Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Hoffenheim - 29. dubna 2023   15:30

Lipsko
28' Nkunku (Forsberg)
1:0
(1:0)
Lipsko
Blaswich – Klostermann, Orbán (C), Gvardiol (60. Diallo) – Simakan (81. Henrichs), Laimer, Kampl, Raum (60. Halstenberg) – Forsberg (60. Olmo) – Nkunku (60. Silva), Werner.
Nyland – Ba, Clark, Poulsen.
Stieler – Gittelmann, Koslowski
Red Bull Arena, Lipsko (Kapacita: 47 069)
Hoffenheim
Baumann (C) – Kadeřábek (70. Skov), Kabak, Brooks, Akpoguma, Angeliño (46. Nsoki) – Kramarić, Geiger (61. Rudy), Baumgartner (61. Prömel) – Bebou (81. Dolberg), Dabbur.
L. Philipp – F. Becker, Bičakčić, Tohumcu.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 14:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:14.
Dnešní utkání je za námi. Druhý poločas byl z obou stran velice opatrný. Domácí se hlavně soustředili na obranu, kterou hosté nedokázali překonat. Jediný gól v utkání tak vstřelil v 28. minutě Nkunku a domácí se tak mohou radovat z vítězství 1:0. RB Lipsko zůstává v tabulce stále na páté příčce, ale už ztrácí pouze 2 body na čtvrtý Freiburg. Hosté taktéž zůstávají v tabulce na čtrnácté příčce a ještě budou muset zabojovat o to, aby si i v příští sezóně zahráli Bundesligu, jelikož mají pouze pětibodový náskok na sestupové příčky.
90+5'
90+4'
Právě nám běží poslední nastavená minutka zápasu, a tak to vypadá, že domácí dnes zvítězí nejtěsnějším možným výsledkem.
90+3'
Orbán byl faulován ve vlastní šestnáctce a hrát tak mohou domácí.
90+2'
Hosté přišli o míč na vlastní polovině a dopředu se tak hnali domácí. Werner však místo přihrávky volil samostatnou akci a o míč čistě přišel v souboji s Kabakem.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.
89'
Olmo byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí, kteří nikam nehodlají pospíchat.
88'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře a snaží se alespoň vyrovnat. Tak uvidíme, zda se jim to v posledních minutkách podaří.
86'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Kevin Akpoguma).
85'
Werner se dostal s míčem do vápna, ale následně se mu nepodařilo přesně přihrát.
83'
Tento přímý kop však nenadělal domácím větší potíže. Míč odhlavičkoval do bezpečí Henrichs.
82'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z šestadvaceti metrů.
81'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Benjamin Henrichs.

