Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Hoffenheim - 28. října 2023   15:30

Stuttgart
61' Führich (Undav) • 73' Undav (Leweling)
2:3
(0:2)
Hoffenheim
5' Prömel   • 21' Weghorst   • 66' Skov  (Beier)
Stuttgart
Nübel – Stenzel (66. Leweling), Anton (C), Rouault (64. Zagadou), Itó – Karazor (66. Džong Woo-jong), Stiller – Silas (83. Egloff), Millot, Führich (83. Milošević) – Undav.
Schock – Mittelstädt, Stergiou, Haraguči.
Felix Zwayer
MHPArena, Stuttgart
Hoffenheim
Baumann – Akpoguma, Brooks, Vogt – Kadeřábek (52. Bebou), Prömel, Grillitsch (32. Stach), Bischof (78. Tohumcu), Skov – Weghorst, Beier (78. Bülter).
L. Philipp – Szalai, Samassékou, F. Becker, Berisha.

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 10:5.
Střely mimo: 13:2.
Rohy: 6:0.
Ofsajdy: 2:1.
Fauly: 13:11.
TSG 1899 Hoffenheim zvládl utkání na půdě Stuttgartu, jenž neprohrál od 25. srpna. Rozhodující branku vstřelil ve druhém poločase Robert Skov. Hosté mají však ještě jiného hrdinu, kterým je Oliver Baumann Oliver Baumann . Právě jeho zákroky rozhodly o výhře hostů 3:2.
90+7'
90+7'
Mužem posledních okamžiků je jednoznačně Oliver Baumann. Ten nejdříve zlikvidoval dalekonosnou střelu a po následném rohovém kopu znovu chytá míč po střele Undava.
90+6'
Enzo Millot kroutil centr do šestnáctky, ale našel pouze hlavy soupeřů.
90+4'
Na Baumanna se řítil útok z pravé strany, ale také tentokráte brankář Hoffenheimu neinkasuje. Byl to Waldemar Anton, který z bezprostřední blízkosti ztroskotal na reflexech hostujícího brankáře.
90+3'
Ihlas Bebou dobrou prací na útočné polovině ušetřil cenné vteřinky z nastaveného času.
90+2'
Jamie Leweling se s centrem ukvapil. Míč po kontaktu s jeho obuví končí až za brankou Baumanna. Hostující brankář tak bude rozehrávat a spěchat při tom rozhodně nebude.
90+1'
Ještě 6 minut se bude hrát před zraky fanoušků v MHPAreně.
90'
Domácí hráči se nepochopili, a tak po nepřesné přihrávce míč končí v zámezí.
89'
A stejná situace se opakuje o chvíli později. Zwayer už nejspíše bude rozdávat karetní tresty.
88'
Wout Weghorst byl faulován. Tribunám se jeho rozhodnutí nelíbí, ale z opakovaného závěru je jasné, že se o faul jednalo.
85'
Leweling svoji přihrávkou hledal Undava, jenž byl v náběhu. Míč však rotoval směrem od Undava, a tak útočník Stuttgartu neměl šanci na míč dosáhnout.
84'
Tečovaná střela Jamieho Lewelinga končí v zámezí. Domácí budou rozehrávat rohový kop.
83'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Jovan Milošević,
ze hřiště odchází Silas, přichází Lilian Egloff.
81'
Anton Stach se hodně odvážně položil do skluzu na hraně pokutového území. Vyplatilo se mu to, jelikož jeho zákrok byl čistý.
80'
Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Chris Führich).
79'
Znovu skvělý zásah Baumanna. Z pravé strany jej tvrdou ranou prověřil Silas, ale také po této šanci hostující brankář neinkasuje.
78'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Maximilian Beier, přichází Marius Bülter,
ze hřiště odchází Tom Bischof, přichází Umut Tohumcu.
77'
Silas vyvíjel tlak na rozehrávajícího Baumanna. Ten si však i pod tlakem poradil a míč odkopl daleko od své branky.
76'
Anton Stach se kácí k zemi po nedovoleném zákroku jednoho z domácích středopolařů. Hosté budou mít k dispozici standartní situaci.
74'
Oliver Baumann musel být znovu ve střehu proti střele z levé strany hřiště. Svoji práci zvládl.
73'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Centr Jamieho Lewelinga se odrazil od vzdálenější tyče přímo do míst, v nichž operoval DENIZ UNDAV. Pro nějž už nebyl problém míč dopravit hlavou do sítě. Asistence: Jamie Leweling.
71'
Dan-Axel Zagadou se dostal pod tlak, a tak si musel pomoct až s brankářem Nübelem.
70'
Domácí už jsou opět nastěhováni na útočné polovině. Jejich kombinace však zatím úspěch nepřináší.
69'
