FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Č. Budějovice - 30. října 2021   15:00

Zlín
37' Tkáč (Poznar) • 59' R. Hrubý (Čanturišvili)
2:0
(1:0)

Rakovan – Matejov, Procházka, Vraštil, Cedidla – Conde, Tkáč (61. Jawo) – Čanturišvili (69. Reiter), R. Hrubý (89. Janetzký), Fillo (69. Y. Dramé) – Poznar (C) (90. Hlinka).
Šiška – Y. Dramé, Hlinka, Janetzký, Jawo, Reiter, Simerský.
Radina – Horák, Hurych
Stadion Letná, Zlín
1862 diváků
Vorel – Sladký (80. L. Havel), P. Novák, Talovierov, Králik (C) – Čavoš (46. Bassey), Hellebrand – Van Buren (72. Brandner), Hora, Mršić – Mihálik (63. Michal Škoda).
Šípoš – Bassey, Brandner, Čolić, L. Havel, Michal Škoda, M. Valenta.
Vorel

SESTŘIH: Zlín - České Budějovice 2:0. Výhra po šesti zápasech, rozhodli Tkáč a Hrubý

Tímto se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit u dalšího fotbalového utkání ze Zlína.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:13.
Zlín vítězí na domácím stadionu, kde porazil České Budějovice, které před dnešním utkání hrály ve skvělé formě. Proti Fastavu se jim však nedařilo již od začátku, protože domácí byli o něco aktivnější již od prvních minut. Odměnou jim byla trefa Davida Tkáče, díky čemuž do šaten odcházeli ve vedení. Druhý poločas také vyšel mnohem lépe žlutomodrým, které parádní střelou z dálky poslal do dvoubrankového vedení Robert Hrubý. Následně si sice zbytečně nechal nadělit červenou kartu Rudolf Reiter, ale ani to velmi důležité tři body Zlínu nesebralo.
90+6'
90+4'
Cheick Conde ještě koupí trochu času, protože chytil křeč, takže potřebuje nějakou chvíli, aby se zotavil.
90+3'
Lamin Jawo si dobře splnil obranné povinnosti, protihráče navíc donutil k nedovolenému zákroku, takže domácí mohou získat nějaké sekundy.
90+2'
České Budějovice přece jen v závěru začínají tlačit, ale na vyrovnání už je asi příliš pozdě. Ševci navíc náporu zatím odolávají.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Poznar, přichází Marek Hlinka.
89'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Jakub Janetzký.
87'
Michal Škoda dostal nadějný pas na zadní tyč, těžkou pozici ale nezvládl, protože míč poslal jen mimo hrací plochu.
Dnešní utkání sleduje 1862 diváků.
85'
Zápas se začíná v závěrečných minutách přiostřovat, každou chvíli jsme totiž svědky nedovoleného zákroku. Hlavní sudí to ale zatím zvládá hlídat.
84'
Pavel Novák zastavil Tomáše Poznara jen za cenu tvrdého nedovoleného zákroku, což hlavní sudí ocenil dalším žlutým kartónkem.
82'
Matej Rakovan se při rohu soupeře musel činit, odražený centr tedy vyboxoval mimo pokutové území. Vzápětí navíc může rozehrávat.
81'
České Budějovice nějakou chvíli kombinovaly kolem vápna, nakonec ale vymyslely jen nepovedený centr, který domácí raději odvrátili na roh.
80'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Martin Sladký, přichází Lukáš Havel.
79'
Oslabení domácích byla znát při standardní situaci, protože v pokutovém území prostě scházeli hráči. Lamin Jawo se i přesto dostal k hlavičce, ale ta šla jen nad něj, takže Vojtěcha Vorla neohrozila.
78'
Ševci si z oslabení nic nadělají, Youba Dramé tak rozjížděl další útok přes pravou stranu, kde ho musel zastavit Patrik Hellebrand jen za cenu nedovoleného zákroku.
77'
Rudolf Reiter se nakonec nebude muset smiřovat se žlutou kartou, ale rovnou s červenou. Hlavní sudí tak usoudil po kontrole u videa, takže domácí budou muset dohrávat v deseti.
74'
Rudolf Reiter po své šanci upaloval dozadu, přičemž se mu naskytla možnost získat míč zpět, což se mu však nepovedlo, protože fauloval a dokonce za svůj počin vidí žlutou kartu.
74'
Domácí střídající hráči jsou hodně vidět, Rudolf Reiter se nyní individuálně dostal k zakončení přes levou stranu, ale míč poslal pouze do připraveného gólmana.
73'
Zlín opět vystihl rozehrávku soupeře a mířil do dalšího nebezpečného protiútoku. Ten řešil jednoduchou střelou Youba Dramé, jenž ale mířil těsně vedle brány.
72'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Patrik Brandner.
72'
Michal Škoda byl po centru sám před bránou a hlavou mířil prakticky do prázdné klece, ale Matej Rakovan vytasil neuvěřitelný zákrok! Nakonec ho ale ani nepotřeboval, protože útočník Dynama se nacházel v ofsajdu.
70'
Robert Hrubý se mohl podruhé zapsat na střeleckou listinu, po přihrávce Youby Dramého velmi nebezpečně vypálil z hranice šestnáctky, ale míč tentokrát skončil jen na břevnu!
