Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Galatasaray : Randers - 26. srpna 2021   20:00

Galatasaray
Galatasaray
48' van Aanholt  • 59' Lauenborg(vl.)
2:1
(0:1)
Randers
Randers
11' Egho
Galatasaray
Muslera (C) – Boey, Luyindama, Öztürk, van Aanholt – Kutlu, Antalyalı (80. Kara) – Kerem Aktürkoğlu (46. Yılmaz), Feghouli (88. Akbaba), Babel (73. Kılınç) – Diagne (88. Mohamed)
Kulbakov – Žuk, Masljanko (BLR)
Kasımpasa Recep Tayyip Erdoğan, Istanbul (Turecko)
Randers
Carlgren – Kallesøe, Piesinger, Marxen (C), Kopplin (63. O. Bundgaard Kristensen) – Kehinde (83. F. Bundgaard Kristensen), Johnsen, Lauenborg, Tibbling (63. Ankersen) – Hammershøj-Mistrati (63. Klysner), Egho (70. Kamara)

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 10:10.
Galatasaray začal i druhý poločas velmi aktivně, na rozdíl od prvního dějství se ale dočkal gólové odměny velmi rychle, když hned v jeho úvodu vyrovnal van Aanholt. Domácí pak tlačili hosty do obrany, gól ale za ně paradoxně vstřelili hosté, a to velmi kuriózním způsobem, když Piesinger trefil odkopem centru spoluhráče Lauenborga a od něj se míč odrazil do branky Randers. Dalších zhruba 20 minut se hodně rozkouskovalo kvůli početným střídáním, faulům, ošetřováním a zdržováním a i když se v závěru povedlo hostům dostat Galatasaray pod tlak, tak branku domácích pořádně neohrozili. Naopak domácí mohli svou výhru ještě vylepšit, ani jednu z velkých gólových příležitostí ale využít nedokázali. I tak ale byl Galatasaray výrazně aktivnější, měl více ze hry a mnohem více gólových příležitostí, jeho výhra a postup do skupinové fáze jsou tak úplně zasloužené. Randers čeká skupina Evropské konferenční ligy.
90+6'
90+5'
Kara zakroutil krásnou technickou střelou míč k levé tyči, gólman hostů Carlgren ale opět skvěle zasáhl a střelu vyrazil.
90+5'
Žlutou kartu za držení rozběhnutého Yılmaze dostává Filip Bundgaard Kristensen (Randers FC). Galatasaray bude mít navíc přímý kop z výborné střelecké pozice.
90+4'
Emre Akbaba si na hranici šestnáctky Randers zasekl obránce, potáhl si míč blíže k brance a vystřelil, přízemní střelou ale trefil jen levou tyč Carlgrenovy branky.
90+2'
Domácí mohli definitivně rozhodnout! Na odkop z vlastní poloviny si do otevřené obrany Randers naběhl střídající Mohamed, jehož střelu z levé strany šestnáctky vyrazil skvělým zákrokem brankář Carlgren.
90+1'
Do šestnáctky Galatasaraye letí jeden centr za druhým, domácí obrana ale zatím všechny zvládá řešit.
90+1'
Žlutou kartu za útočný faul v souboji při náběhu na centr z rohu dostává Simon Piesinger (Randers FC).
90'
Bude se hrát ještě šest minut.
90'
Žlutou kartu za protesty dostává brankář Fernando Muslera (Galatasaray Istanbul).
89'
Filip Bundgaard Kristensen vystřelil z hranice pokutového území a jeho střela byla sražená na rohový kop. Na ten si nabíhá do šestnáctky Galatasaraye i brankář Randers Carlgren.
88'
Hosté si pomohli při rozehrávce malou domů na brankáře Carlgrena. Jeho nákop na polovinu Galatasaraye sice jeho spoluhráči vybojovali, opět ale narazili na seřazenou obranu tureckého týmu.
88'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Sofiane Feghouli, přichází Emre Akbaba.
88'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Mbaye Diagne, přichází Mostafa Mohamed.
85'
Hosté otevírají obranu více a více. Teď se jim sice povedlo zastavit protiútok Galatasaraye, musí ale útočit „do plných“.
84'
Domácí využívají prostor, který se objevil v obraně útočících hostů a rychle se dostali na útočnou polovinu. Svou útočnou akci ale sami zbrzdili nepovedenými přihrávkami před šestnáctkou Randers.
83'
Centr ze standardky odhlavičkoval jeden z domácích obránců k Filipovi Bundgaardovi Kristensenovi, jenž z voleje vypálil mimo Muslerovu branku.
83'
Střídání v týmu Randers FC: ze hřiště odchází Tosin Kehinde, přichází Filip Bundgaard Kristensen.
82'
Kehinde je po tomto souboji také zraněný a také bude muset vystřídat. Z posledních 20 minut se toho moc neodehrálo...
81'
Hosté se konečně mohou pokusit o útok a pomůže jim v tom i standardní situace, kterou hlavní rozhodčí nařídil po faulu Kary na Kehindeho.
80'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Taylan Antalyalı, přichází Aytaç Kara.
78'
Antalyalı velmi pomalu odchází ze hřiště. Na střídačce Galatasaraye se už připravuje vynucené střídání.
77'
Na trávníku sedí s křečí Antalyalı a domácím další přerušení zjevně nevadí. Domácí záložník je v péči lekářů svého týmu.
76'
Gólman Randers pak opět úspěšně zasáhl, když vyběhl ze své branky včas, aby chytil centr Diagnea z pravého křídla.
75'
Střídající Kılınç si navedl před šestnáctkou Randers míč na pravačku a tvrdou střelou vypálil přímo do středu branky na připraveného gólmana Carlgrena.
74'
