ČFL - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nymburk : Litoměřicko - 10. června 2018   17:00

Nymburk
Přibyl – Müller, Novotný, Jungr, Dudek, Procházka.
Raplík – Kvaček, Fojtík.
220 diváků
Litoměřicko
Slanina – Novotný, Kacafírek, Husenský, Zajac, Zákravský.

Je dobojováno! Litoměřicko v prvním poločase ovládalo hru, ale své šance neproměnilo. Po změně stran hosty omezilo vyloučení Maršálka, po kterém ani jeden z týmů nic kloudného nevymyslel. Na řadu tak musely přijít až penalty, v nichž bylo úspěšnější Litoměřicko a ze hřiště posledního týmu si odváží dva body.
Nicolas Husenský mohl zajistit Litoměřicku druhý bod a tak také učinil, neboť Plaček si s jeho penaltou nedokázal poradit.
Jedenáctý exekutor už byl neúspěšný, Jakub Hájek trefil pouze levou tyč!
Jakub Trýzna napravil neproměněnou penaltu z první půle a s přehledem vyrovnal na 5:5.
Pátou sérii otevřel Mario Telnar a odvážnou střelou pod horní tyč získal pro Nymburk mečbol.
Plaček skákal doprava a jen se ohlédl po střele Zdržálka, který pálil na druhou stranu.
Matěj Bodlák rovněž proměňuje.
Také Luong střílel po zemi a Plaček na jeho zakončení nedosáhl.
Josef Dudek zvolil střelu placírkou a trefil dolní levý roh.
Také čtvrtý exekutor byl úspěšný, Petr Plaček nestačil na Petra Výborného.
František Franc vrací Polabanu náskok střelou ze svého pohledu do levé strany.
Také Kacafírek byl nekompromisní a poslal brankáře Plačka na špatnou stranu.
Roman Artemuk proměnil první penaltu parádním dloubáčkem.
Střílení penalt začíná.
90+1'
Druhý poločas skončil.
90'
Nad rámec druhého poločasu je nastavena jedna jediná minuta.
89'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Martin Štancl, přichází David Zajac.
89'
Nicolas Husenský nestačil v rychlostním souboji a uhasil doutnající požár jednoznačným faulem za žlutou kartu.
86'
Zápas se rychle blíží ke konci, Litoměřicko nemusí v oslabení čelit žádnému tlaku a ze hřiště posledního týmu tabulky si zřejmě odveze minimálně bod.
83'
Střídání v týmu SK Polaban Nymburk: ze hřiště odchází Mpumelelo Hlatshwayo, přichází Josef Dufek.
82'
O chvíli později se o něco pokusili také domácí fotbalisté, ale Plachý nic složitého řešit nemusel, poslední přihrávku z ostrého úhlu schoval do své náruče.
80'
Nakonec hosté kopali rohové kopy hned dva, nicméně obrana Polabanu oba centry zleva jednoduše zneškodnila.
79'
Jeden z hostů nakopl míč dopředu po odpískaném faulu, následoval nákop a po něm se bude konat rohový kop.
77'
Platí to i po domácí akci, která skončila centrem z levého křídla, jenže míč si ze vzduchu stáhl brankář Plachý.
76'
Utkání v naprostém klidu dospělo do závěrečné patnáctiminutovky. Po vyloučení Maršálka sledujeme nezáživný fotbal, a tak se penaltový rozstřel nezadržitelně blíží.
74'
Další žlutá karta v ruce Lukáše Raplíka. Za svůj nedovolený zákrok ji tentokrát uviděl Michal Daněk.
72'
Střídání v týmu SK Polaban Nymburk: ze hřiště odchází Luboš Nepovím, přichází Roman Novotný.
70'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází David Surmaj, přichází Štěpán Kacafírek.
68'
Obrana Polabanu se po ztrátě míče stihla vrátit a rychle zneškodnila vznikající protiútok Litoměřicka.
67'
Ani teď se domácí do nějaké příležitosti nedostali, pokus o kolmou přihrávku propadl až do náruče Jana Plachého.
66'
Hlatshwayo přišel o míč, ale ostatní hráči Polabanu jeho zaváhání velmi rychle napravili.
65'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Aleš Zbudil, přichází Nicolas Husenský.
61'
Úroveň hry po změně stran moc atraktivní není, hra je často přerušovaná a žádnému z týmů se nedaří na delší dobu podržet míč na kopačkách.
59'
Mario Telnar si nebral servítky v souboji u půlící čáry a vyfasoval žlutou kartu.
56'
Početní převaha Polabanu zatím není znát, Nymburk se poněkolikáté vyhnal ze hřiště a Plachý může vykopávat.
55'
Plaček si věděl rady a našel si balón po hostujícím centru z pravého křídla.
