Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Bochum - 15. října 2022   15:30

Stuttgart
3' Silas  • 22' Ahamada (Silas) • 64' Silas (Sosa) • 71' Endo
4:1
(2:1)
Bochum
29' Zoller  (Stöger)
Stuttgart
F. Müller – Mavropanos (75. Ito), Anton, Zagadou – Silas, Millot (76. Nartey), Endo (C), Ahamada (52. Führich), Sosa – Pfeiffer (84. Stenzel), Tomás (75. Perea).
Bredlow – T. Coulibaly, Egloff, Kastanaras.
Dingert – Kempkes, Gerach
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
45 400 diváků
Bochum
Riemann – Soares, Orděc, Mašović, Gamboa – Stöger, Losilla (C) (70. Ganvoula) – Holtmann (78. Osterhage), Förster (90. Lampropoulos), Zoller (46. Antwi-Adjei) – P. Hofmann (90. Osei-Tutu).
Johansson – Oermann, Heintz, J. Horn.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 6:17.
Hráči VfL Bochum nenašli dost sil a hlavně dostatek kvality, aby zvrátili nepříitnivý stav ve druhém poločase. Maximum byla korigující a čestná branka Zollera v prvním poločase.

Naopak VfB Stuttgart potvrdil své vedení ještě brankou Silase a Enda a zlomil tedy prokleté této sezóny bez výhry. Tři body a vysokou výhru 4:1 až na určité fáze utkání potvrdil velmi slušný výkon Millota, Sosy, Ahamady, Enda a zejména výtečného Silase.
90+5'
90+4'
Brankář Müller žene gestem dopředu své spoluhráče, ale rozhodně sám nebude nijak pospíchat s výkopem míče ze své ruky.
90+3'
Hráči Stuttgartu se chtějí co nejdéle zdržet u pravého rohového praporku na útočné polovině hřiště.
90+2'
Následný centr skončil opět v moci připraveného brankáře Müllera.
90+1'
Teč centrovaného míče za středovým kruhem nebyla úspěšná v podání hráče VfB Stuttgart.
90'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Vasilis Lampropoulos,
ze hřiště odchází Philipp Hofmann, přichází Jordi Osei-Tutu.
89'
Po rozehrání přímého kopu následnou hlavičku Dana-Axela Zagadou s přehledem ukryl do svých rukavic brankář Riemann.
88'
Dlouhý míč za domácí obranu nebyl úspěšný ani v tomto případě.
87'
Dlouhé autové vhazování až do pokutového území hráči Stuttgartu zvládli nejprve pokrýt a posléze odehrát do bezpečí na výtečnou.
86'
Překvapit svého soupeře ryhclou rozehrávkou přímého kopu na útočné polovině se snažili fotbalisté oddílu VfL Bochum.
86'
U postranní čáry byl faulován Borna Sosa.
85'
Takhle nepřesnou přihrávku nemohl na hřišti zastihnout ani takový rychlík jako je Silas.
84'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Luca Pfeiffer, přichází Pascal Stenzel.
82'
O chvíli později se stal obětí útočného faulu Kevin Stöger.
81'
Další velmi slibnou akci Stuttgartu zastavuje předčasně odpískaný ofsajd nabíhajícího hráče za obranu soupeře.
80'
Soares ukázkově zabojoval a stihl tedy míč ještě na hrací ploše.
79'
Nákop z nouze před presujíícím protihráčem nakonec dolětěl až k brankáři Müllerovi.
78'
ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Patrick Osterhage.
76'
ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Nikolas Nartey.
75'
ze hřiště odchází Konstantinos Mavropanos, přichází Hiroki Ito,
ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Juan José Perea.
74'
Mavropanos nakonec tedy kvůli zranění musí být vystřídán.
72'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Kevin Stöger).
71'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Po rozehrání přímého kopu v pokutovém území v nepřehlednés ituaci před brankou a ve mlýnici hráčů se nejlépe orientoval WATARU ENDO – 4:1!
71'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Cristian Gamboa) za faul.
70'
Sudí nejprve pustil výhodu, ale po dalíšm faulu již přerušil hru a udělí žlutou kartu.
70'
ze hřiště odchází Anthony Losilla, přichází Silvere Ganvoula.
69'
Rodící akci soupeře jasným faulem uhasil Stöger.
68'
Förster vybojoval pro své kolegy rohový kop.
67'
Bochum opět může kombinovat pouze a převážně ve středu hrací plochy.
65'
VfB Stuttgart tedy míří ke svému prvnímu tříbodovému zisku v této sezóně.
64'
Rychlý brejk vedený Sosou po levé straně končí po zpětné přihrávce do druhé vlny a puštění míče dalším spoluhráčem, pohotovým zakončením nejlpšího hráče dnešního utkání v podobě SILASE – 3:1! Asistence: Borna Sosa.
63'
Stuttgart tedy zatím nepouští soupeře do nějakého souvislého tlaku.
61'
Když se už hráči Bochumi dostanou poblíž pokutového území, skončí celá akce na nepřesné přihrávce, jakožto stejně jako v tomto v případě.
60'
Sudí hodně soubojům nechává volný průběh což svědčí spíše hráčům Stuttgartu, kteří toho ustojí více než soupeř.
59'
Soares si ukázkově pokryl míč tělem, načež ho ukázkově hokejově tělem dohrál Silas.
57'
Cutlivě posouzená situace ve formě výhody od rozhodčího skončila nebezpečným zakončením Silase, když skvěle zasáhl Riemann, jenže Silas byl v ofsajdu a navíc předtím zahrál rukou Endo.
56'
Hráči VfL Bochum se ze středového kruhu pokusí o další postupný útok.
55'
Jeho ošetřování bude pokračovat mimo hrací plochu.
53'
Zdravotní problémy hlásí obránce Stuttgartu Konstantinos Mavropanos, poté co akrobaticky s dlouze nateženou nohou zasáhl míč.
52'
ze hřiště odchází Naouirou Ahamada, přichází Chris Führich.
51'
Druhý poločas je ještě zatím o poznání klidnější než první dějství tohoto střetnutí.
50'
Lavička VfB Stuttgartu netrplěivě čeká na přerušení hry, aby i tento tým mohl provést první změnu ve svém kádru.
49'
Antwi-Adjei byl mírně rozezlen když hlavní rozhodčí nepískl na jeho osobu hraniční situaci v podobě faulu.
48'
Domácí hráč ustál tvrdý souboj o poznání hůře dopadl jeho soupeř v modrém dresu.
46'
ze hřiště odchází Simon Zoller, přichází Christopher Antwi-Adjei.
46'

