ČFL - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dobrovice : Štěchovice - 30. března 2019   16:30

Dobrovice
Dobrovice
24' Tvaroha
1:2
(1:1)
Štěchovice
Štěchovice
21' Pavlík   • 77' Woitek
Dobrovice
Bartoš – J. Novák (58. Kühnel), Soběslav, Routek, Tvaroha – Petlička (60. Valenta), Žaloudek, Osvald, Bernát (69. Sodoma) – Miškovský (58. Petrlák), Volf (82. Žižka)
Truksa – Klain
Klupák – Teuber, Krupka
Husova 627, Dobrovice
150 diváků
Štěchovice
Kohoutek – Švejda, Busta, Jakobovský, Pavlík – M. Novák (61. Nehoda), Lukavský (71. Urban), Volešák (87. D. Novák), Štědronský – Batka (89. Hašek), Woitek
Vašák – Košata

Dobrovičtí fotbalisté stále čekají na jarní body marně, i třetí zápas prohráli, když se prosadili pouze z penalty. Štěchovice měly celkově méně střel, rohů i šancí, ale na rozdíl od domácích s nimi nakládaly daleko efektivněji a vezou si přes hlavní město domů k Vltavě plný počet bodů, kterých už na jaře nasbírali deset.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:14.
90+3'
90+2'
Domácí jsou v křeči, po přizvednutém centru se Sodoma nedomohl rohu, míč se po Tvarohově centru odrazil za čáru pravděpodobně od jeho spoluhráče Žižky.
90+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
90'
Dnešní utkání sleduje 150 diváků.
89'
Další změna v sestavě TJ Štěchovice. Lukáše Batku nahradil Václav Hašek.
89'
Po rohu hlavičkoval "rybičkou" nepřesně Sodoma.
88'
Hned vzápětí zahrozil naopak domácí Tvaroha, jeho dělovku z voleje po pěkném centru střídajícího Kühnela vyráží skokem k tyči Kohoutek.
87'
Pavlíkovu průnikovou přihrávku do zcela otevřené dobrovické obrany dostal Woitek, nájezd však neproměnil a pálí prudce jen do Bartoše.
87'
Střídání v týmu TJ Štěchovice: Ladislava Volešáka nahradil David Novák.
85'
Na Petrlákův přetažený centr naskakovali Valenta s Žižkou, jenže navzájem si spíše překáželi a míč se odráží do zámezí.
84'
Domácí Routek nestihl míč na ploše a naštvaně ho nakopl o zábradlí.
84'
Petrlákův centr vyboxoval do bezpečí v posledním zlomku vteřiny Štěpán Kohoutek.
82'
Petrlák se neprosadil na pravé straně přes Jakobovského, odkopává se od štěchovické svatyně.
82'
Střídání v mužstvu FK Dobrovice: Ze hry odstupuje Marek Volf, na hřiště míří k premiéře v ČFL osmnáctiletý Martin Žižka.
81'
V pokutovém území si udělal prostor ke střele Sodoma, štěchovický gólman ji na čáře chytá.
79'
Domácí se zahnali do autu a Švejda nijak nespěchá s jeho vhozením.
77'
Štěchovice právě vstřelily branku!
Z vlastní standardky inkasují domácí. Rychlý kontr přes celé hřiště vedl s míčem na kopačkách střídající Urban a jeho krásný centr poslal neomylně do sítě zcela volný LUKÁŠ WOITEK.
77'
Volfův bochánek za obranu našel střídajícího Petrláka, k němuž dobře přistoupil Štědronský a vypíchl na roh.
75'
Osvald v tomto případě nestřílel, ale poslal nadýchaný centr na Volfa. Jeho hlavičku ztlumil clonící protihráč a Sodoma míč usměrňoval v těžké pozici na dlouhou nohu slabě a vedle brány.
75'
V rychlém sledu další podobná standardka a příležitost k repete pro Osvalda. Tentokrát to má k bráně tak o dva metry dál.
74'
Sodoma se pokoušel z otočky napálit Volfův centr na bránu, ale netrefil míč.
73'
Osvaldův přímý kop ze 24 metrů rozvlnil jen ochrannou síť mezi brankou a parkovištěm.
72'
Zákrok na Volfa před velkým vápnem hostům prošel, o pár vteřin později je podražení Sodomy už pískáno. Červenobílá zeď se staví metr dovnitř pokutového území.
