Fortuna liga Slovensko - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žilina : Dunajská Streda - 1. prosince 2018   15:30

Žilina
Žilina
43' Škvarka  • 90+4' Balaj
2:2
(1:1)
Dunajská Streda
40' Bayo   • 54' K. Vida
Žilina
Holec – Anang (86. Tomič), Kaša, Šušnjar, Sluka – Káčer, Fazlagić (74. Jánošík), Škvarka (C) – Mihalík, Boženík (83. Balaj), Diaz.
Volešák – Králik, Jánošík, Balaj, Tomič, Pečovský, Holúbek.
Pavlík – Pozor, Jekkel
Pod Dubňom, Žilina
1903 diváků
Jedlička – Šatka, Huk (C), Koné, Davis – Vida – K. Vida (90+3. Špiriak), Herc, Kalmár, Divković (85. Koštrna) – Bayo (76. Tretiakov).
Slančík – Bilenkyi, Koštrna, Špiriak, Tretiakov, Baumgartner, Nagy.

Je dobojováno. Ve vynikajícím utkání jsme viděli remízu 2:2. Díky za pozornost a přeji klidný zbytek sobotního večera.
90+4'
90+4'
Tak to je závěr! Je vyrovnáno! Michal Škvarka z přímého kopu doslova posadil míč na hlavu FILIPA BALAJE, který je poslal přímo pod břevno branku hostů!
90+3'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Kristopher Vida, přichází Dominik Špiriak.
90+1'
Centr Tomiče nikoho v pokutovém území DAC nenašel.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Žilina kombinuje na polovině DAC, obrana hostů je ale pozorná.
88'
Konec zápasu se blíží mílovými kroky. Žilina musí všechny síly vrhnout do ofenzívy.
86'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Benson Anang, přichází Michal Tomič.
85'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Marko Divković, přichází Kristián Koštrna.
85'
Žlutou kartu dostává Marko Divković (FK DAC Dunajská Streda).
84'
Protiútok v podaní DAC, Christopher Vida však v dobré pozici přestřelil branku Žiliny!
83'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Filip Balaj.
81'
Domácí Žilina kombinuje na polovině DAC, ale hosté míč odkopávají do bezpečí.
80'
Do konce utkání zbývá deset minut. Dočkáme se vyrovnání?
80'
Žlutou kartu dostává Miroslav Káčer (MŠK Žilina).
78'
A opět skvěle hrající obrana DAC, Kaša se snažil o výpad, ale opět je čistě odebrán o míč.
76'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Vakoun Issouf Bayo, přichází Maksym Tretiakov.
75'
Z hranice šestnáctky skvěle technicky zatočil míč Michal Škvarka, Jedlička však znovu výborně zachránil svůj tým od pohromy.
74'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Enis Fazlagić, přichází Lukáš Jánošík.
73'
Žilina znova kombinuje na polovině soupeře. Mihalíkovi však centr z pravé strany vůbec nevyšel.
72'
Pozorná obrana DAC zastavuje čistě průnik Mihálika.
70'
Do konce utkání zbývá dvacet minut. Stav utkání je stále 1:2, pokud chce Žilina vyrovnat, tak musí hodně přidat. Obrana Dunajské Stredy zůstává stále ve druhém poločasu nepokořena.
68'
Róbert Boženík to zkoušel střelou z otočky, obrana DAC mu však jeho pokus zblokovala.
66'
Dnešní utkání sleduje 1903 diváků.
65'
Žilina kombinuje na své polovině.
63'
Žlutou kartu dostává Zsolt Kalmár (FK DAC Dunajská Streda).
62'
Škvarka opět trefuje pouze dobře postavenou zeď před sebou!
61'
Miroslav Káčer to zkusil z hranice pokutového území, při střele ale byl faulován Vidom, a tak dostává Žilina znovu výhodu přímého kopu z výborné pozice.
59'
