FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Southampton - 20. března 2021   13:15

0:3
(0:2)
Southampton
Southampton
38' Djenepo   • 45+1' Redmond   • 59' Redmond
Bournemouth
Begović – Stacey, Carter-Vickers, Cook, Rico (67. Mepham) – Wilshere, Pearson (56. Surridge) – Riquelme (56. Anthony), Billing (77. Kilkenny), Danjuma – Solanke
Travers – Anthony, Kilkenny, Mepham, Moriah-Welsh, Saydee, Surridge, Zemura
Atkinson – Burt, Hatzidakis
Vitality Stadium, Bournemouth
Southampton
Forster – Walker-Peters (89. Ramsay), Bednarek (77. Salisu), Vestergaard (77. Stephens), Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse, Danilo, Djenepo (85. Tella) – Adams (90. N'Lundulu), Redmond
McCarthy – Ferry, Jankewitz,k N'Lundulu, Ramsay, Salisu, Stephens, Tella, Watts

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:12.
Prvním semifinalistou FA Cupu je Southampton, jenž navzdory velkému trápení v Premier League zvládl i čtvrtý zápas v FA Cupu bez inkasované branky a už je mezi čtyři nejlepšími týmy soutěže.

Southamptonu zajistila úspěch naprosto hladká výhra v jihoanglickém derby na trávníku Bournemouthu, se soutěží se tak loučí poslední tým mimo Premier League. Svatí vstřelili tři branky, další dvě jim byly odvolány u videa kvůli ofsajdům. Hvězdou zápasu je Nathan Redmond, jenž první branku připravil pro Moussu Djenepa, další dvě pak vstřelil sám.
90+3'
90+3'
Anthony příliš tvrdě vletěl do souboje se Salisum a dostává v závěru ještě jednu žlutou kartu.
90+1'
Southampton v klidu drží míč ve středu hřiště a kontroluje hru.
90+1'
Rozhodčí Atkinson oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Adams, přichází N'Lundulu.
89'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Walker-Peters, přichází Ramsay.
88'
Anthony přesným centrem našel Surridgeho, jeho hlavičku z velmi nadějné pozice lapil Fraser Forster.
88'
Che Adams se na pravém křídle dostal za záda Mephama, pak se mu ale nepovedlo přesně přihrát před branku.
87'
Che Adams vysunul na levé křídlo Dialla, toho však odblokoval od míče Carter-Vickers a bude se kopat od domácí branky.
85'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Djenepo, přichází Tella.
84'
Jack Wilshere podrazil rozběhnutého Dialla a prohlíží si žlutou kartu.
83'
Southampton už zase hraje s míčem na útočné polovině, hosté si užívají průběh dnešního derby.
81'
Che Adams si při průniku z pravého křídla do pokutového území příliš předkopl míč od kopačky, balón pak zamířil k Begovićovi.
80'
Po rohu se míč odrazil k Diallovi, jehož střela z dálky mířila výrazně vedle domácí branky.
79'
Stuart Armstrong pokračuje ve skvělém výkonu, teď pronikl po pravém křídle, pak se mu nepovedlo přihrát před branku přes Cooka.
78'
Danjuma se z levého křídla dostal do zajímavé příležitosti, Forster jeho střelu vyrazil.
77'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Billing, přichází Kilkenny.
77'
Vzhledem ke žlutým kartám hostující trenér Hassenhütl stahuje ze hry oba své klíčové stopery.
77'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Bednarek, přichází Stephens.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Vestergaard, přichází Salisu.
75'
Nathan Redmond byl blízko hattricku! Redmond se dostal k míči po individuální akci Armstronga, pak technickou střelou jen o decimetry minul vzdálenější tyč domácí branky.
