FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Sheffield Utd. - 21. března 2021   14:30

Chelsea
Chelsea
24' Norwood(vl.)  • 90+2' Ziyech
2:0
(1:0)
Sheffield Utd.
Chelsea
Arrizabalaga – Zouma, Christensen (63. Azpilicueta), Emerson – Hudson-Odoi (72. Ziyech), Kovačić, Gilmour (72. Havertz), Chilwell – Mount (C), Pulisic (83. Kanté) – Giroud (63. James)
Caballero – Azpilicueta, Rüdiger, James, Alonso, Kanté, Ziyech, Havertz, Werner
Andy Madley – Neil Davies, Edward Smart
Stamford Bridge, Londýn
Ramsdale – Baldock, Jagielka, Stevens, Osborn – Bogle (90. Mousset), Lundstram, Norwood (79. Brewster), Fleck – McGoldrick (C), McBurnie (75. Burke)
Foderingham – Lowe, Gordon, Burke, Brewster, Brunt, Mousset, Bryan, Ndiaye

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:14.
Je konec a Chelsea nakonec může slavit postup do semifinále FA Cupu. Jejich vítězství se ale nerodilo snadno, neboť Sheffield předvedl ve druhém poločase parádní výkon a vypracoval si několik brankových příležitostí. Ani jedna z nich se však neujala a naopak v závěru hosté ještě jednou inkasovali, rychlý brejk přetavil ve druhý gól střídající Ziyech.
90+3'
90+2'
Chelsea právě vstřelila branku!
Blues přidávají druhou branku a je jasné, že o výhru už je nemůže nic připravit! Domácí vtrhli do otevřené obrany Sheffieldu a po krásném bochánku Chilwella se ve velké šanci zjevil HAKIM ZIYECH, jenž střelou na zadní tyč propálil hostující brankáře.
90+2'
Následný roh už si Chelsea pohlídal, míč odhlavičkoval mimo šestnáctku na přední tyči stojící Mount.
90+1'
Vyrovnávací gól nebyl daleko! Osborn odcentroval zleva a Zouma jeho nabídku odehrál jen k Brewsterovi, jehož tečovaná pumelice rozvlnila boční síť. Arrizabalaga se jen ohlédl.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Bogle, přichází Mousset.
89'
Hostům už moc času nezbývá, a proto se nyní na hrot vytáhl i stoper Jagielka, jenž bude mít za úkol vyhrávat vzdušné souboje.
88'
Nyní už je ale hra přerušena, neboť Fleck uprostřed hřiště stáhl k zemi Mounta.
87'
Po souboji se Stevensem se skácel k zemi Ziyech, avšak o nedovolený zákrok se dle názoru hlavního rozhodčího nejednalo.
85'
O chvilku později centroval Mount, avšak ani on nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
84'
James obral o balon Flecka a poté nabízel míč do šestnáctky. Jeho centr však neměl potřebnou kvalitu a balon bez problému odkopl Jagielka.
83'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pulisic, přichází Kanté.
82'
Ramsdale předvedl velmi nepřesný odkop, po kterém vycestoval míč do autu. Domácí už nebudou s vhazováním spěchat.
81'
Ziyech chtěl nastartovat Havertze, jenže ten se nacházel v jasném ofsajdu, a proto se do hry ani nezapojoval.
80'
Aktivní McGoldrick to znovu zkoušel po křídle, avšak tentokráte na Azpilicuetu nevyzrál.
79'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Norwood, přichází Brewster.
78'
Po faulu Kovačiće měli hosté volný přímý kop, po němž zakončoval Stevens. Ten ale neseřídil svá mířidla a bránu minul.
77'
McGoldrick se dostal přes Azpilicuetu a poté zakončoval z velkého úhlu. Arrizabalaga ale jeho střelu vyrazil a balon následně odklidil do bezpečí Chilwell.
76'
Baldock se vydal dopředu a chtěl odcentrovat, ovšem do jeho přihrávky stačil vložit nohu Kovačić.
75'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází McBurnie, přichází Burke.
74'
Havertz hledal na zadní tyči číhajícího Jamese, ovšem ten na centr svého spoluhráče nedoskočil.
73'
Do konce zápasu zbývá zhruba patnáct minut a Chelsea stále drží těsné vedení. Podaří se jí dotáhnout tento zápas do zdárného konce?
72'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Hudson-Odoi, přichází Ziyech.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Gilmour, přichází Havertz.
70'
McBurnie dostal spoustu prostoru před pokutovým území a jeho následná rána levačkou mířila přesně k pravé tyči. Arrizabalaga se však natáhl po balonu a parádním zákrokem ho vyrazil mimo.
69'
Sheffield je v posledních minutách hodně aktivní a defenziva Chelsea má plné ruce práce.
68'
Mohlo být srovnáno! Lundstram poslal do vápna velmi kvalitní centr, který si našel McGoldrick. Ten zakončoval z ideální pozice, nicméně Arrizabalagovu pokladnici minul.
67'
Za dlouhým pasem Jagielky se hnal McGoldrick a Zouma před ním raději zakopl míč do autu.
