Copa America -  ONLINE PŘENOS -  Argentina : Ekvádor - 4. července 2021   03:00

Argentina
Argentina
40' de Paul (Messi) • 84' Lautaro Martínez (Messi) • 90+3' Messi
3:0
(1:0)
Ekvádor
Ekvádor
Argentina
E. Martínez – N. Molina, Pezzella, Otamendi, Acuňa – de Paul, Paredes (71. G. Rodríguez), Lo Celso (71. Di María) – Messi (C), Lautaro Martínez (90+4. Agüero), N. González (83. Tagliafico).
Sampaio (BRA) – Manis (BRA), Pires (BRA)
Estádio Olímpico Pedro Ludovico Teixeira, Goiânia
Ekvádor
Galíndez – An. Preciado (83. Campana), Hincapié, Arboleda, Estupiñán – Mena, Méndez – Franco (70. J. Caicedo), Gruezo (46. Estrada), Palacios (46. Plata) – E. Valencia (C).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 16:14.
Je dobojováno. Po přestávce jsme sledovali marnou snahu Ekvádoru něco udělat s nepříznivým stavem, jenže Valencia ve své šanci E. Martíneze nepřekonal a týmu nepomohl ani González, jehož hlavička o kousek minula vlastní branku. Argentina navíc v závěru dvakrát skórovala, když nejprve v 84. minutě potrestal váhavou rozehrávku Lautaro Martínez a v nastaveném čase po Hincapiého vyloučení proměnil Lionel Messi přímý kop v třetí gól. Argentinci tak po výsledku 3:0 postoupili do semifinále a mohou tak i nadále snít o prvním triumfu na turnaji od roku 1993.
90+6'
90+5'
Nepovedený pokus Ekvádoru z dálky, Martínez se již chystá k odkopu od své branky.
90+4'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Sergio Agüero.
90+3'
Argentina právě vstřelila branku!
LIONEL MESSI se dočkal, když svou prudkou střelu z hranice vápna zakroutil přesně do horní části branky. Galíndez se sice natahoval a dokonce si na míč i sáhl, vyrazit jej ale nedokázal – 3:0.
90+2'
Tohle bude další skvělá příležitost pro Lionela Messiho. Galíndez si již staví bytelnou zeď.
90+2'
No a po kontrole u videa je verdikt změněn. Penalta se konat nebude a Piero Hincapié dostal rovnou červenou kartu.
90'
Rozhodčí přidá pět minut.
89'
Rozhodčí se ještě jde podívat na video.
88'
Zároveň také odpískal pokutový kop. Ekvádorci ale protestovali, že samotný zákrok se odehrál ještě mimo pokutové území a Di María ve vápně pouze upadl.
88'
Di María se hnal do brejku, Piero Hincapié jej musel zastavit faulem a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.
87'
Menší zmatky v pokutovém území Argentiny, skluz na středu vápna ale Martíneze neohrozil.
86'
Centry jsou trochu na náhodu, obrana Argentiny to zvládá sbírat.
85'
Ekvádor se samozřejmě snaží s výsledkem ještě něco udělat, musí ale hodně pospíchat.
84'
Po obrovské chybě v rozehře obral Di María o míč Hincapiého, vzniklo přečíslení, Messi přiklepl na levou stranu na LAUTARA MARTÍNEZE a ten nekompromisní ranou do horní části branky upravil na 2:0. Argentina je opravdu blízko postupu do semifinále.
83'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Angelo Preciado, přichází Leonardo Campana.
83'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Nicolás Tagliafico.
82'
Ošetření ale potřeba nebude, zase pokračujeme ve hře.
81'
Samotný roh nebezpečný nebyl, nicméně Ekvádor ještě chvíli zůstal v útoku a Martínez musel krotit Valenciův centr. No a při dopadu si zřejmě lehce ublížil a kulhá.
80'
Po pravé straně Plata přesprintoval Acuňu a z úhlu se snažil překvapit Martíneze v brance Argentiny. Ten jeho střelu srazil na roh.
80'
Na lavičce Argentiny se chystá další střídání, čeká se na přerušení hry.
79'
Po kombinaci okolo pokutového území Ekvádoru vystřelil z levé strany González, mířil ale vysoko nad.
78'
Poslední minuty jsou hodně rozkouskované, hře teď schází tempo.
76'
Jenže trefil pouze dobře postavenou zeď...
75'
Rodrigo de Paul byl faulován a je z toho přímý kop z velice zajímavé pozice. Tohle je skvělá příležitost pro Messiho.
74'
Akce ale pokračovala, kousek za šestnáctkou napřáhl Lionel Messi levou nohou a jen o kousek minul Galíndezovu branku.