69'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Rudolf Reiter.
69'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází Youba Dramé.
69'
Martin Fillo po delší době vedl útočnou akci svého týmu, při ní už vysílal do úniku Tomáše Poznara, ale přihrávka se mu nepovedla podle představ, takže zasáhl obránce hostů.
68'
Dynamo má sice v posledních minutách míč pevně pod kontrolou, ale nemůže se s ním přiblížit ani ke zlínské šestnáctce. Čas tak velmi rychle běží.
66'
Jakub Hora z následného přímého kopu posílal míč na zadní tyč, tam si to ale pohlídal Matej Rakovan, který tak pokračuje v bezchybném výkonu.
65'
Lamin Jawo krátce po svém příchodu na plac vidí žlutou kartu, kterou si vysloužil za podseknutí Pavla Novák.
63'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Michal Škoda.
62'
České Budějovice to nevzdávají ani po druhém inkasovaném gólu, poblíž pokutového území tak vybojovali nadějný standardní pokus.
61'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Lamin Jawo.
59'
Zlín právě vstřelil branku!
Ševci přece jen odskakují na rozdíl dvou branek! Dynamo totiž zaspalo na útočné polovině, díky čemuž mířil do protiakce ROBERT HRUBÝ. Ten tentokrát vzal zodpovědnost na sebe a dalekonosným pokusem překonal Vojtěcha Vorla.
58'
Hosté nevyužil ani následný rohový kop, míč navíc poslali za pomezní čáru, takže bude vhazovat Fastav.
57'
Vzápětí mohlo být vyrovnáno, protože nebezpečně hlavičkoval Martin Sladký, ale jeho pokus výborně zneškodnil pozorný Matej Rakovan!
56'
Zlín si nejspíš mohl zajistit výhru, avšak tomu tak není! Tomáš Poznar se při protiútoku sám ocitl před brankářem, avšak míč napálil trestuhodně přímo do něj!
55'
Na trávníku si chvíli poležel další domácí hráč, tentokrát to byl Tomáš Poznar, ale naštěstí se po chvíli zvedl a může se pokračovat ve hře.
53'
Martin Cedidla se obětavě vrhl do střely, čímž vyřešil veškeré starosti pro Mateje Rakovana, ale následně si nějakou chvíli poležel na trávníku. Žádné vážnější zranění si ale nepřivodil.
52'
Robert Hrubý od rohového praporku vymyslel velmi dobrý centr na bližší tyč, kde se k hlavičce dostal Lukáš Vraštil, ale ten mířil jen vedle pravé tyče.
51'
Tomáš Poznar se při hlavičkovém souboji dopustil nedoveleného zákroku, mrzet ho to ale příliš nemusí, jelikož hosté hned pokazili rozehrávku.
49'
Na středu hřiště jsme opět viděli poměrně tvrdý souboj, při kterém hrál nedovoleně Martin Fillo. Ten se ale paradoxně svíjí v bolestech.
48'
Dynamo začíná aktivně napadat, Patrik Čavoš však jenom srazil míč mimo hrací plochu.
47'
Robert Hrubý poslal do pokutového území centrovaný míč, ale bylo to tam dost zahuštěné, takže úspěšné zakončení přijít nemohlo.
46'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Fortune Bassey.
46'
Úvodní dějství se odehrávalo v poměrně poklidném tempu, viděli jsme jen pár příležitostí. Jednu z nich však využil Zlín, který tak odchází do šaten za nejtěsnějšího možného vedení. To tedy pro svůj tým zajistil zlínský objev David Tkáč, který dokázal skórovat z nepřehledné situace v pokutovém území. Dynamo tak bude muset pořádně zabrat, jestli chce dosáhnout alespoň na bod.
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+4'
45+3'
O něco nebezpečně pálil ke vzdálenější tyči Patrik Hellebrand, ale ten nakonec netrefil bránu, takže míč opět patří Mateji Rakovanovi.
45+2'
Jakub Hora si na středu hrací plochy našel ideální střeleckou pozici, technická střela mu ale nevyšla podle představ, protože jí zlínský gólman bez problémů lapil.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Domácí vyhráli souboj na středu hřiště, díky čemuž se k míči dostal Cheick Conde. Ten ale nemohl pokračovat dopředu, protože byl faulován.
43'
Cheick Conde zkusil štěstí z hranice pokutového území, volej se mu ale příliš nepovedl, kvůli čemuž míč skončil jenom v ochranné síti.
42'
Mick Van Buren si hledal nějaký prostor za zlínskou obranou, vzdušný nákop byl ale příliš dlouhý, takže si ho bez problémů pokryl Matej Rakovan.
40'
David Tkáč měl nějaký prostor na levé straně, následně se mu ale postavil do cesty protihráč, který jeho pas nepustil dále.
39'
Zlín už bude chtít dohrát první půli v co největším poklidu, rozehrávku soupeře tedy příliš aktivně nenapadá a vyčkává, co protivník vymyslí.
37'
Fastav se dostává do vedení! Na první pohled vypadalo, že hosté centr z pravé strany pokryjí, avšak po několika odrazech se míč dostal až k DAVIDU TKÁČOVI, který ze středu vápna zakončil do pravého horního rohu českobudějovické branky. Asistence: Tomáš Poznar.