A další přerušení hry, což samozřejmě vyhovuje mnohem více domácím. Yılmaz fauloval při napadání rozehrávky domácích Olivera Bundgaarda Kristensena.
73'
Po několika přerušeních hra konečně pokračuje. Ankersen si naběhl na levou stranu na přihrávku od spoluhráče, jeho nabídku před brankou Galatasaraye ale nezasáhl nikdo v bílém.
73'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Ryan Babel, přichází Emre Kılınç.
71'
Žlutou kartu hned po svém příchodu na trávník dostává Alhaji Kamara (Randers FC), jenž při snaze o akrobatický zásah míče v šestnáctce Galatasaraye kopl do břicha jednoho z domácích obránců. Ten musí být také ošetřen.
70'
Na trávníku ještě zůstává sedět Babel, jenž musí být ošetřen. Hra je přerušena.
70'
Střídání v týmu Randers FC: ze hřiště odchází Marvin Egho, přichází Alhaji Kamara.
69'
Žlutou kartu dostává za ostrý skluz do kotníku rozběhnutého Klysnera Christian Luyindama (Galatasaray Istanbul).
67'
Standardku domácích po tomto faulu rozehrál centrem do šestnáctky Randers van Aanholt, obrana dánského klubu si ale s tímto nákopem poradila.
66'
Žlutou kartu za podražení pronikajícího Boeyho dostává Lasse Berg Johnsen (Randers FC).
65'
Marxenův centr z rohu na přední tyč obrana domácích snadno vyřešila. Galatasaray vyráží do protiútoku.
64'
Útok Galatasaraye ale k ničemu nevedl a místo toho se museli domácí rychle vrátit dozadu. Povedlo se to právě včas a van Aanholt srazil centr střídajícího Klysnera na roh.
63'
Hra pokračuje dalším útokem Galatasaraye, jenž je po obratu ve druhé půli zjevně při chuti.
63'
Střídání v týmu Randers FC: ze hřiště odchází Vito Hammershøj-Mistrati, přichází Tobias Klysner.
63'
Střídání v týmu Randers FC: ze hřiště odchází Simon Tibbling, přichází Jakob Ankersen.
63'
Střídání v týmu Randers FC: ze hřiště odchází Björn Kopplin, přichází Oliver Bundgaard Kristensen.
60'
Po souboji, který předcházel gólové akci Galatasaraye, ještě zůstal na trávníku ležet Kopplin. Lékaři Randers už signalizují na střídačku, že bude muset být vystřídán.
59'
Galatasaray právě vstřelil branku!
Domácí otáčejí skóre velmi kuriózním gólem! Feghouli vysunul do náběhu na pravé křídlo Yılmaze, jehož centr letěl do brankoviště Randers. U míče byl jako první Piesinger, svým odkopem ale trefil spoluhráče FREDERIKA LAUENBORGA a od něj se míč odrazil do branky hostů.
57'
Série rohových kopů Galatasaraye pokračuje. Další centr van Aanholta opět letěl na přední tyč, žádný z domácích fotbalistů se ale k míči nedostal.
56'
Další van Aanholtův centr z rohu letěl tentokrát na přední tyč, kde míč hlavou zasáhl Feghouli. Jeho hlavička skončila mimo branku Randers.
55'
Van Aanholtův centr z rohu letěl na zadní tyč, odkud ho vrátil před branku jeden z domácích hráčů. K míči se pak dostal Öztürk, jehož střelu z otočky srazil jeden z obránců Randers těsně mimo svou branku.
54'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Marvin Egho (Randers FC).
54'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Alpaslan Öztürk (Galatasaray Istanbul).
53'
Ve středu pole vznikla po souboji o míč šarvátka, do které se zapojilo několik hráčů z obou týmů. Běloruský hlavní rozhodčí Kulbakov už má v rukou žlutou kartu.
52'
Domácí cítí šanci na obrat v zápase a tlačí hosty hluboko do obrany. Ti se k míči vůbec nejsou schopni dostat.
51'
Boey pronikl individuálně do pokutového území Randers z pravé strany a tvrdou střelou těsně minul vzdálenější tyč.
50'
Diagne dnes prostě nemůže vstřelit gól! Nejdřív se na hranici šestnáctky hostů hezky uvolnil ke střele, kterou trefil břevno Carlgrenovy branky a hned v dalším útoku domácích se dostal do dalšího samostatného úniku, který zakončil střelou přímo do vybíhajícího brankáře Randers.
48'
Je vyrovnáno! Babel potáhl míč k šestnáctce Randers a posunul ho na její levou stranu na PATRICKA VAN AANHOLTA. Ten z první vystřelil ke vzdálenější tyči a svou střelou zřejmě zaskočil brankáře Carlgrena, jenž nedokázal zareagovat.
47'
Domácí se hned od úvodu druhého poločasu nastěhovali na polovinu Randers a tlačí hosty do obrany.
46'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Muhammed Kerem Aktürkoğlu, přichází Barış Alper Yılmaz.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:04.
Domácí tým vstoupil do utkání velmi aktivně, hned z prvního útoku hostů ale inkasoval, když se hlavou prosadil Egho. Galatasarayi chvilku trvalo, než se z tohoto úderu oklepal, pak se ale vrátil ke hře z prvních minut a v některých pasážích prvního dějství měl až drtivý tlak. Největší šanci měl Diagne, jenž ale svůj únik zakončil střelou do spojnice a v dalších gólových příležitostech selhali domácí v koncovce. Randers toho směrem dopředu moc nepředvedlo a většinu času se jen bránilo, i tak má ale před druhým poločasem odvety k postupu do skupinové fázy Evropské ligy blíže než turecký klub.