73'
Messi rozehrál rohový kop na první tyč, obraně Ekvádoru se povedlo míč odhlavičkovat.
72'
Na dlouhou přihrávku si nabíhal Valencia, gól z toho ale nebyl a nakonec se dokonce mával ofsajd.
71'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Guido Rodríguez.
71'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Ángel Di María.
70'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Alan Franco, přichází Jordy Caicedo.
68'
Bude druhý roh v řadě, předtím se ale ještě řeší zákrok v šestnáctce Argentiny. Po lehkém přistrčení se zřítil Valencia, ale ani zde se to nakonec nikterak netrestalo.
67'
Následný přímý kop rozehrál Valencia, jeho prudkou střelu srazila zeď na rohový kop.
66'
Žlutou kartu za faul zezadu na Platu dostal Nicolás González z Argentiny.
65'
Už se zase hrálo na opačné straně a Messi vyzkoušel Galíndeze. Zen si připsal jistý zákrok.
64'
Po centru chtěl míč obrannou hlavičkou odvrátit González, jenže jeho líznutí mělo opačný efekt a málem si dal vlastní gól!
64'
Lo Celsovi se nepovedlo centr odkopnout, je tu repete pro Ekvádor.
63'
Rohový kop pro Ekvádor.
61'
V pokutovém území si hledal pozici Paredes, Estupiñán jej lehce klepl rukou, hráč Argentiny se ale teatrálně skácel k zemi. Sudí tohle netrestal ani jako faul, ani jako simulaci.
59'
Ten už pro Martínezovu branku nebezpečný nebyl a Argentina může vyrazit na zteč.
58'
Po pěkné kombinaci se mezi obránci Argentiny objevil Valencia a z úhlu se pokusil překvapit brankáře. Ten si svou tyč pohlídal a srazil střelu na roh.
56'
Ten už tak zajímavý nebyl, Argentina bleskově dostala míč z vlastní šestnáctky.
55'
Po rohovém kopu Ekvádoru dopadl míč na hlavu Lautara Martíneze a od něj šla na další roh.
53'
Nicolás González zblokoval prudký centr svým tělem a nyní leží na trávníku lehce otřesen. Bude ale pokračovat.
52'
Marcos Acuňa hledal dlouhou přihrávkou nabíhající spoluhráče, chyběla tomu ale potřebná přesnost. Ekvádor už jde do protiakce.
50'
Ten mohl Messi zakončit samostatně, nechal se ale lehce vytlačit z dobrého úhlu a po přihrávce do druhé vlny vystřelil González vysoko nad.
49'
Valencia si nabíhal do pokutového území na přihrávku, tu však obrana Argentiny zastavila a dostala se do protiútoku.
48'
Argentina se v úvodu druhé půle zase pouští do útočení, jeden z výpadů byl zastaven tvrdým, ale dle sudího čistým zákrokem v podání Preciada.
46'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Diego Palacios, přichází Gonzalo Plata.
46'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Michael Estrada.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 4:07.
Je za námi první poločas, který přinesl živelný fotbal, zajímavé akce se udály na obou stranách a tím nebezpečnějším týmem byla dle očekávání Argentina. Dlouho se ale favorit nemohl prosadit, Messi trefil tyč, další šance skončily po nepřesnostech, ale nakonec se Argentina dočkala. Ta nejprve přečkala velkou šanci soupeře po centru z levé strany, aby pak z protiútoku zakončil po Messiho přihrávce Rodrigo de Paul. Mohlo to být nakonec i o dva góly, brankář Galíndez však zneškodnil dva Gonzálezovy pokusy po Messiho centru z přímého kopu a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45+6'
45+4'
Ještě jedna žlutá karta, tentokrát na straně Argentiny, za řeči ji dostal Nicolás Otamendi.
45+4'
Těsně před koncem se k hlavičce po centru z pravé strany dostal Valencia, jenže jeho líznutí šlo vedle Martínezovy branky.
45+2'
Do šestnáctky tak přilétl další Messiho centr, tentokrát to ale bylo bez nebezpečí pro Galíndezovu branku, jeho obránci rázně odkopli.
45+1'
Z rohu se prakticky vzápětí stal přímý kop, Argentina se pouze posune do příznivějšího úhlu.
45'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
45'
Málem to bylo o dvě branky! Messi z přímého kopu nacentroval na Gonzáleze, jeho hlavičku Galíndez vyrazil před sebe a poradil si i s Gonzálezovou dorážkou, kterou nějakým způsobem vytlačil nad branku. Roh pro Argentinu.
44'
Byl z toho rychlý kontr Argentiny, unikající Messi byl faulován a Pervis Estupiñán byl za zákrok potrestán žlutou kartou.