37'
Robert Hrubý si našel poměrně nadějnou pozici těsně za šestnáctkou, jeho pokus však skončil na prvním protihráče v cestě.
36'
Hosté se dopustili dalšího faulu, tentokrát se provinil Pavel Novák, jehož nedovolený zákrok však nebyl závažného charakteru.
34'
Patrik Čavoš úplně zbytečně fauloval na útočné polovině, navíc to byl celkem tvrdý zákrok na Davida Tkáče, který se zvedá z trávníku jen těžko. Hráč Dynama se tak musí smířit se žlutou kartou.
32'
Martin Sladký si při bránění Davida Tkáče lehce pomohl rukama, kvůli čemuž domácí hráč skončil na trávníku, avšak hlavní sudí ihned rozpažil, takže se pokračuje ve hře.
31'
Hosté z přímého kopu vymysleli centrovaný míč, který ale letěl moc blízko bráně, takže ho Matej Rakovan vyboxoval mimo nebezpečnou zónu.
30'
Martin Cedidla se vzteká na rozhodčího po jeho nedovoleném zákroku, avšak sudí už svůj výrok měnit nebude. České Budějovice tak budou rozehrávat nadějnou standardku.
29'
Dynamo podniklo velmi nebezpečný protiútok, který zakončoval přihrávkou do vápna Ondřej Mihálik, ale žádného spoluhráče tam nenašel.
27'
Cheick Conde měl na hlavě první gól utkání, jeho hlavičce však scházela razance, takže Vojtěch Vorel stačil včas zareagovat!
25'
Matej Mršić nestíhal unikajícího Martina Cedidlu, raději ho tedy zezadu fauloval, čímž si vysloužil žlutou kartu.
24'
Vachtang Čanturišvili sice šikovně zablokoval přihrávka Maxima Talovierova, ale míč na hrací ploše neudržel. Hosté tak mohou vhazovat.
23'
Róbert Matejov si na levé straně pohlídal nebezpečný nákop soupeře, nakonec získal autové vhazování, avšak to příliš úspěšně nerozehrál.
21'
Tomáš Poznar fauloval protihráče na středu hřiště, avšak s tím nesouhlasil. Chvíli tedy rozmlouval s rozhodčím, ale nic nezměnil.
20'
V úvodních dvaceti minutách se toho moc nestalo, i když nějaké šance na vidění byly. Na branku si však ještě budeme muset počkat.
18'
David Tkáč zkoušel obejít dva protihráče za pomoci kliček, míč ale neudržel na kopačce, kvůli čemuž skončil až u Vojtěcha Vorla.
17'
Mick Van Buren promarnil tutovou příležitost! Domácí obrana zaspala a nizozemský útočník se dostal do úniku po pravé straně hřiště. Brankáře Mateje Rakovana sice přehodil, ale k balónu už se následně nedostal, takže ho mohl Václav Procházka uklidit na roh.
15'
Jakub Hora nabral slušnou rychlost na pravé straně a následně posouval míč do středu centrem, avšak ten zamířil až nad branku Mateje Rakovana.
14'
Vachtang Čanturišvili selhal při zpracování vzdušné přihrávky, následně tedy bude muset bojovat o míč po autovém vhazování Dynama.
13'
Po delší době se hraje na zlínské polovině, domácí tam však obranu zvládli úplně bez problémů a následně rozjíždí útok přes levou stranu.
12'
Vachtang Čanturišvili nebezpečně číhal u pravé tyče branky Dynama, tam ale pod tlakem srazil míč jen mimo hrací plochu, což znamená rozehrávku pro Vojtěch Vorel.
11'
Martin Fillo těsně nezachytil dlouhé přenesení hry, České Budějovice tedy budou vhazovat u levé postranní čáry.
9'
Fastav zničehonic začal na soupeře tlačit! V další příležitosti se ocitl Vachtang Čanturišvili, který z hranice šestnáctky mířil pod horní tyč, ale Vojtěch Vorel jeho pokus vyrazil!
8'
Zápas se odehrává v dost poklidném tempu, míč však drží zejména hosté. Ti ale tentokrát přišli o balón na vlastní polovině, díky čemuž mohl ze středu šestnáctky zakončovat Tomáš Poznar, ale v klíčový okamžik mu balón ujel z ideální pozice.
6'
Róbert Matejov se dobře vrátil, akorát už míč neudržel na hrací ploše, takže bude vhazovat Martin Sladký.
5'
Ondřej Mihálik nedostal zrovna přesnou přihrávku, míč je tak opět u domácích fotbalistů, kteří mají s rozehrávkou nemalé problémy.
4'
David Tkáč vyhrál souboj u postranní čáry, díky čemuž následně může uklidnit hru vhazováním. Marej Rakovan ale následně stejně nakopává dopředu.
3'
Tomáš Poznar zpracovával míč jen v ofsajdovém postavení, díky čemuž Dynamo opět hledá cestu k zakončení.
2'
Utkání začíná v poklidném tempu, hosté si jen tak přihrávají na vlastní polovině. Poté se opatrně vrhají dopředu přes levou stranu.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Matejov, Procházka, Vraštil, Cedidla – Conde, Tkáč – Čanturišvili, R. Hrubý, Fillo – Poznar (C).
Náhradníci: Šiška – Y. Dramé, Hlinka, Janetzký, Jawo, Reiter, Simerský.