Fauly: 1:10
Velký tlak VfB Stuttgartu znamenal neproměněnou gólovou šanci Millota, což následně bylo nahrazenou penaltou Silase a trefou Ahamady.

Jenže následně začalai hráči Stuttgartu hrát velmi pasivně což po chybě brankáře Müllera potrestal snižující brankou Zoller.
45+2'
45+2'
Borna Sosa napálil balon z přímého kopu pouze nad břevno hostující branky.
45+1'
Soares nestíhá bránit rychlého Ahamadu jinak než fauly poblíž pokutového území.
45'
Riemann vyběhl daleko mimo pokutové území a odehrál jej výtečně nohou co nejdále od své branky.
44'
Hráči Stuttgartu původně rychlou akci sami zbrzdili pouze v postupný a následně také neproduktivní útok.
43'
Další z řady dlouhých a nepřesných míčů jenž marně hledali nabíhajícího Holtmanna.
41'
Förster hraje pořád stějně tvrdě i když má na svém kontě žlutou kartu.
40'
Holtmann velmi tvrdě dohrál driblujícího Konstantina Mavropanose.
39'
Sudí přeci jen byť s menší časovou prodlevou odpískal faul ve středu hřiště na Ahamadu.
38'
Míč končí pouze za koncovou čárou, tudíž výkopu od své branky se zhostí Riemann ve spolupráci s obráncem Orděcem.
37'
Díky skluzu obránce na poslední možnou chvíli to bude opět rohový kop pro hráče Stuttgartu.
36'
Přízemní střela Hofmanna ze střední vzdálenosti neměla takové parametry, aby brankáře Müllera zaskočila.
35'
Velmi často je vidět aktivní Anton a to nejen díky své obvázané hlavě.
33'
Millot rozehrál rohový kop velmi očekávaně na první tyč, což přesně očekávala bochumská obrana.
32'
Pokus Stögera zřejmě o lob končí neslavně a navíc velmi daleko mimo branku Stuttgartu.
30'
I po inkasované brance pokračují hráči Stuttgartu po povedené dvacetiminutovce v poněkud pasivním a mdlém výkonu.
29'
Bochum právě vstřelil branku!
Zlepšený výkon Vfl Bochum přináší snižující branku! Po autovém vhazovánía úspěšné narážečce posílal Stöger míč po zemi do pokutového území, kde ho pouze špičkou své kopačky zasáhl chybující brankář Müller a a skluzující SIMON ZOLLER připisuje snadnou branku – 2:1! Asistence: Kevin Stöger.
28'
Holtmannovu sraženou střelu obráncem z pokutového území stihl brankář Müller zachytit ještě na hrací ploše.
27'
Ani další roh hráčů VfL Bochum nebyl zahrán s dostatečnou kvalitou, aby soupeři způsobil nějakou újmu.
25'
Holtmann byl sice při sprintu rychlejší než Zagadou, ale následný pas před branku zablokoval další obránce Stuttgartu.
24'
Mavropanos pod lehkým tlakem soupeře zvolil velmi účinné a jednoduché řešení v podobě přesného odkopu na polovinu hřiště.
23'
Na druhou inkasovanou branku reagují hráči Bochumi získaným rohovým kopem.
22'
Silas šikovně ukličkoval pouze stínujícího Stögera, nahrávkou našel přesně NAOUIROU AHAMADU a ten přesnou střelou po zásluze zvyšuje již na 2:0! Asistence: Silas.
20'
Millot ukázal opět své kvality a po dobré narážečce se spoluhráčem v pokutovém území, následně z dobré pozice slabě vystřelil pouze do brankáře Riemanna.
19'
Hráči VfB Stuttgartu v pohodě udávají tempo hry.
17'
V souboji o míč dvou dvacítek (Pfeiffer vs. Orděc) nejdříve u postranní čáry a posléze za ní nechyběl rozhodně náboj a emoce.
