CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Teplice 0:2. Domácí se propadli na sestupovou příčku

Ode mě je to pro dnešek z Hradce Králové vše, díky za pozornost a příště opět na počtenou.
Je konec, Teplice dnes zaslouženě vytěžily z utkání tři body, a to když dokázaly napravit svoje zaváhání z prvního poločasu, kde neproměnily několik tutovek, a ve druhém poločase daly dvě branky. Hradec tak i nadále zůstává na předposledním místě a záchrana se pro něho stává ještě těžší.
90+2
90+2
Střídající Král se při své premiéře v nejvyšší české soutěži dostal ještě v nastavení k míči, a to když odvracel prudký centr z levého křídla.
90+2
Zřejmě poslední akce zápasu, tou se předvedou domácí.
90+2
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Vošahlík, přichází Alex Král.
90+1
Malinský dobře prošel středem hřiště a následně přihrál do dobré pozice, z té však už nic závažnějšího nebylo.
90+1
Nastavují se dvě minuty, které Východočeši začínají nedaleko pokutového území Teplic.
90
Na zemi chvíli zůstal ležet Šípek, o nic vážného se však nejedná a celá hra tak pokračuje.
89
I nadále se hraje blíže k brance Ottmara, který prozatím zasahovat znovu nemusel.
88
Teplice právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto! Z levé strany přišel povedený balón do prostoru penalty, kde do něho trkl bývalý hráč Hradce DAVID VANĚČEK, jenž s přehledem dává druhou branku hostů – 0:2.
86
Teplice se drží na polovině Hradeckých, kteří se nyní musí bránit a vyčkávat na brejkové situaci, jelikož nic jiného už jim v této fázi hry nezbývá.
85
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Alois Hyčka, přichází Štěpán Vachoušek.
84
Na dlouhý balon, který nebyl špatně kopnutý, se snažil na zadní tyči doskočit Šípek. Zřejmě se ale nedostal do ideální výšky a navíc upadl, takže z tohoto Hradec nic nevytěží.
83
Rohový kop si Hradečtí vzápětí zopakují, vyjde jim tentokrát lépe?
82
Ovšem klidně se mohl dočkat Hradec! Pázler totiž před brankou hostů udělal několik zasekávaček, až se dostal i do koncovky na přední tyč. Tu však parádně vyráží Grigar na rohový kop!
80
Do konce základní hrací doby zbývá deset minut, Hradec sice ještě nic nevzdává, ovšem teď se u balonu drží hosté, kteří chtějí logicky už definitivně rozhodnout.
78
Nescházelo mnoho a mohlo to být 0:2! Balon se totiž odrazil na hranici malého vápna, kde se do něho opřel zřejmě Jeřábek, jenž těsně minul odkrytý prostor u pravé tyče!
77
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Marek Červenka, přichází David Vaněček.
76
Další ofenzivní snažení Východočechů skončilo tentokrát u postranní čáry, kde Hradec ztratil balon a Teplice se tak vydaly do rychlého brejku. Ten však nebezpečným zakončením také neskončil.
75
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Jakub Šípek.
74
Hostující Jeřábek fauloval na domácí polovině Malinského a dostává za to žlutou kartu.
73
Hradečtí se snaží, aby se větší část hry pochopitelně odehrávala na polovině hostů. Na to momentálně sice dochází, stále ale chybí koncovky, které by se řadily mezi ty nebezpečné. Hosté to tak v obraně zatím zvládají bez větších problémů.
71
Po nezakončeném rohovém kopu hostů se Teplice hnaly do brejkové situace dva na jednoho! Fillo se za polovinou hřiště snažil nahrát na Hyčku, ovšem přes Krátkého míč neprocpal, takže tato velká příležitost nekončí ani zakončením.
69
Útočná akce hostů skončila dobrou ulicí na jednoho z nabíhajících hráčů, ten však byl o krok pomalejší a nahrávka tak skončila mimo hrací plochu.
