Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Dortmund - 11. listopadu 2023   15:30

Stuttgart
43' Undav (Leweling) • 83' Guirassy
2:1
(1:1)
Dortmund
36' Füllkrug  (Ryerson)
Stuttgart
Nübel – Anton, Zagadou, Itó, Mittelstädt (88. Stergiou) – Millot (88. Džong Woo-jong), Karazor, Stiller, Führich (66. Vagnoman) – Undav (76. Silas), Leweling (66. Guirassy).
Bredlow – Haraguči, Rouault, Stenzel.
Stieler
MHPArena, Stuttgart
60449 diváků
Dortmund
Kobel – Süle, Hummels (28. Binsibajní), N. Schlotterbeck, Ryerson – F. Nmecha (63. Reyna), Özcan, Sabitzer – Adeyemi (46. Reus), Füllkrug (77. Moukoko), Brandt (46. Malen).
Meyer – Bynoe-Gittens, Haller, M. Wolf.

Zasloužené vítězství domácích. Stuttgart si v zápase vytvořil velké množství šancí, Dortmund držel dlouho šance na bodový zisk brankář Kobel. Domácí se ale rozhodující trefy dočkali v poslední desetiminutovce, kdy se z pokutového kopu trefil navrátilec po zranění Guirassy.
95+5'
95+5'
Nübel chytá dlouhý vysoký míč do svých rukavic, tohle už vypadá pro domácí dobře.
90+5'
Kobel nakopává míč dopředu, hosté mají poslední šanci na vyrovnání.
90+4'
Stuttgart má míč na svých kopačkách na útočné polovině hřiště.
90+3'
A nyní útočné snažení hostů ukončuje útočný faul Süleho.
90+2'
Dortmund s míčem na noze se snaží o kominace. Domácí jsou zatlačeni před svou bránou, ale hostům se nic kreativního nedaří.
90+1'
Domácí mohli jít do brejku, ale Schlotterbeck skvělým zákrokem zastavil Guirassyho.
90'
Nastavení: 5 minut.
88'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Leonidas Stergiou,
ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Džong Woo-jong.
87'
Ohromná šance domácích rozhodnout. Silas z velkého úhlu měl před sebou prázdnou bránu hostů, ale trefil jen boční tyč.
87'
Borussia se dostala k míči a snaží se o vyrovnání.
86'
Stuttgart na míči.
83'
Těžký direkt pro Borussii, která zhruba od 60.minuty vyrovnala hru. Obrana ale nezachytila dlouhý pas za obranu, na který nabíhal Guirassy. Ten míč těsně před Kobelem píchnul a došel si pro kontakt s brankářem Borussie, po kterém spadl.
Dortmund může být rád, že Kobel neviděl druhou žlutou kartu.
83'
To je návrat! Guirassy první střelou po návratu dokázal to, co se jeho kolegům v dnešním zápase dlouho nedařilo.
83'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Autorem branky je SERHOU GUIRASSY.