54'
Hostující snažení hned v samotném zárodku zastavil pomezní rozhodčí signalizující postavení mimo hru.
53'
Patrik Valenta zůstává ležet na promáčené hrací ploše, ostatní hráči po chvilce přerušili hru, aby se indisponovaný hráč mohl z úderu do hlavy oklepat.
52'
Domácí otočili hru, ale ani oni z centru z levého kraje hřiště nevymysleli žádné ohrožení Plachého brány.
51'
Litoměřicko se i v oslabení usadilo na útočné polovině, přihrávka zleva do druhé vlny však ke střele nevedla.
49'
Následoval nákop a zajímavá hlavička, kterou Plachý zneškodnil. Vzrušení ale bylo zbytečné kvůli mávanému ofsajdu.
48'
Lukáš Maršálek zbytečně fauloval uprostřed hřiště, od hlavního arbitra viděl druhou žlutou kartu a dnešní utkání tak pro něj končí!
48'
Jeden z domácích hráčů byl faulován a chvíli si poležel na trávníku. O nic vážného by se ale jednat nemělo, po chvíli se opět postavil zpět na nohy.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, a tak pokračujeme v základních sestavách na obou stranách.
46'
Je za námi úvodních pětačtyřicet minut, ve kterém Litoměřicko většinou ovládalo hru, jenže během toho nedokázalo proměnit ani jednu ze svých šancí. Plaček zatím deptá hostující střelce a nulu udržel i po nařízené penaltě, kterou úspěšně zlikvidoval. Také druhá půle tedy začne za stavu 0:0.
45'
44'
Z dobré standardky Nymburk nic nevytěžil, Valenta pálil z kroku do zdi.
43'
Hlatshwayo odmítl nabízející se projektil z dálky a postupoval vstříc Plachému tak dlouho, až jej faulem za žlutou kartu zastavil Maršálek.
43'
Domácí gólman nedosáhl na centr skrz malé vápno, ovšem Polaban měl štěstí, že finální přihrávka úplně volného útočníka Litoměřicka přeletěla.
42'
Po centru do velkého vápna následovalo několik soubojů a míč se přece jenom odrazil směrem k brance, před kterou však jistě zasáhl Plaček.
40'
Hosté pro sebe vybojovali standardní situaci z blízkosti pravé autové lajny.
39'
Plaček dobře přečetl hru a vyběhl proti nákopu až mimo vlastní vápno, aby těsně před soupeřem konstruktivně rozehrál.
37'
Po rychlé souhře a sklepnutí k hraně pokutového území jeden z domácích pálil z dobré pozice, ale brankáře Plachého nepřekonal.
36'
Náznak rychlého útoku Litoměřicko zastavilo, ovšem po faulu na Chlapce bude muset pokračovat v defenzivě.
34'
Poslední tým tabulky opět tráví čas na vlastní polovině a do útočné fáze se vesměs vůbec netlačí.
30'
Žlutou kartu dostává František Franc (SK Polaban Nymburk).
28'
Petr Plaček opět podržel svůj tým a nařízenou penaltu kopnutou Jakubem Trýznou vynikajícím zákrokem zneškodnil!
27'
Tomáš Chlapec fauloval v pokutovém území, za což dostal žlutou kartu a navíc bude muset sledovat penaltu ve prospěch Litoměřicka.
19'
Také Polaban se konečně prokombinoval k šestnáctce soupeře, ovšem ten mu nepovolil žádné zakončení.
17'
Plaček proti střele z velké dálky zasahovat nemusel, míč se zastavil o jednoho z hráčů v dobře postavené zdi.
16'
Po dalším faulu už mají hosté k dispozici standardní situaci z palebné pozice.
15'
Ani Nymburk se ale nevyvaroval faulu a Valenta může rozehrávat z půlící čáry.
14'
Další možnost domácí mají po faulu jednoho z litoměřických fotbalistů.
13'
Domácí obránci kontrolovali míč na kopačkách, ale přes zahuštěný střed hřiště se vůbec nedostali k blízkosti Jana Plachého.
9'
Opět následovala standardka Litoměřicka, ale obrana Polabanu si s ní věděla rady.
8'
Petr Výborný natáhl pravačkou ke střele z nějakých dvaceti metrů a Plaček se musel znovu činit, aby míč neproletěl až do jeho brány.
6'
Z něj už Litoměřicko nezahrozilo, tudíž následuje odkop od branky Petra Plačka.
5'
Hosté se po centru z pravé strany dostali k prvnímu ohrožení branky, ovšem Plaček hlavičku vytěsnil na rohový kop.
4'
Zatím se hraje pouze uprostřed hřiště, kde už došlo i k prvním faulům.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v zelenobílých, zatímco hosté ve žlutomodrých dresech.
1'

