Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Hoffenheim - 13. května 2023   15:30

Wolfsburg
15' J. Kamiński (Baku) • 75' Waldschmidt (F. Nmecha)
2:1
(1:0)
Hoffenheim
90+3' Guilavogui (vl.)
Wolfsburg
Casteels – van de Ven, Bornauw, Guilavogui – Arnold (C) – J. Kamiński (90. Cozza), Svanberg (60. Gerhardt), F. Nmecha, Baku (90. Fischer) – Wimmer (70. Waldschmidt), Wind (60. Marmúš).
Pervan – Franjić, Paredes, Pejčinović.
Stieler – Gittelmann, Koslowski
Volkswagen Arena, Wolfsburg
22617 diváků
Hoffenheim
Baumann (C) – Akpoguma, Brooks, Kabak – Angeliño (73. Dolberg), Prömel (85. F. Becker), Rudy, Kramarić, Bebou (85. Bischof) – Dabbur (62. Skov), Baumgartner.
L. Philipp – Bičakčić, Geiger, Delaney, Tohumcu.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou.
V příštím zápase Wolfsburg čeká Freiburg, hráče Hoffenheimu zase Union Berlín.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:8. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 17:12.
Je konec! Vlci z Wolfsburgu poráží výsledkem 2:1 Hoffenheim, který tak stále bude bojovat o záchranu v Bundeslize. Ale všechno mohlo být jinak, kdyby v sedmé minutě rána Kramariće neskončila pouze na břevně branky. V 15. minutě se z první vážnější situace prosadili domácí, když si na centr od Bakua vyskočil Jakub Kaminski a svou hlavičku zamířil přesně k tyči Baumannovy brány. Gólem neskončily ani šance jak Brookse, obránce Hoffenheimu, tak Arnolda, záložníka Wolsburgu. Po poločasové přestávce utíkal útočník hostů Munas Dabbur sám na brankáře Casteelse, branku ale trestuhodně netrefil. Naopak na druhé straně se po skvělé přihrávce trefil Luca Waldschmidt a navýšil vedení domácích. O čisté konto brankáře Casteelse připravila až situace z třetí nastavené minuty, kdy si přihrávku Bischofa do vlastní sítě srazil Guilavogui. Hráče Wolfsburgu to už ale nemuselo mrzet, neboť gólový náskok již uhájili a stále zůstávají v boji o evropské poháry.
90+3'
90+3'
Hoffenheim si právě vstřelil vlastní branku! tak nakonec ještě bude drama! Střílenou přihrávku od Bischofa si srazil obránce JOSUHA GUILAVOGUI do vlastní sítě a naděje Hoffenheimu ještě žijí!
90+2'
Autové vhazování pro hosty.
90+2'
Hráči Hoffenheimu kombinují na vlastní polovině hřiště. Už asi tuší, že dnes odjedou s prázdnou.
90'
Wolfsburg nedokázal udržet míč na útočné polovině, Robert Skov (Hoffenheim) poté ale míč také ztrácí.
90'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Nicolas Cozza,
ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Kilian Fischer.
89'
Znovu roh pro hosty.
89'
Další rozehrávky se ujme Sebastian Rudy.
88'
Kevin Akpoguma došlápl na nohu Bornauwa a vidí svou jedenáctou kartu v sezoně.
87'
Z něj Hoffenheim nezahrozil.
87'
Dnes už několikátý rohový kop pro hosty.
86'
Luca Waldschmidt v ofsajdovém postavení.
85'
Trenér Pellegrino Matarazzo se ještě snaží oživit hru dvěma novými hráči na hracím poli.
85'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Finn Ole Becker,
ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Tom Bischof.
84'
Střelec prvního gólu Kaminski byl zasažen do obličeje. Hra je přerušena.
83'
Přízemní centr odvrací obránce Guilavogui, roh pro Hoffenheim.
82'
Při přechodu ale Hoffenheim rychle ztratil míč a Luca Waldschmidt zakončoval, jeho projektil však těsně minul branku! Brankáč Baumann se natahoval marně.
