Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce : Frankfurt - 9. prosince 2021   18:45

Fenerbahce
Fenerbahce
42' M. Berisha
1:1
(1:1)
Frankfurt
Frankfurt
29' Sow  (Kostić)
Fenerbahce
Özer – Aziz (C), Kim Min-jae, Attila Szalai – Sangaré, Zajc (77. Meyer), J. Sosa (72. Gustavo), Novák (72. Osayi-Samuel) – Kahveci (77. Rossi), M. Berisha, Pelkas (82. Gümüşkaya).
Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB)
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Istanbul
Frankfurt
Trapp – Hasebe (C), Ndicka, Tuta – Chandler (69. D. da Costa), Jakić (69. Rode), Sow (78. Hrustic), Kostić – Kamada, Hauge (69. S. Lammers) – Borré (60. Paciência).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 0:4. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 4:16.
Žluté karty: 2 – 3.
Je dobojováno! Eintracht si odváží z turecké půdy potřebný bod a decentně může slavit postup do osmifinále Evropské ligy z prvního místa skupiny D. Bundesligový účastník necelou čtvrthodinu udržoval i vedení, nicméně na trefu Sowa ještě před pauzou odpověděl Berisha a zkorigoval stav na konečných 1:1. Po změně stran už to byla od obou týmů jen udržovačka. Kromě nepřesné střely Kostiće nebylo rušno u žádné z branek.
90+3'
90+2'
Muhammed Gümüşkaya byl stažen Paciênciou a nakonec je tady ještě jedna žlutá karta na straně Frankfurtu.
90+1'
S blížícím se koncem se začalo hrát velmi čistě. Po dlouhé době nyní Jovanović použil píšťalku kvůli faulu Rodeho.
90'
Podzimní působení ve skupinové fázi Evropské ligy se pro obě mužstva nastavuje o tři minuty.
89'
Rychlý kontr čtyři na čtyři znehodnotila horší přihrávka na levý kraj, kde už Kostićovi nezbývalo dostatek sil k odcentrování.
88'
Ani istanbulský velkoklub se nikam nežene. Ostatně to má dost těžké s posunem na útočnou třetinu hřiště.
87'
Kamada tradičně posouval míč na Kostiće. Ten nastřeloval do vápna, ale orazítkoval pouze nohu bránícího hráče.
86'
Berisha měl chvíli volněji ve středu pole. Brzy ale narazil a výsledkem je pouze aut Samuela.
85'
Olympiakos stále prohrává v Antverpách, takže se Eintracht nemusí bát, že by přišlo o první místo ve skupině D. Fenerbahce mělo už před dneškem jistotu třetího místa a pádu do EKL.
84'
Když už napadání hostující rozehrávky padlo na úrodnou půdu, tak si turecký celek nebyl schopen dát žádnou přihrávku.
82'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Dimitris Pelkas, přichází Muhammed Gümüşkaya.
82'
Kim Min-jae vykonstruoval nepřesný nákop z obrany, takže se Fenerbahce u balonu zase moc dlouho neohřálo.
81'
Evan N´Dicka zezadu nabral Rossiho a trochu zariskoval vzhledem k tomu, že už hraje se žlutým varováním.
80'
Moc vzrušujících momentů jsme za poslední dobu neregistrovali. Frankfurt drží míč a vypadá, že mu současný stav vyhovuje.
78'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Ajdin Hrustic.
77'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Max Meyer.
77'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází İrfan Can Kahveci, přichází Diego Rossi.
75'
Eintracht ponechal skoro celou jedenáctku na útočné polovině a zkomplikoval domácí rozehrávku. Fenerbahce je rádo za aut.
74'
Sam Lammers si na malém prostoru udělal místo na střelu. Úplně špatně ji neprovedl, ale rozměry brány mu stejně nestačily.
72'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Filip Novák, přichází Bright Osayi-Samuel.
72'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází José Ernesto Sosa, přichází Luiz Gustavo.
71'
Kamada se ještě snažil udržet útok při životě. Kahveci mu ve vápně šlápl na nárt, ale ani tohle na zisk penalty nestačilo.
