Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sturm Graz : Mura - 26. srpna 2021   21:00

Sturm Graz
Sturm Graz
39' Kiteišvili  • 66' Jantscher
2:0
(1:0)
Mura
Mura
Sturm Graz
Siebenhandl – Gazibegović, Affengruber (81. Geyrhofer), Wüthrich, Dante – Stanković (74. Kuen) – Hierländer (C) (81. Niangbo), Ljubic, Kiteišvili (74. Prass) – Yeboah (67. Sarkaria), Jantscher
José María Sánchez – Raúl Cabaněro, Iňigo Prieto
UPC-Arena, Graz
Mura
Obradović – Karničnik, Gorenc, Pučka, Šturn – Horvat (77. T. Cipot), Maruško – Kous (C) (63. Maroša), Lotrič (46. K. Cipot), Škoflek (46. Klepač) – Mandić (56. Kozar)

Červené karty: 0-1.
90+4'
90+3'
Jantscherův roh byl přetažen na druhou stranu vápna, domácí poté ztratili míč a hosté zkouší jeden z posledních útoků.
90+2'
Oslavující Sturm půjde na rohový kop, který rozehraje Jantscher. Mezitím Obradovićovi pomáhá jeho spoluhráč s nastalou křečí.
90'
Agilní Jantscher završuje své útočné choutky další střelou, kterou dvaatřicetiletý Rakušan vyslal z prostoru těsně před malým vápnem po výborné uličce spoluhráče Andrease Kuena. Matko Obradović chytá.
90'
Poslední minuta základní hrací doby se právě rozbíhá, nastaveny budou čtyři minuty.
88'
Napodruhé už střelec druhé branky Jakob Jantscher vystřelil. Tentokrát nebyl tak přesný jako před několika minutami. Z dobré pozice. u prostoru penaltového puntíku míří metr nad.
87'
Na druhé straně byl za stejný prohřešek lapen Jantscher.
86'
Do poměrně nebezpečného souboje s brankářem Siebenhandlem vletěl Mihael Klepač, který se toho vůbec nebál a patrně by i způsobil ve velkém vápně trošku chaos. Ale je mu máván ofsajd.
84'
Kuenův rohový kop nebyl vážnějším nebezpečím pro Obradoviće.
82'
Rozhodčí se raději faul Jana Gorence jal potrestat, aby se mu dění na placu trošku uklidnilo.
82'
Na placu se trošku přiostřuje. Dante fauloval Kaie Cipota, vzápětí Gorenc poslal na zem Kuena.
81'
Poslední dvě střídání domácích David Affengruber, který provětrával jako bek obranu soupeře, jde z placu místo Niklase Geyrhofera. Střídající je také kapitán Stefan Hierländer, který si při odchodu plácl s Andersonem Niangbem.
79'
Maroša se ve skluzu snažil dosáhnout na přízemní centr, ale chyběly mu zhruba dva metry, aby míč usměrnil kolem Siebenhandla do sítě.
77'
Tomi Horvat jde na závěr z placu a Tio Cipot nabere cenné zkušenosti.
77'
Domácí stoper to vzápětí Marošovi vrátil i z úroky a také mu je pískán faul.
76'
Maroša fauloval Affengrubera, který je nyní hodně vidět.
75'
Alexander Prass se také hned zapojil do útočení, nicméně i jeho pokus dokázal Obradović zlikvidovat. Ve druhém poločasu má rozhodně více práce, hosté již prakticky rezignovali.
74'
Jon Stanković a hrdina konce prvního poločasu Otar Kiteišvili jdou z placu, místo nich půjdou stvrdil postup Andreas Kuen a Alexander Prass.
72'
Sturm bude zahrávat Jantscherem rohový kop.
71'
A Sarkaria měl hned dobrou šanci. Jako blesk pronikl do velkého vápna a Obradović měl co dělat, aby jeho střelu na bližší tyč, která byla pořádně tvrdá, stihl vyrazit.
69'
Jeden z domácích hráčů zkusil dlouhým nákopem překvapit Obradoviće, což se mu nepodařilo. Chorvatský brankář celý pokus přečetl.
67'
Manprit Sakraria jde na plac místo Kelvina Yeboaha, jenž se dneska přeci jen v útočné fázi trošku trápil.
66'
Sturm Graz právě vstřelil branku!
Tohle byla paráda JAKOBA JANTSCHERA. Tak dlouho nebyli hosté schopni ve vápně vzít míč Affengrugerovi ani Jantscherovi, byť se Klepač snažil, jak mohl. Balon se proto znovu odrazil k Jantscherovi, který krásně na vzdálenější šibenici obhodil Obradoviće. Asistence: David Affengruber.
66'
Po Jantscherově rohu se nic nestalo, míč se odrazil za vápno.
65'
Domácí hráči opět zakombinovali a vybojovali rohový kop.
63'
Amadej Maroša je novým mužem na hřišti místo kapitána Žiga Kouse.
63'
Ani Ljubic nedokázal trefit tři tyče, hned poté se bude střídat.
61'
Ostřelování branky Mury pokračuje, nyní mířil vedle z výrazně lepší vzdálenosti Jakob Jantscher.
