Z Mladé Boleslavi je to vše, příjemný zbytek nedělního večera.
Mladá Boleslav zápas ovládla zcela jednoznačně a po mizerných výsledcích z minulých kol zakončila podzim dobrým výkonem. Ostravané nebezpeční příliš nebyli, i když ve druhém poločase se přeci jen mírně zlepšili a Diviše aspoň dvakrát zaměstnali. To domácí přidali v 54. minutě díky Nešporovi čtvrtou a poslední branku.
90
Smejkal poslal příliš dlouhý balón na Kyselu, který jej nedostihl.
89
Třetí střídání je tady. Odchází Jan Chramosta, na jeho místo nastupuje David Štípek.
88
Lukeš poslal další dobrý centr do velkého vápna, Smejkal s Johanou zaúřadovali a míč dostali do bezpečí.
86
Na Městském stadionu vyhlížíme už pouze poslední střídání Boleslavi a konec zápasu. I na trávníku to podle toho vypadá.
85
Boleslav se hnala do přečíslení, Chramosta ale nahrál Šultesovi na paty.
85
Bořil srazil centr Lukeše z pravé strany na rohový kop.
83
Boleslav kombinuje na vlastní polovině a hraje "udržovací" fotbal.
82
Centr Ostravy usměrnil do rukavic svého brankáře hlavou Kysela. Těžkou soudit, jestli to byla přihrávka nebo střela...
80
Smejkal vybojoval míč jen na krátkou chvíli, nepovedenou přihrávkou jej soupeři odevzdal Zahustel. A dost se na sebe zlobí.
78
Ve stejné minutě vystřídali i domácí. Jana Štohanzla nahradil v sestavě Lukáš Vraštil.
78
Ostrava naposledy vystřídala: místo Davora Kukce obsadil Martin Lukeš.
77
Baránek předvedl chvat jako v bojovém sportu a pravou paží poslal Chramostu k zemi.
76
Smejkalův nákop směřoval za obranu ke Kyselovi, Baránek k němu ale míč nepustil.
75
Zahustel byl na polovině hřiště ve výskoku přistrčen, u míče je Boleslav.
74
...a byly z toho pořádné pořádné potíže pro Ostravu. Zahustel přihrával pod sebe Chramostovi, jehož zakončení do koutu brány srazili obránci Baníku na roh na poslední chvíli!
73
Štajner pořádně prohnal na levé straně Bořila, ale ten míč dostihl ještě na hřišti...
71
Kysela s Krautem skončili před boleslavskou střídačkou na jedné hromadě a ještě si tam vyměnili pár peprných výrazů.
70
Dlouhý výkop Diviše prodloužil hlavou za obranu Zahustel, Šultes postupoval z úhlu a tvrdou ranou napálil rukavice Pavlenky.
69
Kraut pod kotlem Baníku doslova sestřelil Bořila, který se stavěl na nohy jen velmi těžce.
67
A další zákrok boleslavského brankáře. Že by se hosté aspoň trochu zmátořili před poslední dvacetiminutovkou?
66
Kraut poslal prudký centr do pokutového území, Diviš míč točící se do brány vyboxoval na roh.
65
Smejkal stáhl Fantiše a hra se stěhuje před Diviše.
64
Frydrych odcentroval z pravé strany a Fantiš vysoký míč hlavou prodloužil z těžké pozice jen nad boleslavskou bránu.
63
Bořilova rána ze čtyřiceti metrů byla povedená! Z první trefil poskakující míč těsně vedle pravé tyče.
62
Baránek (OVA) předvedl pěkně nesportovní zákrok, když zezadu loktem trefil Šultese do zátylku.
61
...a mířil tradičně přes zeď do horního rohu brány, ale trefil jen hlavy bránících hráčů.
60
Štohanzl byl faulován osmnáct metrů od brány, míč si už staví Štajner...
59
Baník se také konečně vydal na útočný výpad, byl celkem nebezpečný, jenže akci zastavil ofsajd Milosavljeva.
57
Mladá Boleslav poprvé vystřídala. V útkou nahradil Martina Nešpora Pavel Šultes.
55
Chramosta nafilmoval pád před malým vápnem, o penaltě nemůže být řeč. Má to za stavu 4:0 zapotřebí?
