Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Lipsko - 5. listopadu 2022   15:30

Hoffenheim
50' Rutter (Angeliño)
1:3
(0:1)
Lipsko
17' Nkunku   • 57' Nkunku   • 69' Olmo  (Szoboszlai)
Hoffenheim
Baumann (C) – Akpoguma (80. Quaresma), Vogt, Nsoki – Skov (67. Kadeřábek), Prömel (18. Kramarić), Geiger (80. Asllani), Baumgartner, Angeliño – Rutter, Bruun Larsen (67. Stiller).
Pentke – Rudy, F. Becker, Quarshie.
Petersen – Sather, Wessel
PreZero Arena (Sinsheim)
23 127 diváků
Lipsko
Blaswich – Orbán (C), Gvardiol, Diallo, Raum – Szoboszlai (88. Novoa), Schlager, Halstenberg (90+3. Ba), Olmo (75. Kampl) – Silva (76. Forsberg), Nkunku (88. Poulsen).
Nyland – Haidara.

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 8:9. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:9.
Je dobojováno. Hosté střelecky ovládli také druhý poločas a poměrně po zásluze si ze Sinsheimu odváží tři body. Lipsko však druhý poločas nezahájilo nijak hvězdně, protože už v 50. minutě lovilo míč ze sítě po gólu Georginia Ruttera. Za sedm minut, tedy v 57. minutě už bylo pro hosty opět veseleji, protože druhý gól v zápase přidal nejlepší střelec Lipska v této sezóně, Christopher Nkunku. Hráče Hoffenheimu zlomil v 69. minutě přesnou ránou Dani Olmo, který poslal Lipsko do dvougólového trháku. Domácí fotbalisté už si ve druhém poločase žádnou větší gólovou šanci vytvořit nedokázali a po dnešním zápase se tabulkou propadají až na devátou příčku. Lipsko zůstane po 13. kole na šesté příčce, protože všechny týmy před ním nezaváhali.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází Sanoussy Ba.
90+3'
Forsberg se ještě snažil o jednu útočnou akci, jenže si nerozuměl s Novoou, jenž nepochopil jeho záměr.
90+1'
Zápas už se pouze dohrává a dvě minuty před koncem je jasné, že tři body si dnes z PreZero Areny odvezou hráči Lipska.
90'
Kadeřábkův centr do vápna Lipska odhlavičkoval obránce Diallo.
88'
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Hugo Novoa.
88'
ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Yussuf Poulsen.
87'
Szoboszlai měl další šanci na své kopačce. Přízemní střelou z levé strany příliš brankáře Baumanna nezahřál.
85'
Druhý přímý kop už byl pro hosty výrazně nebezpečnější, protože k hlavičkovému zakončení se dostal Baumgartner, který svůj pokus poslal těsně vedle pravé tyče.
84'
A další faul, tentokrát na druhé straně vápna. Schlager poslal k zemi Quaresmu.
83'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (David Raum).
83'
Pavel Kadeřábek si vynutil na pravé straně faul Rauma, který bude za svůj zákrok na českého borce odměněn žlutou kartou. Hoffenheim navíc bude zahrávat přímý kop.
82'
Na druhé straně pálil ze střední vzdálenosti Kramarić, také ten se do branky netrefil, když ji o několik metrů přestřelil.
81'
David Raum se sice vyhnul svým protihráčům v pokutovém území Hoffenheimu, jeho následná střela ale minula levou tyč domácích.
80'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Fisnik Asllani.
80'
ze hřiště odchází Kevin Akpoguma, přichází Eduardo Quaresma.
80'
Kadeřábek přihrál míč Rutterovi, který si s ním ovšem vůbec neporozuměl a odevzdal ho brankáři Blaswichovi.
78'
Další útočné snažení hostů je tentokrát překaženo hvizdem hlavního arbitra, který správně píská ofsajd.
76'
ze hřiště odchází André Silva, přichází Emil Forsberg.
75'
ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Kevin Kampl.
75'
André Silva znovu zaměstnával defenzívu Hoffenheimu, když se sám snažil vypálit z pokutového území. Právě obrana domácích jeho střelu zablokovala.
74'
Ofsajd domácích teď na okamžik přerušuje hru.
72'
Baumgartner se snažil padáčkem nachytat brankáře Blaswiche, ale ten si tento pokus domácího hráče pohlídal.
69'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Dvougólové vedení pro hosty poprvé v dnešním zápase. Hráči Lipska získali míč na své polovině, odkud vyrazili ve třech do protiútoku, který zakončil skvělou střelou do levého horního rohu DANI OLMO – 1:3!
67'
ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Angelo Stiller.
67'
ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Pavel Kadeřábek.
65'
Už to vypadalo, že se Nkunku dostane do další gólové příležitosti, ale míč, který na něho mířil nedokázal ideálně trefit.
63'
Robert Skov dostal přihrávku od svých spoluhráčů na pravou stranu šestnáctky hostů, odkud vyslal střelecký pokus, který gólman Blaswich tečoval na rohový kop.
60'
Centr z rohového kopu odvrátil jeden z hráčů Lipska zpět k rohovému praporku, odkud tentokrát domácí zahrají autové vhazování.
59'
Domácí mohou rychle odpovědět na druhou trefu Nkunka, z levé strany budou zahrávat rohový kop.
57'
Hosté jdou v dnešním zápase znovu do vedení. Celá gólová akce Lipska začala střelou Daniho Olma z hranice pokutového území, kterou vyrazil gólman Baumann pouze do míst, kam si nabíhal André Silva a ten svým krátkým centrem našel se štěstím kopačku CHRISTOPHERA NKUNKA, který přidává druhý gól v dnešním zápase – 1:2!
56'
Hosté teď dobrou minutu obklopovali území okolo vápna Hoffenheimu, kde vyslali několik přihrávek do zakončení, jenže žádná výrazně nebezpečná střela z tohoto snažení nepřišla.
54'
Dani Olmo nabral míč do individuální akce, kterou chtěl zakončit střeleckým pokusem z hranice pokutového území, ovšem toto snažení mu překazili hráči Hoffenheimu obranným zákrokem.
52'
David Raum hledal svojí přihrávkou z levé strany někoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území Hoffenheimu, jenže míč doputoval až do zámezí na druhé straně hřiště.
50'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Ideální příležitost přišla právě nyní. Na krásný centr Angeliña z levé strany si naběhl GEORGINIO RUTTER, který hlavičkou poslal míč do levé části branky – 1:1!
49'
Sledujeme velmi opatrný začátek druhého poločasu, oba týmy dlouze kombinují a čekají na ideální příležitost.
46'
Druhý poločas v plném proudu, rozehrávku ze středového puntíku teď mají pochopitelně hráči hostů.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém se síť branky za gólmany rozvlnila dvakrát, ovšem pouze jednou se jednalo o regulérní gól. O ten se už v 17. minutě postaral desátou trefou v letošním ročníku Christopher Nkunku, který parádně proměnil přímý kop. V 31. minutě se hosté radovali podruhé, ovšem jejich radost zkazilo video společně s hlavním rozhodčím, který tento gól neuznal kvůli ofsajdu. Domácí si v prvním poločase vypracovali pouze jednu situaci, která stojí za zmínku, a to ta z 25. minuty, kdy Georginio Rutter málem využil zaváhání v obraně hostů.
45+5'
45+4'
Dobrá obranná činnost hráčů v modrém, kteří Lipsko po rohovém kopu k ničemu nepustili.
45+4'
Dani Olmovi se nejprve nepovedla střela, poté se míč dostal do pokutového území kde v souboji upadl jeden z hráčů hostů a ještě poté přišel projektil z kopačky Halstenberga, který ovšem přestřelil branku. Z celé situace je pouze další roh pro Lipsko.
45+3'
V prvním poločase uvidíme minimálně ještě jeden rohový kop. Zahrávat ho budou hráči Lipska.
45+2'
Oba týmy už spíše dohrávají první poločas. Zdá se, že do kabin odejdou za vedení hostů.
44'
Ani před brankou, kterou v tomto poločase střeží brankář Blaswich nevzniklo nic dramatického.
43'
Také Hoffenheim bude na levé straně zahrávat rohový kop.
42'
Hráči Lipska nedokázali z rohového kopu téměř nic vymyslet a na druhou stranu už upalují fotbalisté Hoffenheimu.
42'
David Raum přihrával z levé strany do šestnáctky domácích, ale tento záměr mu překazil jeden z bránících hráčů, který tuto přihrávku zblokoval za čáru. Rohový kop pro hráče Lipska.
40'
Přímý kop nakonec rozehrál střídající Kramarić, jeho střela mířila pouze nad branku Lipska.
39'
A vzápětí přichází další přímý kop pro Hoffenheim ještě z lepší pozice. K jeho rozehrávce se staví několik domácích aktérů.
38'
Robert Skov ovšem z přímého kopu nastřelil pouze dobře postavenou zeď z hráčů Lipska.
37'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Abdou Diallo).
37'