Fauly: 3:4
45+1'
45+1'
Van Aanholtův centr od rohového praporku vyboxoval brankář Randers Carlgren, míč se ale vrátil k domácím, kteří ještě pokračují v útoku.
45'
Bude se hrát ještě jednu minutu.
45'
Centr Hammershøj-Mistratiho domácí zastavili a hned vyrazili do protiútoku. Hosté ale byli v obraně včas.
44'
Boey při snaze o odkop míče zasáhl v souboji s Kehindem na zemi hrací předmět rukou. Přímý kop pro Randers z levé strany útočné poloviny.
43'
Feghouli opět zkoušel vyslat do úniku za obranu Randers Diagnea, proti němu ale tentokrát vyběhl brankář hostů Carlgren, jenž byl u míče jako první.
42'
Van Aanholt našel krásným centrem z levého křídla v šestnáctce Randers úplně volného Babela, jenž ale hlavou usměrnil míč jen do středu branky, do rukou připraveného brankáře Carlgrena.
41'
Galatasaray se vrátil na útočnou polovinu a opět dostává hosty pod tlak. Babelova střela ze střední vzdálenosti byla zblokována.
40'
Rozehrávka standardky se hostům nepovedla, míč se ale dostal před šestnáctkou ke Kehindemu, jenž technickou střelou minul domácí branku.
39'
První žlutou kartu zápasu dostává za podražení Tibblinga ve středu pole Patrick van Aanholt (Galatasaray Istanbul). Přímý kop pro Randers.
37'
Babel si zpracoval nákop na levé křídlo, zasekl si obránce a nacentroval. Centr se mu ale vůbec nepovedl a míč poslal až za Carlgrenovu branku.
36'
Domácí opět obléhají seřazenou obranu Randers. Až na útočníka Egha jsou všichni hosté maximálně ve vzdálenosti cca 30 metrů od své branky.
34'
Až po více než dvou minutách se dostali hosté k míči a hned ho raději přihráli malou domů až na brankáře Carlgrena. Ten ho odkopl až na polovinu Galatasaraye.
33'
Tlak domácího týmu pokračuje. Babel se neprokličkoval do pokutového území, na levé straně ale udržel míč pod kontrolou a rozehrál ho na spoluhráče.
32'
Feghouli vysunul krásnou kolmicí za obranu hostů Diagnea, jenž při svém samostatném úniku obešel vybíhajícího brankáře Carlgrena. Přes obránce Piesingera ve skluzu ale zakončil svou gólovou příležitost v pádu střelou do levé spojnice branky Randers.
31'
Hosté se nechali vytlačit až před vlastní šestnáctku, kde obral Kehindeho o míč Boey. Jeho střelu pak brankář Randers Carlgren chytil.
30'
Boey si naběhl na přihrávku Feghouliho, jeho centr do šestnáctky ale odkopl Piesinger. Ve středu pole se pak konečně zmocnili hracího předmětu hráči Randers.
29'
Hosté rozehrávku pokazili a míč se vrátil k domácím fotbalistům. Jejich tlak se postupně stupňuje a hosté jsou zataženi hluboko v obraně.
28'
A tento dlouhý útok Galatasaraye končí až nákopem na pravé křídlo na Boeyho, který vybíhal z postavení mimo hru.
27'
Kapitán Randers Marxen odhlavičkoval Babelův centr z levého křídla, opět ale míč odvrátil jen na kopačky domácích hráčů. Ti pokračují v obléhání obrany hostů.
26'
Galatasaray se nastěhoval na útočnou polovinu. Kolmici do šestnáctky si Diagne zpracovat nedokázal, Piesinger ale pod tlakem míč jen odkopl zpátky k domácím.
25'
Johnsen ve středu pole podrazil Diagnea. Hra se v těchto chvílích začíná trochu kouskovat.
24'
Brankář Randers Carlgren nakopl míč za domácí obranu na rozběhnutého Egha, ten ale vybíhal z ofsajdového postavení.
23'
Boey se rozběhl do otevřené obrany Randers a v šestnáctce posunul míč na Kerema Aktürkoğlua. Ten se dostal přes Piesingera a posunul si míč i kolem vybíhajícího brankáře Carlgrena, se kterým se pak srazil. Hlavní rozhodčí navzdory protestům domácích nařídil jen rohový kop.
