Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Hoffenheim - 13. dubna 2024   15:30

Mainz
48' Burkardt (Caci) • 52' Mwene (Amiri) • 64' Gruda (Burkardt) • 89' Onisiwo (Krauß)
4:1
(0:1)
Hoffenheim
19' Kadeřábek  (Kramarić)
Mainz
Zentner – Kohr, van den Berg, Hanche-Olsen (86. Fernandes) – Caci (77. Widmer), Barreiro, Amiri (86. Krauß), Mwene – Gruda (77. Onisiwo), I Čä-song (90. Ajorque) – Burkardt.
Batz – Guilavogui, Ngankam, Papela.
Hoffenheim
Baumann – Kabak, Grillitsch, Drexler (61. Brooks) – Kadeřábek (82. Skov), Prömel (61. Tohumcu), Stach, Kramarić, Jurásek (46. Bülter) – Weghorst (61. Bebou), Beier.
L. Philipp – Akpoguma, F. Becker, Geiger.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 15:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:14.
Je konec! Mohuč po skvělém obratu ve druhém poločase otočila duel s Hoffenheimem a vítězí 4:1. O jediný zásah v průběhu první půle se hlavou postaral Pavel Kadeřábek. Od té doby byla aktivnější Mohuč, ale náznaky dokázala hostující obrana pokrýt. Hned v úvodu druhého poločasu vyrovnal Jonathan Burkardt. O čtyři minuty později navíc dokonal obrat Mwene. Třetí zásah domácích přidal po skvělém brejku Gruda. V závěru pak napsal tečku Onisiwo.
90+2'
90'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází I Čä-song, přichází Ludovic Ajorque.
89'
Mohuč právě vstřelila branku! Po další akci už domácí celek dokázal přidat čtvrtou branku! Přihrávku do vápna dostal právě KARIM ONISIWO, který se otočil kolem obránce a levou nohou napálil míč k tyči!
88'
Onisiwo si skvěle udělal prostor v pokutovém území, měl dostatek času na zakončení, ale přesto branku Hoffenheimu přestřelil!
87'
Andrej Kramarić si řekl o přihrávku na levou stranu, jenže dostal příliš pomalou pobídku. Defenziva Mohuče míč odkopla.
86'
ze hřiště odchází Andreas Hanche-Olsen, přichází Edimilson Fernandes,
ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Tom Krauß.
85'
Mohuč zahrávala další rohový kop. Centr přiletěl k přední tyči, odkud bez problémů hráči Hoffenheimu odehráli míč do bezpečí.
84'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Ozan Kabak).
83'
Onisiwo dloubl míč do pokutového území, jenže Silvan Widmer se rozběhl příliš pozdě. Míč tak doskákal do rukavic Baumanna.
82'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Robert Skov.
81'
Florian Grillitsch si zpracoval míč na polovině hřiště a hledal spoluhráče na pravé straně. Mohuč bez problémů brání své vedení.
80'
Hoffenheim se nastěhoval na polovinu soupeře, jenže hraje s míčem daleko od velkého vápna soupeře.
79'
Domácí reklamovali ruku Ozana Kabaka v pokutovém území při zpracování míče, ale sudí ukazuje, že situace byla v pořádku.
78'
Domácí už se nikam neženou. Mohuč si je vědoma svého náskoku a koncentruje se především na držení míče na svých kopačkách.
77'
ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Silvan Widmer,
ze hřiště odchází Brajan Gruda, přichází Karim Onisiwo.
76'
Kadeřábek měl prostor na pravé straně, nicméně nenašel odvahu k odcentrování do šestnáctky.
75'
Domácí stopeři si nyní dávali přednost a málem míč darovali Kramaričovi. Ani chorvatský fotbalista ale nepředvedl potřebnou kvalitu.
74'
Burkardt uspěl v souboji na polovině hrací plochy, prodloužil míč do prostoru za sebou, jenže tam nebyl nikdo v červenobílém dresu.