Guirassy propálil Kobela tvrdou střelou přesně k tyči po pravé ruce brankáře.
82'
Stuttgart bude kopat penaltu! Kobel fauloval Guirassyho.
81'
Dlouhá kombinace hostů po celé šířce hřiště končí střelou Süleho z dálky vysoko nad.
79'
Anton si na přední tyči vyskočil na centrovaný míč a hlavičkoval na zadní tyč. Jeho pokus skončil o půlmetru vedle.
78'
Domácí Vagnoman se znovu dostal ke střele ze strany pokutového území, ale Binsibajní jeho pokus zblokoval na roh.
77'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Youssoufa Moukoko.
76'
ze hřiště odchází Deniz Undav, přichází Silas.
76'
Kombinační akce hostů po ose Reus-Reyna-Sabitzer vedla k vysunutí Malena do pokutového území, ale nizozemský hráč se provinil útočným faulem.
75'
Dlouhá kombinace domácích. Míč se dostal na hranici vápna ke Guirassymu, který jej sklepl do strany na Vagnomana, jeho střelu po zemi chytá skvělý Kobel.
72'
Domácí Millot centroval z levého křídla, ale Süle míč odkopl do zámezí.
71'
Domácí jsou častěji u balónu, obrana hostů je ale drží daleko od své brány.
68'
Domácí útočili po obou křídlech. Nejprve centr z pravé strany odvrátil Schlotterbeck, na levé straně si pak Ryerson poradil s kličkou Mittelstädta.
67'
Útočný faul ale snažení hostů přerušuje.
67'
U míče ale zůstává Dortmund, který kombinuje na útočné polovině hřiště.
66'
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Josha Vagnoman.
66'
ze hřiště odchází Jamie Leweling, přichází Serhou Guirassy.
66'
Chystá se velký návrat. Po zranění nastoupí Serhou Guirassy.
65'
Nadějná kombinace hostů, odražený míč napálil z první Sabitzer, ale domácí obrana střelu zblokovala.
64'
Hosté jsou u míče. Borussii pomohl nástup Marca Reuse, přes kterého jde každá kombinace Dortmundu.
63'
ze hřiště odchází Felix Nmecha, přichází Giovanni Reyna.
63'
Následný roh se hostům nepovedl, centrovaný míč odvrátil hlavou domácí Leweling.
62'
Hosté zase mohli z ničeho nic udeřit.
Hosté se po delší době dostali k delší kombinaci, na jejíž konci byla tečovaná střela Sabitzera do tyče!
61'
Rohy se ale domácím zatím vůbec nedaří, hosté se opět bez problému ubránili.
60'
Mittelstädt obešel Ryersona na levém křídle a odcentroval, Binsibajní míč hlavou odvrátil na roh, přičemž si jen těsně nevstřelil vlastní gól.
59'
Dortmund získal míč uprostřed hřiště, Karazor faulem zastavil Özcana.
59'
Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Atakan Karazor).
58'
Domácí Führich rozehrál roh na krátko, nakonec i odcentroval, ale hosté se ubránili.
57'
Rohový kop pro domácí.
54'
Führich sám před brankářem Kobelem jen těsně minul branku soupeře! První velká šance domácích ve druhém poločase.
53'
Hosté šli do rychlého protiútoku, ale finální přihrávka na Sabitzera byla moc dlouhá.
52'
Domácí mají i na začátku druhé půle častěji míč na svých kopačkách a svého soupeře po ztrátě okamžitě presují. Zatím ale vypadá obrana Dortmundu pevnější než v první půli.
51'
Ostrý zákrok domácího Míttelstädta na Ryersona.
51'
Sabitzer bude pokračovat ve hře.
50'
Sabitzer po souboji s Lewelingem zůstává ležet na hřišti.
Sabitzer zastavil uprostřed hřiště nadějně vyhlížející protiútok domácích.
49'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Marcel Sabitzer).
46'
Trenér Terzič reaguje na hrůzostrašný poločas hostů dvojitým střídáním.
46'
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Marco Reus.
46'
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Donyell Malen.
46'
Stuttgart je jasně lepší, ale neproměnil spoustu šancí. Hosté z prakticky jediné útočné akce za celý poločas šli do vedení. Domácí těsně před přestávkou zvládli alespoň vyrovnat.
45+5'
45+5'
Ohromná šance domácích. Millot hlavičkoval z blízka do rukavic Kobela!
45+3'
Po centru z rohového kopu se k zakončení dostal Ito, ale jeho střela byla slabá a obránci ji zblokovali.
45+2'
Führich střílel z hranice vápna, ale jeho střela byla tečována. Domácí budou kopat rohový kop.
45'
Nastavení: 5 minut
43'
Autorem branky je DENIZ UNDAV. Asistence: Jamie Leweling.

Dlouhý balón od stopera našel za obranou hostů volného Lewelinga, který poté uvolnil Undava, který tentokrát tváří v tvář brankáři Kobelovi už nezaváhal.
41'
Adeyemi fauloval obránce Stuttgartu a je mu domlouváno ze strany hlavního rozhodčího. Útočník hostů má již žlutou kartu.
40'
Centr Lewelinga z pravého křídla odvrací hlavou Süle.
36'
Nedáš, dostaneš.

Hra na jednu bránu, Stuttgart neproměnil mnoho velkých šancí.
Dortmund se dostal k první útočné akci v zápase a skóruje.
36'
Dortmund právě vstřelil branku!
Autorem branky je NICLAS FÜLLKRUG. Asistence: Julian Ryerson.

Ryerson z pravého křídla centroval po zemi do pokutového území, míč prošel přes dva domácí obránce až na zadní tyč k Füllkrugovi, který jej bezpečně dopravil až do sítě.
34'
Hosté se jednoduše ubránili a dokonce mohli jít do rychlého brejku dva na jednoho. Julian Brandt si ale špatně zpracoval míč a tím celá akce skončila.
34'
31'
Další neskutečný zákrok Kobela.
Na konci rychlého protiútoku domácích byl Leweling, který měl před sebou polovinu brány prázdnou, ale Kobel se stihnul přesunout a míč vyrazit.
30'
Hra se trochu uklidnila. Kvůli přerušení při ošetřování a střídání Hummelse se domácí tlak lehce otupil.
28'
Matts Hummels se zranil a nemůže pokračovat.
Schlotterbeck se tak pokusunul z pozice levého krajního obránce na stopera a nově příchozí Binsibajni se postavil na kraj čtyřčlenné zadní formace hostů.
28'
ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Rámí Binsibajní.
25'
Domácí jsou zatím jasně lepší, ale jejich převaze chybí gólové vyjádření.
25'
Další výborný zákrok Kobela. Leweling hledal centrem v situaci dva na jednoho zcela volného Undava, ale před ním míč skvěle vyboxoval brankář Dortmundu.
23'
Domácí mají tlak a do dobré střelecké pozice se dostal Leweling, ale střela se mu vůbec nepovedla.
20'
Kobel skvělými 2 zákroky drží hosty na bezbrankovém stavu!

