Fortuna liga Slovensko - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Nitra - 24. listopadu 2018   14:00

Trnava
Trnava
55' Čanturišvili  • 57' Yilmaz
2:3
(0:1)
Nitra
Nitra
6' Janso (vl.)  • 90' Abdulrahman   • 90+5' Machovec
Trnava
Chudý – Oravec, Tóth, Greššák (C), Janso (35. Ghorbani) – Schirtladze (89. Lupták), Kulhánek – Jirka, Grendel, Čanturišvili – Yilmaz (81. Miesenböck).
Rusov – Horník, Ghorbani, Dangubič, Miesenböck, Małecki, Lupták.
Ziemba P. (Svk)
Štadión Antona Malatinského
Nitra
Hroššo – Kuník, Križan, Farkaš, Chovanec – Šimončič (C) (62. Machovec), Charizopulos – Abdulrahman, Fábry, Čeredničenko (71. Guláš) – Vestenický (62. Chobot).
Šípoš – Chobot, Guláš, Macho, Machovec, Fábry, Vrábel.

Přeju hezký zbytek sobotního odpoledne a u dalších online přenosů zase někdy napočtenou.
Máme za sebou skvělé utkání, ve kterém Nitra zvítězila na hřišti Trnavy 3:2. O první branku se postaral nešťastzník Janso, který si do vlastní branky srazil střelu Šimunoviče. DOmácím se v rudhém poločase povedlo během dvou minut převrátit skóre na svoji stranu. Nejprve vyrovnal na 1:1 tečovanou střelou Gruzínec Čanturišvili, na 2:1 pak dával Yilmaz. Vše nasvědčovalo výhře domácích, jenže v první nastavené minutě druhé půle vyrovnal Taiwo, jež stál ve správný čas na správném místě. Avšak to nebylo vše, v poslední akci utkání rozehrál Fabry přímý kop, který byl zdí přizvednut přímo k nohám Machovce a ten v tváří v tvář Chudému nezaváhal a vystřelil pro svůj tým velmi důležité tři body. Nitra se díky vítězství posunula na sedmé místo hned za svého dnešního soupeře, za kterým zaostává jen kvůli horšímu skóre.
90+6'
90+5'
Nitra právě vstřelila branku!
To je neskutečné! ! Přímý kop Fabryho byl zdí tečován přímo k nohám JAROSLAVA MACHOVCE, který z bezprostřední blízkosti rozhoduje o vítězství Nitry 3:2!
90+3'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Erik Grendel (FC Spartak Trnava).
90+2'
A Taiwo se mohl stát velkým hrdinou závěru zápasu! Tentokráte se opřel do centru z levé strany, skvělý zákrok však předvedl Chudý!
90'
Tak to je šok pro domácí! V poslední minutě základní hrací doby se do obrovské šance dostal hostující hráč, jehož střelu z branky ještě odvrátil obránce, míč však byl vykopnut přímo k nohám ABDULRAHAMANA TAIWA, který neměl sebemenší problém trefit prázdnou branku, je vyrovnáno!
89'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Davit Schirtladze, přichází Lukáš Lupták.
88'
Obrovská šance na vyrovnání! Do centru se patičkou trefil Kuník. Jeho slabý pokus doputoval k Taiwovi, jež byl ale příliš blízko gólmanovi a nedokázal tak zakončit gólově!
87'
I přímý kop byl odvrácen obranou, čas hostujících se krátí velmi rychle.
86'
Žlutou kartu dostává Jiří Kulhánek (FC Spartak Trnava).
86'
Na rohový kop se stáhli všichni domácí vyjma jednoho hráče, i to byl jeden z důvodů, proč byl roh odvrácen.
85'
Taiwův nebezpečný střílený centr do vápna odvrátil obránce na roh.
84'
Na centr za obranu nereagoval žádný ze spoluhráčů, míč sbírá Chudý.
83'
Nastřelená ruka nitranského hráče, čas se krátí a to přesně vyhovuje domácím.
82'
Centr Grendela do pokutového území měl parametry, v hlavičkovém souboji ovšem zvítězil obránce.
81'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Kubilay Yilmaz, přichází Fabian Miesenböck.
80'
Do konce utkání zbývá deset minut, podaří se Trnavě udržet jednobrankové vedení?
79'
Fabryho přihrávku výborně vystihl Čanturišvili, na jeho následné motání nohama ale obránce neskočil a pokus o střelu zblokoval.
78'
Ghorbani si nedostatečně dobře pokryl balón, zezadu mu ho skvěle vpíchl jeden z bránících hráčů.
77'
Greššákův pěkný centr do vápna, na který Davit Schirtladze tak tak nedosáhl.
76'
Útočný faul domácích. Odkopem bude rozehrávat Hroššo.
75'
Čanturišviliho centr byl velmi nepovedený, trefil prvního clonícího hráče.
74'