66'
Po několika nepřesnostech ve středu hřiště se míč dostal ke Gilmourovi, jenž nechtěl riskovat další ztrátu, a proto raději nahrál dozadu na Zoumu.
65'
James se dostal pod tlak McBurnieho a měl co dělat, aby o míč nepřišel. Nakonec si ale poradil, a Chelsea tak může dál kombinovat.
64'
McGoldrick si zaběhl za obranu domácích na pas Flecka, nicméně v době přihrávky svého spoluhráče se nacházel v ofsajdu.
63'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christensen, přichází Azpilicueta.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Giroud, přichází James.
63'
Ani z toho však nic nevzniklo, neboť pro nabídku Mounta si do vzduchu vystoupal Ramsdale.
62'
Giroud se velmi dravě hnal za nákopem Zoumy a nakonec donutil Jagielku k chybě. Po nepřesném pasu hostujícího stopera z toho bude roh pro Chelsea.
61'
Centr Norwooda mířil na zadní tyč, nicméně balon dokázal odhlavičkovat mimo šestnáctku Hudson-Odoi.
60'
Chilwell u postranní čáry nedovoleně atakoval Baldocka a následovat bude volný přímý kop Blades.
59'
Zouma fauloval McGoldricka a arbitr Madley mu dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
58'
Kovačić si tělem pokryl balon před Norwoodem a poté se jím nechal faulovat, Chelsea bude moct v klidu rozehrát.
57'
Americký křídelník se ale po chvilce zvedl a zdá se, že Thomas Tuchel nebude muset vynuceně střídat.
56'
Hra je teď přerušena, neboť Christian Pulisic zůstává ležet na trávníku, který špatně došlápl na pravý kotník.
55'
Gilmour obral o balon Flecka a následně hledal Hudsona-Odoie, jenž ale s touto přihrávkou nepočítal a míč následně zamířil do zámezí.
54'
Hudson-Odoi si navedl míč na levačku a zkusil to zpoza šestnáctky, avšak jeho pokus nebyl přesný.
53'
Fleck velmi dobře odcentroval a balon si ve vápně hledal McBurnie. Včasný obranný zákrok ale předvedl Christensen, jenž nedovolil svému soupeři zakončit.
52'
McGoldrick si píchl míč kolem Emersona a ten měl co dělat, aby balon ve skluzu odehrál do zámezí.
51'
Ke střele se nakonec odhodlal Mount, jehož pokus si však cestu mezi tři tyče nenašel.
50'
Na opačném konci hřiště byl nedovoleně atakován Pulisic a Chelsea bude zahrávat standardku z velmi dobré pozice.
49'
V pokutovém území se po souboji se Zoumou poroučel k zemi McGoldrick, ovšem penalta z toho nebude.
48'
Pulisic se krásně zbavil dvou protihráčů a poté postupoval ze strany sám na bránu. Ramsdale byl ale opět připraven a jeho pokus vyrazil. Americký křídelník se dostal i k dorážce, ovšem ta vylétla vysoko nad hostující svatyni.
47'
McBurnie se snažil prodrat po levé straně, avšak jeho akce se s úspěchem nepotkala.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém dějství.
46'
V té už se nic důležitého nestalo, a hráči tak odcházejí do kabin za stavu 1:0 z pohledu domácích. Chelsea od úvodního hvizdu diktovala tempo hry a svému soupeři téměř nepůjčovala míč. Do zaslouženého vedení se dostali ve 24. minutě, kdy si střílený centr srazil do vlastní brány Norwood. Náskok Blues mohl na konci prvního poločasu zdvojnásobit Pulisic, jenž si ale vylámal zuby na Ramsdaleovi.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Blades se propracovali až k vápnu domácích, nicméně Bogle nedokázal odcentrovat přes Emersona a poté se míče zmocnil Kovačić.
44'
Jagielka opět posílal dlouhý nákop na McGoldricka, nicméně míč pro sebe dokázal uzmout Arrizabalaga.
43'
Hudson-Odoi se snažil vybojovat rohový kop, ovšem nakonec to byl on, kdo se jako poslední dotkl balonu. Následovat tak bude odkop od brány United.
42'
Jeden z obránců Sheffieldu teď doslova namazal Pulisicovi, který se poté ocitl sám před bránou. Ramsdale však velmi rychle zareagoval a pohotovým zákrokem uchránil svůj tým od inkasování druhé branky.
40'
Další pas Gilmoura směřoval na Girouda, avšak ani on nedokázal udržet míč na hrací ploše.
39'
A nyní už se balon vrátí k domácím fotbalistům, jelikož Norwood si neporozuměl s Osbornem a po jejich neshodě bude Chelsea vhazovat.
38'
V posledních okamžicích více kombinují hosté, kteří si ale pouze přihrávají na vlastní polovině.
37'
Gilmour chtěl vyslat do akce Hudsona-Odoie, ale ten nebyl dost rychlý na to, aby zachytil míč na hřišti.
36'
Po souboji s McBurniem zůstal na zemi ležet Pulisic a domácí už apelují na hlavního rozhodčího, aby udělil žlutou kartu. Skotský útočník ale vyvázl s domluvou.