Hostující Ryerson vhazoval od svého rohového praporku, míč ale zachytil Anton, který hlavičkou překvapivě vysunul do pokutového území Undava, jehož střelu vyrazil Kobel.
Poté se k míči ještě dostal Leweling a Kobel znovu zachránil hosty od inkasované branky!
18'
Domácí jsou při útočení rozestaveni ve schématu 3-4-2-1.
Hosté bráni v rozestavení 4-5-1.
17'
Brandt se pokusil obejít Mittelstädta, který ale jeho kličku vystihl a okamžitě se pokusil nastartovat protiútok. Ten ale hostující záložníci přerušili, když se stihli včas vrátit do svých pozic a domácí museli rychlý postup zastavit.
15'
Po vzájemném souboji se do sebe oba hráči pustili a viděli za svou lehkou potyčku po zásluze žlutou kartu.
15'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Karim Adeyemi).
15'
Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Deniz Undav).
14'
Borussia Dortmund se po delší době dostala k míči a snaží se hru uklidnit.
13'
Další útok Stuttgartu, ale vše zhatila nepřesná finální přihrávka.
12'
Rohový rozehrál znovu Führich, ale jeho spoluhráči se provinili útočným faulem.
11'
Führich mířil po zemi po levé ruce brankáře, Kobel míč vyrazil před sebe a stihl si poradit i s Führichovou dorážkou.
Obránci Borussie pak míč odklidili na rohový kop.
11'
Chris Führich (VfB Stuttgart) neproměňuje pokutový kop.
10'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Gregor Kobel).
10'
Pokutový kop pro domácí! Brankář Kobel fauloval Undava, který na něj běžel sám.
Úžasnou přihrávkou ho do úniku vyslal Anton.
8'
Nübel se opět pokusil rozehrát dlouhým balónem na Antona, který na míč čekal na pravé straně zhruba na polovině hřiště. Tentokrát si hosté tuto formu rozehrávky pohlídali již v zárodku.
6'
První minuty jsou opatrné z obou stran. Míč mají více na kopačkách domácí.
5'
První ostřejší zákrok zápasu. Ito fauluje uprostřed hřiště Füllkruga.
4'
Dlouho se čekalo, než brankář domácích Nübel rozehraje. Jeho pas ale byl velmi přesný, našel Antona, který už směřoval finální přihrávku na nabíhajícího spoluhráče, ale Hummels včas zasáhl.
2'
Centr mířil do pokutového území, Anton hlavičkoval hodně z úhlu zpět do "ohně", ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Mittelstädt ještě zakončoval z dálky, ale jeho střela šla hodně mimo.
2'
Stuttgart bude rozehrávat přímý volný kop ze 35 metrů.
1'

VfB Stuttgart: Nübel – Anton, Zagadou, Itó, Mittelstädt – Millot, Karazor, Stiller, Führich – Undav, Leweling.
Náhradníci: Bredlow – Guirassy, Haraguči, Džong Woo-jong, Rouault, Silas, Stenzel, Stergiou, Vagnoman.
Trenér: Hoeness

Borussia Dortmund: Kobel – Süle, Hummels, N. Schlotterbeck, Ryerson – F. Nmecha, Özcan, Sabitzer – Adeyemi, Füllkrug, Brandt.
Náhradníci: Meyer – Binsibajní, Bynoe-Gittens, Haller, Malen, Moukoko, Reus, Reyna, M. Wolf.
Trenér: Terzic.
Šlágr sobotního programu Bundesligy se odehraje ve Stuttgartu, kam zamíří Borussia Dortmund. Oba týmy mají po 10 odehraných zápasech shodně 21 bodů.

Borussia, posílená úterním vítězstvím v Lize mistrů nad Newcastlem, bude chtít odčinit domácí prohru od Bayernu Mnichov z minulého víkendu.

Stuttgart má za sebou snový vstup do sezóny, z prvních 8 zápasů zaznamenal 7 vítězství. Pak ale přišlo zranění klíčového útočníka Serhoua Guirassyho a poslední dva bundesligové zápasy skončily pro VfB porážkou.

V minulé sezóně se týmy ve vzájemném zápase ve Stuttgartu rozešly nerozhodně po remízě 3:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.