70'
Dajči Kamada využil služeb da Costy, jehož přízemní pas do ohně domácí obrana zastavila.
69'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jens Hauge, přichází Sam Lammers.
69'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Timothy Chandler, přichází Danny da Costa.
69'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Sebastian Rode.
68'
Haugheho přenesení na levou stranu nebylo dostatečně razantní, takže se Kostić k balonu pořádně nedostal.
67'
Během centru Sosy skončil v pokutovém území na trávníku Berisha. Podle sudích se však Tuta faulu nedopustil.
66'
N´Dicka neriskoval vůbec nic a před napadajícím Sangarém rezolutně odpálil balon na prořídlou tribunu.
65'
Berisha ukradl míč na útočné polovině, nicméně z toho jen vznikla trošku ukvapená střela z dálky od Zajce.
64'
Držení míče: 42 % – 58 %.
62'
Jediný úspěšný hostující střelec Sow měl dost místa na ose. Technická střela zpoza vápna ale Özera moc neprověřila.
61'
Standardka z pravého křídla přinesla přímou střelu na bránu. Kahveciho pokusem z ostrého úhlu se však Trapp zaskočit nenechal.
60'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Gonçalo Paciência.
60'
Hodina hry je minulostí. Zakončila ji první hostující žlutá karta. Na křídle fauloval Sosu krajní obránce N´Dicka.
59'
Kamada zase prohnal Kostiće, kterému se úplně nevyvedl nepřipravený centr do pokutového území.
58'
Kamada dosti netradičním prvním dotekem prodloužil míč na levou stranu. Byl tam Kostić, ovšem křížnou střelu těsně minul zadní tyč.
57'
Z rohového kopu se nestalo nic, co by mělo rozrušit hostujícího strážce branky. Trapp se jen chystá k odkopu.
56'
Zajc ještě doběhl Kahveciho přihrávku k zadní čáře. Z nulového úhlu dával míč na malé vápno, jenže Pelkas neměl prostor na zakončení.
55'
Frankfurt se nepotřebuje nikam hnát. K jistotě prvního místa ve skupině mu stačí remíza. Druhý Olympiakos navíc prohrává s Antverpami.
54'
Timothy Chandler pozdě dohrál Nováka a je už třetím hráčem Fenerbahce se žlutou kartou.
53'
Haugerův oblouček za obranu byl opět pobídkou pro Borrého, ale dříve byl u balonu Berke Özer.
52'
Kolmice na Borré skončila na kopačkách domácího stopera. Pokračuje tedy poklidnější start druhé půle.
51'
Míč rozhodčího pro Haugeho zahajuje postupnou kombinaci Eintrachtu z vlastní poloviny.
50'
Po souboji s Jakićem zůstává Kahveci na trávníku. Zřejmě inkasoval úder rukou do obličeje.
49'
Szalaiův dlouhý míč byl určen pro Kahveciho, kterého ale zastavil odmávaný i dopísknutý ofsajd.
48'
Berke Özer si udělal výlet několik desítek metrů před velké vápno a odpálil balon do autu. Vhazuje Chandler.
47'
Ani jeden z trenérů nevyužil žádné z pěti dostupných střídání, takže zkraje druhé půle pokračujeme v původních jedenáctkách.
46'
První půle vítěze nepoznala. Berishova úvodní trefa neplatila pro ofsajd, a tak se v devětadvacáté minutě mohli ujmout vedení hosté z Frankfurtu, za které se prosadil Sow. Fenerbahce moc příležitostí neměl, Berisha ale potrestal chybku stopera Hasebeho a určil stav 1:1.
45'
45'
Tuta odmítl nákop do vápna a jenom rozjel postupnou souhru ve středu hřiště.
44'
Sosa spáchal přestupek, když nakopl Jakiće. Rozhodčí chvíli váhal, ale nakonec mu ukázal žlutou kartu.