68
Další závar před očima Grigara, ten se tentokrát ale nemusel zapojit do hry, jelikož se o to postarala jeho obrana, který dostala po chvíli balon mimo své pokutové území.
66
Do hodně dobré pozice si seběhl Trubač, jenž vypálil z velkého vápna těsně vedle levou tyčku teplické branky!
65
Poslední minuty už se domácí trochu směrem dopředu zvedají, většinou to ale všechno končí opět před pokutovým územím nebo nepovedenou přihrávkou.
63
Severočeši tak měli ještě přímý kop, ten však neznamenal žádné větší nebezpečí a Hradec se tak může pokusit dostat k brance protivníka.
63
Domácí Krátký dostává za faul na útočné polovině dodatečně žlutou kartu.
62
Teplice se dostaly na vlastní polovině k balonu a rychle s ním spěchaly směrem k brance Ottmara, na koncovku ale nakonec nedošlo, jelikož ještě před vápnem byl útočící hráč faulován.
59
Hodně nebezpečně vypadal centr z levého křídla na zadní tyčku domácí branky, kam musel rybičkou skákat Mudra. Trochu nestandardní obranný zákrok se mu ale povedl na jedničku a bude se tak pokračovat rohovým kopem.
58
V pořádné závaru ve velkém vápně hostů se dostal ke střele Mudra, jenž mířil k pravé tyči, kde však zřejmě nohou dokázal být rychleji Grigar a vyrovnávající trefou to tedy nekončí!
57
Grigar teď trochu zbytečně nelapil bezpečně míč do rukavic, ten se mu od hrudi odrazil do zázemí a bude to tak rohový kop.
55
Neslavné rčení nedáš – dostaneš se nyní potvrzuje i pod Bílou věží! Chvíli po předchozí hostující příležitosti totiž dostal balon na levou stranu rozeběhnutý JAN VOŠAHLÍK, který pořádně prudkou střelou zamířil těsně vedle pravé domácí tyčky do branky. Tady Radim Ottmar neměl šanci – 0:1!
53
První tutovka v zápase také ze strany Hradce! Pázler parádně přiťukl míč na Pavla Černého, který sice přeloboval brankáře, ale netrefuje branku!
52
Hostům se roh také příliš nepovedlo, ovšem zůstávají v útoku a snaží se dostat k dalším příležitostem.
51
Do povedení hlavičky se probojoval Fillo, stejně tak ale vyskočil Pavel Černý a rohový kop si vyzkouší i hosté.
50
Pokračovalo se tedy standardní situací, která se Hradeckým tedy vůbec nepovedla. Teplice se však nedokázaly dostat do nějakého závažnějšího protiútoku.
49
Pázler dostal balon do pokutového území, kde mu šel na pomoct ještě Pavel Černý. Jeden z hostů se však stihl vrátit a míč odkopnout na rohový kop.
48
A právě Krátký se musel rychle vrátit před vlastní branku, kde se to také díky jemu hostům nepovedlo podle představ. Hradecký bek byl totiž faulován, takže vykopávat bude Ottmar.
47
Krátký se dostal na pravé rohu velkého vápna k míči, následně ho nacentroval na hranici pokutové území, kde už byl Pázler. Ten se však dostal do otočky, ze které ke střele nedošlo.
46
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Ladislav Martan, přichází Jan Pázler.
46
Je za námi první poločas, který přinesl hodně příležitostí podstatě především na straně hostů. Ani jedna nebyla však využita, a když se Hradec podstatě ze své jediné velké šance také nedokázal prosadit, tak se oba týmy do kabin vydaly za nerozhodného a bezbrankového stavu.
45+1
45+1
Vypadá to, že v prvním poločase se toho příliš už nestane. Grigar bude odkopávat nedaleko svého území a příliš s tím pochopitelně nespěchá.
45
Nastavovat se bude jedna minuta.