74'
Vestergaard po ztrátě míče stáhl k zemi Billinga, oba hostující stopeři tak budou pokračovat se žlutou kartou.
73'
Po rohu se Southampton neprosadil, hosté už ale mají míč zase ve svém držení.
73'
Stuart Armstrong si připravil zajímavou palebnou pozici před pokutovým územím a jeho střelu mířící k tyči Begović výborným zákrokem vyrazil na rohový kop!
72'
Billing se neúspěšně snažil vybojovat Bertrandův faul u pokutového území soupeře, dopředu mohou zase hosté.
70'
Při další útočné snaze Southamptonu Walker-Peters připravil zajímavou pozici pro Warda-Prowse, jehož střelu zablokoval Mepham a míč se pak jal Asmir Begović.
69'
Che Adamsovi se nepovedla přihrávka k pokutovému území, Southampton se ale zase ujal odraženého míče.
67'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Rico, přichází Mepham.
66'
Po nepříjemném středu se Surridgem se na trávníku ocitl Jan Bednarek, rovněž polský obránce Svatých se zatím nezvedá z trávníku, ošetření ale tentokrát zřejmě potřeba nebude.
65'
Ošetření Djenepa trvalo zhruba dvě minuty, teď už se ve hře může pokračovat.
63'
Zdravotní potíže trápí Moussu Djenepa, hostující fotbalista musí být ošetřen.
62'
Djenepo na levém křídle neprošel do pokutového území přes Cartera-Vickerse, následovat bude rohový kop.
60'
Další příležitost Southamptonu! Djenepovu přihrávku do pokutového území Adams sklepl pro Armstronga, jehož střela mířila těsně vedle domácí branky.
59'
Southampton právě vstřelil branku!
Tato branka už by měla platit! Nathan Redmond připravil palebnou pozici pro Stuarta Armstronga, jehož ránu odraženou od tyče NATHAN REDMOND dorazil do domácí branky!
58'
Armstrong u postranní čáry fauloval Rica, domácí mohou rozehrávat na vlastní polovině.
56'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Pearson, přichází Surridge.
56'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Riquelme, přichází Anthony.
55'
Adamsova branka je nakonec odvolána kvůli Armstrongově ofsajdu.
54'
Ještě se ale u videa řeší, zda Stuart Armstrong nebyl v ofsajdu, zároveň zda Che Adams nezahrál i rukou.
53'
Bournemouth tlačil soupeře, přesto zase inkasuje! Při útočném výpadu hostů Cameron Carter-Vicker nedokázal odkopnout míč, čehož Armstrong využil přihrávkou CHE ADAMSE, jenž přízemní střelou k tyči překonal Begoviće!
52'
Roh domácím vůbec nevyšel, přetažený centr přeletěl všechny fotbalisty před Forsterem.
52'
Bournemouth se nadechl k velkému náporu, Staceyho centr hosté odhlavičkovali na rohový kop.
52'
Wilshere kolmicí vysunul po levém křídle Danjumu, jeho přihrávka před branku nedošla až k Solankemu.
51'
Riquelmeho centr doletěl jen na hlavu Walkera-Peterse, míč pak z předbrankového prostoru odkopl Vestergaard.
49'
Jack Wilshere se u hranice pokutového území dostal k nebezpečné střele po přiťuknutí Billinga, těsně však minula Forsterovu branku.
48'
Nathan Redmond se u postranní čáry provinil zákrokem na Riquelmeho, rozehrávat mohou domácí.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Southampton v prvním poločase pohárového derby proměnil všechny tři své šance, byť v úvodu zápasu byla vlastní branka Camerona Cartera-Vickerse odvolána kvůli těsnému ofsajdu Kyla Walkera-Peterse.