Deniz Undav se ocitl osamocen na hranici vápna, a tak zkusil vypálit. Jeho střela nebyla vůbec špatná, ale k jeho smůle orazítkovala pouze tyč branky Baumanna.
66'
ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Jamie Leweling,
ze hřiště odchází Atakan Karazor, přichází Džong Woo-jong.
66'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hosté znovu odskakují do dvoubrankového vedení! Maximilian Beier
posunul míč na rozběhnutého ROBERTA SKOVA, který svým zakončením rozvlnil síť. Asistence: Maximilian Beier.
65'
Anton Stach jedním pokopnutím míče překonal hned trojici bránících hráčů Stuttgartu. Míč později předložil svému spoluhráči, který však minul branku.
64'
ze hřiště odchází Anthony Rouault, přichází Dan-Axel Zagadou.
61'
Domácí snižují! Deniz Undav si narazil míč s CHRISEM FÜHRICHEM, který už tváří v tvář Oliverovi Baumannovi nezklamal domácí příznivce. Asistence: Deniz Undav.
60'
Enzo Millot z nebezpečného prostoru nastřelil míč před brankou. Bohužel pro něj míč nezasáhl ani jeden z jeho spoluhráčů.
59'
Tom Bischof nezahrál standartní situaci ideálně. Alexander Nübel jeho centr chytá do svých rukavic.
58'
Enzo Millot se prvním dotekem vytočil okolo bránícího hráče, jenž si jej navázal. Měl dostatek prostoru, a tak zkusil vypálit, ale jeho rána byl hodně nepřesná.
57'
Domácí kombinuji těsně za hranicí velkého vápna. Cestu do pokutového území však zatím nenacházejí. Hoffenheim totiž brání velmi dobře.
55'
Grischa Prömel byl v souboji po pískání velmi aktivní. Se svým sokem si poté ještě vyměnil pár slov. ROzhodčí však celou situaci uklidňuje.
54'
Druhý poločas se zatím odehrává v poklidném tempu. Žádná větší příležitost nebyla k vidění.
52'
ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Ihlas Bebou.
50'
Pavel Kadeřábek je teď ošetřován u postranní čáry. Český hráč bohužel nejspíše zanedlouho opustí trávník.
49'
Grischa Prömel se sice zlobí, ale není mu to nic platné. Rozhodčí svůj verdikt nezmění.
48'
Série autových vhazování Stuttgartu je u konce. Tentokráte se totiž míč odrazil od kopaček domácích hráčů, a tak budou rozehrávat hosté.
47'
Dlouhý nákop našel Pavla Kadeřábka, který takřka ihned rýsoval přihrávku do pokutového území. Štěstí pro Stuttgart, že před jedním z aktivních útočníků hostí zasáhl Anton.
46'
S míčem na kopačkách načínají druhý poločas domácí. Po krátké kombinaci přišel z jejich strany nákop, jenž ovšem nebyl vůbec přesný.
46'
Hoffenheim měl v prvním poločase méně ze hry. To však není vidět na skóre, které je pro tým Pellegrina Matarazza příznivé. V 5. minutě totiž zápas gólově otevřel Grischa Prömel. Následně se k němu po proměněné penaltě přidal Wout Weghorst. Penalta však přišla i na druhé straně, jenomže Deniz Undav z penaltové puntíku nepřekonal Olivera Baumanna. Hoffenheim tak po prvním poločase vede 2:0.
45+5'
45+5'
Také tentokráte vyjdou domácí v útoku gólově naprázdno. První půle se chýlí ke svému konci.
45+4'
Ke střele se dostal Maximilian Beier. Jeho zakončení však mířilo pouze do míst, v nichž stál připravený Alexander Nübel.
45+3'
Domácí se snaží vysoko napadat rozehrávku hostí. Problémy si nechtěl přidělávat Oliver Baumann, jenž míč odkopává k půlce.
45+1'
Nad rámec základní hrací doby se bude nastavovat ještě 5 minut.
45'
Anton Stach nejdříve získal míč a pak sám přispěl k rozehrávce. Aby toho nebylo málo, v krátkém časovém úseku stihl být také faulován.
44'
Po delší době míč kontrolují hosté na svých kopačkách. Celou útočnou akci však nakonec zhatila nepřesná přihrávka Pavla Kadeřábka.
43'
Silas si neobehrál Roberta Skova. Ten míč odklízí do bezpečí.
42'
Znovu VfB zahrozilo po pravé straně. Z tohoto prostoru také později mířil centr na hranici vápna. Ten z první trefoval Chris Führich. Jeho střela z voleje však mířila těsně mimo branku.
41'
Deniz Undav naskočil na centr z pravé strany a jeho hlavička neměla vůbec špatné parametry. Bohužel pro něj však Baumann vytáhl další výborný zákrok.