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Sladký, P. Novák, Talovierov, Králik (C) – Čavoš, Hellebrand – Van Buren, Hora, Mršić – Mihálik.
Náhradníci: Šípoš – Bassey, Brandner, Čolić, L. Havel, Michal Škoda, M. Valenta.

Rozhodčí: Radina – Horák, Hurych.
SK Dynamo České Budějovice
České Budějovice naopak poslední dobou podávají velmi slušné výkony a bylo by celkem překvapivé, kdyby proti Zlínu ztratily body. Dynamo totiž čtyři zápasy za sebou neprohrálo, přičemž dva z nich dotáhlo do vítězného konce, což bylo proti Karviné a Pardubicím. Dva zbývající duely skončily remízou, ale i to dnešní hosté mohou považovat za úspěch, jelikož bod brali proti Jablonci a Slavii. České Budějovice se tak nachází na velmi slušném osmém místě a v případě dnešní výhry se mohou klidně posunout před sedmou Olomouc.

Poslední tři utkání
České Budějovice vs. Slavia – 2:2
Jablonec vs. České Budějovice – 2:2
Dukla vs. České Budějovice – 1:3
FC Fastav Zlín
Zlín přece jen konečně zlomil sérii porážek, i když se pořád od konce srpna neradoval z vítězství. S Pardubicemi totiž uhrál jen bezbrankovou remízu, což je však celkem úspěch, protože předtím padl pětkrát za sebou. I kvůli tomu se v tabulce propadá pořád níže, aktuálně mu patří až třinácté místo a na poslední Karvinou už má jenom šestibodový náskok. Fastav tak zoufale potřebuje začít pravidelně bodovat, což je ale neskutečně složité, protože i dnes bude na domácím stadionu outsiderem.

Pardubice vs. Zlín – 0:0
Zlín vs. Hradec Králové – 2:3
Vyškov vs. Zlín – 1:2 pp
Dobré odpoledne u české nejvyšší fotbalové soutěže! Společně se mnou dnes budete moci sledovat zápas 13. kola, ve kterém na sebe narazí Zlín a České Budějovice. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.