Svatým se ale povedlo dvakrát udeřit v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu, nejdříve se po výborné přihrávce Redmonda trefil Moussa Djenepo, nažhavený Nathan Redmond se pak v nastaveném čase prosadil sám po individuální akci.
45+2'
45+1'
Southampton v posledních sekundách prvního poločasu přidává druhou trefu! Stuart Armstrong na útočné polovině posunul míč NATHANU REDMONDOVI, ten individuálně prošel kolem Steva Cooka a z úhlu prostřelil Begoviće ránou do vzdálenějšího horního rohu!
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Atkinson přidává jednu nastavenou.
45'
Solanke vybojoval míč na pravém křídle a Cherries mohli zajímavě zaútočit, německý útočník ale přihrával obsazenému Billingovi.
45'
Teď nevyšla ani souhra Rica s Danjumou na levém křídle.
44'
Bournemouth se rozestavil po útočné polovině, zatím se jim ale nedaří dostat se k pokutovému území.
42'
Ward-Prowse se dlouhým nákopem po pravém křídle snažil najít Walkera-Peterse, blíže k míči ale měl Diego Rico.
41'
Neúspěšná snaha Bertranda na levém křídle, bude se kopat od domácí branky.
40'
Southampton je po vstřelené brance při chuti, hosté už zase hrají na útočné polovině.
38'
Tento gól už Southamptonu nikdo nevezme! Redmond výbornou kolmicí vyzval do velké šance MOUSSU DJENEPA, jenž střelou ke vzdálenější tyči překonal Begoviće!
36'
Solanke pronikl po pravém křídle, pak se jeho přihrávku nepovedlo zpracovat Riquelmemu a míč se odrazil k Forsterovi.
36'
Centr Diega Rica mířil do prostoru, kde nebyl nikdo v červeno-černém, Steve Cook měl k míči daleko.
35'
Bournemouth zvyšuje aktivitu, po faulu Kyla Walkera-Peterse budou domácí zahrávat další standardní situaci.
33'
Riquelme si před pokutovým územím vyměnil míč se Solankem, pak přízemní střelou k tyči protáhl Forstera, ten ale ukryl míč do svých rukavic.
32'
V předchozí situaci se jednalo o třetí střelecký pokus domácích, na střely je to zatím 3:5, na bránu 2:1.
31'
Po standardní situaci domácích Cook připravil zajímavou pozici pro Rodriga Riquelmeho, španělský mladík ale minul Forsterovu branku.
30'
První žlutou kartu zápasu vidí Jan Bednarek.
29'
Djenepo se ocitl na trávníku po nepříjemném zákroku Staceyho, hostující fotbalista už se ale zvedá na nohy.
28'
Po sérii nepřesností se autového vhazování poblíž středové čáry ujme Bournemouth.
26'
Střílený centr hostujícího kapitána mířil přímo na branku, doletěl ale přímo do náruče Asmira Begoviće.
25'
Djenepo byl faulován u postranní čáry, k centru se chystá James Ward-Prowse.
23'
Rohový kop Cherries nevedl k ohrožení soupeřovy branky, už se hraje ve středu hřiště.
22'
Danjuma pronikl po levém křídle, pak střílel z ostrého úhlu, Forster jeho ránu vyráží.
21'
Bertrandovi vůbec nevyšel roh, domácí odvrátili míč jen k Armstrongovi, tomu ale nevyšla střela ze střední vzdálenosti, skákavý míč doputoval vedle domácí branky.
21'
Djenepo pronikl po levém křídle, následný pokus o centr Stacey srazil na rohový kop.
20'
Redmondovi nevyšel individuální průnik do pokutového území, pustil se do příliš velké přesily.
18'
Walkeru-Petersovi nevyšlo zpracování vysokého míče na vlastní polovině, podklouzl, čímž nabídl obrovský prostor za sebou Pearsonovi, tomu se ale také nepovedlo míč dobře převzít a ukopl si jej do zámezí.
16'
V úvodní čtvrthodině se hned čtyřicet procent hry odehrálo v třetině hřiště Bournemouthu, aktivita Southamptonu je výrazná.
15'
Stuart Armstrong se protáhl po pravém křídle, pak výborným pasem vyzval k zakončení Ryana Bertranda, tomu nevyšla střela slabší pravačkou.
12'
Skutečně se jedná o velmi těsný ofsajd a branka je odvolána!
11'
Gólová situace bude bude ještě přezkoumána u VAR, zda-li Walker-Peters nebyl při svém náběhu v ofsajdu.
10'
Na skvělý pas Bednarka za si za hostující obranu naběhl Kyle Walker-Peters a jeho přihrávku před branku si do vlastní sítě srazil CAMERON CARTER-VICKERS!
9'
Ricovi se na levém křídle nepovedlo odcentrovat přes Walkera-Peterse, ten navíc vybojoval odkop od branky.
8'
Po souhře s Armstrongem se v pokutovém území neprosadil Che Adams, hostující útočník nezvládl první dotyk s míčem, pak už u brankové čáry zahrál jen do boční sítě.
7'
Po rohu se domácí do zakončení nedostali, odraženého míče se zmocnil Fraser Forster.
6'
Staceyho centr Djenepo srazil na rohový kop, je tu první standardní situace pro Cherries.
5'
Diallo se pokusil o další střelu z dálky, ta však byla zablokována.
3'
Ward-Prowse rozehrál roh po zemi s Redmondem, tomu nevyšla zpětná přihrávka na hostujícího kapitána.
3'
První útočnou akci Southamptonu zakončoval z dálky Diallo, jeho nepříliš povedená střela je sražena na rohový kop.
2'
Bournemouth rozehrál zápas aktivněji, centr Rica od levé postranní čáry ale u přední tyče nenašel nabíhajícího Solankeho.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v bílých dresech hrající hosté, Bournemouth oblékl červeno-černou kombinaci.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