71'
Střídá také TJ Štěchovice: Jakuba Lukavského nahrazuje na hřišti Štěpán Urban.
70'
Domácí kombinují zprava doleva a zpátky, ale hosté proti nim včas vystupují a vytlačují je až k vlastní bráně.
69'
FK Dobrovice potřetí střídá: odstupuje Pavel Bernát, ofenzívu přichází podpořit Jiří Sodoma.
69'
Míč se z chumlu hráčů odráží za čáru od jednoho z borců v červenobílém.
68'
Zmatky v dobrovické obraně řeší Tvaroha hlavičkou do ochranné sítě za cenu rohu.
66'
Zacouvali, ale jen na chvilku. Vzápětí podnikli další útok, Lukavskému ovšem odskakuje míč při nápřahu od nohy.
65'
Hosté se vystavili do ofsajdu a musejí couvat zpět.
64'
Žlutou kartu dostává Miroslav Routek (FK Dobrovice) za taktický faul na rozběhnutého Woitka.
63'
Valenta se uvedl na hřišti samostatnou akcí, kterou zakončil jen skákavým centrem či snad pokusem o střelu, s nínž neměl Kohoutek potíže.
62'
Masérka Štěchovic podpírá zraněného Martina Nováka cestou ze hřiště. Na jeho místo nastupuje Patrik Nehoda.
61'
Žlutou kartu dostává Marek Volf (FK Dobrovice) za ošklivý faul na Nováka po ubráněném rohu.
60'
Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Josef Petlička, přichází Tomáš Valenta.
60'
Přes Petličku a Petrláka putoval míč na kopačky Tomáše Osvalda, který vypálil z 22 metrů. Kohoutek se vrhl po své levé ruce a šlehu, která těsně před ním nepříjemně skočila o trávník, vyškrábl na roh.
59'
Petlička vyvezl míč a ještě před velkým vápnem ho předal Volfovi, jehož tvrdá rána letěla přímo do připraveného Kohoutka.
58'
Dvojnásobné střídání FK Dobrovice: David Miškovský předává kapitánskou pásku Osvaldovi a na jeho místo přichází Miroslav Petrlák. Zároveň nahrazuje Jakuba Nováka Lukáš Kühnel.
57'
Ladislav Volešák si zasekl míč před pokutovým obloukem, jeho tvrdá rána byla zblokována.
57'
Příležitost propásli hosté, Pavlík mohl po rychlém ťukesu zakončovat sám, ale zbytečně přihrával na obsazeného Batku.
56'
Hru brzdí střídavé nepřesnosti na obou stranách.
54'
Pro Volfův centr z hloubi pole vyrazil Kohoutek daleko z brány a jednou rukou ho dokázal přesměrovat do bezpečí.
53'
Tradiční exekutor Bernát zakroutil přímý kop do brány, domácím fotbalistům však rozhodčí správně odpískal faul na brankáře.
52'
Pavlík zezadu okopával Jakuba Nováka, přímý kop pro Dobrovici.
51'
Pavlík krásnou šajtlí uvolnil Woitka, který svůj únik znehodnotil nepovedenou střelou. Míči dal opačnou faleš a domácí si oddechli.
50'
Miškovský tělem udržel míč v šestnáctce, následný centr na Petličku však už svou trajektorií zasáhl o kousek do zámezí.
48'
Centr Jakuba Nováka skočil na penaltovou značku před Osvaldem, který ve výborné palebné pozici opřel pohotovou ránu jen do zábradlí.
47'
Picava si chvíli zakombinovala na vlastní půlce, pak Bartošův výkop doletěl přes celé hřiště až k jeho kolegovi v dresu Štěchovic.
46'
Skóre je po úvodním dějství nerozhodné, když na inkasovaný gól po hrubce obrany domácí okamžitě zareagovali z pokutového kopu. Dobrovičtí měli více ze hry i několik šancí, ale ze hry se prosadit nedokázali.
Statistiky první půle:
Střely na bránu 2:2, střely mimo 3:0, rohy 6:2, fauly 5:9, ofsajdy 0:0.
45'
44'
Volf si troufl mezi dva protihráče, ale jen tím založil štěchovický brejk. Ten opět končí bezradným nákopem do země nikoho.