Přímý kop domácích zahrával Škvarka, ale střela se mu vůbec nepovedla, míč končí ve zdi.
58'
Boženík byl faulován před hranicí šestnáctky DAC. Domácí tak dostávají k dispozici přímý kop ze slušné pozice.
57'
Centr se hostům vůbec nepovedl, míč trefil prvního obránce.
56'
Kaša fauloval jednoho z hráčů hostů. DAC bude kopat proti brance Žiliny.
55'
Na tahu jsou tedy opět domácí, kteří při první brance hostů dokázali rychle vyrovnat. Uvidíme, zda se jim to podaří i teď.
54'
Dunajská Streda dala gól! Krásná kombinace hostů znamená vedení. Bayo špičkou kopačky posunul míč KRISTOPHEROVI VIDOVI, který ji nechytatelně umístil pod víko Holecovi branky.
52'
Obrovská šance hostů! Divković skvělým centrem doslova posadil míč na hlavu Baya, který byl v ideální pozici. Proti byl výborně chytající Dominik Holec, který skvělým zákrokem podržel svůj tým!
50'
Domácí to znovu zkoušejí kombinačně, Anangovi ale přihrávka na Miroslava Káčera nevyšla podle představ.
48'
Žilina získala míč ve středu pole, následně se dostali před Martina Jedličku, ale akci příliš překombinovali a brankář DAC nemusel zasahovat.
47'
Žlutou kartu dostává Enis Fazlagić (MŠK Žilina).
47'
Žilina rozehrála druhý poločas. Ani jeden z týmu nevyužil možnost střídání.
46'
Po prvním poločase máme stav v Žilině 1:1. Hosté šli do vedení ve 40. minutě zásluhou Baya. Domácí vyrovnali o tři minuty později, přesnou střelou se prosadil Škvarka. Druhý poločas začne přibližně ve 16:32.
45'
První poločas skončil. V nastavení se nic důležitého neodehrálo a tak hlavní rozhodčí Pavlík ukončuje první poločas.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
43'
A je rychle vyrovnáno! Výborná přihrávka z levé strany pro MICHALA ŠKVARKU, který si ještě otočkou vylepšil střeleckou pozici, a výbornou střelu do rohu Jedličkové brány vyrovnává na 1:1!
42'
Na trávníku je ošetřován prozatím jediný střelec utkání Bayo.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Po úvodním tlaku domácích se možná překvapivě dostalo do vedení DAC.
40'
Dunajská Streda dala gól! Marko Divković našel přihrávkou z levé starny VAKOUNA ISSOUFA BAYA, který si udělal prostor a střelou k pravé tyči překonal domácího brankáře.
38'
Eric Davis se pokusil o technickou střelu, ze šance je akorát rohový kop pro hosty.
37'
Hosté srážejí centr do zázemí. Žilina bude kopat rohový kop.
36'
Po faule Kalmára na Škvarku budou domácí zahrávat přímý kop z výborné pozice.
34'
Enis Fazlagić byl faulován ve středu hřiště. Žilina zůstane u míče.
33'
Další akce DAC byla zastavená, Christián Herc se ocitl v ofsajdové pasti.
32'
Hosté kombinují na polovině Žiliny.
31'
O slovo se hlásí také hosté, ze střední vzdálenosti to zkusil Vida. Střela těsně minula pravou tyč domácí branky.
30'
Další krásná akce domácího týmu. Anang vysunul po pravé straně Mihalíka, který centrem našel na hranici šestnáctky Michala Škvarku. Kapitán MŠK trefil z první tvrdou střelou břevno!
28'
Dva rohové kopy MŠK v podání kapitána Žiliny Michala Škvarku v krátkém čase za sebou. Ani jeden však neznamenal pro Martina Jedličku vážnější problém.
27'
Žlutou kartu dostává Erick Davis (FK DAC Dunajská Streda).
25'
Máme za sebou polovinu prvního poločasu. Fotbal má zatím stále dobré tempo.
