Fortuna liga Slovensko - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : Bratislava - 12. září 2021   17:00

Dunajská Streda
72' Schäfer
1:1
(0:0)
Bratislava
Bratislava
74' Zmrhal
Jedlička – Blackman, Brunetti, Beskorovajnyj, Davis (C) – Schäfer, Dimun, Andzouana (89. Verlinden) – Lamkel Zé, Sharani (73. Krstović), Cigaņiks (58. Hahn).
Očenáš
MOL Aréna, Dunajská Streda
7144 diváků
Bratislava
Chovan – Pauschek, Kashia, Božikov (C), De Marco (90+3. Lichý) – Kankava, de Kamps (64. Rabiu) – Green (64. Mráz), Čavrić (84. Dražić), Zmrhal – Henty (84. Da Silva).
Šulla – Križan, Vojtko, Rabiu, Lichý, Dražić, Hrnčár, Da Silva, Mráz.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:8.
Ve druhém poločasu již branky padli. Nejdříve se prosadil Schäfer, aby téměř vzápětí vyrovnal Zmrhal. Utkání přinelso výborný fotbal na slovenské poměry a Slovan poprvé ztratil dva body za remízu. Nicméně v týdnu ho čeká náročná účast v základní skupině EKL. Mějte hezký zbytek večera.
90+8'
90+6'
Po dlouhém váhání to nakonec nebude pokutový kop pro DAC!
90+4'
Hahn upadl v pokutovém území a sudí po dlouhé konzultaci s VAR systémem se jde kouknout na video osobně!
90+3'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Vernon De Marco, přichází Filip Lichý.
90+1'
Nákop Zmrhala skončil pouze u jeho českého krajana brankáře Jedličky.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
90'
Chovan měl obrovské problémy se střelou Schäfera, který mu vyprášil rukavice!
89'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Yhoan Andzouana, přichází Thibaud Verlinden.
88'
Centr Mráze nenašel a ani rohový kop nepřinesl Slovanu nějakou výraznou výhodu.
85'
Fanoušci Slovanu Bratislava dali o sobě vědět a světlicemi poněkud přisvítili na stadionu v Dunajské Středě.
84'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Aleksandar Čavrić, přichází Dejan Dražić.
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Ezekiel Henty, přichází Adler Da Silva.
83'
Henty prošel lehce přes Beskorovajnyho, ale následně byl překvapivě zastaven nepříliš dobře hrajícím Brunettim.
82'
Zmrhal zapl turbo a ukázal své zrychlení, jenže Ćavrič z toho následně nic nevytěžil.
80'
Čerstvý Krstovič na hrišti doplatil na velmi špatné zpracování míče.
78'
Beskorovajnyj nyní ukázal své kladné stránky a obětavě zablokoval svým tělem prudké zakončneí Hentyho.
76'
Příliš nechybělo a Danylo Beskorovajnyj si vsítil vlastní branku! Je velkým dlužníkem brankáře Jedličky, který skvěle zakročil a nedopustil rychlé otočení výsledku.
74'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Kankava točenou přihrávkou našle přesně JAROMÍRA ZMRHALA a ten umístěnou střelou k tyči velmi rychle srovnává stav na 1:1!
73'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Zuberu Sharani, přichází Nikola Krstović.
72'
Dunajská Streda dala gól! Po přihrávce od Lamkel Zé se prosazuje střelou, která se dala chytit maďarský středopolař ANDRÁS SCHÄFER – 1:0!
71'
Hahn pořádně prohání de Marca, naštětsí pro Slovan z toho nebyli žádné vážné následky.
70'
Padesátéšesté derby má grády a Davis z přímého kopu našel přesně jen připravenou náruč brankáře Chovana.
68'
Hahn nedokázal umístit centr Davise do prostoru mezi tři tyčře.
67'
Ezekiel Henty běžel sám na domácího brankáře, jenže Jedlička vytáhl famózní zásah a skóre se nemění ani po této velké možnosti!
66'
Lamkel Zé dokazál sice obstřelit Pauscheka, ale už si nepřišel na pozorného brankáře Chovana.
66'
Dnešní utkání sleduje 7144 diváků!