82'
Hosté se ubránili a můžou mířit do protiútoku.
81'
Rohový kop se po zákroku Brookse bude opakovat.
80'
Střela z velké dálky, kterou vyslal Van de Ven, trefila pouze clonícího hráče. Rohový kop pro domácí.
79'
Přetažený centr odvrací Kasper Dolberg.
78'
Na centr z pravé strany si vyskakoval Casteels, jeho dráhu pohybu mu však zkřížil jeden z hráčů hostí, rozhodčí píská faul proti brance Wolfsburgu.
75'
Wolfsburg právě vstřelil branku! Domácí se prosazují podruhé! Arnold ve středu hřiště získal míč, už to vypadalo, že celou akci zbrzdil, no však přihrál volnému Nmechovi, jehož brilantní přihrávka se sladila s během LUCY WALDSCHMIDTA, který poté překonává Baumanna podruhé! Tohle už bude pro Hoffenheim těžké.
74'
I z posledního střídání je vidět, že hosté nechtějí odjíždět z Volkswagen Areny s prázdnou.
73'
ze hřiště odchází Angeliño, přichází Kasper Dolberg.
73'
Angelino rychle vhodil míč do hry, po jeho autu mířili jeho spoluhráči do šance, kterou ale zastavuje Baumgartner, který stál v ofsajdu.
72'
U postranní čáry se probíjel Robert Skov, míč si ale vlastním přičiněním ukopl a jeho akce skončila.
71'
Hoffenheimu zbývá něco přes dvacet minut zápasu plus případné nastavení na to, aby se pokusili alespoň jednou skórovat a odvézt si alespoň jeden bod.
70'
ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
69'
Kapitán a brankář v jedné osobě, to je Oliver Baumann. Právě odkopával od své branky.
68'
Už to vypadalo, že Hoffenheim se konečně probije před zahuštěný střed pole, ale Sebastian Rudy se již poněkolikáté v dnešním zápase ukopl a odevzdává míč na kopačky soupeře.
67'
Dlouhý nákop od Casteelse sbírají obránci hostů a snaží se založit protiakci.
66'
Wolfsburg drží míč na svých kopačkách a obléhá pokutové území svého soupeře.
64'
Velmi emotivně zareagoval trenér Hoffenheimu Matarazzo po hvizdu píšťalky hlavního rozhodčího. Uklidňovat ho musel asistent rozhodčího a teď i hlavní arbitr.
64'
Tempo zápasu po tutovce Dabbura trochu upadlo, sledujeme víceméně hru ve středu hřiště.
63'
Záložník hostů Sebastian Rudy zabojoval o míč, jeho boj však nebyl úspěšný a Wolfsburg tak zakládá novou akci.
62'
ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Robert Skov.
61'
Baku ještě dokázal udržet míč, ale jen na chvíli, neboť jeho spoluhráč zkazil následující přihrávku.
60'
ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Yannick Gerhardt,
ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Omar Marmúš.
60'
Ještě před střídáním se něco snažil vymyslet Rudy, ale ukopl se a dává možnost pro výměnu hráčů.
59'
Vypadá to na první střídání v zápase, u postranní lajny už je připravený záložník domácích Yannick Gerhardt.
59'
Hoffenheim zakládá další akci u svého brankáře Baumanna.
57'
Obrovská šance na vyrovnání! Kapitán Wolfsburgu Arnold při rozehrávce ztratil míč, útočník Hoffenheimu mířil sám na brankáře Casteelse, svou střelou ale trestuhodně minul celou branku!
55'
Svou rychlost teď předvedl Ridle Baku, jeho centr odvrátil obránce. Poté rozhodčí píská útočný faul.
54'
Středem hřiště se probíjel záložník domácích, defenziva Hoffenheimu ho čistě zastavila.
53'
Obrana Wolfsburgu propadla někde na půlící čáře, Munas Dabbur ale svou centrovanou přihrávkou trefil pouze vracejícího se Bornauwa, obránce domácích.
