Fortuna liga Slovensko - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Z. Moravce - Vráble : Podbrezová - 24. listopadu 2018   14:00

Z. Moravce - Vráble
18' Paixao da Silva
1:0
(1:0)
Podbrezová
Podbrezová
Krnáč – Čögley, Banovič, Práznovský, Chren (C) – Brašeň, Richtárech, Karlík, Dimitrijevič (81. Duga) – Paixao da Silva (89. Udeh) – Švec (69. Urgela).
Chovan – Udeh, Kanu, Duga, Urgela, Miličević.
Pavlík – Kováč, Žákech
Štadión FC ViOn, Zlaté Moravce
Podbrezová
Kuciak – Magda, Podstavek, Bartoš, Mojžiš – Viazanko (C) (69. Lepieš), Obročník, Sedláček, Leško – Bernadina, Voško (68. Mikuš).
Drobnjak – Turňa, Mikuš, Lepieš, Edge, Kopičár, M. Baran.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 2:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:13.
Je dobojováno! Zlaté Moravce v utkání dvou týmů s mizernou formou udolali Podbrezovou 1:0 a připisují si první vítězství od konce srpna. ViOn byl o něco málo aktivnější a konečný výsledek obrazu hry naprosto odpovídá. Domácí tedy slaví třetí výhru v sezóně a na předposlední Senicu po dnešku ztrácí už jen tři body. Podbrezová naopak padla pošesté za sebou a klesla na desáté místo.
90+3'
90+3'
Udeh dosti nebezpečným zákrokem fauloval Bernadinu. Leško se postavil k rozehrávce poslední standardky, ale domácí balón vyhlavičkovali.
90+2'
Denis Duga ještě viděl asi poslední žlutou kartu za menší zdržování před rozehrávkou hodně nepovedeného rohového kopu.
90+2'
Brašeň s Dugou to na levém křídle udělali naprosto učebnicově a vybojovali pro svůj tým rohový kop.
90+1'
Daniel Magda z frustrace zajel na postranní čáře do Martina Chrena a vyfasoval naprosto zaslouženou žlutou kartu.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty.
90'
Opět dlouhý centr od Dávida Leška. Ve vápně se po něm sápal Marek Bartoš, ale o kousek na něj nedosáhl.
90'
Krnáč trochu nejistě boxoval Leškův centr z rohového kopu. Jeho spoluhráči mu ve vápně pomohli a žádné zakončení se tak nekonalo.
89'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Ewerton Paixao da Silva, přichází Christopher Udeh.
88'
Další faul v neprospěch Zlatých Moravců. Opět se provinil Karlík a za zákrok na Bernadinu už dostal napomenutí žlutou kartou.
87'
Karlík fauloval Leška, jenž sám rozehrál standardku, jenomže vysoký balón poslal do rukavic Martina Krnáče.
86'
Zápas se blíží ke svému konci a s tím také přichází nervozita na obou stranách i ve skromně zaplněném hledišti. Oba týmy potřebují body jako sůl.
85'
Endy Bernadina se dostal k hlavičce po centru z pravé strany. Na malém vápně se po balónu ještě natahoval Bartoš a jen pár centimetrů mu chybělo k tomu, aby ho prodloužil mimo Krnáčův dosah.
84'
Těsně bráněný Bernadina s nechtěným přispěním Richtárecha dostal míč před vápno na Obročníka, jehož ránu Karlík srazil na roh.
83'
Martin Kuciak dobře přečetl hru a vyběhl dobrých patnáct metrů před vápno, kde míč odehrál do bezpečí. Posléze byl faulován při krocení Sedláčkového centru z pravé strany.
82'
Patrk Banovič se trochu vysunul z pozice stopera a tvrdým zákrokem trefil protihráče za žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Nikola Dimitrijevič, přichází Denis Duga.
80'
Alexander Mojžíš chtěl centrovat bez přípravy, ale vůbec mu to nesedlo. Martin Krnáč nebude spěchat s dalším odkopem.
78'
A přesto Michal Podstavek podle hlasatelky vyfasoval žlutou kartu. Těžko říct proč, když podle rozhodčích nefauloval.
78'
Nikola Dimitrijevič vyrazil na individuální zteč. Podstavek ho na hranici vápna důrazným zákrokem zastavil, avšak o faul se podle rozhodčích nejednalo.
78'
Domácí obránce Čögley zakřižoval pohyb Dávida Leška a ten se u levé postranní čáry zmohl jen na očividný faul.