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Kasper Dolberg.
79'
Bebou se dostal k centrovanému míči uvnitř vápna soupeře, ale svým následným hlavičkovým zakončením poslal míč jen nad branku.
78'
Halstenberg se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým střeleckým pokusem poslal míč jen těsně vedle soupeřovy branky.
77'
Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak končí opět v zámezí.
77'
Olmo dostal nepřesnou přihrávku od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil jen v zámezí.
76'
Werner poslal přízemní centr do vápna z levé strany hřiště, ale těsně před Silvou míč odvrátil do zámezí Akpoguma.
75'
Rudy se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát mohou opět domácí.
74'
Silva se dostal do samostatného úniku, ale neměl příliš rychlost, a tak míč napálil tvrdou střelou zevnitř vápna přímo do břevna!
72'
Druhý poločas je oproti tomu prvnímu z pohledu domácích úplně jiný. Jde vidět, jak se domácí soustředí hlavně na defenzivní část. Hosté se naopak snaží vyvynout na svého soupeře tlak, ale příliš se jim to nedaří.
71'
Olmo poslal nepřesnou přihrávku na Simakana a míč tak končí pouze v zámezí. Baumann bude odkopávat od vlastní branky.
70'
ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Robert Skov.
69'
Kadeřábek má nějaké zdravotní potíže a žádá si ošetření. Pravděpodobně už v zápase nebude moci pokračovat.
67'
Nepřesný výkop Blaswicha končí v zámezí. Hosté budou vhazovat zhruba na polovině hřiště.
66'
Laimer se dopustil faulu uvnitř vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
65'
Dabbur napřáhl ke střele z hranice vápna, ale svým pokusem poslal míč vysoko nad branku.
64'
Hosté se snaží vymyslet něco směrem dopředu. Zatím se jim to však příliš nedaří.
63'
Werner odcentroval z pravé strany hřiště a svým centrem našel Simakana. Ten však míč poslal svou hlavou mimo tři tyče.
62'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
62'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Sebastian Rudy).
61'
ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Sebastian Rudy,
ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Grischa Prömel.
60'
ze hřiště odchází David Raum, přichází Marcel Halstenberg,
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Dani Olmo,
ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází André Silva,
ze hřiště odchází Joško Gvardiol, přichází Abdou Diallo.
59'
Simakan se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svůj střelecký pokus poslal pouze do boční sítě.
57'
Hned trojnásobné střídání připravuje trenér domácích.
56'
Oba týmy vstoupily do druhého poločasu velice opatrně a dopředu se ani jeden z týmů momentálně příliš nežene.
54'
Forsberg si neporozuměl na polovině soupeře s Raumem a míč tak získávají hosté.
53'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
52'
Laimer se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale ke střele ho nepustil Brooks.
51'
Nepřesný centr Kadeřábka z pravé strany hřiště končí pouze u Klostermanna.
50'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
49'
Nkunku dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
48'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
46'
Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
46'
ze hřiště odchází Angeliño, přichází Stanley Nsoki.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
První poločas je za námi. Domácí v něm byli jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 1:0. O jediný gól první půle se postaral v 28. minutě Christopher Nkunku, který zužitkoval skvělou přihrávku od Forsberga. Hosté se v prvním poločase dostali do jedné vážnější šance, ale Dabbur nedokázal prostřelit Blaswiche střelou zevnitř vápna.

Držení míče: 62% – 38%
Střely celkem: 12 – 3
Střely na branku: 3 – 2
45+3'
45+2'
Simakan poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však skončil pouze v moci brankáře Baumanna.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
43'
Werner se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým pokusem trefil pouze Akpogumu.
42'
Gvardiol poslal do vápna centr ze středu hřiště. Míč sice skončil na hlavě Nkunkua. Ten ho však nedokázal umístit mezi tři tyče.
41'
39'
Kadeřábek našel skvělou přihrávkou do vápna volného Dabbura. Ten však svou následnou střelou nechal vyniknout Blaswiche.
38'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
36'
35'
Tento rohový kop však nenadělal hostům větší potíže.
34'
Domácí budou zahrávat rohový kop, který pro svůj tým vybojoval Werner.
33'
Kadeřábek poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však skončil pouze u jednoho z hráčů v bílém dresu.
31'
Baumgartner vypálil zpoza vápna, ale pouze do míst, kde se nacházel připravený Blaswich.
30'
Domácí v další šanci, ale tentokrát Nkunku nezakončil přesně.
30'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
28'
Lipsko právě vstřelilo branku! Domácí se dostávají do vedení! CHRISTOPHER NKUNKU dostal skvělou přihrávku do vápna od Forsberga. Ten následně zachoval chladnou hlavu a míč poslal do protipohybu brankáře.
27'
Raum se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně se snažil roztancovat Kabaka a vystřelit. To se mu sice povedlo, ale svým střeleckým pokusem trefil právě hostujícího obránce.
26'
Bebou se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho střelecký pokus však skončil jen v boční síti.
25'
Forsberg se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
23'
Simakan si neporozuměl na polovině soupeře s Nkunkuem a míč tak získávají na své kopačky hosté.
21'
Kadeřábek nestihl míč na hrací ploše a Blaswich tak bude odkopávat od své branky.
20'
Tak nakonec ne, přímý kop se zahrávat nebude. Simakan podle rozhodčího faulován nebyl.
19'
Simakan je nyní ošetřován na hrací ploše, ale vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
19'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z osmadvaceti metrů. Faulován byl Simakan.
18'
Brooks poslal nepřesný pas na levou stranu hřiště k Angeliňovi a míč tak skončil jen v zámezí.
17'
Nkunku přišel o míč poblíž vápna soupeře, ale hosté ho následně pouze odevzdali zpět domácím.
16'
Domácí jsou zatím jasně lepším týmem. Hosté se prakticky nedostali s míčem na polovinu soupeře.
14'
Obrovská chyba hostů poblíž vlastního vápna a do obrovské šance se dostal Werner. Jeho střelecký pokus ke vzdálenější tyči však skončil mimo tři tyče.
13'
Simakan poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště. Do zakončení se tlačil Nkunku, ale nakonec se po míči natahoval marně.
11'
Míč od rohového praporku dokázal odhlavičkovat mimo vápno Kabak.
10'
Laimer vypálil z hranice vápna, ale Baumann jeho pokus dokázal vyrazit do zámezí. Domácí budou zahrávat rohový kop.
9'
Werner se dostal k míči na hranici vápna soupeře, ale jeho následnou přihrávku zablokoval jeden z obránců.
8'
Simakan byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.
7'
Werner dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
6'
Simakan se snažil vysunout Nkunkua, který se však k míči nedostal, neboť byl u něj dříve brankář Baumann.
5'
Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
5'
Hosté budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
4'
Laimer se snažil odcentrovat z pravé strany hřiště, ale přes jednoho z obránců se mu to nepodařilo.
3'
Baumann dostal těžkou přihrávku od svého spoluhráče, ale zvládl to a míč poslal daleko od své branky.
2'
Obrovská šance domácích hned v úvodu utkání! Nkunku dostal skvělou přihrávku za obránce od Forsberga. Ten následně naznačil střelu, vyhnul se obránci, ale Baumanna překonat nedokázal.
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních bílých dresech, hosté dnes oblékli černé dresy.