73'
Anton Stach byl faulován na polovině hrací plochy a zůstává lehce otřesený. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
72'
Hosté se sice dostali vpřed, jenže nepřesností znovu odevzdali míč domácímu brankáři.
71'
Do rozehrávky Hoffenheimu se musel zapojit brankář Baumann. Jeho nákop ale bez problémů zastavil Sepp van den Berg.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a Mohuč zatím s přehledem kráčí za ziskem důležitých třech bodů.
69'
Robin Zentner nespěchal s rozehrávkou. Domácí brankář nakonec rozehrál nákopem na pravou stranu, kde nenašel spoluhráče.
68'
Mohuč prakticky nepouští soupeře z jeho poloviny. Hráče Hoffenheimu zároveň brzdí velká řada nepřesností.
66'
Brajan Gruda si skvěle udělal prostor v blízkosti velkého vápna a byl faulován. Mohuč má ve druhé půli duel pevně v rukou.
65'
Branku ještě zkoumal VAR ohledně možného útočného faulu, ale třetí zásah Mohuče skutečně platí.
64'
Mohuč právě vstřelila branku! Domácí celek po rychlém protiútoku přidává třetí branku a přibližuje se k vítězství! Po ubráněném rohu se domácí v přesile vydali vpřed. Přihrávku před branku netrefil ideálně Jonathan Burkardt, ale dobíhající BRAJAN GRUDA hlavou přidal třetí branku!
63'
Také hosté zahrávali rohový kop. Nepovedený centr ale odvrátil hned první hráč Mohuče.
62'
Marius Bülter si skvěle pokryl rozběhnutého soupeře a nechal prudkou pobídku propadnout do zámezí. Vhazovat bude Hoffenheim.
61'
ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Ihlas Bebou,
ze hřiště odchází Tim Drexler, přichází John Brooks,
ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Umut Tohumcu.
60'
Nadiem Amiri zahrával rohový kop Mohuče. Jeho centr odvrátila obrana jen k Mwenemu, který z voleje přestřelil branku.
59'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává ležet v nefotbalové pozici a bude potřebovat ošetření.
58'
Brajan Gruda vhazoval poblíž pokutového území Hoffenheimu. Domácí hráč poslal míč až na malé vápno, ale nakonec z toho nic nebezpečného nebylo.
57'
Exekuce přímého kopu se ujal Andrej Kramarič, který odcentroval na zadní tyč, ale Marius Bülter na jeho pobídku nedosáhl.
56'
Anton Stach skvěle potáhl míč na hranici velkého vápna, kde jej soupeř poslal k zemi. Hoffenheim bude zahrávat přímý kop z dobré pozice.
55'
Andrej Kramarić dostal přihrávku na levou stranu, jenže nedokázal přesně najít rozběhnutého Weghorsta.
54'
Na stadionu rázem panuje elektrizující atmosféra. Domácí fanoušci slaví slepené góly a ženou Mohuč za vstřelením dalších branek.
52'
Mohuč právě vstřelila branku! Mohuč otáčí výsledek dnešního souboje! Po rohovém kopu se domácí kombinací dostali do zakončení. Zpoza vápna vypálil PHILLIPP MWENE, jehož ránu si do vlastní branky nešťastně tečoval obránce.
51'
Mohuč se vydala vpřed. Do odraženého míče se opřel Nadiem Amiri, jehož ránu srazil jeden z hráčů v modrém dresu na rohový kop.
50'
Hoffenheim se ihned po obdržení vyrovnávací branky tlačí vpřed. Hosté hrají s míčem kolem velkého vápna a číhají na možnost k zakončení.
48'
Mohuč právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Domácí celek hned v úvodu druhého poločasu dotahuje krok! Na nádherný centr z pravé strany si naskočil JONATHAN BURKARDT, který hlavou umístil míč mimo dosah brankáře!
47'
Hoffenheim cítil možnost k zajímavému protiútoku, jenže přihrávku na sprintujícího Weghorsta na poslední chvíli zastavil Sepp van den Berg.