43'
Přímý kop pro Ekvádor z pravé strany, tento centr si ale brankář Martínez v poklidu pohlídal.
42'
Argentinu vstřelená branka povzbudila a opět se snaží o souvislé útočné akce.
40'
A tak udeřilo na opačné straně. Nejprve se do brejku dostal González, kterého mimo vápno sestřelil brankář Galíndez, akce ale pokračovala, Messi naservíroval přihrávku na RODRÍGA DE PAULA a ten využil situace, že byl gólman mimo, přes obránce uklidil střelu do sítě a dal svůj vůbec první gól za reprezentaci – 1:0.
38'
Obrovská šance Ekvádoru na otevření skóre. Po centru z levé strany míč lehce lízl Valencia a u zadní tyče se ještě o skluz pokoušel Franco. Na sklepnutí mu ale scházel možná půlkrok!
37'
Otamendimu byl odpískán faul na Menu, ten rozhodčímu ukazuje, že byl faulován on, že jej Mena přidržel. Každopádně se bude rozehrávat proti brance Argentiny.
36'
Messi se zmocnil míče, prokličkoval se až k pokutovému území, kde ale byla jeho střela zablokována a Galíndez byl bez práce.
34'
Méndez to zkusil z ostrého úhlu přímo na první tyč Martínezovy branky, trefil ovšem pouze boční síť.
34'
Přímý kop pro Ekvádor z pravé strany, celá standardní situace připomíná zkrácený roh.
32'
Trochu se nám na trávníku přitvrdilo, nedovoleným zákrokem se nyní prezentoval Nicolás González z Argentiny.
31'
A už je i rozhodnuto, kdo z nich dostane žlutou kartu za faul, je to Alan Franco.
30'
Zatím probíhá ošetřování obou hráčů Ekvádoru, kteří se při skluzu navzájem střetli kopačkami.
29'
Lo Celso byl zastaven v útoku dvojitým skluzem Méndeze a Franca, tohle bude za žlutou, teď se musí rozhodnout, kdo ji dostane.
28'
Celý tento krátký nápor vyvrcholil střelou Nicoláse Gonzáleze, ta šla mimo branku Ekvádoru.
26'
Už se zase hraje na polovině Ekvádoru a hráči v bílomodrém se snaží o centry před Galíndeze.
24'
Ekvádor se dostal do akce, na začátku i na konci byl Méndez, který vybojoval míč ostrým zákrokem a poté střelou zpoza vápna donutil Martíneze zakročit. Argentinci poté reklamovali faul, rozhodčí byl jiného názoru.
23'
Nyní ale Ekvádor propadl a Messi po Gruezově nepovedené malé domů šel sám na gólmana Galíndeze. Toho se mu povedlo překonat, jenže jeho střelu po zemi zastavila tyč!
22'
Argentina je na trávníku tím živějším týmem, tlačí se do útoku, zatím ale naráží na dobře pracující obranu soupeře.
20'
Je tu první žlutá karta utkání, za ostrý skluz na Gonzáleze ji dostal Angelo Preciado z Ekvádoru.
19'
Valencia si nabíhal na nákop z hloubi vlastní poloviny, jenže byl až moc rychlý a nechal se chytit v ofsajdu.
17'
Po rozehrání této standardky zakončoval Pezzella, jeho střela však pouze lízla boční síť Galíndezovy brány.
16'
Po Messiho střele argentinci reklamovali penaltu za hru rukou ve vápně, rozhodčí ale velice rychle rozhodl, že tahle byla u těla a ukázal na roh.
14'
Argentina v první šanci na skórování, když se do brejku hrnul L. Martínez a přehazoval Galíndeze. Toho však skvělým zákrokem zastoupil Arboleda.
13'
Enner Valencia se nyní zjevil na levé straně a rychlou narážečkou se snažil najít Estupiñána. Dal mu ale až moc prudký pas a míč skončil mimo hrací plochu.
12'
Valencia je již zcela v pořádku, nyní se pravou stranou neohroženě probíjel k vápnu, k centru se už ale nedostal.
10'
z je zase vše připraveno ke hře, Ekvádor je chystá vhazovat kousíček od půlící čáry.
9'
Máme přerušenou hru, neboť na trávníku leží ekvádorský Enner Valencia a drží se za levé zápěstí. Už jsou u něj týmoví lékaři.
8'
Ekvádor se rohovým kopem osmělil a už z něj spadla nervozita z tohoto utkání.
7'
Krátký centr Pervise Estupiñána dolétl pouze k první tyči, kde jej jeden z obránců Argentiny bez potíží odhlavičkoval.
6'
Ekvádor se poprvé dostal na útočnou polovinu a hned je z toho roh po dlouhém nákopu, který uklízel Nahuel Molina.
