Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Union Berlin - 12. dubna 2024   20:30

Augsburg
47' Tietz  • 81' Michel (Maier)
2:0
(0:0)
Augsburg
Dahmen – Bauer (80. Kömür), Gouweleeuw, Uduokhai, Pedersen – Engels (73. Pfeiffer), Breithaupt, Vargas (62. Biel), Maier – Tietz (73. Michel), Demirović /C/.
Koubek – Beljo, Deger, Hausmann.
Stieler – Gittelmann, Borsch
WWK Arena, Augsburg
29 868 diváků
Union Berlin
Rønnow – Doekhi, Vogt, Leite – Trimmel /C/ (66. Haberer), Král, Khedira (75. Laídúní), Aaronson, Schäfer – Kaufmann (66. Volland), Hollerbach (75. Bedia).
Schwolow – Jaeckel, Knoche.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 1:9. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:14.
Fotbalisté Augsburgu se díky druhému poločasu radují z vítězství a po řadě utrápených let, kdy se horko těžko zachraňovali v bundeslize, se mohou těšit z boje o evropské poháry. Dnes sice v nudné první půli ani nevystřelili, hned po přestávce však namazal hostující Leite nepochopitelně na rozhodující gól Tietzovi. Za stavu 1:0 se hra přece jen trochu otevřela a v závěru přidal pojistku jako správný žolík bývalý hráč Unionu Michel. Za hosty odehrál velmi dobrý zápas český záložník Král, který si vypracoval i jejich jedinou vážnější šanci.
90+5'
90+5'
Domácí fotbalisté rozehrávají roh nakrátko a tahají čas.
90+5'
Pojistku měl v poslední nastavené minutě na kopačce Ermedin Demirović, kterému nejprve nevyšla přihrávka, ale míč se k němu k překvapení berlínských zadáků vrátil a prudkou ránu nízko nad zemí vykopává pozorný Rønnow na roh.
90+4'
K hlavičce se po následném přímém kopu protlačil Doekhi, jenže umístil ji vysoko nad břevno a naděje Unionu na bodový zisk tím prakticky zhasla.
90+3'
Ajsa Laídúní si došel pro faul na levém křídle.
90+3'
Tim Breithaupt (Augsburg) zajel skluzem do Vollanda a vysloužil si žlutou kartu.
90+1'
O chvilku později si v nastavení připsal Finn Dahmen nejtěžší zákrok zápasu a autorem střely byl český reprezentant Alex Král. Ten se na levé straně parádně protáhl přes dva hráče a pálil z úhlu na přední tyč, jenže domácí brankář předvedl ukázkový provaz a vykopává ji.
90+1'
Aaronson vysunul Bediu, jehož až ve vápně zastavil čistě Uduokhai.
90'
Union je však dnes marný a ani teď se ve vápně hosté neprosadili. Odražený míč sebral Leite a křížem ho posílá jen za bránu.
89'
Gouweleeuw sestřelil Laídúního a nabídl standardku z 30 metrů hostům.
88'
Dlouhý odkop od brány Augsburgu sbírá Vogt, jehož dělí pár minut od neslavného historického zápisu, 267. ligového zápasu v řadě bez vstřelené branky.
86'
Král střílel z pokutového oblouku po delším zpracování míče jen do clonícího Maiera.
85'
Za lýtko se drží faulovaný Pfeiffer, domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny.
82'
VAR potvrzuje, že nešlo o ofsajd, a radost může propuknout naplno. Domácí dnes skutečně vytěžili z minima maximum.
81'
Augsburg právě vstřelil branku!
SVEN MICHEL sklepl míč pod sebe Arnemu Maierovi, který mu ho ideálně vrátil do běhu a letní posila právě z Unionu napíná po osmi minutách na hřišti síť ranou pod břevno svého bývalého klubu. Z úcty pak gól neslaví.
80'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Maximilian Bauer, přichází Mert Kömür.
79'
Alex Král ze střední vzdálenosti pálí na tribunu.
78'
Další obrovskou hrubku vyrobil Haberer, tu ale domácí ponechali bez trestu. Přečíslení tří na jednoho nezvládli, poté střelecký pokus zablokoval Král a dorážka střídajícího Biela z druhé vlny směřuje nad břevno.
78'
Dnešní utkání sleduje 29 868 diváků.
77'
Pedersen se dral k míči za pomoci přidržení Doekhiho, v poklidu tak mohou rozehrát hosté.
76'
Laídúní se uvedl nepřesnou kolmicí na Aaronsona, míč zachytávají domácí.
75'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Ajsa Laídúní,
ze hřiště odchází Benedict Hollerbach, přichází Chris Bedia.
73'
ze hřiště odchází Phillip Tietz, přichází Sven Michel,
ze hřiště odchází Arne Engels, přichází Patric Pfeiffer.
72'
Vollandova zpětná přihrávka šla Hollerbachovi na paty a míč se odráží do zámezí.
72'
Fotbalisté z metropole roh opět nevyužili, zůstali prozatím alespoň na míči.
71'
A v krátkém sledu se nejlepší střelec Augsburgu provinil znovu. Hned po rozehrávce pak Union vybojoval roh.
69'
Demirović si v souboji s Vogtem pomohl útočným faulem rukama.
68'
Aaronsonovu střelu odkopl Bauer jen na kopačky dalšího berlínského hráče Schäfera a maďarský reprezentant pálil z dorážky nad břevno.
66'
ze hřiště odchází Mikkel Kaufmann, přichází Kevin Volland,
ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Janik Haberer.
65'
Union hned míří do kontru, Trimmel posílá přízemní centr jen do rukavic domácího brankáře Dahmena.
64'
Maierův přímý kop prodlužoval hlavou Demirović a do míče se z voleje pěkně opřel obránce Jeffrey Gouweleeuw. Na čáře si však Rønnow se skákavým míčem poradil.
62'
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Pep Biel.
61'
Vargas prokázal po souhře s Engelsem, že umí odcentrovat z obou stran, jenže míč uklízí z penaltové značky do bezpečí Král.
59'
Na levém křídle Augsburgu se Vargas uvolnil přes dva hráče a ostrým centrem pořádně vystrašil Rønnowa, který míč jednou rukou vytahoval až za postranní čáru.
58'
Demirović měl výborný nápad prostrčit míč Vargasovi ve vápně patičkou, vadou na kráse bylo jen to, že míč mířil také adresátovi na patu.
56'
Král výborně prostrčil míč šikmo nalevo volnému Schäferovi, který akci zkazil nepřesným centrem z první za bránu.
54'
Do rychlého brejku po levé straně vyrazil přes celé hřiště Aaronson, včas se ale vrátil domácí Breithaupt.
53'
Stejně jako v prvním poločase se snažil Hollerbach dostat do šance pomocí zpracování míče rukou.
50'
Uduokhai založil akci příliš dlouhým nákopem, který spoluhráči nestihli na hřišti.
47'
Když si domácí nedokázali vypracovat šanci, udělal to za ně soupeř. Neuvěřitelné namazání hostujícího Dioga Leiteho využil úplně volný PHILLIP TIETZ a chladnokrevně prostřelil brankáře.
46'
Ve Švábsku se zatím servíruje těžce dietní fotbalový pokrm, za celý poločas nebyla k vidění žádná šance a bezbrankové skóre odpovídá průběhu hry. Domácí ani nevystřelili.