46'
ze hřiště odchází David Jurásek, přichází Marius Bülter.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté hostujícího Hoffenheimu. O jediný zásah v průběhu první půle se hlavou postaral Pavel Kadeřábek. Od té doby byla aktivnější Mohuč, ale náznaky dokázala hostující obrana pokrýt.
45+1'
45'
Beier si v souboji na polovině Mohuče pomohl útočným faulem přímo před očima rozhodčího.
44'
Dominik Kohr chtěl poslat přihrávku mezi obránce soupeře, ale Anthony Caci jeho úmysl nevystihl včas. Přesto získal pro Mohuč alespoň roh.
43'
Oliver Baumann nyní rozhodně nespěchal s uvedením míče do hry. Sudí mu dal jasně najevo, že příště to bude za žlutou kartu.
42'
Leandro Barreiro dostal přihrávku do vápna, kde si ještě chtěl udělat prostor k zakončení, ale výborně k němu přistoupil Grillitsch.
41'
Nadiem Amiri přenesl hru na pravou stranu, ale výbornou práci odvedl David Jurásek, který před soupeřem vypíchl míč do bezpečí.
40'
Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Grischa Prömel).
39'
Hodně vysoko se vysouvají domácí stopeři, nicméně také hráči Hoffenheimu zatím fyzicky vypadají velmi dobře.
37'
Stopeři Mohuče hrají s míčem na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu Hoffenheimu rozehrávku neatakuje.
36'
Dominik Kohr dohrál souboj na polovině hrací plochy a může být rád, že nebyl odměněn žlutou kartou.
34'
Dominik Kohr napřáhl z hranice velkého vápna, ale hostující brankář Baumann jeho povedenou ránu směřující k pravé tyči zneškodnil.
33'
Hosté drží míč na kopačkách. Do rozehrávky se nyní musel zapojit také brankář Baumann.
31'
Kadeřábek podpořil ofenzivu Hoffenheimu, jenže se dostal do těžké pozice a nedokázal už vrátit míč spoluhráči.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím může být spokojenější hostující Hoffenheim. Domácí stále čekají na šanci.
29'
I Čä-song uspěl v souboji na polovině hřiště, jenže podle hlavního rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem.
28'
Domácí se sice častěji dostávají do zakončení, ale jejich střelecké pokusy nejsou nebezpečné. Hosté navíc dokážou pomoci i blokem.
26'
Na stadionu i přes nepříznivý stav panuje vynikající atmosféra. Fanoušci Mohuče se snaží tlačit své oblíbence vpřed.
25'
David Jurásek si v souboji pomohl nedovoleným zákrokem přímo před očima rozhodčího.
24'
Ani po dalším rohovém kopu se domácí celek nedočkal šance na vyrovnání. Ve vzdušném prostoru zatím dominuje Kabak.
21'
Domácí celek na opačné straně zahrával rohový kop. Amiriho pobídku ale defenziva Hoffenheimu odhlavičkovala.
19'
Hoffenheim právě vstřelil branku! Hoffenheim se dostává do vedení a je jasné, že česká stopa v dnešním duelu bude výrazná! O úvodní branku duelu se totiž postaral PAVEL KADEŘÁBEK, který si naběhl na dobrý centr a hlavou otevřel skóre!
18'
I Čä-song si pohybem řekl o přihrávku na pravou stranu, jenže jeho směrem neletěla přesná pobídka.
16'
Po opatrném úvodu utkání se dění na hřišti o něco rozproudilo. Hosté kombinují kolem velkého vápna, ale zatím nedostávají do hry krajní hráče.
14'
Mwene si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna, jenže střelou bez přípravy trefil prostor, kam šel i hostující brankář.
13'
Mohuč drží míč na polovině hřiště a nikam se nežene. Ani fotbalisté Hoffenheimu rozehrávku soupeře neatakují.