52'
Z následující standardky pálil Nmecha pouze vysoko nad bránu.
51'
V hlavičkovém souboji Ihlas Bebou zasáhl loktem do obličeje svého soupeře a vidí také žlutou kartu.
51'
Obrana Wolfsburgu skvěle zafungovala i proti odraženému míči a zahajuje protiakci.
50'
Munas Dabbur odešel po svých a bude čekat na centr do pokutového území soupeře.
49'
Munas Dabbur zabojoval po sérii hlavičkových soubojů o míč, po odehrání jeho nohu přišlápl Josuha Guilavogui, stoper Wolfsburgu, a vidí za svůj prohřešek žlutou kartu.
47'
Záložník Hoffenheimu Prömel pronikal do rozevřené obrany Wolfsburgu, na zádech ale měl dva hráče soupeře a míč ztrácí.
47'
Baumgartner (Hoffenheim) fauloval záložníka domácích Arnolda, rozhodčí Stieler vše viděl a píská faul.
46'
Výkop měli na starost hráči Wolfsburgu, jejich úvodní ofenzivní akce ale končí u brankáře Baumanna.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Po prvním poločase odešli do kabin šťastnější domácí fotbalisté, kteří vedou zásluhou trefy Jakuba Kaminského. Ale pojďme od začátku. Už v sedmé minutě se do největší šance dostal Andrej Kramarić, jeho projektil zpoza šestnáctky ale orazítkoval pouze horní tyč. Hosté byli od úvodu zápasu aktivnějším týmem, o to větší šok pro něj byl, když se v 15. minutě hlavou trefil polský záložník Kaminski. Největší šanci na vyrovnání měl asi po rohovém kopu americký obránce Brooks, míč však dobře netrefil. Ke konci poločasu se neujala ani rána kapitána Wolfsburgu Arnolda, a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.
45+1'
45+1'
Tu Wolfsburg dohrál na vlastní polovině, rozhodčí Stieler pískl do píšťalky a ukončuje první poločas.
45'
Centr od Svanberga přeletěl úplně všechny a jeho tým, Wolfsburg, tak přichází o míč.
44'
Střelu kapitána Wolfsburgu Arnolda kryje brankář Baumann.
43'
Wimmer (Wolfsburg) úspěšně napadal a dožadoval se autového vhazování, rozhodčí na autové lajně mu nevyhověl a vhazovat bude tým Hoffenheim.
42'
Autové vhazování na vlastní polovině pro hosty.
41'
Po něm se do velké šance dostal obránce Brooks, branku ale trestuhodně minul!
40'
Guilavogui odhlavičkoval centr od Dabbura na další roh pro hosty.
39'
Už zase sledujeme postupnou rozehrávku ze strany domácích, hosté už nenapadají tak aktivně jako na začátku.
38'
Po velmi dobrém zákroku od kapitána Wolfsburgu Arnolda se bude jeho tým bránit rohovému kopu.
38'
Po zákroku Prömela vhazuje Wolfsburg.
37'
Hoffenheim kombinuje na vlastní polovině.
36'
Z rohového kopu se hosté neprosadili a poté byl útočník Dabbur nachytán v ofsajdu.
35'
Útok po levé straně hřiště vedl chorvatský záložník Andrej Kramarić, proti jeho střele zasáhla domácí obrana.
35'
Střela zpoza vápna od jednoho z hostujících záložníků minula zařízení.
33'
Ještě proběhlo rychlé zkoumání u VARu, jestli by Hoffenheim neměl zahrávat penaltu, video ale nenašlo na zákroku brankáře Baumanna nic zakázaného a hra tak pokračuje.
31'
Brankář Baumann míč vyboxoval přesně k Dabburovi, který obešel Ridleho Bakua a ten ho pouze nedovoleně zastavil. První žlutá karta v dnešním zápase a celkově 6. pro autora faulu.
30'
Rozhodčí Stieler pustil hraniční zákrok a Wolfsburg mířil do protiútoku, ze kterého nakonec vybojoval rohový kop.