5'
Teď už Lo Celso střílel naprosto čistě, jeho pokus o volej zastavil Arboleda svým tělem.
4'
Další výpad, ve vápně šel po míči opravdu ostře Lo Celso a podrážkou kopačky trefil Alboledu. Sudí jej hned napomíná, aby si na tyto zákroky dával pozor.
3'
Argentinci se do svého soupeře zakousli od prvního momentu. Zprava se nyní do útoku hnal Lautaro Martínez, dokonce i vystřelil, nicméně se ukázalo, že si při průniku pomohl nedovoleným způsobem.
2'
Po centru do šestnáctky se po míči natahovalo hned několik hráčů, úspěšnější byli ti z Ekvádoru.
1'
Argentina se hned dostala do útoku a po kombinaci to vypadalo na centr do vápna, v rozhodujícím okamžiku ale González podklouzl. Vybojoval alespoň rohový kop.
1'

Argentina: E. Martínez – N. Molina, Pezzella, Otamendi, Acuňa – de Paul, Paredes, Lo Celso – Messi (C), Lautaro Martínez, N. González.
Náhradníci: Marchesín, Armani – A. Gómez, Di María, Lisandro Martínez, Agüero, Correa, Montiel, Tagliafico, Palacios, G. Rodríguez, Á. Correa.

Ekvádor: Galíndez – An. Preciado, Hincapié, Arboleda, Estupiñán – Mena, Méndez – Franco, Gruezo, Palacios – E. Valencia (C).
Náhradníci: P. Ortíz, A. Domínguez – J. Caicedo, Pineida, Hurtado, Plata, Campana, F. Torres, Estrada, F. Martínez, Arreaga, Noboa.

Rozhodčí: Sampaio (BRA) – Manis (BRA), Pires (BRA).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zní hymny a poté již začne samotný zápas.
Ekvádor se dnes porve o to, aby vyrovnal svůj historicky nejlepší výsledek na Copa América z roku 1993, kdy skončil čtvrtý. Jak uvádí oficiální web turnaje, tak Ekvádorci a Venezuelané jako jediní z účastníků tohoto ročníku Copa América nikdy mistrovství Jižní Ameriky nevyhráli. Před dvěma lety nepostoupil Ekvádor ani ze základní skupiny, byť nutno podotknout, že tehdy participovalo na Copa América dvanáct mužstev.

Ekvádorci postoupili mezi osm nejlepších, když třikrát remizovali (Venezuela, Peru, Brazílie) a podlehli Kolumbii. Ekvádor disponoval pasivním skóre 5:6 a v základní skupině B byla jen horší Venezuela, která ze samotného chvostu skupiny zaostala za Ekvádorem o bod. I s přehlédnutím k tomu, že na posledním světovém šampionátu v Rusku Ekvádorci chyběli, tak by jeho postup byl dle všeho velkým překvapením.
Argentina usiluje o svůj patnáctý triumf v historii na Copa América. Tím pádem by dorovnala Uruguay. V letech 2015, respektive 2016 musela skousnout dvě těžké finálové porážky proti Chile. V obou případech rozhodl o vítězi penaltový rozstřel. Po prohře před pěti lety prohlásil Messi, že v reprezentaci už nenastoupí s odůvodněním, že jej obrovský tlak ze strany argentinské veřejnosti vyčerpává. Messi tehdy neproměnil penaltu v onom rozstřelu.
Argentinci mohli hrát v domácím prostředí. Nechybělo mnoho. Každopádně poté, co bylo pořadatelství Copa América odebráno Venezuele kvůli nedobré situaci v zemi spjaté s protesty proti daňové reformě. Necelé dva týdny před startem turnaje se jeho hostitelství vzdala Argentina pro špatná čísla ohledně boje s koronavirovou pandemií.
Argentina je podle mínění sázkových kanceláří papírovým favoritem. Argentinci vyhráli svou základní skupinu, když na úvod remizovali s Chile, ale pak postupně porazili Uruguay, Paraguay a Bolívii. Argentina vypadla při posledním ročníku Copa América v roce 2019 v semifinále s Brazílií, když prohrála 0:2. Po zápase s Lionel Messi hodně stěžoval na výkon rozhodčích. Každopádně skutečnost, že nadále čeká na velký triumf s národním týmem, už nezměnil. Kapitán argentinské reprezentace se dle všeho zúčastní i příští rok v zimě MS v Kataru, kde bude mít dle všeho poslední příležitost na to, jak vyhrát světový šampionát. K tomu byl nejblíž v Brazílii před sedmi lety, kdy Argentinci nestačili až ve finále na Německo 0:1 po prodloužení.
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze čtvrtfinále Copa América, ve kterém se střetnou Argentina a Ekvádor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.