44
Hra se s koncem poločasu snaží čím dál více chodit do otevřené obrany hostů, většinou to ale končí ještě před pokutovým územím, pro hosty tak žádné velké nebezpečí.
43
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde se u pravé tyče domácí branky ocitl v obrovské šanci Teplic, už několikáté, tentokrát Vondrášek. Prvně ho hrudí vychytal Ottmar, dorážka už letěla nad branku!
41
Malinský sice napoprvé neprošel přes bránícího hráče, napodruhé však už ano a následně předložil do velké příležitosti balon na Trubače. Tomu však skluzem do střely skočil Jeřábek a vypadalo to, že se zaskvěl i Grigar!
40
Hostující Fillo s Krobem se snažili, aby posledních pět minut prvního poločasu začalo na polovině Hradce, ten se však dostal rychle k balonu a peláší směrem dopředu.
39
Ovšem tohle se domácím hrubě nepovedlo a balón letí hodně mimo branku...
38
Pavel Černý se na polovině hřiště srazil s hostujícím hráčem a sudí nakonec ukazuje, že Soungole fauloval, rozehrávat tak bude Hradec.
36
Domácí ztratili balon při přechodu do útočné fáze a rychle tam musel do půlkruhu spěchat Hůlka, který míč před dotírajícím útočníkem odkopl až za branku Teplic.
35
Těžko říci, jestli má hradecký Tomáš Jirsák nějaké zranění nebo domácí lavička reaguje na vývoj hry. Každopádně zmiňovaného hráče nahrazuje už deset minut před koncem prvního poločasu Tomáš Malinský.
34
Teplice jsou zpět okolo vápna Východočechů, i nadále ale platí, že v posledních chvílích to končí spíše v předfinální fázi, což domácím rozhodně nevadí.
32
Hostující Červenka dostal hodně prudký balon na pravé křídlo, kde těsně dostihl na hrací ploše a pak ho poslal před branku Hradce, kde už byli tři hráči Hradce, kteří situaci už dokázali zvládnout.
31
Poslední minuty jsou oproti těm úvodním řekněme třiceti o trochu méně atraktivní, i nadále se však hraje útočný fotbal, a to především ze strany hostů.
29
Hra se zase na chvíli přesunula do středu pole, respektive blíže k brance Teplic, kde se snažili něco vymyslet domácí, ovšem neúspěšně.
27
Severočeši se i nadále drží v útoku a snaží se své šance konečně převtělit ve vedoucí branku, přes defenzivu Hradce se sice zatím dostává lehce, ovšem na brankáře si zatím hosté nedokázali přijít.
25
Toto už ani snad nejde komentovat, Ottmar totiž vyšvihl další neskutečný zákrok, kdy tentokrát jednou rukou vychytal z hranice malého vápno střílejícího Vošahlíka!
23
Hradec zahrával chvíli po předchozí situaci rohový kop, po kterém to hořelo na hranici malého. Defenziva hostů to ale nakonec dokázala zvládnout.
22
Žlutou kartu dostává Aleksandar Šušnjar (FK Teplice).
22
Aby těch neproměněných příležitostí hosté nelitovali! Tentokrát se na Ottmara vydal sám Červenka, ovšem hradecký brankář dalším fantastickým zákrokem dokázal hostujícího hráče vychytat!
21
A na zmiňovaný šrumec skutečně došlo, ovšem znovu před brankou Hradce, kam vyslal míč Fillo, ale Vošahlík ze stoprocentní pozice poslal balon mimo tři tyče!
20
Brankář Hradce znovu drží míč v náruči a Hradec se po dvaceti minutách hry bude snažit vytvořit útočnou akci, která už by konečně znamenala velký šrumec před brankou.
19
Střela Jirsáka doprostřed branky znamená první zákrok hostující brankáře. Ten si s míčem poradil lehce.
18
Votrokům se dnes daří dostávat před Grigara povedené balony, ovšem tam to končí neslavně, respektive se už domácí nedostanou do zakončení.