43'
Po štěchovickém trestném kopu ztrácí míč Lukavský, k odkopu se chystá ve žlutém brankářském dresu Bartoš.
42'
Žlutou kartu dostává David Miškovský (FK Dobrovice). Novák se vrátil na hřiště právě včas, aby schytal teď už trestem ohodnocený sek přes kotníky.
42'
Martin Novák si naběhl do protihráče a svíjí se na zemi za postranní čarou. Rozhodčí nechává hru běžet.
40'
Žlutou kartu dostává Jakub Lukavský (TJ Štěchovice).
39'
Bernát zavařil nepřesnou přihrávkou dozadu Žaloudkovi, jenže hosté z nabídnuté možnosti nic nevytěžili, Švejdův centr směřoval do země nikoho.
39'
Útočný faul nutí domácí fotbalisty odevzdat míč.
37'
Pavlík u čáry zastavil Jakuba Nováka a ještě o něj vytloukl bloky, vhazují Štěchovice.
36'
Bartoš vyráží z čáry vstříc aktivnímu Martinu Novákovi a hatí jeho brejk.
35'
Již šestý roh Dobrovice vyvolal velký závar v pokutovém území červenobílých. Miškovský hlavou vracel míč do ohně, tam se nikdo z domácích k dorážce nedostal.
34'
Tvaroha čistě obral o míč Nováka a Dobrovice přešla do protiútoku, který zastavuje Švejda nečistým zákrokem na Osvalda.
33'
Routek promáchl míč na postu posledního obránce, naštěstí pro něj se píská faul hostujícímu Novákovi.
32'
Na ostrý centr nabíhalo celé klubko hráčů, Kohoutkovy pěsti byly u míče první.
31'
Bernátův roh odhlavičkovali červenobílí zpátky, opakovaný centr posílá hlavičkou na další roh Busta.
30'
Přímý kop ze strany si vzal na starost Osvald, brankář Štěpán Kohoutek vyráží efektní robinzonádou a po následné zblokované střele bude dobrovický nápor pokračovat rohem.
29'
Žlutou kartu dostává Lukáš Jakobovský (TJ Štěchovice).
29'
Ostrý souboj Miškovského s Volešákem rozhodčí pustil, do úniku utekl domácí Osvald a těsně před velkým vápnem byl faulován.
27'
Centr Jakuba Nováka hosté odvrátili a hra se vrací až k Bartošovi.
26'
V sérii střetů uprostřed hřiště byli důraznější domácí a pokračují v tlaku.
24'
Dobrovice právě vstřelila branku!
PAVEL TVAROHA z pokutového kopu poslal brankáře na druhou stranu a pohodlně zařídil vyrovnání.
23'
Jakub Novák poněkud odčinil svůj kiks při inkasovaném gólu. Odcentroval na penaltovou značku, kde jeho jmenovec Martin vzal přes kotníky Soběslava a je tu penalta pro domácí!
23'
Dobrovičtí promarnili další standardku, ale pak se přece jen dostali k odraženému míči a Miškovský pálí z uctivé vzdálenosti nad.
21'
Obrovské selhání dobrovické obrany po dalekonosném pasu štěchovického Švejdy přes celé hřiště. Bartoš neměl šanci dostihnout slabou hlavičkovou "malou domů" od Jakuba Nováka a míč mu špičkou kopačky šoupl do brány pohotový TOMÁŠ PAVLÍK.
21'
Centr od praporku směřoval přímo do náruče Ondřeje Bartoše, který okamžitě dlouhým výkopem hledal Volfa, jenže u toho byl včas Kohoutek.
20'
Martin Novák uvolnil Pavlíka, jeho nebezpečný centr zleva odhlavičkoval Miroslav Routek přes břevno na další roh pro hosty.
20'
Další akce cukrovarníků končí jen odkopem od Kohoutkovy brány.
18'
Štěchovičtí hlavičkáři ve vápně vyhráli první souboj, pak se ale přece jen prosadil k nebezpečné hlavičce domácí Volf a jen těsně přestřeluje.
18'
Bernát se obtáčel kolem Martina Nováka, jenž ho fauloval a Dobrovice má k dispozici "krátký roh".
17'
První přímou střelu v zápase obstaral hostující stoper Busta. Jeho hlavičku doprostřed brány po rohovém kopu spolehlivě pokryl Bartoš.