60'
Sturm si naprosto pohodlně kombinuje na polovině soupeře. Gregory Wüthrich ukázal, že také umí zaútočit, jako jeho parťák ze stoperské dvojice Affengruber. Napřáhl z pětatřiceti metrů a nebyla to zase tak špatná střela. Nicméně šla nad branku.
57'
Yeboahovi dneska není přáno. Ani další jeho pokus gólem nekončí, tentokrát už aspoň ale trefil branku. Obradović zapisuje třetí zákrok ve druhém poločasu.
56'
Třetí střídání Mury. Staniša Mandič dnes končí a na pětatřicet minut ho nahradí Alen Kozar.
56'
Hráč s číslem 42 v domácí ekipě, jenž je obránce, opět vyrazil na útočný výlet. David Affengruber si ale nepohlídal ofsajd a jeho atak zastaven jest.
54'
Šance hostí jsou nenávratně pryč. Při vývozu míče totiž Matič Maruško ztratil míč, když si jej nechal uskočit od nohy. Poté ještě více nesmyslně zajel do Ljubice a právě na tomto hráči se dvěma žlutými kartami vyfauloval.
54'
Hrdina konce prvního poločasu Kiteišvili postupoval středem hřiště a namířil si to až před vápno. Tentokrát ale branku netrefil.
51'
Jantscher také poslal dlouhý nakopávaný míč do vápna. Nejlepe se zorientoval kapitán Sturmu Stefan Hierländer a dlužno říct, že brankář hostí Obradović má výrazně více práce. Opět musel zapsat zákrok.
50'
Právě Cipot fauloval na pravé straně poblíž střídaček Gazibegoviće a domácí budou nakopávat míč do vápna.
50'
Sturm nyní zkouší podniknout útok po pravé straně. Kelvin Yeboah nakonec vrátil míč na střed před vápno, kde se nedostal k pokusu další z domácích plejerů, kterému trošku zavazel rozhodčí.
48'
David Affengruber se odhodlal jako stoper ke střele, nicméně Matko Obradovič si míč našel a připisuje si dnes druhý úspěšný zákrok.
47'
Z něj se ale nestalo vůbec nic. Přesto nebude mít Mura příliš šancí na oddech.
46'
Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Domácí budou mít rohový kop.
46'
Mura jde do druhého poločasu s dvěma změnami v sestavě. Končí Žiga Škoflek a Mitja Lotrič, místo nich nastupují Kai Cipot a Mihael Klepač.
46'
Červené karty: 0-0.
Pětačtyřicet minut střetnutí je za námi a Sturm Graz vede 1:0, takže v součtu již 4:1. Domácí byli naprosto lepším týmem, byť první lepší náznak šance měl ve 13. minutě Lotrič, jenž zblízka mířli vedle. Domácí se pak hodně dlouho zastřelovali, až jim museli nechtěne pomoct hosté. Ti na půlce ztratili míč a Otar Kiteišvili si jej navedl k vápnu. Vystřelil a přes teč stopera Pučka byl gólman Obradović bezmocný.
45+2'
45+2'
Na trávníku nyní na chvilku leží i jeden zhráčů hostí. Rozhodně se ale nebude jednat o vážný problém. První půlce už se takto dohraje.
45'
Před vápnem byl lehce popostrčen Yeboah, který si snažil vymodlit faul a možná se při tom ještě zranil. Od Klemena Šturna se rozhodně nejednalo o nic nedovoleného.
45'
Poslední minuta prvního poločasu se právě rozbíhá, nad rámec hrací doby se budou hrát poté ještě dvě minuty.
44'
Po pravé straně zkoušel vyvést míč Affengruber, ale nakonec se mu přihrávka vrátila zpět.
43'
Výbornou práci odvedl Ljubić, který na levém rohu vápna vybojoval míč pro Kelvina Jeboaha. Ghaňan napřáhl, nicméně i jeho pokusu chyběla ona potřebná přesnost.
41'
Domácí jsou samozřejmě při chuti. Ljubic ale minul branku.
39'
Domácí tým jde po zásluze do vedení. Kousek před polovinou hřiště totiž hosté zbytečně ztratili míč. Balonu se ujal OTAR KITEIŠVILI a posunul se blíže k vápnu. Navedl si míč na pravačku a protože jej Gorenc pouze stínoval, tak vystřelil. Gólman Obradović by si se střelou možná poradil, jenže míč smolně tečoval druhý stoper Klemen Pučko a brankář hostí se jen smutně díval, jak pokus gruzínského ofenzívního hráče končí v síti. Bez asistence.
38'
A Sturm nadále pokračuje v pohodovém výkonu, kterým směřuje do základní skupiny Evropské ligy.
37'
Kiteišvili také nezamířil mezi tři tyče, zatím nikdo z hráčů neseřídil pořádně mířidla.
36'
Gazibegović je v prvním poločase hodně vidět. Dlouhými auty, aktivitou, ale také fauly. Stejně jako nyní, kdy si nedovoleně pomohl proti Mandićovi.