24'
Zsolt Kalmár to zkusil z velké dálky. Dominik Holec byl ale pozorný!
22'
Po delším čase se opět ukázali hosté, přihrávka Vidu z pravé strany ale neslavila úspěch.
20'
A další větší šance domácích! Po centu Škvarky zkusil hlavičkovat Šušnjar, moc tomu nechybělo a Žilina mohla jít do vedení.
19'
Hráči DAC se trošku stáhli na svojí polovinu hřiště, v těchto minutách se netlačí dopředu, tak jako v úvodu utkání.
18'
Žlutou kartu dostává Vakoun Issouf Bayo (FK DAC Dunajská Streda).
16'
MŠK opět kombinuje na polovině DAC. Momentálně je u míče Boženík.
15'
Róbert Boženík ve snaže o zakončení v šestnáctce DAC fauloval kapitána DAC Tomáše Huka.
13'
Výborná akce Žiliny, Káčer vyzval přihrávkou do prostoru Jaroslava Mihálika na zakončení. Ten to zkusil křižnou střelou k pravé tyči, výborný zákrok předvedl brankář DAC!
12'
Filip Kaša fauloval ve středu hřiště Baya, hlavní rozhodčí Pavlík ale zatím nechává žluté karty ve své kapsičce.
11'
Žilina kombinuje na polovině DAC, zatím ale nenašli recept na zdolání obrany Dunajské Stredy.
10'
Máme za sebou úvodních 10 minut dnešního utkání, gól jsme sice zatím neviděli, ale viděli jsme 2-3 vyložené brankové šance.
8'
Mihalík dostal míč do prostoru, ale bylo to příliš dlouhé a následný centr žilinského křídelníka už neznamenal pro brankáře Jedličku žádné nebezpečí.
7'
Hráči obou celků začali utkání velmi aktivně. Je vidět, že sledujeme utkání mezi druhým a třetím celkem tabulky.
6'
Zahrávaný roh pouze prosvištěl pokutovým územím Žiliny.
6'
Míč se odrazil přímo před nabíhajícího Zsolta Kalmára, který se opřel do střely. Holec se výborně natáhl a míč odráží na roh. Dunajská Streda si také zkusí rohový kop.
4'
Žilina měla k dispozici první rohový kop, ze šance ale vůbec nic nevzniklo a tak se tlačí dopředu hosté.
2'
Diaz skvěle vysunul míč po pravé straně hřiště, jeho následný míč sice nenašel žádného adresáta, ale poté se odražený míč dostal až k Enis Fazlagići, který tvrdou střelou prověřil Jedličku. První větší šance Žiliny!
2'
V první útočné akce jsou domácí hráči, centr Bensona Ananga z pravé strany zablokovala obrana Dunajské Stredy.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči hostů.
1'
Oba týmy již nastupují na hřiště. Utkání za malou chvíli začne.

MŠK Žilina: Holec – Anang, Kaša, Šušnjar, Sluka – Káčer, Fazlagić, Škvarka (C) – Mihalík, Boženík, Diaz
Náhradníci: Volešák – Králik, Jánošík, Balaj, Tomič, Pečovský, Holúbek

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Šatka, Huk (C), Koné, Davis – Vida – K. Vida, Herc, Kalmár, Divković – Bayo

Žilina – DAC 0:0
Domácí Žilina šlape DAC na paty, v tabulce ji patří třetí místo se 33 body. Také Žilina si v posledním kole připsala pouze bod, a to za remízu 1:1 na hřišti ŠKF Sereď.
Hosté z Dunajské Stredy se aktuálně nacházejí na druhém místě se 34 body. DAC si v posledním kole připsalo pouze bod, a to za remízu 0:0 v domácím utkání s Trenčínem.
V sobotu pokračuje slovenská Fortuna liga. My budeme společně sledovat velmi slibně prestižní utkání o druhé místo, a to mezi MŠK Žilina a FK DAC Dunajská Streda. Utkání sedmnáctého kola začíná od 15:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.