RB Lipsko: Blaswich – Klostermann, Orbán (C), Gvardiol – Simakan, Laimer, Kampl, Raum – Forsberg – Nkunku, Werner.
Náhradníci: Nyland – Silva, Ba, Clark, Diallo, Halstenberg, Henrichs, Olmo, Poulsen.
Trenér: Marco Rose

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek, Kabak, Brooks, Akpoguma, Angeliño – Kramarić, Geiger, Baumgartner – Bebou, Dabbur.
Náhradníci: L. Philipp – F. Becker, Bičakčić, Dolberg, Nsoki, Prömel, Rudy, Skov, Tohumcu.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Koslowski.
Poslední 3 vzájemná utkání

RB Lipsko – Hoffenheim 3:1 (POHÁR – 2023)
Hoffenheim – RB Lipsko 1:3 (2022)
RB Lipsko – Hoffenheim 3:0 (2022)

TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim se momentálně nachází v tabulce až na čtrnácté příčce a ještě bude mít co dělat, aby se vyhnul sestupu. Po devětadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě devětadvacet bodů, za 8 výher, 5 remíz a 16 porážek. Venku odehráli svěřenci trenéra Pellegrina Matarazza zatím čtrnáct zápasů, ze kterých 3x vyhráli, 3x remizovali a 8x prohráli.

Nejlepším střelcem "Die Kraichgauer" je momentálně s devíti góly chorvatský ostrostřelec Andrej Kramarič.

RB Lipsko

RB Lipsko se momentálně nachází v tabulce na páté příčce zaručující skupinovou fázi Evropské ligy s jednapadesáti body a ztrátou dvou bodů na čtvrtý Freiburg. Po devětadvaceti odehraných zápasech má Lipsko na svém kontě 15 výher, 6 remíz a 8 porážek. Na domácí půdě odehráli svěřenci trenéra Marca Roseho zatím čtrnáct zápasů, ze kterých 10x vyhráli, 2x remizovali a 2x prohráli.

Nejlepším střelcem "Die Roten Bullen" je momentálně s dvanácti góly francouzský záložník Christopher Nkunku.

Leverkusen – RB Lipsko 2:0
RB Lipsko – Augsburg 3:2
Hertha – RB Lipsko 0:1
RB Lipsko – Dortmund 2:0
RB Lipsko – Mohuč 0:3
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 30. kola německé Bundesligy mezi týmy RB Lipsko a TSG 1899 Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.