40'
V posledních minutách Hoffenheim nezvládá přechodovou fázi. S míčem tak hrají převážně hosté.
39'
Domácí opět nakoukli do pokutového území. Tentokráte v těchto místech hrál Silas. Útočník Stuttgartu se nakonec rozhodl pro centr, který ovšem opět končí v rukavicích Baumanna.
36'
Enzo Millot stihl míč na hrací ploše. Následný centr však nenašel ani jednoho z jeho spoluhráčů.
35'
Znovu je k vidění postupný útok domácích, který ovšem zatím žádný velký úspěch nepřináší.
34'
Pavel Kadeřábek udržel míč proti přesile ve středu hřiště. Dobrá práce českého hráče.
34'
Střela Pascala Stenzela mířila pouze těsně mimo tři tyče.
32'
ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Anton Stach.
30'
Oliver Baumann svoji chybu napravil! Deniz Undav svoji střelu od penaltového puntíku nasměroval do pravé strany. Brankář Hoffenheimu však jeho záměr přečetl a penaltu chytá.
29'
Oliver Baumann se po vrhl po míči, ale v tomto případě neudělal dobře. Seslal totiž k zemi Denize Undava, a tak uvidíme druhou penaltu v utkání.
28'
Domácí zatím více drží míč. Nebezpečnější jsou ovšem hosté.
27'
Nenápadná střela Hirokiho Ita se nakonec ukázala jako velmi nebezpečná, Oliver Baumann proti ní musel do zákroku, ale svoji nelehkou práci zvládl.
25'
Ruka Pascala Stenzela byla příliš vysoko a zasáhla obličej Roberta Skova. Ke štěstí domácích hráčů však rozhodčí tento zákrok nechtějíc přehlíží.
24'
Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Hiroki Itó, jehož následná střela ovšem mířila až na tribunu za brankou Baumanna.
23'
Angelo Stiller rozehrával pod tlakem, a tak jeho nákop nebyl z nejpřesnějších. I tak však domácí zůstávají na míči.
21'
WOUT WEGHORST se z penaltového puntíku nemýlil! Alexander Nübel sice vystihl směr, ale nizozemský útočník i s přispěním tyče přidává druhou branku Hoffenheimu.
21'
Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Anthony Rouault).
20'
Je tomu tak! Felix Zwayer nařizuje pokutový kop po faulu na Maximiliana Beiera.
19'
A pozor! Rozhodčí Felix Zwayer je volán k videu. V obličeji Beiera je k vidění i krev, a tak se nejspíše o penaltu jednat bude.
18'
Grischa Prömel našel svojí přihrávkou Maximiliana Beiera, jenž se probil do pokutového území a následně spadl. Rozhodčí však nechává hru plynout, a tak se penalta prozatím kopat nebude.
16'
Kevin Akpoguma si v souboji s jedním z útočníků Stuttgartu počínal nedovoleně. Vidí tak první žlutou kartu v dnešním utkání.
15'
Domácí už jsou znovu nastěhováni v blízkosti vápna Hoffenheimu. Pokusili se i o průnik do něj, ale ten se prozatím nezdařil.
14'
Hiroki Itó znovu kroutil z levé strany centr do vápna. Tentokráte byl však jeho kop přetažený. Nikoho z jeho spoluhráčů tak nenašel.
12'
Hra byla zhruba na dvě minuty přerušena. Florian Grillitsch se totiž nezvedal z trávníku. Po krátkém ošetření však vypadá, že Grillitsch bude moci v zápase pokračovat.
10'
Oliver Baumann musel být ve střehu proti centru z pravé strany hřiště. Hostující brankář nakonec míč boxoval mimo dosah hráčů Stuttgartu.
9'
Domácí mají po brance Hoffenheimu navrch. Svěřenci Sebastiana Hoeneßeho se snaží najít rychlou odpověď.
6'
Deniz Undav dostal krásnou přihrávku a mohl ihned odpovědět na obdrženou branku svého týmu. Baumanna však v zakončení nepřekonal. Výborný zákrok hostujícího brankáře.
5'
Rychlá brejková situace hostů končí brankou! GRISCHA PRÖMEL se dostal k odraženému míči a s klidem jej uklidil za brankáře Nübela. Hoffenheim tak vede nad Stuttgartem 1:0.
4'
Centr Ita si nenašel cestu do pokutového území.
3'
Začátek utkání se nese ve znamení mnoha nepřesností. Oba týmy zatím lacině ztrácejí míč.
2'
Wout Weghorst sice dává najevo nesouhlas s rozhodnutím sudího, s jeho rozhodnutím už však nic neudělá. Hosté tak ztrácejí míč po faulu Skova.
1'
S míčem na kopačkách začínají hosté z Hoffenheimu.
1'