65'
Kankava na kolenou po nedovoleném ataku od Sharaniho. Hostující hráč se snažil posléze bez úspěchu vyvolat šarvátku.
64'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Andre Green, přichází Samuel Mráz.
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Joeri de Kamps, přichází Ibrahim Rabiu.
62'
Další střela Hahna končí rohovým kopem, tento maďarský reprezentant debutující dnes za DAC je zjevně při velké chuti a možná se dočká i regulérní branky.
60'
Rozhodčí Očenáš dlouze komunikoval se šéfem přes video, kterým je dnes Filip Glova a VAR systém potvrdil správné rozhodnutí rozhodčích na hřišti!
59'
Sotva byl Hahn minutu na hřišti dokázal dostat míč do sítě, jenže branka neplatí kvůli ofsajdu! MOL Aréna je v tuto chvíli logicky ve varu!
58'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Andrejs Cigaņiks, přichází János Hahn.
56'
Blackman našel Lamkela Zé, který vystřelil levou nohou a jeho střelecký pokus minul branku brankáře Chovana.
55'
Schäfer v kombinaci s Ciganiksom nic převratného nevymysleli.
54'
Chovan nadvakrát musel krotit neposedný míč po centru z rohového kopu.
53'
Eric Davis bude rozehrávat již sedmý rohový kop DAC Dunajské Stredy.
51'
Kankava našel sice Greena ve středu hrací plochy, ale ten jelikož byl v obležení dunajskostredských hráčů, musel volit pouze přihrávku dozadu na své obránce.
49'
Dva rohové kopy DAC Dunajské Stredy v krátkém časovém sledu k ničemu nebezpečnému nevedly.
48'
Blackman jednoduchou kličkou obelstil bránícího Vernona De Marca, ale nic nad plán se mu nepovedlo vymyslet.
47'
Centr Zmrhala z levé strany hřiště nedoletěl ani do pokutového území, tudíž nemohl zákonitě nalézti nabíhající spoluhráče.
47'
Eric Davis se dostal pod tlak většího počtu hráčů soupeře.
46'
Šancí bylo hodně, žádná branka nepadla, přes množství faulů, zatím nepadla ani žlutá karta. Do druhého dějství za 15 minut půjdeme za nerozhodného stavu 0:0.
45+5'
45+4'
Sharani překvapil vybafnutím bulharského obránce ve službách Slovanu Božikova.
45+3'
Když je u míče Brunetti hrozí to pro DAC vždy velkým průserem, tentokráte to dopře dopadlo, jelikož míč putuje odrazem od Čavriče za postranní čáru mimo hřiště.
45+1'
Opakovaný centr Davise výborně odkopl do bezpečí připravený Kankava.
45'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
44'
Z rohového kopu se nic zajímavého neudálo.
43'
Henty se prokličkoval do pokutového území, kde nastřelil ruku bránícího Brunettiho! Vše končí pouze rohovým kopem pro Slovan.
41'
Střelu Ćavriče zablokoval kolenem Dimun na rohový kop pro Slovan Bratislavu.
40'
Pauschek stihl ještě míč na hrací ploše a odcentrovat, v pokutovém území sbírá balon obránce Brunetti.
39'
Hraniční souboj posoudil rozhodčí jako faul Schäfera na gruzínského legionáře Kankavu.
38'
Odraz míče dle předpokladů nebyl příliš příznivý ke Zmrhalovi a končí mimo hrací plochu.
37'
Hráči Slovanu přestali hrát v domnění, že jde o ofsajd, sudí nechali hru plynout a Andzouana svou šanci, ke které se dostal zadarmo nedokázal využít.
35'
Lamkel Zé nepřesně zakončoval hlavou.
34'
Zmrhalovi se příliš nelíbí, že mu sudí Očenáš odpískal útočný faul na bránícího Davise.
33'
Jaromír Zmrhal vymyslel výbornou akci, po které Ezekiel Henty posílá míč těsně vedle domácí branky.
32'
Sharani podstoupil tvrdý souboj s bulharským legionářem Božikovem. Vypadá to, že vše vyřeši pouze chladivý sprej.
30'
Utkání má solidní úroveň, ale na první branku tohoto střetnutí se stále čeká.
28'
Andzouana hledal centrem Lemkel Zé, ale ten byl výborně a čistě uhlídán zkušeným Pauschekem.
