zakroucený přízemní balón. Davie Selke dobíhal včas, jenže byl z obou stran hlídán pozornými obránci.
10'
Na bližší tyči byl připravený jeden z domácích obránců, který míč odhlavičkoval daleko od Christensenovy brány.
9'
Jamal Musiala na pravé straně vybojoval první rohový kop pro Bayern. Ten už se chystá rozehrát Joshua Kimmich.
8'
Alphonso Davies byl na vlastní polovině faulován, což ho v podstatě vysvobodilo z obklíčení napadajících domácích útočníků.
7'
Bayern zatím nenachází cestu skrz domácí obranu, naopak ta zaslouženě získává balón, se kterým už míří směrem k Manuelu Neuerovi.
6'
Serge Gnabry zkusil do šestnáctky zakroutit centr od pravé čáry, byla z toho jednoduchá kořist pro domácího gólmana Olivera Christensena.
5'
Rohový kop však Hertha nerozehrála ideálně, Bayern se snadno dostal k míči, takže už zase trpělivě připravuje vlastní akci.
4'
Napodruhé už ale Lukebakio hostující obranu značně provětral, po levé straně sám doběhl s míčem z poloviny hřiště až k brance a levačkou donutil Neuera vyrazit balón na rohový kop.
3'
První náběh Dodiho Lukebakia nebyl načasovaný správně, belgický útočník byl hluboko v ofsajdu.
2'
Bayern začíná s míčem u nohou a poklidně kombinuje kolem půlící čáry.
1'

Hertha BSC: Christensen – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt (C) – Tousart, Serdar – Lukebakio, Boëtius, Richter – Selke.
Náhradníci: Ernst – Pekarík, Uremović, Mittelstädt, Boateng, Šunjić, Maolida, Kanga, Ejuke.
Trenér: Sandro Schwarz.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Mazraoui, Pavard, Upamecano, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Musiala, Mané – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich, Schenk – Hernández, Sabitzer, Gravenberch, L. Sané, Coman, Tel.
Trenér: Julian Nagelsmann.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Unger – Lechner.

Bayern Mnichov

Bayern doposud v sezoně prohrál pouze jednou, přesto překvapivě není na čele tabulky Bundesligy. S 25 body je na 2. místě o jeden bod za vedoucím Unionem Berlín. V deseti soutěžních utkáních od konce září nicméně pouze jednou remizoval s Dortmundem, jinak vše vyhrál, přičemž v těchto deseti zápasech nastřílel neuvěřitelných 36 gólů. Těžkou skupinou Ligy mistrů prošel beze ztráty jediného bodu a stal se prvním týmem v historii, který to dokázal třikrát.

Hertha BSC

Berlínský klub v dosavadních dvanácti bundesligových zápasech pouze dvakrát zvítězil, což společně s pěti remízami dává dohromady nevalných 11 bodů. Ty stačí jen na 14. místo a pouze na dvoubodový náskok na Leverkusen, který je už na barážové pozici. Na domácím stadionu Hertha čtyřikrát v řadě neprohrála, ale zrovna proti Bayernu bude prodloužení této série mimořádně složité.

[BUN] Brémy – Hertha 1:0
[BUN] Hertha – Schalke 2:1
[BUN] RB Lipsko – Hertha 3:2
[BUN] Hertha – Freiburg 2:2
[BUN] Hertha – Hoffenheim 1:1
Zdravím všechny fanoušky německého fotbalu! Dnes se střetne Hertha BSC s Bayernem Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.