42'
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Hasebe neodklidil do bezpečí příchozí centr od Kahveciho. A draze za to zaplatil, protože vedle stojící MERGIM BERISHA pohotově uklidil balon za bezmocného Trappa.
42'
Kostić přihrál jen na jednoho z domácích stoperů, jehož nákop si Kahveci znovu ani nezpracoval v blízkosti střídaček.
41'
Sangaré vytáhl míč na útočnou polovinu. Domácí tam ale nebyli aktivní a Kahveci nakonec neuzmul ani autové vhazování.
40'
Hauge šel důrazně do vápna. Po kontaktu s Azizem spadl, ale o nedovolený zákrok podle sudích nešlo.
39'
Opět je pískáno proti Fenerbahce. Tentokrát se provinil Sangaré, ale bylo to v klidném středu pole.
38'
Dimitris Pelkas pozdním skluzem sestřelil N´Dicku a zaslouženě vyfasoval první žlutý trest.
36'
Domácí nákop do vápna vypadal slibně. Vzhledem k zásahu Hasebeho se ale balon ocitl u Trappa.
35'
Sangaré se zase potkal s Kostićem. Pokryl si před ním balon a vynutil si drobný faul.
34'
Frankfurtští si pohrávají s nervy domácích fanoušků a v poklidu si přihrávají uprostřed hřiště.
33'
Držení míče: 45 % – 55 %.
32'
Po zdlouhavých přípravách se trestňáku ujal sám faulovaný Berisha, jenže napálil pouze zeď.
31'
Chandler se vyfauloval na Berishovi a domácí mohou okamžitě odpovědět prostřednictvím přímého kopu z dvaceti metrů.
29'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Eintracht jde do vedení! Kim Min-jae se nechal obrat o míč Kamadou. Kostić poté dal přihrávku na okraj vápna DJIBRILU SOWOVI, jenž se posunul k penaltové značce a zakončil do pravého dolního rohu.
28'
Kahveci byl zezadu držen N´Dickou tak dlouho, až byl frankfurtskému hráči písknut nedovolený zákrok.
27'
Borré nadvakrát bojoval o centr Kostiće. Poblíž číhal i Kamada, ale netrefil míč tak čistě, aby zblízka pořádně vystřelil.
26'
Povedenou spolupráci na pravé straně ukončoval Chandlerův pas do druhé vlny. Kristijan Jakić však střílel bez přípravy hodně nepřesně.
25'
Vzhledem k teči se roh opakoval, ale odehrál se ve větším klidu. Frankfurt byl vytlačen daleko od brány.
24'
Kim Min-jae likvidoval Kostićův finální pas odkopem na roh, z něhož neúspěšně hlavičkoval N´Dicka.
23'
Kristijan Jakić se dostal za obranu, ale Sangaré mu zezadu ukopl balon ještě před samotným zakončením.
22'
Filip Novák byl faulován Chandlerem. Poklidnější úsek asi jen tak neskončí. Je znát, že se dnes o moc nehraje.
21'
Zahnanému Barrému se nepovedlo dát přesný míč do ohně. Místo toho jej poslal za domácí bránu.
20'
Po Borrého ofsajdu bude uvádět balon do pohybu Miha Zajc.
19'
Jakić postupoval přímočaře, jenže si balon až moc předkopl a nechal ho domácím zadákům.
18'
Kostićovi utekl balon na levém křídle do autu. Nadvakrát tam bude vhazovat Nazim Sangaré.
17'
Istanbulští nechávají obrannou řadu hodně vysoko, čímž hostům umožňují jen kombinaci okolo půlící čáry.
16'
Sangaré chytil míč u zadní čáry, ale v nouzi ho nacentroval jen do rukou Kevina Trappa.
15'
Trappův výkop sebrali domácí fotbalisté, kteří získali faul u půlící čáry. Obětí se stal Sosa.
14'
Během hlavičkované na útočné polovině Eintrachtu byl odmáván další ofsajd v podání Chandlera.
13'
Berishova křížní střela zapadla za Trappa, ale pokazilo ji předchozí ofsajdové postavení v momentě dobře myšlené přihrávky za obranu.