Na druhou stranu se hned po zisku míče hnali fotbalisté v modrých dresech a po faulu si vybojovali přímý kop.
37'
Hosté se hnali do útoku, kde měli na chvilku početní převahu, ovšem svojí akci zmařili příliš přihrávkami.
33'
Gól neplatí! Christopher Nkunku stál při přihrávce na Olma o chloupek za obránci Hoffenheimu, a proto druhá branka hostů nemůže platit.
32'
Ovšem ještě pozor! Ještě se zkoumá ofsajdová pozice Christophera Nkunka.
31'
Krásná akce hostů znamená druhou branku. Nkunku si na hranici vápna skvěle udržel domácího fotbalistu na zádech a jedním dotykem předložil míč DANI OLMOVI, který zavěsil do pravé šibenice – 0:2!
29'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Stanley Nsoki).
29'
Domácí fotbalisté však s tímto pokusem nijak nenaložili a hráči Lipska mohou zůstat nadále v klidu.
29'
Schlager poslal na pravé straně k zemi svého protihráče, a to znamená jediné. Uvidíme první přímý kop Hoffenheimu ze střední vzdálenosti.
28'
Domácí fotbalisté přiostřili v soubojích, ovšem dle hlavního rozhodčího dnešního duelu je to až příliš. Dva zákroky během minuty teď odměnil žlutou kartou.
27'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Georginio Rutter).
26'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Kevin Akpoguma).
25'
První těžký zákrok gólmana Blaswiche! Joško Gvardiol chyboval na pravé straně, kde nabídl míč Rutterovi, jenž mířil na zadní tyč, ale brankář hostů se vyznamenal povedeným zákrokem. Rohový kop pro Hoffenheim.
24'
Hosté předvedli rychlou kombinaci, na jejímž závěru přišla střela z kopačky Dani Olma. Tento střelecký pokus lapil gólman Baumann.
24'
Rutter se nedokázal probojovat přes Gvardiola, který výborně podržel míč pro Freiburg.
21'
Také druhý rohový kop Hoffenheimu nevytvořil nebezpečí pro hosty.
21'
Skov si přímý kop zopakuje, David Raum totiž poslal jeho centr znovu do zámezí.
20'
Uvidíme také první rohový kop zápasu, který rozehraje domácí Robert Skov.
19'
A mohlo být ještě hůře pro domácí barvy. Silva si totiž navedl míč do středu pokutového území Hoffenheimu, kde vyslal přízemní střelu. Pro jeho smůlu tento pokus dokázal zlikvidovat brankář Baumann.
18'
ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Andrej Kramarić.
17'
Hosté využívají nabídnutou šanci na výbornou. CHRISTOPHER NKUNKU střílí desátý gól v letošním bundesligovém ročníku, když nedal brankáři Baumannovi šanci skvěle umístěným přímým kopem do levé části branky – 0:1!
16'
Prömel je ze hřiště nakonec odnesen na nosítkách, následovat bude přímý kop a poté střídání.
15'
Na hrací ploše je aktuálně ošetřován Grischa Prömel, se kterým to nevypadá vůbec dobře a zdá se, že bude muset střídat.
13'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Dennis Geiger).
13'
Dennis Geiger fauloval na hranici vápna svého protihráče a nabízí hráčům Lipska slibnou šanci v podobě přímého kopu.
11'
Slibnou akci hráčů Lipska zastavila píšťalka hlavního arbitra, píská se ofsajd.
11'
Szoboszlai vyslal střelecký pokus ze střední vzdálenosti, jeho razance byla ovšem přehnaná, a tak skončil vysoko nad brankou domácích.
9'
Dani Olmo centroval do šestnáctky domácích, jeho pokus ale nikdo nezastihl, a tak doskákal až za čáru. Odkop od branky Hoffenheimu.
7'
Hoffenheim se po zisku míče snažil o rychlou útočnou akci, tento záměr jim však hostující hráči znemožnili.
5'
Halstenberg si v souboji s hráčem domácích počínal příliš aktivně a hlavní arbitr mu píská faul.
4'
Míč teď drží na svých kopačkách hosté, kteří se snaží vymyslet ideální příležitost ke skórování.
1'
O první střelecký pokus se postaral Baumgartner, ovšem Blaswich se u tohoto zákroku nijak nezapotil. Střela domácího forvarda putovala po zemi.
1'
Dnešní zápas uvedli výkopem domácí fotbalisté, kteří nastupují v tradičních modrých dresech.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Akpoguma, Vogt, Nsoki – Skov, Prömel, Geiger, Baumgartner, Angeliño – Rutter, Bruun Larsen.
Náhradníci: Pentke – Kadeřábek, Quaresma, Stiller, Rudy, F. Becker, Kramarić, Asllani, Quarshie.
Trenér: Andre Breitenreiter