21'
K Babelovi se odrazil míč po neúspěšném průniku Diagnea a z levé strany ho hned poslal na branku hostů. Gólman hostů Carlgren úspěšně zasáhl.
20'
Kerem Aktürkoğlu dostal přihrávku na hranici šestnáctky Randers, zasekl si obránce a jeho střelu po zemi k pravé tyči musel zastavit brankář hostů Carlgren.
19'
Po delší době se dostali domácí fotbalisté na útočnou polovinu, jejich pobyt v těchto končinách ale dlouho netrval a hosté po zisku míče hned otočili hru na opačnou stranu.
18'
Lauenborg vysunul na pravém křídle do náběhu Tibblinga, jehož centr před domácí branku odhlavičkoval Boey. Míč se pak ale opět vrátil k hostům, kteří pokračují v kombinaci.
17'
Obraz hry se ve srovnání s úvodem utkání úplně změnil a dění na hrací ploše mají hosté plně pod kontrolou.
16'
Hammershøj-Mistrati vybojoval míč na útočné polovině a potáhl si ho k šestnáctce domácích. Jeho střelu zablokoval Luyindama.
15'
Střely: 5:2
14'
Domácí jsou tímto vývojem zjevně zaskočeni a vůbec se jim nedaří rozehrávka. Hosté teď dobře napadají domácí obránce.
13'
A už to mohlo být 0:2! Antalyalı se nechal připravit o míč Hammershøj-Mistratim, který ho hned posunul do šestnáctky na rozběhnutého Egha. Ten z levé strany pokutového území minul Muslerovu branku.
11'
Randers právě vstřelili branku!
Šok pro domácí, hosté z prvního útoku otevírají skóre! Kehinde si na konci rychlého protiútoku dánského týmu obhodil na pravé straně van Aanholta a centrem do šestnáctky Galatasaraye našel nabíhajícího MARVINA EGHA. Ten nasměroval míč hlavou tak, že se od země odrazil obloučkem přes brankáře Musleru do sítě.
10'
Babel se pokusil o individuální průnik z levého křídla, při kličce proti Marxenovi mu ale míč odskočil a kapitán Randers ho pak bez váhání odkopl alespoň do zámezí.
9'
Randers už je pod solidním tlakem a hostům se vůbec nedaří získat míč pod svou kontrolu. Na polovici hostů probíhá další postupný útok domácích.
8'
Babelův centr zleva odvrátil jeden z obránců Randers za šestnáctku k volnému Feghoulimu, jenž z otočky vypálil mimo Carlgrenovu branku.
7'
I tentokrát se ale hostům povedlo van Aanholtův centr od rohového praporku odvrátit do bezpečí. Randers mohlo dokonce vyrazit i do přečíslení, tento pokus o útok ale skončil nepřesnou přihrávkou ve středu pole.
6'
Turecký celek převzal iniciativu a už začíná dostávat hosty pod tlak. Marxen teď ve skluzu zblokoval střelu Diagnea na rohový kop.
5'
Galatasaray získal rohový kop. Centr van Aanholta na přední tyč byl zblokován, míč se pak ale po dalším centru z pravé strany dostal k Antalyalımu, jenž z hranice šestnáctky Randers vypálil nad Carlgrenovu branku.
4'
Ani jejich postupná rozehrávka k ničemu nebezpečnému nevedla. Obránci domácího celku pak hned nakopli míč na levé křídlo na Babela, který ho potáhl k šestnáctce Randers.
3'
Až jeho nákop skončil u obránců Randers. Proti nim hned vyrazili hráči tureckého týmu, po faulu Boeyho na Kopplina ale míč zůstane na kopačkách hostů.
2'
Hostům se povedlo kombinující domácí vytlačit na jejich polovinu, o míč je ale pořád nepřipravili. Útok domácích ale musí začít až od brankáře Muslery.
1'
Výkop utkání měli domácí. První nákop Boeyho na útočnou polovinu se jeho spoluhráčům povedlo vybojovat a hned od začátku tak sledujeme postupný útok Galatasaraye.
1'
Galatasaray bude hrát v červeno-žlutých dresech, Randers v bílých.
Oba tímy už jsou na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli začne.