SK Polaban Nymburk: Plaček – Telnar, Hlatshwayo, Artemuk, Hájek, Bodlák, Stehno, Daněk (C), Chlapec, Franc, Nepovím.
Náhradníci: Přibyl – Müller, Novotný, Jungr, Dudek, Procházka.

FK Litoměřicko: Plachý – Zdržálek, Luong, Šimkovský (C), Zbudil, Trýzna, Výborný, Maršálek, Valenta, Surmaj, Štancl.
Náhradníci: Slanina – Novotný, Kacafírek, Husenský, Zajac, Zákravský.

Rozhodčí: Raplík – Kvaček, Fojtík..
Vzájemné zápasy

11.11.2017 (ČFL) Litoměřicko – Nymburk 2:1
04.06.2016 (DIV) Litoměřicko – Nymburk 2:0
01.11.2015 (DIV) Nymburk – Litoměřicko 2:0.
FK Litoměřicko

Papírový favorit tohoto střetnutí má na kontě hned o jedenáct výher více než jeho dnešní soupeř, ale i tak se nachází ve spodní polovině tabulky. Se ziskem čtyřiačtyřiceti bodů se Litoměřicko nachází na dvanáctém místě, z něhož ztrácí na jedenáctý Králův dvůr šest bodů, a tak se musí koukat hlavně pod sebe, neboť patnácté Brozany mají jen o bod méně. Z posledních čtyř zápasů Litoměřicko jen jednou nebodovalo, , v minulém kole na domácím hřišti porazilo po penaltách Písek 4:3.
SK Polaban Nymburk

Středočeši se po postupu z divizní soutěže stali největším otloukánkem ČFL. Během dvaatřiceti zápasu Nymburk vstřelil pouhopouhých osmnáct branek a jen dvakrát dokázal porazit soupeře za tři body. S bilancí čtyř výher a osmadvaceti porážek se tento tým nachází na posledním osmnáctém místě, z něhož ztrácí na předposlední Čízovou tři body, nicméně oproti šestnáctým Benátkám mají hned o čtrnáct bodů méně. Aktuálně Polaban tahá sérii čtyř porážek v řadě, před týdnem konkrétně prohrál Převýšově 0:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.