AFC Bournemouth: Begović – Stacey, Carter-Vickers, Cook, Rico – Wilshere, Pearson – Riquelme, Billing, Danjuma – Solanke
Náhradníci: Travers – Anthony, Kilkenny, Mepham, Moriah-Welsh, Saydee, Surridge, Zemura

Southampton FC: Forster – Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse, Danilo, Djenepo – Adams, Redmond
Náhradníci: McCarthy – Ferry, Jankewitz,k N'Lundulu, Ramsay, Salisu, Stephens, Tella, Watts

Rozhodčí: Atkinson – Burt, Hatzidakis.
Southampton FC

Sezóna Southamptonu se dá rozdělit na dvě části. Tou první je dlouhá část do poloviny prosince, kdy se zdálo, že Southampton by mohl hrát velkou roli v boji o evropské poháry. V druhé polovině prosince ale vybojoval jen tři remízy ze čtyř zápasů, pak sice krátce v úvodu ledna porazil Liverpool, následovala však extrémně bídná série devíti zápasů, během nichž Svatí získali jediný bod za remízu s Chelsea.

Tristní výsledky pak Southampton přerušil výhrou 2:0 na trávníku posledního Sheffieldu United, v posledních dvou zápasech už ale zase dvakrát prohrál, nejdříve 2:5 na Manchesteru City, pak 1:2 v jihoanglickém derby s Brightonem, celkem tak tým Ralpha Hassenhütla prohrál deset ligových zápasů z posledních dvanácti.

Lepší to je v FA Cupu, kde Southampton postupně vyřadil třetiligové Shrewsbury 2:0, vyšlápl si výsledkem 1:0 na Arsenal a zatím naposledy po suverénním výkonu vyhrál 2:0 ve Wolverhamptonu, kterému ale vzápětí podlehl na domácím trávníku v ligovém zápase.
AFC Bournemouth

AFC Bournemouth se po loňském sestupu snaží o návrat do Premier League, po 37 kolech je však až na sedmém místě, když na přímý postup ztrácí už třináct bodů, za nevyzpytatelným play-off pak zaostává jen o dva body.

Poslední tři kola Bournemouth odehrál s vyrovnanou bilancí 1-1-1, po remíze 1:1 v Prestonu prohrál doma 2:3 s Barnsley, které letos senzačně usiluje o postup do play-off a díky skvělé formě je už páté, v úterý pak Bournemouth získal důležité tři body při výhře nad třetí Swansea, která se chce ještě zapojit do boje o přímý postup.

V FA Cupu Bournemouth vyřadil dva čtvrtoligové celky Oldham (4:1) a Crawley (2:1), pak zvítězil na trávníku účastníka Premier League Burnley 2:0.
Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu prvního čtvrtfinále FA Cupu, víkendový program nejstarší fotbalové soutěže světa odstartuje jihoanglické derby mezi Bournemouthem a Southamptonem. Stadióny v obou přístavních městech dělí jen 46 kilometrů jízdy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.