16'
Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Philipp Förster) za faul.
16'
Nestíhající Förster pouze velmi tvrdým skluzem zastavil odvážný průnik Borny Sosy.
15'
Snaha útoku hostí končí opět pouze nakopnutým míčem z poloviny hřiště, jenž rychle končí pouze na kopačkách hráčů Stuttgartu.
13'
Centr zleva do pokutovéhj území velmi pohotově odvrátila soustředěná obrana VfB Stuttgartu mimo své pokutové území do bezpečí.
12'
Soares s velkými obtížemi našel svého spoluhráče, který místo rozehrávky pouze odkopl co nejdále balon od pokutového území VfL Bochum.
10'
Tento průnik hráčů VfB Stuttgartu podél pravé postranní čáry byl neúspěšný.
9'
Zoller se dopustil dalšího faulu při své útočné snaze při ofenzívě svého týmu.
7'
Po úvodním kvapíku od soupeře se pomalu do hry kombinací ve středu hrací plochy snaží vrátit bochumští hráči.
5'
Zoller se dopustil faulu v osobním souboji na útočné polovině hřiště.
3'
Autorem branky z pokutového kopu je SILAS, který míč s jistotou poslal přesně k levé tyči – 1:0!
3'
Aktivní tlak Stuttgartu v úvodu utkání nese ovoce, v pokutovém území fauloval Soares!
2'
Obrovskou chybu předvedl obránce Gamboa a klopýcající Millot si stihl narazit míč s Pfeifferem a jeho následná střela končí pouze na boční síti!
1'
Dlouhý pas směřoval na Gerrita Holtmanna, jenž ho, ale nedokázal dobře zpracovat.
1'
VfB Stuttgart nastoupí k utkání v bílých dresech s vodorovným, červeným pruhem. VfL Bochum bude hrát v dresech modré barvy.

Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, Anton, Zagadou – Silas, Millot, Endo (C), Ahamada, Sosa – Pfeiffer, Tomás.
Náhradníci: Bredlow – T. Coulibaly, Perea, Stenzel, Ito, Führich, Egloff, Nartey, Kastanaras.
Trenér: Michal Wimmer

VfL Bochum: Riemann – Soares, Orděc, Mašović, Gamboa – Stöger, Losilla (C) – Holtmann, Förster, Zoller – P. Hofmann.
Náhradníci: Johansson – Oermann, Osterhage, Antwi-Adjei, Osei-Tutu, Lampropoulos, Heintz, J. Horn, Ganvoula.

VfL Bochum

Mousset, Asano (oba nespecifikované zranění)
Stafylidis, Stöger (oba Covid-19)
Grave (poraněné rameno)
Heintz (svalové zranění)
VfB Stuttgart na první výhru stále čeká a dle tabulky není ideálnější soupeře než právě poslední Bochum. Nicméně v minulé sezóně obě střetnutí skončili remízou byť ve Švábsku Stuttgart přišel o výhru v nastaveném čase díky proměněné penaltě bochumského Löwena. Oba soupeře dělí pouze bod, ale sázkové kanceláře vidí domácí tým jako jasného favorita.
VfL Bochum je sice stále poslední, ale v minulém kole zaznamenala prémiérovou výhru v tomto ročníku proti Eintrachtu Frankfurt 3:0! Nicméně i nadále tento tým bojuje svelkou absencí hráčů z různých důvodu, tudíž težko říci zda naváže na zmíněné vítězství.
Los desátého kola Bundesligy svedl dohromady dva nejhorší celky soutěže. Výhodu domáícho prostředí bude mít VfB Stuttgart (17) proti poslednímu celku VfL Bochum (18). Oba soupeře dělí pouze bod, přičemž hráči Stuttgartu jako jediní ještě nezaznamenali v tomto ročníku vítězství.