Galatasaray Istanbul: Muslera (C) – Boey, Luyindama, Öztürk, van Aanholt – Kutlu, Antalyalı – Kerem Aktürkoğlu, Feghouli, Babel – Diagne

Náhradníci: Çipe, Balaban – Yedlin, Mohamed, Bayram, Akbaba, Arslan, Kara, Yılmaz, Kılınç, Akgün

Randers FC: Carlgren – Kallesøe, Piesinger, Marxen (C), Kopplin – Kehinde, Johnsen, Lauenborg, Tibbling – Hammershøj-Mistrati, Egho

Náhradníci: Dakir – Jensen, Ankersen, Enggård, Lauridsen, Klysner, O. Bundgaard Kristensen, Drejer Leth, Salou, F. Bundgaard Kristensen, Brock-Madsen, Kamara

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Masljanko (BLR).
Kvůli nařízením na zamezení šíření onemocnění COVID-19 v Turecku se tento zápas bude hrát před omezeným počtem diváků.

Vzájemné zápasy

První zápas tohoto play-off, který se odehrál minulý týden a na hřišti Randers skončil remízou 1:1, byl současně zatím jediným vzájemným soubojem těchto dvou klubů.

Randers FC

Randers sice skončilo v minulé sezoně nejvyšší dánské soutěže až na šestém místě, díky triumfu v Dánském poháru ale bylo nasazeno přímo do play-off Evropské ligy. Vstup do nového ligového ročníku se tomuto klubu vydařil, když z prvních šesti ligových utkání neprohrál ani jedno a s bilancí 4 výhry – 2 remízy – 0 proher se v průběžné tabulce nachází na třetím místě. Na rozdíl od svého soupeře odehrál dánský klub jediné utkání v evropských pohárech, a to právě první souboj s Galatasarayem, který skončil remízou 1:1.

Galatasaray Istanbul

Turecký vicemistr začal nový ligový ročník nejvyšší domácí soutěže dvěmi výhrami a se šesti body se po dvou kolech nachází na třetím místě tabulky. Více zápasů však odehrál v evropských pohárech, kde svou cestu začal už v červenci ve 2. předkole Ligy mistrů. V něm prohrál oba zápasy s PSV Eindhoven – venku 1:5 a doma 1:2 – a vypadl do 3. předkola Evropské ligy. Po domácí remíze 1:1 se skotským St. Johnstone pak v odvetě vyhrál 4:2 a postoupil do play-off, kde v prvním utkání na půdě dánského Randers uhrál remízu 1:1. Před odvetou je tak Galatasaray favoritem na postup do skupinové fázy.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Galatasaray Istanbul – Randers FC. Utkání play-off Evropské ligy začíná ve 20:00.