29'
Hostující tým se dnes velmi hojně snaží přenášet hru z jedné strany hřiště na druhou, málokdy mu to však vyjde.
28'
Celá obrana domácích dnes hraje na velké riziko, příkladem byla i teď rozehrávka Casteelse, který málem daroval míč soupeři.
27'
Unikající obránce Wolfsburgu Bornauw byl zastaven nedovoleně.
26'
Tento boj byl úspěšný, a tak se můžou hosté zase snažit o ohrožení branky belgického brankáře Casteelse. Vzápětí faulovaný Prömel, další standardní situace pro Hoffenheim.
25'
Ofenzivní akci zastavil Angelino svou nepřesnou přihrávkou, což znamená, že jeho Hoffenheim bude muset zase o míč bojovat.
23'
O útok se pokusili i svěřenci Nika Kovače, úspěšný ale nebyl a hra zase míří na druhou stranu.
22'
Centr šajtlí od záložníka Hoffenheimu Angelina odvrací obrana domácí.
22'
Dlouhý výkop brankáře Baumanna znamená zisk míče pro domácí.
21'
A po vhazování od Angelina mohou pokračovat.
21'
Hosté se ubránili a snaží se podniknout další útočný výpad.
20'
Hoffenheim se bude muset bránit, neboť faul na polovině hřiště zapsal Kramarić.
19'
Po ubráněné standardce mířili domácí do protiútoku, přihrávka na Wimmera nebyla přesná a Wolfsburg tak ztrácí míč.
18'
Standardní situace pro Hoffenheim.
15'
Wolfsburg právě vstřelil branku! Po rozehrání autového vhazování posílal do vápna Baku další centr, v pokutovém území se před bránícího Beboua dostal polský záložník JAKUB KAMINSKI a překonává hlavou brankáře Baumanna! Tvrdý direkt pro Hoffenheim.
Střílený centr, který vyslal Ridle Baku, odvrátila hostující obrana.
14'
Hoffenheim působí od úvodních minut daleko lepším dojmem než jejich dnešní soupeř, snaží se vysoko napadat rozehrávku ''vlků'' a Wolfsburg si s tím zatím nedokázal poradit.
13'
Brankář domácích Casteels špatným výkopem odevzdal míč.
12'
I trenér Niko Kovač teď nabádal své svěřence k větší aktivitě, výsledkem snažení jeho týmu byla v tuto chvíli pouze nepřesná přihrávka.
11'
Vhazování pro Wolfsburg.
10'
Bebou byl čistě zastaven na půli hřiště, Wolfsburg podnikl rychlou akci, která vyústila až na centr, který ale Baku nezpracoval a Baumann se chystá na další odkop.
9'
Teď domácí hráči chtěli zahrávat rohový kop, rozhodčí Stieler jim však nevyhověl a odkopávat bude Oliver Baumann, brankář Hoffenheimu.
8'
Snad poprvé v zápase drží Wolfsburg míč na útočné polovině.
7'
Obrovská šance pro hosty! Po střele zpoza pokutového území, kterou vyslal Andrej Kramarić, se brankář Casteels natahoval marně, zachránila ho však branková konstrukce, přesněji břevno.
6'
Na zemi zůstal po tvrdším zákroku útočník Hoffenheimu Munas Dabbur, ale bude v pořádku.
4'
Z něj se hostům nepodařilo ohrozit branku.
3'
Ti ale dlouhým nákopem o míč přicházejí, a navíc se budou muset bránit, noboť hosté budou zahrávat zkrácený rohový kop.
2'
Nepřesné zpracování míče od útočníka nebo záložníka Hoffenheimu Ihlase Beboua znamená vhazování pro Wolfsburg.
1'
Obrana hostů začíná krátkými přihrávkami na vlastní polovině, pomáhají si i s brankářem Baumannem.
1'
Úvodní výkop měli na starost hosté, tedy Hoffenheim.
1'
Hráči obou týmů se po příchodu na hrací plochu pozdravili a zápas za malou chvíli začne.