35'
Fleck obral o balon Mounta a poté byl faulován Kovačićem. Sheffield bude moct v klidu rozehrávat.
34'
Rozehrávky se ujal Mason Mount, jehož centr si ale nikdo v modrém nenašel.
33'
Dalšího faulu se dopustil Osborn a nyní už bude mít Chelsea standardní situaci z poměrně slibné pozice.
32'
Mount byl dohrán ve středu pole a Baldock může být rád, že za tento nedovolený zákrok nedostal žlutou kartu.
31'
Gilmour lehkým obloučkem našel na zadní tyči číhajícího Hudsona-Odoie, jenž ale už zakončoval z velmi těžké pozice a bránu netrefil.
30'
Výborně to teď udělal Pulisic, jenž se zbavil dvou soupeřů a poté přenesl těžiště hry doleva na Emersona.
29'
Jagielka chtěl po zisku okamžitě nastartovat McGoldricka, avšak ten si nedokázal balon zpracovat a následně mu ho čistě odebral vracející se Emerson.
28'
Chelsea první branka očividně nakopla a nyní se hraje výhradně kolem šestnáctky Sheffieldu.
27'
Stevens chyboval v rozehrávce a po jeho zaváhání opět centroval Hudson-Odoi. Tato nabídka byla ale příliš vysoká a Giroud na ni nedoskočil.
26'
S další akcí přispěchal Pulisic, jenž se ale nedokázal prosadit přes Baldocka.
24'
Chelsea se po čtyřiadvaceti minutách dostávají do vedení! Po rohovém kopu Mounta propadl balon až k Chilwellovi, který ho okamžitě vracel do vápna. Do jeho centru ale velmi nešťastně vložil nohu OLIVER NORWOOD, od něhož se míč odrazil na bránu a Ramsdale už nestihl zasáhnout.
23'
Giroud sice doběhl nákop Christensena, ovšem poté byl velmi rychle zdvojen a o míč přišel.
22'
Fleck chtěl přenést hru na volného Baldocka, ovšem jeho pas byl hodně nepřesný nikdo z jeho spoluhráčů neměl šanci zastihnout balon na hrací ploše.
21'
Na Emersona dotíral McGoldrick a domácí obránce nakonec musel nahrát dozadu na Arrizabalagu. Chelsea tak bude začínat od vlastního pokutového území.
20'
Mountův centr si hledal Olivier Giroud, avšak Lundstram měl k balon blíže a odhlavičkoval jej do bezpečí.
19'
Bogle zbytečně fauloval Chilwella a doslova nabídl londýnskému celku další volný přímý kop.
18'
Nakonec přišla nabídka Pulisice, kterou si bez sebemenších potíží ze vzduchu stáhl Ramsdale.
17'
Tuchelovi svěřenci ji rozehráli na krátkou vzdálenost a momentálně sledujeme jejich kombinaci kolem soupeřovy šestnáctky.
16'
Kousek za půlící čárou byl k zemi poslán Kovačić a domácí budou zahrávat standardní situaci.
15'
Chilwellovi nevyšel první dotek a míč následně zamířil do zámezí, hráči Sheffieldu budou vhazovat.
14'
Hosté teď aktivně napadali rozehrávku Chelsea, nicméně ta si dokázala poradit.
13'
Sheffield měl k dispozici další roh. Fleckovi se ovšem centr vůbec nepovedl a balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Emerson.
12'
Osborn hledal z levé strany McBurnieho, avšak míč před ním odhlavičkoval Zouma.
11'
S pořádnou dávkou štěstí se k hlavičce dostal Jagielka, jenž ale byl zřejmě svou příležitostí zaskočen, a nedokázal tak zakončit dostatečně důrazně. Arrizabalaga si připsal další rutinní zásah.
10'
McGoldrick příkladně zabojoval o míč a nakonec se mu podařilo získat rohový kop pro United.
9'
Hudson-Odoi se zbavil svého strážce a poté prostrkával míč na sbíhajícího Girouda. Ten ale dostal přihrávku na paty, načež ho celkem bez problémů odzbrojil Jagielka.
8'
Také domácí to zkoušeli vzduchem, ovšem pro nákop Zoumy si v pohodě došel brankář Ramsdale.
7'
Lundstram hledal McBurnieho a Emerson měl co dělat, aby před ním odhlavičkoval balon do autu.
6'
Lundstram ostře zajel do Gilmoura, jenž na chvíli zůstal ležet na trávníku. Ošetření ale nakonec nebylo zapotřebí a mladý záložník Blues bude schopen pokračovat.
5'
Mount si rychle narazil s Hudsonem-Odoiem a následně posílal míč do šestnáctky. Nikdo z jeho spoluhráčů se však k zakončení nedostal, neboť ve vápně dobře zasáhl Jagielka.
4'
Hudson-Odoi se snažil protáhnout po pravém křídle, jenže na pozorně bránícího Osborna si nepřišel.
3'
O chvilku později už se hostující kapitán k míči dostal a hned ho posílal na bránu. Arrizabalaga ale zaujal ideální postavení a balon bez problémů lapil.
2'
Jagielka hledal svým dlouhým nákopem McGoldricka, avšak ten byl dobře pokryt domácí defenzivou.
1'
Arbitr Madley poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Sheffieldu, kteří dnes nastupují v růžových dresech. Jejich soupeř pak zvolil modrou sadu.
1'