Statistiky první půle:
Držení míče 55% – 45%, střely na bránu 0:2, střely mimo 0:3, rohy 4:3, ofsajdy 2:0, fauly 7:9.
45+2'
45+2'
Maierův centr propadl až na levé křídlo, centr z druhé strany sice odhlavičkoval Král na další roh, ale to už se hrálo zhruba 15 vteřin po vypršení nastavení minuty a rozhodčí k jejich velkému rozladění už fotbalisty Augsburgu nenechá opakovaný roh rozehrát.
45+1'
Po zákroku Dioga Leiteho u praporku si ještě Augsburg v nastavené minutě kopne roh.
45'
Nabíhající Hollerbach si míč zpracoval v rozporu s pravidly rukou.
44'
Vargas centruje přímo do rukavic berlínského brankáře Rønnowa. Vypadá to, že se šance za celý poločas nedočkáme.
41'
Demirović doběhl kuriózně zastavený míč v rohovém čtvrtkruhu, jenže jeho sprint byl zbytečný, opožděně je pískán útočný faul.
40'
Nízko zahraný rohový kop Augsburgu odvrací od přední tyče Vogt.
39'
Domácí Mads Pedersen se obtočil kolem Trimmela, jeho náběh zarazil za cenu rohu Doekhi.
37'
Schäfer přišlápl Vargase a píská se proti Unionu na půlící čáře. Právě po tomto faulu se teprve rozhodčí vrátil ke žluté pro Khediru.
37'
Rani Khedira (Union Berlín) dostává odloženou žlutou kartu po ponechané výhodě.
36'
Útočící mužstvo se natlačilo do malého vápna, jenže míč tam ani nedoletěl a skončil u prvního bránícího hráče. Možná by to chtělo změnu exekutora rohů, Trimmelovi se zatím nedaří.
35'
Union pokračuje v tlaku a dostává další příležitost rohového kopu zleva.
34'
Ani Berlínští svůj roh nevyužili, míč ještě uchopil Král a pokusil se o přetažený centr, vše ale končí útočným faulem na Engelse na levé straně.
32'
Union po ubráněném rohu vyrazil do rychlého brejku, na pravém křídle se uvolnil drzou kličkou kolem Engelse Aaronson a jeho prudký centr vypadl Dahmenovi z náruče. Výhoda rohu se tak otáčí.
31'
Demirović vyslal do uličky Engelse, jehož přízemní centr z první se od jednoho z berlínských zadáků odráží na roh.
30'
Ruben Vargas se blýskl patičkou ve vzduchu, kterou oklamal hostujícího Schäfera.
28'
Na trávníku leží po Schäferově zákroku loktem ve výskoku otřesený Engels, faul ušel pozornosti rozhodčího a domácí se oprávněně zlobí.
27'
Královi chyběly centimetry, aby při náskoku na Hollerbachův centr po pěkné spolupráci s Kaufmannem hlavičkoval naplno.
25'
Tradiční zakončení standardky útočným přestupkem...
24'
Alex Král získal sraženým centrem na Uduokahiovi první rohový kop pro Union.
23'
Breithaupt dostal dobrý míč od Vargase, jenže nakopává ho velice nepovedeně mezi podavače za berlínskou bránou.
21'
Christopher Trimmel rozehrál přímý kop i z pravé strany, ovšem Uduokhai odhlavičkoval také tento míč za postranní čáru.
20'
Dvacet minut hry je za námi, zatím nebyla k vidění žádná šance.
17'
Králův centr hlavičkoval ze stoje Kaufmann nedůrazně a míč obloučkem dopadá do náruče gólmana Dahmena.
16'
Další možný postup Ermedina Demiroviće zarazil včasným návratem Alex Král.
14'
Uduokhaiův centr sklepával Tietz do běhu Demirovićovi, jenže také Frederik Rønnow dobře přečetl hru a míč domácímu útočníkovi sebral od kopaček.
13'
Další přímý kop Unionu rozehrál Trimmel a výsledkem byl útočný faul, stejně jako před chvílí na opačné straně.
12'
Domácí brankář Finn Dahmen vystartoval proti Hollerbachovi a v poslední chvíli mu skákavý nakopávaný míč sebral od kopačky.
9'
Trestný kop rozehrál augsburský Arne Maier, ale než vůbec míč doplachtil do skrumáže, je pískán útočný faul Udukohaiovi.
7'
Domácí vybojovali rohový kop, Maierův centr se snažil využít Tietz, byl ale tísněn a nedokázal se prosadit.
5'
Na Trimmelův křížný pas zprava do pokutového území Augsburgu naskočil Mikkel Kaufmann a hlavičkou dlouhý míč posouvá vedle brány.
2'
Trimmelův přímý kop s plochou dráhou letu domácí pohodlně odhlavičkovali, neprosadil se ani opakovaným centrem Aaronson.
1'
Po faulu domácího Breithaupta kopou hosté standardku z úrovně velkého vápna z levého křídla.
1'
Augsburg hraje v bílých dresech, Union Berlín v červených.
1'
Zápas nabízí ještě jednu zajímavost. Zkušený berlínský obránce Kevin Vogt neskóroval ve 266 ligových zápasech od října 2014 (se započtením pohárových a evropských soutěží je to dokonce 305) a pokud se mu to nepodaří ani dnes, překoná rekord všech dob, který drží Dietmar Schwager, hráč Kaiserslauternu z 60. a 70. let.