VfB Stuttgart: Nübel – Stenzel, Anton (C), Rouault, Itó – Karazor, Stiller – Silas, Millot, Führich – Undav.
Náhradníci: Schock – Mittelstädt, Stergiou, Zagadou, Džong Woo-jong, Haraguči, Egloff, Leweling, Milošević.
Trenér: Sebastian Hoeneß

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Akpoguma, Brooks, Vogt – Kadeřábek, Prömel, Grillitsch, Bischof, Skov – Weghorst, Beier.
Náhradníci: L. Philipp – Szalai, Stach, Samassékou, F. Becker, Tohumcu, Berisha, Bebou, Bülter.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

Rozhodčí: Felix Zwayer.
Všem fanouškům přeji krásný den. Vítám vás při sledování 9. kola Bundesligy. Na programu je utkání mezi VfB Stuttgart a TSG 1899 Hoffenheim.

Šest ligových výher v řadě staví Stuttgart to pozice favorita. Naposledy svěřenci Sebastiana Hoenesse prohráli 25. srpna, když na stadionu Lipska prohráli 5:1. Od té doby skolili postupně Freiburg, Mohuč, Darmstadt, Kolín nad Rýnem, Wolfsburg a naposledy Union Berlín. Do zápasu s Hoffenheimem však jde Stuttgart s jednou velkou ztrátou. Kvůli svalovému zranění do zápasu nezasáhne Serhou Guirassy, jenž v 8 zápasech nastřílel 14 branek a navrch přidal jednu asistenci. Útočník z Guiney tak prozatím vládne střeleckým statistikám soutěže.

V tabulce Stuttgartu patří druhé místo hned za vedoucím Leverkusenem, ne který ovšem parta seskládaná okolo kapitána Waldemara Antona ztrácí pouze jeden bod. Celkově VfB prozatím posbíralo 21 bodů.

Hoffenheim si v posledních zápasech vede o něco hůře než jeho dnešní soupeř, když z posledních tří zápasů dva prohrál. Při posledním setkání tým amerického trenéra Matarazza Pellegrina nestačil na frankfurtský Eintracht. Nedávno zase TSG prohrálo s loňským vicemistra z Dortmundu. Mezi tyto dvě porážky se však vklínila výhra na hřišti Brém, která upevnila stoprocentní bilanci Hoffenheimu na venkovních hřištích. V tomto ohledu jsou tak hráči TSG nejlepší v lize.

Týmu, v kterém působí i český krajní obránce Pavel Kadeřábek, patří prozatím šesté místo. Na první Leverkusen Hoffenheim ztrácí 7 bodů, když celkově získal 15 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.