A opět problémy hostujícího gólmana, chybělo velice málo, aby ho Jirka o míč připravil, přihrávka ovšem naštěstí pro brankáře našla spoluhráče.
73'
Riskantní rozehrávka Hrošša na nejbližšího stopera, ten si proti dvěma protihráčům poradil s chladnou hlavou.
72'
Trnavší kombinují s míčem na své polovině, evidentně už nikam nespěchají.
71'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Ilja Čeredničenko, přichází Dominik Guláš.
70'
Pěkný centr za obranu, avšak Ghorbani hrudí přiklepl Yilmazovi příliš daleko.
69'
Domácí po vstřelených gólech výrazně polevili směrem dopředu, do kombinace zapojují čas od času i gólmana.
68'
Čanturišviliho technický pokus na zadní tyč měl pěkný směr, k cestě do brány mu ale zamezil svým blokem jeden z bránících hráčů.
67'
Nervozita se vkrádá i do kopaček gólmana Hrošša, ten teď poslal svůj odkop pouze do zámezí.
66'
Faul Taiwa na polovině hřišti, útočná snaha Nitry na vyrovnání bude zase na chvíli otupena.
65'
Čanturišviliho velmi nepřesný centr byl odvrácen přímo k nohám Grendela, jehož střela byla zblokována.
64'
Trnavští si teď poněkud nerozuměli v souhře, míč končí v zámezí, aut pro Nitru.
63'
Žlutou kartu dostává Jaroslav Machovec (FC Nitra).
62'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Tomáš Vestenický, přichází Marian Chobot.
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Miloš Šimončič, přichází Jaroslav Machovec.
61'
V ofsajdu se ocitl Ghorbani.
60'
Centr pod sebe sebral Jiří Kulhánek a odpálil ho nekompromisně do zámezí.
59'
Skvělá dvouminutovka Trnavy, a rázem je na Nitře, aby dotahovala ztrátu.
57'
Trnava právě vstřelila branku!
To je obrat! Neuběhly ani dvě minuty a Trnava vede! Po Grendelově centru za obranu svedli souboj Čanturišvili s Hroššem. Hostujícímu gólmanovi vypadl balón z rukavic přímo k nohám KUBILAYE YILMAZE, jenž bezpečně poslal míč do odkryté brány.
55'
Pozor, máme tu vyrovnání a nutno podoktnout, že zasloužené! Obranná hlavička byla příliš slabá, navíc dopadla přímo na nohu VACHTANGA ČANTURIŠVILIHO, který sedo balónu opřel z první, míč při své cestě škrtl bránícího hráče a to byl hlavní důvod, proč skončil v síti.
55'
Žlutou kartu dostává Andrej Fábry (FC Nitra).
54'
Rohový kop domácích na přední tyč byl odvrácen branícím hráčem.
53'
Centr za obranu byl příliš dlouhý, pro míč si doběhl Hroššo.
52'
Dvě střely v rychlém sledu, Greššákova střela zblokována, Grendelovašlazase příliš vysoko. Hroššo může prozatím zůstat v klidu.
51'
Taiwa teď perfektně odtlačil od balónu Čanturišvili, míč opět na kopačkách domácích.
50'
Čanturišviliho centr do šestnáctky byl nebezpečný, obrana si s ním ovšem nakonec dokázala poradit.
49'
Ghorbani přihrávku na hrací ploše nestihl, tlak domácíh tak bude zase na malou chvilku utlumen.
48'
Davit Schirtladze si zkušeně došel pro faul. Další šance na vyrovnání pro Trnavské.
47'
Schirtladzeho efektivní zakončení šajtlí končí na horní síti Hroššovy brány.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:04.
Skončil první poločas utkání mezi Trnavou a Nitrou, ve kterém padl jediný gól a to do sítě domácích. Stalo se tak již v šesté minutě, kdy si střelu Šimončiče, srazil do vlastní brány Janso. Trnava byla po většinu poločasu aktivnějším týme, branku však vstřelit nedokázala.
45+2'
45+1'
Další Grendelův centr již tak povedený nebyl, nešel ani do vápna, hlavičkující hráč se neměl šanci prosadit.
45'
Krásný centr Grendela, na který jen těsně nedosáhl střídající Ghorbani! Chybělo skutečně jen pár centimetrů!
44'
Nyní pro změnu loket Čeredničenka v obličeji protihráče, hra přitvrzuje.
43'
Grendel velmi nešetrně zajel do Charizopulose, ten naštěstí v poslední chvíli stihl trochu stáhnout nohu a tak nejspíše bude schopen pokračovat ve hře.
42'
Žlutou kartu dostává Erik Grendel (FC Spartak Trnava).
41'
Další ofsajd hostujících a byl v něm opět Nigerijec Taiwo.
40'
Zbývá pět minut do konce poločasu. Vytěží Trnava ze sílícího tlaku vyrovnávací branku?
39'