34'
Pro všechny fanoušky českého fotbalu máme nedobrou zprávu. Pokud Mura v tomto předkole neuspěje, zcela jiště nebude soupeřem Plzně v Evropské konferenční lize, kam se přesune. Plzeň totiž neudržela domácí vedení 2:0, v odvetě na hřišti CSKA Sofia padla 3:0 v prodloužení a s evropskými poháry se loučí.
33'
Matic Maruško fauloval Ljubiće a ještě si neodpustil nějakou tu poznámku směrem k sudím, proto vidí žlutou kartu.
31'
Po tvrdém souboji o míč u pravého praporku se nakonec domácím podařilo odcentrovat do vápna. Také Karničník podskočil míč a zapomněl, že má za sebou Jantschera, který ale střelou z první mířil vysoko nad.
31'
Jusuf Gazibegović si dlouhý aut zopakuje.
30'
Nicméně rakouský celekm se rychle vrátil na polovinu soupeře. Jeden z domácích hráčů se chystá k dlouhému autu do vápna z pravé strany.
29'
Rakouští fanoušci vytváří svým miláčkům vstkutku parádní atmosféru. Až mezi tím málem zapadlo, že Gazibegović fauloval Mandiće a hra je tak přerušená.
27'
Ani pokus dalšího z domácích útočníků, Jakoba Jantschera, se mezi tři tyče nevešel. Chorvatský brankář Obradović tak zasahovat nemusel.
26'
Yeboah nemůže pokračovat s útočnými manýry, neboť fauloval Gorence a u míče jsou tak hosté.
25'
Slovinský tým si může opět chvilku odfrknout, neboť se dokázal dostat k velkému vápnu soupeře. Nicméně ani Mura zatím nezapsala jedinou přímou střelu na branku.
24'
Jantscherův roh nebyl nebezpečný, krátce poté navíc Hierlaänder fauloval Kouse a míč budou mít hosté.
23'
Domácí budou rozehrávat druhý roh v utkání, hosté na výhodu exekuce kopu z rohu zatím marně čekají.
20'
Do dobré střelecké pozice se mohl dostávat Šturm, jenže jeho pokus byl nejprve zblokován. Když se k němu balon vrátil zpět, minul také tři tyče.
18'
Mura se krátce po odkopu od branky vrátí k míči, jelikož Stanković se provinil faulem proti Kousovi.
17'
Dobrá šance také na druhé straně Kelvin Yeboah si ve vápně krásně zpracoval míč, který ztlumil svým hrudníkem. Poté vystřelil na levou šibenici, jenže branku těsně minul.
16'
Sturm se musel v kombinaci vrátit až na polovinu hřiště, kde si stopeři Würtrich a Affengruber přihrávají balon mezi sebou.
15'
Domácí už opět svírají soupeře před jeho velkým vápnem. Nicméně největší šanci dosavadních patnácti minut si připsali hosté před malou chvílí díky Lotričovi.
13'
A k brance rozhodně nemuselo být pro hosty daleko. V malém vápně totiž Dante trestuhodně podskočil centr z levé strany. Míč se dostal až k volnému Staniši Mandičovi, jehož střela na bližší tyč se však mezi tři tyče nevešla.
12'
Už se pokračuje dále, Lotrič se po ošetření zapojuje do hry a Mura se bude snažit o zázrak v plném počtu jedenácti hráčů.
11'
Na zeleném pažitu zůstal ležet jeden z hráčů Mury. Mělo by jít o útočníka s číslem 77 Stanišu Mandiće. Nemohu sloužit, co se přesně stalo.
10'
Tahle akce hostí přece jen snesla trošku silnější měřítko. Lotrič se na pravém rohu vápna dostal k míči a zkoušel si ho navést na levou kličku a na střelu. K té se nakonec dostal, ale nebyl přesný.
9'
Pro hosty je jistě dílčím vysvobozením, že zůstanou u míče. Kiteišvili byl totiž adresátem faulu na Karničnika.
8'
Dlouhý nákop nezachytil žádný z domácích hráčů a míč tak končí až u zkušeného brankáře Mury Matko Obradoviće.
7'
I za mohutného povzbuzování svých fanoušků je na tom Sturm stále jednoznačně lépe. Krajní obránci domácích se navíc staží podporovat útočnou fázi.
5'
K míči se dostal i domácí brankář Siebenhandl, který si vyběhl daleko za vápno a je nyní prakticky na pozici stopera. Nohami rozehrává pro své spoluhráče.
4'
Domácí jsou od začátku aktivnějším týmem a vyjma ofsajdu Škofleka nepouští soupeře na svou polovinu.
3'
Domácí mají první roh zápasu, ve třetí minutě si vede balon k praporku Dante.
2'
Již v první minutě jsmě byli svědky dvou zápisů do statistik. Nejprve byl Škoflek z Mury lapen v ofsajdu, ve druhé minutě pak Yeboah fauloval Šturna.
1'