17'
Dobrovická obrana zasáhla ve vápně nedůrazně a ke střele se dostal Martin Novák. Nohu mu do ní vložil Petlička a je z toho první roh pro hosty.
16'
Po faulu na Woitka si kopnou standardku ze zhruba 40 metrů hráči Štěchovic.
15'
Domácí se nemohou dostat přes kompaktní blok červenobílých a tak si opakovaně přihrávají kolem dokola.
13'
Hosté sebrali Bartošův krátký výkop, nebezpečně zaforčekovali, ale nakonec Batkovi míč odskakuje a dobrovický gólman jej má ve své moci.
11'
Woitek prostrkával míč na Martina Nováka, jehož centr domácí zpacifikovali a do protiútoku vyrazil po čáře Bernát. Ani on však neuspěl, centroval pro změnu do boční sítě.
10'
Odražený míč napálil z 25 metrů do ochranné sítě Pavel Tvaroha.
9'
Další roh rozehráli domácí nakrátko, Osvaldův střílený centr odhlavičkovali hosté zase za čáru a následuje roh do třetice.
9'
Bernátova tečovaná střela z hranice šestnáctky proletěla o fous nad břevnem zkoprnělého Kohoutka, který by neměl šanci zasáhnout.
8'
První roh zahrávali dobrovičtí fotbalisté, v tlačenici se dostal k hlavičce Miškovský, jenže temenem poslal míč spíše do výšky než na bránu.
7'
Dobrovický nákop bez problémů sbírá Švejda a předává míč k rozehrávce brankáři Kohoutkovi.
6'
Další kombinace hostů už byla smysluplnější. Martin Novák zamotal hlavu Tvarohovi, přes Lukavského doputoval míč na levé křídlo ke Štědronskému, jenž však odcentroval přímo do Bartošovy náruče.
5'
Pokus Štěchovic o dlouhý pas za obranu neškodně doskákal za branku Ondřeje Bartoše, který volným krokem míří sebrat míč.
4'
Úvod utkání se odehrává pouze mezi šestnáctkami, dobrovický Routek teď vyřešil dlouhý pas hostů odkopem za plot.
2'
Míč mají na kopačkách hosté a rozvážně kombinují na vlastní půlce.
1'
Domácí fotbalisté nastoupili v modrobílých dresech, Štěchovice v červenobílé kombinaci.
1'
Za slunečného sobotního odpoledne se hlediště pomalu plní, čekáme na příchod obou mužstev na hrací plochu, po zimní přestávce odpočatou a vzorně upravenou.

FK Dobrovice: Bartoš – J. Novák, Soběslav, Routek, Tvaroha – Petlička, Žaloudek, Osvald, Bernát – Miškovský, Volf
Náhradníci: Truksa – Kühnel, Valenta, Petrlák, Klain, Žižka, Sodoma

TJ Štěchovice: Kohoutek – Busta, Švejda, Pavlík, Volešák, Štědronský, Batka, M. Novák, Lukavský, Jakobovský, Woitek
Náhradníci: Vašák – Hašek, Košata, Neboda, Urban, D. Novák

Rozhodčí: Klupák – Teuber, Krupka.
Vzájemné zápasy
Na podzim vyhrála Dobrovice u Vltavy 1:2 (48. Novák – 9. a 68. Petrlák). Loni si Štěchovice z dobrovického hřiště odvezly porážku 4:1, v odvetě získali svěřenci Zbyňka Busty pouze bod za remízu 1:1 a prohru na penalty.
Fotbalisté TJ Štěchovice naopak prožívají úspěšné jaro, na jejich konto přibylo po zimní přestávce už 7 bodů. Naposledy doma přetlačili Slavii Karlovy Vary 3:2. V tabulce ČFL se posunuli na 12. místo s 25 body a skóre 26:31.
Fanoušci FK Dobrovice jdou na jaře na fotbal jako poslední, poprvé se dočkají mistráku až poslední březnovou sobotu. Minulý zápas proti zkrachovalým Jirnám se nekonal, ve dvou venkovních zápasech Dobrovičtí nebodovali, když po porážce 2:1 v Převýšově podlehli 2:0 i posledním Brozanům.
Picava se tak nachází na 9. místě, má 28 bodů a skóre 30:28.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.