Vachtang Čanturišvili předvedl ukázkový skluz proti Taiwovi. Ten se skácel k zemi a chvíli si poležel, bude ale připraven pokračovat ve hře.
38'
Žlutou kartu dostává Ali Ghorbani (FC Spartak Trnava).
37'
Látal se velmi brzy rozhodl k taktickému střídání. Je fakt, že krajní obránce Janso neodehrál příliš povedený zápas, navíc si dal vlastní gól. Dát tam místo něj ale útočníka, to je velký risk.
36'
Vestenického střela z pravé strany pořádně zatopila Chudému, ten ji nakonec s obtížemi vyrazil na roh.
35'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Oliver Janso, přichází Ali Ghorbani.
34'
Ilja Čeredničenko předvedl velmi nepovedený centr, ze kterého bude pouze odkop od brány.
33'
Rychlonohý nigerijský útočník opět v akci, tentokráte se zjevil v postavení mimo hru.
32'
Útočný faul Taiwa, hra se opět přenáší na obrannou polovinu Nitry.
31'
Na zemi zlstal ležet Oravec. Už je ovšem na nohou, domácí záložník bude schopen pokračovat ve hře.
30'
K odraženému míči se za šestnáctkou dostal Davit Schirtladze, ideální příležitost ke střele ale prováhal, následnou přihrávku za sebe zkazil.
29'
Vachtang Čanturišviliho pod sebe nenašel správného adresáta, bude z toho alespoň rohový kop.
28'
První ofsajd v dnešním utkání, ocitl se v něm domácí útočník Jirka.
27'
Čanturišviliho centr či střela mířila pouze do rukavic Hrošša, ten balón vyboxoval do bezpečné vzdálenosti.
26'
Faul Taiwa znamená nebezpečný přímý kop pro Trnavu z levé strany.
25'
Do kombinace domácích se zapojil i Chudý, jenž po inkasovaném gólu neměl téměř žádnou práci.
24'
Trojčlenná obrana Nitry nyní dokázala odstavit od balónu Yilmaze, ihned ale odkopli míč, hrají znova domácí.
23'
Taiwo se zbavil dvou protihráčů, poté se složil v pokutovém území a požadoval odpískání penalty, neúspěšně.
22'
Nitra se poněkud nesmyslně zatáhla po vstřeleném gólu na svoi vlastní polovinu, útočení prozatím přenechává soupeři.
21'
Čanturišviliho centr našel ve vápně hlavu Yilmaze, ten však hlavičkoval z velkého záklonu, míč poslal mimo branku.
20'
Davit Schirtladze se krásnou zasekávačkou zbavil protihráče, jeho střelu na zadní tyč ovšem zblokoval obránce na rohový kop.
19'
Útočný faul Vestenického na středu hřište znamená uklidnění hry.
18'
Erik Jirka se na zemi bránil až proti třem protihráčům. Logicky neuspěl, autové vhazování pro Nitru.
17'
Signál z rohu příliš nevyšel, Grendel míč nezpracoval odeálně, následná střela byla zblokována.
16'
Velmi zajímavý centr nůžkami, na který si naskakoval Jirka. Před ním balón na poslední chvíli odhlavičkoval Chovanec, rohový kop.
15'
Dalekonosný střelecký pokus Grendela končí vysoko na brankou, Hroššo se nemusel ani natahovat.
14'
Centr Jansa hledal v pokutovém území Grendela, toho však skvěle odstavil Križan.
13'
Pokus z přímého kopu vyboxoval gólman Hroššo. měl poměrně jednoduchou práci, střela šla doprostřed branky.
12'
Fabryho pěkné sólo zastavila nepřesná nahrávka, u balónu opět domácí fotbalisté.
11'
Trnava kombinuje na středu hřiště, žádní mezera v nitravské obraně se prozatím neobjevuje.
10'
Schirtladzeho centr nepřesný, míč odvrací obrana soupeře.
9'
Grendelův centr z pravé strany sbírá do své náruče Hroššo.
8'
Chudý teď hodně vyběhl proti Vestenickému, ten ale svůj lob nezakončil tak jak plánoval, balón končí v rukavicích gólmana.
7'
Centr z levé strany si našel Abdulrahman, balón byl však příliš vysoký, Nigerijec míč do branky neposlal.
6'
Velmi smolný gól pro Trnavu! Šanci Abdulrahmana ještě chudý fantasticky vytáhl, k balónu se ale poté dostal Miloš Šimončič, jehož střelu ještě skluzem tečoval Janso, Chudý neměl šanci zasáhnout. Gól je zapsán jako vlastní.
5'
Nepřesná rozehrávka domácích vede k autovému vhazování, které rozehraje Nitra.
4'
Centr pod sebe odvrátil s velkou jistotou Kuník.
3'
Na balónu Trnavští, přihrávají si ale pouze na své polovině.
2'
Utkání začalo opatrně, dokombinací se zapojili i obra brankáři.
1'