77'
Následoval ještě rohový kop. Podbrezové se zahrozit nepodařilo a po několika soubojích sudí nařídili odkop od branky.
76'
Dávid Leško posílal míč z úhlu přímo do branky. Trefil ale její prostředek, kde brankář Krnáč nemohl chybět.
75'
Peter Čögley zastavil pronikajícího Mikuše jen za cenu faulu a žluté karty. Je z toho standardka z křídla.
74'
Leško po lehkém faulu nakopával před Krnáče. Domácí fotbalisté míč z vlastního pokutového území ale odvrátili.
73'
Marek Bartoš ustrážil nově příchozího Urgelu a připravil pro Martina Kuciaka odkop od branky.
72'
Urgela tělem zpracoval dlouhý nákop před sebe na da Silvu, který se opřel do míče z dvaceti metrů, jenže branku vůbec netrefil.
71'
Čögley vhodil míč přesně na nohy Leška. Podbrezová se díky tomu udržela na útočné polovině, ale Bernadina při napadání fauloval.
70'
Sedláček roztahoval hru doleva. Leška ale nenašel a ze zámezí bude vracet balón Peter Čögley.
69'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Jakub Švec, přichází Ľubomír Urgela.
69'
Střídání v týmu FK Železiarne Podbrezová: ze hřiště odchází Miroslav Viazanko, přichází Filip Lepieš.
68'
Střídání v týmu FK Železiarne Podbrezová: ze hřiště odchází Peter Voško, přichází Matúš Mikuš.
68'
Karlík přenášel hru k levému konci pokutového území. Sklepávka hlavou od Banoviče skončila u Kuciaka a uťal šanci ViOnu.
67'
Jakub Švec se neprosadil u pravé autové čáry. Po faulu na svou osobu ukazuje na střídačku, že už toho má plné zuby.
66'
Hraje se ve velmi dobrém tempu a pár stovek fanoušků se rozhodně nenudí. Oproti první půli se hra rychle přelévá z jedné strany na druhou.
65'
Nikola Dimitrijevič ještě kouzlil na pravé straně, ale v zahuštěném prostoru v pokutovém území vypálil jen do jednoho z mnoha soupeřů.
64'
Švecův pas zastavil Bartoš a ani domácí se do šance nedostali. Naopak se musí pracně probíjet skrz zformovaný obranný blok.
63'
Martin Krnáč si našel ve vzduchu prudký centr a vyboxoval jej daleko před pokutové území. Za vedení Zlatých Moravců se tak nic nemění.
62'
Bernadina nezpracoval centr Leška. Poté šel do souboje s Čögleyem a získal pro hosty standarkdu z levého křídla.
61'
Tentokrát to na sebe vzal Brašeň. Přetažený centr jeden z hráčů vracel do ohně, ale obrana Podbrezové situaci vyřešila.
60'
Jakub Švec byl u pravé autové čáry faulován Markem Bartošem. Zlaté Moravce mohou zahrozit ze standardní situace.
59'
Mojžíš byl terčem přenesení hry na levou stranu. Balón ho o pár čísel přeletěl a vhazovat bude domácí Čögley.
58'
Banovič v souboji ve středovém kruhu trefil kolenem do zad Viazanka. Kopat se bude proti Krnáčovi.
57'
Viazanko byl v ofsajdu a i kdyby ne, tak by si ho domácí obrana na kraji hřiště bez problémů ustrážila.
56'
Roh i pro domácí tým. Karlík rozehrál na krátko, z pravého kraje pokutového území centroval Richtárech, ale žádný z hráčů před brankou míč nezastavil.
55'
Leško centrem hledal Bernadinu, ale ten se k zakončení nedostal. Dimitrijevič šel do brejku, ovšem si nerozuměl se Švecem.
54'
Dosud neviditelný Bernadina potáhl míč po pravé straně, nicméně centr mu Banovič zablokoval na rohový kop.
53'
Peter Voško si v zahuštěném prostoru připravil střelu z kroku, ale z dvaceti metrů trefil jen gólmana Krnáče, jenž byl ideálně postavený.
52'
Bartoš vystínoval Švece a ten odcentroval k malému vápnu až z prostoru za koncovou čarou. Rozehrávat může Kuciak.
51'
Viazanko centroval z pravé strany, k hlavičce se dostal Voško, ale pro brankáře Krnáče byla naprosto neškodná.