54
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Demolice Baníku pokračuje i po přestávce. Štajner přihrál napříč pokutovým územím do malého vápna MARTINU NEŠPOROVI, který trefoval zcela odkrytou bránu.
53
Baník předvedl asi svůj doposud nejpovedenější přechod do útoku, přihrávka Droppy na Milosavljeva ale ve vápně neprošla.
51
Brankář Diviš doběhl na roh vápna pro dlouhý a nepovedený centr Ostravy. Snad poprvé dnes míč ukořistil ze hry.
50
Droppa s Krautem se pokoušeli prodrat až před Diviše a znovu to nevyšlo.
48
Smejkal trošku pozlobil trenéra Mináře, když přidal přihrávku do špeku Ščukovi. Naštěstí pro domácí z toho byl aut.
47
Smejkal vystoupil s Krautem hluboko na Ostravskou polovinu a tam jej zastavil nedovoleně.
46
Boleslav začala rozvážně s míčem bezpečně na kopačkách.
46
46
Ostrava v poločase vystřídala. Odešel Daniel Holzer, nastoupil Vladan Milosavljev.
Trenér Ostravy Martin Svědík chtěl v dnešním zápase navázat na slušné výkony defenzivy v minulých zápasech, to se ale v Mladé Boleslavi vůbec nepodařilo. Domácí obranu Baníku hned třikrát dokázali překonat, navíc hosté v prvním poločase vůbec nezahrozili v útoku. Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Jana Zawadu vystřídal v sestavě Ostravy Benjamin Vomáčka.
44
Trenér Ostravy Martin Svědík je pěkně nazlobený a jasně to dává najevo. Střídat bude v poslední minutě prvního poločasu.
41
Frydrych chyboval v rozehrávce, míč ukořistil Chramosta a v pokutovém území jej do strany přistrčil Štohanzlovi. Ten už mohl střílet, ale raději ještě přesnou přihrávkou předložil balón JANU CHRAMOSTOVI před odkrytou bránu.
39
Kyselův centr z pravé strany Chramosta v pokutovém území minul, míč tak propadl až k JANU ŠTOHANZLOVI, který v pádu usměrnil míč k levé tyči. Domácí vedou o dvě branky!
37
Hosté se znovu ubránili a dostali míč na protější stranu hřiště, kde rozehráli standardku. A znovu se to obešlo bez ohrožení boleslavského brankáře.
35
Zatímco v kotli baníkovců hoří pyrotechnika, Boleslav vytváří pohyb v pokutovém území Ostravy.
34
Druhý rohový kop Ostravy byl dost přetažený a nikdo z jejích hráčů se k míči nedostal.
33
Holzer vypálil a ránu znovu hbitým vystoupením zastavil Johana.
32
Přímý volný kop pro Ostravu, která za půl hodiny Diviše ještě nezaměstnala.
30
Chramosta posunul míč na pravou stranu Zahustelovi, který pěkným přetaženým centrem našel v pokutovém území nabíhajícího Štohanzla. Ten zakončoval z prvního doteku a trefil tyč!
28
Chramosta faulován při obranných povinnostech a Boleslav může v klidu rozehrát.
27
Kukec se pokusil vypálit z osmnácti metrů, střelu dobře zblokoval rychlým přistoupením Johana.
26
Chramosta se vrátil na hřiště a rovnou se málem zapojil do gólové akce, když vystihl pomalou přihrávku mezi stopery a s Nešporem šel ve dvou proti jednomu. Chramosta ale neprocedil míč skrz posledního hráče na svého spoluhráče.
24
Hra je znovu přerušena. Ošetřován je Chramosta, který si porazil asi kotník.
23
Tempo v této fázi hry mírně opadlo a sledujeme dost kouskovaný fotbal.
22
Boleslav se teď neprokombinovala zhuštěnou ostravskou zálohou, stejně tak ale neuspěli ani hosté.
20
Chramosta založil akci na pravé straně a po kombinaci se Štajnerem se k nepovedenému centru dostal Bořil.
18
Nešpor se snažil vystřelit z velké dálky a díky teči vybojoval aspoň rohový kop, který znovu nebyl nebezpečný.
17
Další rohový kop pro Mladou Boleslav, který odvrátil chumel hráčů v červených dresech.
16
Zahustel se snažil vytěžit rohový kop, jenže míč se od protihráče odrazil zpět do něho a do autu.