FC Spartak Trnava: Chudý – Greššák (K), Tóth, Kulhánek, Chanturishvili, Grendel, Janso, Jirka, Oravec, Skhirtladze, Yilmaz
Náhradníci: Rusov – Dangubič, Ghorbani, Hornik, Lupták, Malecki, Miesenbock

FC Nitra: Hroššo – Fabry, Farkaš, Abdulrahman, Charizopulos, Cherednychenko, Chovanec, Križan, Kuník, Šimončič (K), Vestenický
Náhradníci: Šípoš – Fabry, Guláš, Chobot, Macho, Machovec, Vrabel
Poslední utkání Trnavy:

FK Podbrezová – Spartak Trnava 0:2 (0:2)

Branky: 6. Grendel, 28. Yilmaz

Trnava: Chudý – Kulhánek, Grendel, Yilmaz, Čonka (74. Janso), Tóth, Rada (62. Skhirtladze), Malecki (86. Miesenböck), Luptík, Jirka, Greššák
Poslední utkání Nitry:

FC Nitra – Slovan Bratislava 1:2 (0:2)

Branky: 46. Fábry – 38. Šporar (penalta), 45+1. Holman

ČK: 81. Köňa, 86. Niba (oba Nitra) – 60. Šporar (Slovan)

Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Niba, Chovanec (84. Machovec) – Kóňa, Šimončič (C) – Charizopulos (46. Vestenický), Chobot (46. Čeredničenko), Fábry – Abdulrahman.

Trenčín – Nitra 0:1
V 16. kole nejvyšší slovenské soutěže se utká FC Spartak Trnava (6), s celkem FC Nitra (9). Soupeře v tabulce dělí pouhé tři body.