VfL Wolfsburg: Casteels – van de Ven, Bornauw, Guilavogui – Arnold – J. Kamiński, Svanberg, F. Nmecha, Baku – Wimmer, Wind.
Náhradníci: Pervan – Fischer, Cozza, Gerhardt, Franjić, Paredes, Waldschmidt, Pejčinović, Marmúš.
Trenér: Niko Kovač

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Akpoguma, Brooks, Kabak – Angeliño, Prömel, Rudy, Kramarić, Bebou – Baumgartner, Dabbur.
Náhradníci: L. Philipp – Bičakčić, Rudy, Delaney, F. Becker, Bischof, Tohumcu, Dolberg, Skov.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Koslowski.
Česká stopa v utkání
Do zápasu nezasáhne zraněný český obránce Pavel Kadeřábek, který laboruje se zraněním. Naskočil by mohl naopak osmnáctiletý talent Lukáš Ambros, který si v letošní sezoně odbyl debut v Bundeslize a naskočil zatím do 16 minut. Poslední zápasy však strávil pouze na lavici náhradníků.
TSG 1899 Hoffenheim

Hosté z Bádenska-Württemberska mají odlišné problémy narozdíl od dnešního soupeře. Za 31 zápasů získali jen 32 bodů, a na 16. místo, které zaručuje baráž o udržení v Bundeslize, mají náskok pouhých čtyř bodů. V posledním zápase svěřenci Pellegrina Matarazza zapsali veledůležité tři body v boji o záchranu, když ze svých čtyř střel na branku hned tři skončily až v síti. Hned v osmé minutě si na centr z pravé strany naskočil Christoph Baumgartner a zapsal tak svůj sedmý gól v sezoně. O to více se pak v PreZero Areně slavilo v minutě 41., kdy po faulu Kamady v pokutovém území prosadil chorvatský snajpr Andrej Kramarić a domácí vedli už o dvě branky. A ještě lépe bylo fanouškům na tribunách ve třetí nastavené minutě první půle, kdy přetažený centr do pokutového území vracel Angelino, jeho přihrávka našla přesně Ihlase Beboua a do kabin se šlo za výsledku 3:0 pro domácí. Hned zkraje druhého poločasu dostal červenou kartu domácí obránce Nsoki za trefení soupeře do obličeje a přesilovku a Hoffenheim dohrával v deseti. Toho využil už po šesti minutách frankfurtský Mario Götze. Na další drama se však hráči Frankfurtu nezmohli a prohráli s Hoffenheimem 3:1.
VfL Wolfsburg

''Die Wölfe'', jak se místnímu klubu přezdívá, zažívá relativně úspěšnou sezonu a atakuje místa zařizující místenku do mezinárodních evropských soutěží. V dosavadním průběhu svěřenci trenéra Nika Kovače získali 46 bodů za dvanáct výher, deset remíz a devět proher. V posledním zápase Wolfsburg nenavázal na předchozí výhru proti Mohuči a s Dortmundem, který bojuje na dálku s Bayernem Mnichov o mistrovský titul, padl potupným výsledkem 6:0. Už ve 14. minutě se k hlavičce dostal Karim Adeyemi a Dortmund vedl. o dalších 14 minut později navíc navýšil náskok Haller a do konce první půle se trefil i Malen. Ani druhý poločas nezačal pro hosty dobře, v 54. minutě sice Bellinghamovu ránu z dálky vyrazil brankář Casteels, míč se ale odrazem od brankové konstrukce stočil do branky. Tento gól obletěl v týdnu sociální sítě. O pět minut později navíc zaznamenal druhý gól v utkání Adeyemi a před koncem zvýšil na 6:0 také druhou branku v zápase Jude Bellingham. Wolfsburgu se neujaly ani tři střely v zápase a odjel domů s prázdnou a s debaklem.
Zdravím všechny fotbalové diváky u dnešního sobotního zápasu, v rámci 32. kola německé Bundesligy se utkají týmy domácího Wolfsburgu a hostujícího Hoffenheimu. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.