12'
I Čä-song vymyslel přihrávku do pokutového území, jenže Kabak jeho snahu přečetl a výborným zákrokem získal balón pro Hoffenheim.
11'
Hoffenheim už opět uklidňuje rozehrávku postupnou do kombinací, do které se velmi často zapojuje David Jurásek.
10'
Brajan Gruda to v jednom ze soubojů přehnal s důrazem, což neuniklo zraku rozhodčího, který odpískal faul.
9'
Domácí Mohuč se příliš nedostává k míči a nechává hrát Hoffenheim. Ani hosté ale zatím nepředvádějí nebezpečné akce.
8'
Poprvé v utkání musel zasahovat také domácí brankář, který si dal pozor na ránu z ostrého úhlu a udržel míč v rukavicích.
7'
Domácí krátce za sebou nestíhali v osobních soubojích a raději si pomohli nedovolenými zákroky.
6'
Leandro Barreiro sice dopravil míč do sítě, jenže v době přihrávce se pohyboval v jasném ofsajdu.
5'
Hoffenheim se po úvodním nástupu domácí Mohuče dostal k míči a kombinuje spíše v zadních řadách.
3'
Mohuč zahrávala přímý kop, nicméně vysoký centr si s přehledem pohlídal brankář hostujícího celku.
2'
Domácí Mohuč se hned v úvodu utkání dostala do zakončení. Dělovka ze střední vzdálenosti však gólmana Hoffenheimu nemohla ohrozit.
1'
Hostující Hoffenheim obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. V sestavě hostů nechybí dvojice českých fotbalistů.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Kohr, van den Berg, Hanche-Olsen – Caci, Barreiro, Amiri, Mwene – Gruda, I Čä-song – Burkardt.
Náhradníci: Batz – Ajorque, Fernandes, Guilavogui, Krauß, Ngankam, Onisiwo, Papela, Widmer.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kabak, Grillitsch, Drexler – Kadeřábek, Prömel, Stach, Kramarić, Jurásek – Weghorst, Beier.
Náhradníci: L. Philipp – Akpoguma, Bebou, F. Becker, Brooks, Geiger, Bülter, Skov, Tohumcu.
Podzimní vzájemný zápas

Hoffenheim – Mohuč 1:1 (0:1)
Góly: 48. Skov – 39. Richter

Pavel Kadeřábek za domácí odehrál druhý poločas a asistoval u jediné branky svého týmu.
TSG 1899 Hoffenheim

Celek z Hoffenheimu je osmý se šestatřiceti body a skóre 48:53. Pesimisté by mohli tvrdit, že už nemá o co hrát a téměř jistě zakončí ročník v klidném středu tabulky. Opak je ale pravdou. Hoffenheim ztrácí na šestý Frankfurt, který drží postupovou pozici do předkol Konferenční ligy, pouze šest bodů. Podobné manko by se při troše štěstí a fotbalového umu ve zbývajících šesti kolech dohnat dalo.

Hostující mančaft je navíc tuze zajímavý i pro fanouška české kopané. V jeho kádru totiž najdeme dvě známá jména Davida Juráska i Pavla Kadeřábka. Druhý jmenovaný se navíc v minulém kole proti Augsburgu při výhře 3:1 blýskl dvěma asistencemi.
1. FSV Mohuč 05

Čistě podle postavení v tabulce by se mohlo zdát, že domácí mohou jen překvapit. Mohuč v bundeslize drží šestnáctou, barážovou příčku se skóre 24:46 a 23 body. Za aktuální ročník zapsala jen čtyři vítězství – jenže dvě z nich v posledních třech kolech, v nichž navíc ani jednou neinkasovala. Vítězstvím by se Mohuč mohla bodově dotáhnout na patnáctou Bochum a oddálit tak hrozbu sestupu.
Hezkou sobotu všem fanynkám a fanouškům německé kopané. Ve 29. kole bundesligy dojde ke střetu 1.FSV Mohuč 05 a TSG 1899 Hoffenheim. U sledování textového přenosu z utkání přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.