Chelsea FC: Arrizabalaga – Zouma, Christensen, Emerson – Hudson-Odoi, Kovačić, Gilmour, Chilwell – Mount (C), Pulisic – Giroud
Náhradníci: Caballero – Azpilicueta, Rüdiger, James, Alonso, Kanté, Ziyech, Havertz, Werner

Sheffield United FC: Ramsdale – Baldock, Jagielka, Stevens, Osborn – Bogle, Lundstram, Norwood, Fleck – McGoldrick (C), McBurnie
Náhradníci: Foderingham – Lowe, Gordon, Burke, Brewster, Brunt, Mousset, Bryan, Ndiaye

Rozhodčí: Andy Madley – Neil Davies, Edward Smart.
Poslední vzájemné utkání

7.2. 2021 – Sheffield United – Chelsea FC 1:2

Branky: 54. Rüdiger (vla.) – 43. Mount (Werner), 58. Jorginho (pen.)

Sheffield United: Ramsdale – Basham, Egan (C), Bryan (68. Sharp) – Bogle, Lundstram, Norwood (86. Brewster), Fleck, Lowe – Burke (62. McGoldrick), McBurnie.

Chelsea FC: Mendy – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – R. James, Jorginho, Kovačić, Chilwell (62. M. Alonso) – Mount – Giroud (62. Hudson-Odoi), Werner (75. Kanté).
Sheffield United FC

V letošním ročníku se Sheffieldu vůbec nedaří a devět kol před koncem ligové soutěže je téměř jisté, že po dvou letech mezi elitou se vrátí do Championship. Kvůli mizerným výkonům před několika dny rezignoval kouč Chris Wilder, jenž byl s United spjat od roku 2016 a vytáhl je až ze třetí ligy. Jeho nástupce zatím klub neoznámil. V rámci FA Cupu si Blades vedou o poznání lépe, stejně jako Chelsea byl i Sheffield předsazen do třetího kola, v němž vyzrál na třetiligový Bristol Rovers. Poté porazil také Plymouth a v minulém kole zdolal Bristol City. Nyní už na něj čeká o poznání kvalitnější soupeř, který navíc patří mezi hlavní aspiranty na vítězství v této tradiční soutěži.
Chelsea FC

Londýnský klub si letos počíná velmi solidně a v Premier League mu patří čtvrtá pozice. Jeho postavení mohlo být i lepší, nicméně během prosince a ledna několikrát zbytečně ztratil body. Kvůli této výsledkové krizi navíc přišel o své místo Frank Lampard, kterého na lavičce nahradil Thomas Tuchel. A pod jeho vedením si Chelsea vede narámně, od nástupu německého stratéga totiž Blues neprohráli ani jedno utkání. FA Cupem zatím Chelsea prochází jako horký nůž máslem. Nejprve si s chutí zastřílela proti Morecambe, v rámci čtvrtého kola zdolala 3:1 Luton a naposledy přetlačila Barnsley. Uvidíme, jak se jí povede dnes proti Sheffieldu.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu dvě čtvrtfinálová utkání FA Cupu a my se v tomto online přenosu zaměříme na jeden z nich, konkrétně se bude jednat o souboj Chelsea s Sheffieldem United. Úvodní výkop je na Stamford Bridge naplánován na 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.