50'
Čögleyův nákop stopeři Podbrezové zastavili a tím několikaminutový tlak domácího týmu skončil.
49'
Jakub Švec se krásně zbavil Mojžíše a zprava vběhl do pokutového území. Přihrát už nedokázal a útok ViOnu se vrátil do klidnější části hřiště.
48'
Leško si počkal na podporu od Mojžíše, jehož přízemní pas k vápnu domácí sebrali a vyrazili do protiútoku, jenže Dimitrijevič byl odbzojen.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
Hlavní rozhodčí Pavlík nenastavil ani vteřinu a ukončil první poločas ihned po uplynutí pětačtyřicáté minuty. Zlaté Moravce byly lepším týmem a zaslouženě odchází do šatny s jednobrankovým náskokem, o který se střelou zpoza šestnáctky zasloužil Ewerton Paixao da Silva. Podbrezová nevymyslela prakticky nic a bude se muset hodně zlepšit, aby mohla pomýšlet alespoň na zisk jednoho bodu.
45'
44'
Viazanko posunul míč na osu hřiště k Obročníkovi, jenž z dálky připravil Krnáčovi jen rutinní práci. Byla to teprve první střela na jeho branku.
43'
Domácí měli po zákroku na da Silvu výhodu, nicméně z centru z levého křídla opět nic nevytěžili.
42'
Nakonec se konal ještě jeden rohový kop, ale ten už nenadělal v obraně Podbrezové žádnou větší paseku.
41'
Přes deset hráčů se před centrem nastěhovalo do malého vápna. Některý z hráčů hlavičkoval před bližší tyčkou do boční sítě.
40'
Rohový kop pro domácí tým. Opět se o rozehrávku postará Karol Karlík.
39'
Klíčový hlavičkový souboj po centru Dávida Leška Zlaté Moravce vyhrály a nenechaly soupeře ohrozit branku Martina Krnáče.
38'
Daniel Magda inkasoval šlapák od Dimitrijeviče. Také Podbrezová bude moci nacentrovat do pokutového území.
37'
Karlíkův pas do vápna směřoval do místa, kde neměl vůbec žádného spoluhráče. Jeden z hostů snadno odvrátil balón do bezpečí.
36'
Mojžíš fauloval prodirajícího se soupeře za žlutou kartu a následovat bude několikátá standardní situace v domácí prospěch.
35'
Richtárech na levé straně posunul míč Brašeňovi, kterého čistým skluzem zastavil Magda. Opět je z toho jen aut.
34'
Hosté se marně snaží dobývat přes obranu ViOnu, která resolutně odkopla balón do autu. Vhazovat bude Daniel Magda.
32'
Kuciakův výkop sebral Chren. Banovič pak pod menším tlakem konstruktivně rozehrál a Zlaté Moravce budou vhazovat z prostoru u střídaček.
31'
Karol Karlík dostal úder někam do oblasti krku. Sudí radši přerušili hru a hosté pak sportovně vrátili míč Krnáčovi.
30'
Těžký centr před bližší tyči. Da Silva hlavičkoval z hlubokého záklonu mimo tři tyče.
29'
Richtárech si kryl míč před Obročníkem a řekl si o faul. Po centru ze standardní situace se bude konat domácí roh.
28'
Paixao da Silva se poslušně vrátil do obrany a odehrál centr z levé strany, který byl určen pro MIroslava Viazanka.
27'
Prudký nákop z poloviny hřiště doletěl k domácím stoperům a Krnáč svým dlouhým odkopem situaci rychle uklidnil.
26'
Žlutou kartu dostává Dávid Richtárech (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
25'
Patrik Banovič to z dobrých pětatřiceti metrů přesto zkusil přímo, jenže Kuciakovu branku o nějaký ten metřík přestřelil.
24'
Nikola Dimitrijevič si došel pro faul a získal pro ViOn standardní situaci. Na přímou střelu je to poměrně daleko.
23'
Peter Voško nezastavil přihrávku k levé postranní čáře. Po vhazování a sérii soubojů mohou zaútočit hráči Zlatých Moravců.
22'
Ewerton Paixao da Silva chtěl zopakovat nedávný gólový moment, po zasekávačce na pravačku tentokrát přestřelil.
21'
Da Silva vběhl do šestnáctky, kde však Brašeň nepočítal s jeho krátkou přihrávku a balón předním ukopl Podstavek.