15
Ostravě se nedaří kombinovat na útočné polovině, i proto se musí častěji bránit.
12
Ostrava přišla o míč na vlastní polovině a Štohanzl posunul míč Chramostovi na pravou stranu. Ten křížem našel MARTINA NEŠPORA, jenž uklidil míč k zadní tyči.
10
Míč se snažil kroutit do brány Vengřinek, pokus to byl hodně nepřesný.
9
Boleslav faulovala Krauta a hosté rozehrají zajímavou standardku.
8
Rohový kop Mladé Boleslavi byl také nebezpečný. Štajner centroval a snad to byl Ščuk, který hlavou prodloužil míč těsně vedle pravé tyče.
7
Nádherná střela Štajnera a neméně povedený zákrok brankáře Pavlenky! Ránu z pětadvaceti metrů do šibenice vyrazil na roh!
6
Kysela ztratil a vybojoval míč na pravé straně, v pokutovém území před Pavlenkou ale žádné nebezpečí nehrozilo.
4
Kyselův centr z pravé strany byl příliš nízký a míč ukořistili hosté. Za půlicí čáru se však nedostali.
3
Po Štajnerově kopu od rohového praporku míč obrana Baníku odvrátila na vápno k Bořilovi, jenž svou střelu poslal metr vedle pravé tyče.
2
Štajner byl faulován, stopeři si míč rozehráli a založili útočnou akci, po které Boleslav rozehrála první rohový kop.
1
Pavlenka kope po nepovedené rozehrávce Boleslavi od své brány.
1
Výkop provedla Ostrava a rovnou poslala dlouhý míč do obrany Boleslavi, která míč odvrátila. Následně domácí vybojovali faul na útočné polovině.
1
Rozhodčí Emanuel Marek přivádí aktéry dnešního utkání na trávník. Domácí nastupují v modro-bílých dresech, hráči Baníku celí v červeném.
Obě mužstva se rozcvičují na hrací ploše.
Do Mladé Boleslavi dorazili tradičně vlakem i fanoušci Baníku Ostrava. Na ty v ulicích města během přesunu na stadion dohlíželo sto padesát policistů.

FK Mladá Boleslav: Diviš – Kysela, Johana (C), Smejkal, Bořil – Zahustel, Chramosta, Ščuk, Štajner, Štohanzl – Nešpor.
Náhradníci: Miller – Štípek, Brunclík, Vraštil, Jeslínek, Štoček, Šultes.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Zawada (45. Vomáčka), Frydrych (C), Baránek, Vengřinek – Fantiš, Kukec, Hable, Droppa, Holzer – Kraut.
Náhradníci: Vomáčka, Lukeš, Milosavljev, Matěj, Staško, Engelmann, Foltýn.

Rozhodčí: Marek – Urban, Blažej.
"Soupeř má velkou kvalitu ve středu pole, jedná se o tým s údernou ofenzívou. Já ale věřím, že v obraně navážeme na poslední zápasy, které jsme dokázali zvládnout bez větších chyb," uvedl před zápasem pro klubový web trenér Baníku Martin Svědík.
"Tři ligové mistráky jsme nevyhráli a je tedy nejvyšší čas to napravit. Ostravě máme odvádět prohru z července a před domácím publikem se chceme rozloučit vítězstvím. To jsou všechno důvody, které nás musí motivovat k výhře," prohlásil před šestnáctým ligovým kolem sportovní ředitel a hlavní trenér boleslavského týmu Ladislav Minář.
Bilance: Ze všech dosavadních osmnácti ligových utkání Boleslavští s Ostravou vyhráli desetkrát, prohráli čtyřikrát a remizovali čtyřikrát při výrazně aktivním celkovém skóre 33:23. Průměrně padá v utkáních těchto týmů více než tři branky na zápas, ještě se nestalo, že by nepadla ani jedna.
Tabulka: Mladá Boleslav je v ligové tabulce na šestém místě se třiadvaceti body, Baník Ostrava je s patnácti body až třináctý.
Minulé kolo: Baník remizoval doma s Teplicemi 0:0, Mladá Boleslav podlehla na Letné Spartě vysoko 1:4.
Dobré odpoledne při sledování předehrávky 16. kola Gambrinus ligy a zároveň posledního zápasu letošního roku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.