RB Lipsko: Blaswich – Orbán (C), Gvardiol, Diallo, Raum – Szoboszlai, Schlager, Halstenberg, Olmo – Silva, Nkunku.
Náhradníci: Nyland – Ba, Haidara, Forsberg, Kampl, Poulsen, Novoa.

Hoffenheim – Lipsko 0:2

Lipsko dokázalo v pěti posledních vzájemných zápasech porazit Hoffenheim hned ve třech případech, naopak Hoffenheimu se z těchto zápasu podařilo získat pouhé čtyři body.
RB Lipsko

Hosté se nacházejí o bod a o příčku v tabulce nad jejich dnešním soupeřem, pokud tedy dnes dokáží naplno bodovat, výrazně se přiblíží úplnému čelu bundesligové tabulky. Lipsku hraje do karet fakt, že neprohrálo už deset soutěžních utkání v řadě, včetně pěti ligových. Fotbalisté Lipska však na venkovních hřištích v tomto ročníku ještě nevyhráli a dnes je nečeká nic snadného.
Nejlepším střelcem je Christopher Nkunku, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 9 branek.
TSG 1899 Hoffenheim

Domácí jsou před dnešním duelem na sedmé příčce bundesligové tabulky, a to možná také proto, že naposledy vyhrála v půlce října. Aktuálně se tedy nenacházejí na pohárových příčkách ale v natěsnané tabulce se tam mohou v případě dnešní výhry opět vrátit. Hoffenheim zažil výborný vstup do letošního ročníku, kdy vyhrál čtyři z úvodních šesti ligových zápasů, to se mu ovšem nevyplatilo v následujících šesti zápasech, ze kterých naplno bodoval jen jednou.
Nejlepším střelcem je Munas Dabbur, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 4 branky.
Dobrý den při sledování přenosu z utkání 13. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy TSG 1899 Hoffenheim a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.