12'
Aktivní Kostić rozehrál roh nakrátko s Kamadou a ve finále nacentroval do dlaní domácího gólmana.
11'
Zajc si nevyhověl s Kahvecim. Hosté dostali chuť na rychlý brejk. Kostićův dlouhý pas Özer jenom vyrazil a pak měl štěstí, že dorážka z ostrého úhlu byla sražena.
10'
Kostić měl volné pole působnosti na levé straně. Centrem našel Kamadu, ale volej japonského fotbalisty byl snadnou kořistí pro Özera.
9'
Jinak tempo moc oslnivé není. Hraje se daleko od obou branek. Nyní se něco snaží vymyslet mužstvo z Německa.
8'
Další odevzdaný míč ze středu hřiště. Domácí tým ho má zatím v držení mnohem častěji.
7'
Kostić prohrál rychlostní souboj se Sangarém a spoluhráčova přihrávka do běhu se tak stala domácí kořistí.
5'
Srbští rozhodčí přešli zákrok uprostřed hřiště na Berishu. Z prořídlých tribun se hned ozval nespokojený pískot.
4'
Borré si hlavou zpracoval míč na střelu z half-voleje. Özer byl rád, že balon neletěl nikam daleko a mohl ho vyrazit.
3'
Díky sraženému centru si Sosa vyzkoušel realizaci premiérového rohu. Z centru na přední tyč se ale vyklubal jen odkop od branky Kevina Trappa.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Turecký tým v typické žlutočerné kombinaci.
1'

Fenerbahce Istanbul: Özer – Aziz (C), Kim Min-jae, Attila Szalai – Sangaré, Zajc, J. Sosa, Novák – Kahveci, M. Berisha, Pelkas.
Náhradníci: Çetin – Güler, Gümüşkaya, Kadioglu, Kurtulan, Gustavo, Meyer, Osayi-Samuel, Özil, Rossi, Şanlıtürk, Tisserand.
Trenér: Vítor Pereira

Eintracht Frankfurt: Trapp – Hasebe (C), Ndicka, Tuta – Chandler, Jakić, Sow, Kostić – Kamada, Hauge – Borré.
Náhradníci: Ramaj – Barkok, D. da Costa, Durm, Hinteregger, Hrustic, Ilsanker, S. Lammers, Lenz, Paciência, Rode, A. Touré.
Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB).
1. vzájemný zápas

16.09.2021
Frankfurt – Fenerbahce 1:1
Branky:
41. Lammers – 10. Özil.
Eintracht Frankfurt

V německé soutěži nemá Eintracht na růžích ustláno, protože v prvních kolech marně hledal formu a poztrácel kvantum bodů. Pár dní zpátky prohrál 2:3 v Hoffenheimu a spadl zpátky na dvanáctou pozici. Na mezinárodní scéně se Frankfurtu ale nebývale daří. Za pět zápasů EL ani jednou neprohrál a vzhledem k jistotě postupu ho ani nemusí mrzet dva týdny stará remíza 2:2 s posledními Antverpami. V tabulce skupiny D je první s náskokem dvou bodů na druhý Olympiakos. Největší podíl na devíti trefách má Japonec Dajči Kamada.
Fenerbahce Istanbul

Turecký klub má před derniérou ve skupině EL jistotu „pádu“ do šestnáctifinále Evropské konferenční ligy. Z pěti zápasů vyhrál pouze jeden v Antverpách a už se nemůže nikam posunout ze současné třetí pozice. Klíčový byl čtrnáct dní starý duel na hřišti Olympiakosu, kde Fenerbahce usilovalo o naději, jenže kvůli prohře 0:1 se mu vidina prvních dvou míst definitivně vzdálila. Jediným dvougólovým střelcem v této soutěži je Éder Valencia. O víkendu istanbulský klub porazil v lize 4:0 Rizespor. Hattrickem se blýskl Serdar Dursun.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu posledního hracího dne Evropské ligy. Od osmnácti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Fenerbahce a Eintrachtem Frankfurt!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.