17
Další velká příležitost Teplic. Fillo se prodral přes Hůlku a následně prudce pálil do branky. Ottmar ale fantasticky zasahuje a i nadále tak drží naděje Východočechů.
15
Míč se nebezpečně kutálel právě na hranici pokutového území Severočechů, kde se ovšem nedohodl Trubač s Pavlem Černým a míč končí v zázemí.
14
Domácí se nyní snaží produkovat hodně balonů směrem do vápna hostů a dostat se tak k pořádné své první gólové šanci.
13
Hradec se snaží být také více v útoku, proto se nyní musí bránit Teplice, který to zatím nějaký větší problém nedělá.
12
Jirsák prošel s balonem až před hranici hostující vápna, následně nahrál na levou stranu na Mudru, který vzápětí odcentroval. Míč však zasáhl pravděpodobně do ruky Hyčku, sudí ale měl dobrý výhled a pokutový kop se nepíská!
10
Už se opět hraje před brankou Votroků, na pozoru tak musí být především Ottmar, jenž se zatím ze strany Hradce dnes dostává do hry nejvíce.
9
Balon směřoval na Chlebouna, ovšem rychleji se dostal do hry Fillo, který kulatý nesmysl dopravil mimo vápno. Ovšem k zakončení se Hradec stejně dostal, a to díky Hůlkovi, který však branku z dobré pozice netrefuje.
8
Hradec se po osmi minutách možná dostane k prvnímu náznaku směrem dopředu. Faulovaný byl totiž na straně vápna kapitán Černý a následovat tak bude přímý kop.
6
Hradec si hned ze začátku zápasu hodně zahrává! Do další veliké příležitosti se totiž dostal Červenka, jenž z hranice pokutového území trefil ale jen náruč Ottmara.
5
Obrovská šance hostů! Fillo dostal míč do domácí šestnáctky, kam si za nim seběhl Vošahlík. Jeho pokus však dokázal rychle zpacifikovat brankář Ottmar, který se vzápětí vyznamenal i proti Kučerovi!
4
Přízemní centr do prostoru penalty šel přímo na kopačku Chlebouna, který míč dostal mimo pokutové území.
4
Kučera byl nějakých deset dvanáct metrů před velkým vápnem Hradce faulovaný a na řadu tak přijde zajímavý přímý kop Teplic.
3
Hradec se vzápětí něco pokoušel vymyslet, ovšem za polovinou hřiště přišel o balon, takže se útočně snaží opět hosté.
2
Hosté hned ukázali, jak je to jednoduché. Po kratší kombinaci se dostal k balonu ve vápně úplně nehlídaný Fillo, jemuž ale koncovka nesedla, takže jsme se brzké změny skóre nedočkali.
1
Obě mužstva už nastupují na hrací plochu, za malý moment začínáme!

FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Chleboun, Hůlka, Mudra – Trubač, Jirsák, M. Černý, Janoušek, Martan – P. Černý (C).
Náhradníci: Lindr – Nosek, Vlkanova, Malinský, Plašil, Šípek, Pázler.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Hyčka, Soungole, Fillo (C), Kučera, Vošahlík – Červenka.
Náhradníci: Chudý – Král, Vaněček, Žitný, Kodeš, Vachoušek, Martirosyan.

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Batík.
Dobré nedění odpoledne z Hradce Králové, i zde dnes pokračuje 27. kolo české nejvyšší fotbalové soutěže. Na východ Čech cestují Teplice, které mají zatím na podzim formu jako hrom a po vybojování velkého bodového přídělu dokonce pokukují po pohárových příčkách. To Hradec má naprosto rozdílné problémy. Votroci totiž na jaře nebodují, především doma nedávají branky, proto se nyní nachází na předposledním místě tabulky. Na první pozici, která zaručuje setrvání v lize, mají Hradečtí pak manko dva body. Východočechům se sice v blízké minulosti na Teplice dařilo, ovšem dnes budou jednoznačnými favority naopak hosté!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.