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Gazibegović, Affengruber, Wüthrich, Dante – Stanković – Hierländer (C), Ljubic, Kiteišvili – Yeboah, Jantscher
Náhradníci: Marić, Schützenauer – Prass, Sarkaria, Komposch, Niangbo, Jäger, Kuen, Stückler, Lang, Geyrhofer, Wels

NŠ Mura: Obradović – Karničnik, Gorenc, Pučka, Šturn – Horvat, Maruško – Kous (C), Lotrič, Škoflek – Mandić
Náhradníci: Erjavec, Zalokar – K. Cipot, Kozar, Karamarko, Lorbek, Brkić, Maroša, T. Cipot, Klepač

Rozhodčí: José María Sánchez – Raúl Cabaněro, Iňigo Prieto.
Poslední vzájemný zápas:
NŠ Mura – SK Sturm Graz 1:3
Branky: 3. Škoflek – 18. Jantscher (pen.), 60. Kiteišvili, 63. Yeboah

Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:16.

NŠ Mura: Obradović – Karničnik (71. Maroša), Maruško, Gorenc – Kous, Kazar (C), Bobičanec (62. Mandić), Horvat, Šturm – Škoflek (71. Pučko), Lotrič (79. Klepač)

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Gazibegović (80. Jäger), Affengruber, Wüthrich, Dante – Hierländer (C), Stanković, Ljubić (80. Geyrhofer), Kiteišvili (76. Kuen) – Yeboah (76. Niangbo), Jantscher (67. Sarkaria)
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu posledního z předkol Evropských pohárových soutěží. Evropskáí liga má na programu čtvrté předkolo a SK Sturm Graz bude potvrzovat papírové předpoklady, jelikož na stadionu NŠ Mury vyhrál minulý týden 1:3. Slovinský celek tak musí vyhrát minimálně o dvě branky, aby na hřišti rakouského soupeře mohl ještě bojovat o postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.