FC Augsburg: Dahmen – Gouweleeuw, Bauer, Uduokhai – Vargas, Engels, Breithaupt, Maier, Pedersen – Tietz, Demirović (C).
Náhradníci: Koubek – Pfeiffer, Kömür, Biel, Beljo, Michel, Deger, Hausmann.
Trenér: Thorup

1. FC Union Berlín: Rønnow – Doekhi, Vogt, Leite – Aaronson, Král, Khedira, Schäfer, Trimmel (C) – Kaufmann, Hollerbach.
Náhradníci: Schwolow – Jaeckel, Knoche, Haberer, Laídúní, Bedia, Volland.
Trenér: Bjelica

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Borsch.
V kádrech obou soupeřů najdeme českého fotbalistu, avšak zatímco berlínský defenzivní záložník Alex Král je pevnou součástí sestavy (30 zápasů / 1 gól), v Augsburgu plní Tomáš Koubek pouze roli náhradního brankáře a na hřiště se ještě letos nedostal.
Augsburg s Unionem neprohrál již sedm zápasů v řadě (4-3-0), doma ho třikrát za sebou porazil, přestože se berlínskému klubu v minulých letech dařilo celkově lépe. Podzimní duel v Berlíně skončil 1:1 (88. Volland – 39. Demirović).
S žádným jiným bundesligovým soupeřem nemají Švábové tak úspěšnou bilanci.
Union Berlín
Celek z východu německé metropole se po úspěšných letech trápí, sice se vzpamatoval z podzimní šňůry porážek a není bezprostředně ohrožen sestupem, třináctá příčka je ale pro účastníka Ligy mistrů hodně málo. Union dva zápasy neskóroval, po bezbrankové remíze ve Frankfurtu doma podlehl vedoucímu Leverkusenu gólem z penalty v osmé nastavené minutě prvního poločasu 0:1.
V karetním trestu je sedmigólový nejlepší střelec mužstva Robin Gosens a také záložník Tousart.
FC Augsburg
Švábský klub je v bundesligové tabulce sedmý, což by ho posunulo do Konferenční ligy v případě, že ve finále Německého poháru neuspěje druholigový Kaiserslautern proti již téměř jistému mistru Leverkusenu. Dva celky za sebou má však Augsburg po minulé porážce 1:3 v Hoffenheimu jen o skóre, zatímco na šestý Frankfurt ztrácí šest bodů.
Nejlepším střelcem je s 15 góly Ermedin Demirović.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.