20'
Mojžíš posunul míč doleva, ovšem jeho spoluhráči se centr vůbec nepovedl. Domácí rychle otáčí hru.
19'
Pokus o rychlou odpověď ztroskotal na odmávaném ofsajdu v podání Podbrezové.
18'
Zlaté Moravce daly gól!
Rozhodčí nechali odezvy tvrdší zákrok na Obročníka, který zůstal ležet na trávníku. Mezitím se míč dostal na osu hřiště, kde si navedl míč na pravačku EWERTON PAIXAO DA SILVA a z více než dvaceti metrů propálil Kuciaka, který situaci trochu podcenil. Míč letěl nedaleko od něj, ale přesto nestihl zareagovat.
15'
ViOn zkusil zaútočit po levém křídle, jenže ho zastavil ofsajd. Rozehrávat bude hostující brankář Martin Kuciak.
14'
Obročník u středového kruhu sestřelil rozběhnutého Švece a vyfasoval zaslouženou žlutou kartu.
13'
Nedovolený zákrok na Leška, který sám rozehrál standardku, ovšem nakopávaný míč Zlaté Moravce eliminovaly.
12'
Hosté aktivně napadali na své útočné polovině. Vzešel z toho faul Magdy na Karlíka, který se hodně těžce zvedá.
11'
Karol Karlík svou pravačkou odcentroval do ohně, jenže balón u zadní tyče vyboxoval do zámezí Martin Kuciak.
10'
Obročník trefil záda Leška a míč se odrazil na domácí kopačky. Švec byl na levém křídle faulován Podstavkem a je z toho standardní situace.
9'
Jakub Brašeň měl trochu prostoru na ose hřiště, jenže střela z delší vzdálenosti šla hodně nad Kuciakovu branku.
8'
Magda se snažil vysunout Bernadinu, před kterým zasáhl jeden z domácích obránců a malou domů připravil Krnáčovi dlouhý odkop.
7'
Vion trochu propadl u středového kruhu. Leško zleva přihrál do palebné pozice Voškovi a ten rozvlnil boční síť Krnáčovy branky.
5'
Karlíkovi se nepovedl odkop bez přípravy a po autu zakopl balón zpět do zámezí. Zpět do hry ho pošle Mojžíš.
4'
Zlaté Moravce jsou v úvodu aktivnější. Jakub Švec natáhl ke střele z dobrých pětadvaceti metrů a poslal ji těsně nad břevno.
3'
Karlík rozehrál rohový kop a svůj centr zprava si ještě jednou zopakoval, nicméně hostující defenziva u vlastního malého vápna odolala.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují ve vínově červených, zatímco domácí v kompletně bílých dresech.
1'

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Krnáč – Čögley, Banovič, Práznovský, Chren (C) – Brašeň, Richtárech, Karlík, Dimitrijevič – Paixao da Silva – Švec.
Náhradníci: Chovan – Udeh, Kanu, Duga, Urgela, Miličević.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Podstavek, Bartoš, Mojžiš – Viazanko (C), Obročník, Sedláček, Leško – Bernadina, Voško.
Náhradníci: Drobnjak – Turňa, Mikuš, Lepieš, Edge, Kopičár, M. Baran.

FK Železiarne Podbrezová

Hosté jsou na tom tabulkově o něco lépe, na kontě mají přesný dvojnásobek bodů, avšak aktuální formu mají nejhorší z celé soutěži. Po dobrém vstupu do sezóny Podbrezová už šest porážek v řadě, během kterých čtyřikrát v řadě nedala ani gól. Poslední dva zápasy Podbrezová odehrála na domácím hřišti, na Senicu nestačila 2:4 a na Trnavu 0:2. V tabulce se kvůli tomu propadla na osmé místo, z něhož ztrácí na šestou Trnavu dva body a naopak má dvoubodový náskok na předposlední Senici.
FC ViOn Zlaté Moravce

Domácí tým prožívá hodně mizerný ročník, na tříbodový zisk čeká od konce srpna. Od té doby odehrál dalších devět zápasů a vydoloval z nich jen dva body za remízy Ružomberokem a Trnavou. Obhájce titulu Zlaté Moravce obraly před necelým měsícem, následně padly 0:3 v Senici a před reprezentační přestávkou doma nestačily 0:1 na Sereď. V tabulce tomuto celku patří poslední dvanácté místo, z něhož ztrácí ne předposlední Senici šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.