26'
César Rodolfo Blackman se vydla na útočný výlet a proti bránícímu De Marcovi vybojoval rohový kop.
24'
Brankiář Chovan stahuje centrovaný míč přímo ze vzduchu do svých rukavic.
23'
Davis hledal centrem Andzouanu, který byl však perfektně strážen hráči bratislavského klubu.
22'
Brunetti opět zakiksoval, čehož využil Henty a jeho následný pokus likviduje pozorný brankář Jedlička!
21'
Sharani nedokázal potrestat trestuhodně špatný výběh brankáře Chovana.
20'
Vernon De Marco v této sezóně paběrkuje a nepovedený centr mu zřejmě nepomůže získat místo v základní sestavě Slovanu Bratislava.
19'
Sudí odpískal faul Schäfera na záložníka Slovanu de Kampsa a maďarský záložník to ocenil kyselým a ironickým úsměvem vůči rozhodčímu.
17'
Obránce Božikov nechtěně svou kopačkou málem inzultoval svého spoluhráče brankáře Chovana. Obešlo se to bez zranění, hra pokračuje i nadále.
16'
Další centr z rohu na bližší tyč si hráči Slovanu Bratislava hravě postrážili.
15'
Davis rozehrál rohový kop, jenže u tyče byl připraven Pauschek a odvrátil míč na další roh pro DAC Dunajskou Stredu.
14'
Čavrič svým pasem hledal nabíhajícího Hentyho, jenže ten to měl na dlouhou nohu.
13'
Individuálně se neprosadili nejprve Lamkel Zé a ani následně Schäfer.
12'
Ofsajd Ćavriče byl pískán s velkým zpožděním a až na řev publika. Utkání zatím odhadem přihlíží 7000 fanoušků.
11'
Sharani nedokázal úspět na zadní tyči po rozehrání rohového kopu.
10'
Zakončení Lamkel-Zé vyrazil brankář Chovan na rohový kop pro DAC Dunajskou Stredu!
8'
Zmrhal výtečně atakoval Brunettiho, který si sám svou situaci v pokutovém území zkomplikoval.
7'
Pauschek hledal Zmrhala, který o centimetry na míč nedosáhl, pokud by byl delší, už by se pravděpodobně míč třepotal v domácí síti!
6'
Andzouana si nabíhal, aby mu mohl nahrát Lamkel Zé, jenže obrana protivníka vše včas zmařila.
5'
Davis nyní ostře atakoval útočníka Slovanu Bratislava Aleksandara Ćavriče. zatím je k vidění plno ostrých soubojů.
4'
Davis rozehrál přímý kop, ale záložník Schäfer nedokázal nic kloudného vymyslet.
3'
Faul na Ciganikse nebyl odpískaný, nicméně píšťalka zazněla až po faulu na Sharaniho.
2'
Davis centrem v pokutovém území marně hledal Sharaniho, obrana Slovanu Bratislava vše zvládla na výtečnou.
1'
Český brankář Jedlička svou rozehrávkou hledal svého spoluhráče Dimuna.
1'
Před utkáním se bude držet minuta ticha za zesnulého mládežnického trenéra DAC Dunajské Stredy Štefana Takáče!

DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Brunetti, Beskorovajnyj, Davis (C) – Schäfer, Dimun, Andzouana – Lamkel Zé, Sharani, Cigaņiks.
Náhradníci: Vantruba – Fábry, Hahn, Krstović, Muhamedbegovic, Nicolaescu, Njie, Szendrei, Verlinden.

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Pauschek, Kashia, Božikov (C), De Marco – Kankava, de Kamps – Green, Čavrić, Zmrhal – Henty.
Náhradníci: Šulla – Križan, Vojtko, Rabiu, Lichý, Dražić, Hrnčár, Da Silva, Mráz.

Rozhodčí: Očenáš.
DAC Dunajská Streda nevstoupila vůbec dobře do nového ročníku. Chuť si spravila vysokou výhrou v poháru 6:0 nad týmem Velké Leváre. V repre pauze porazil DAC v přípravě druholigový Rohožník 3:2.
Slovan Bratislava je v lize zatím stoprocentní, dostal se také do základní skupiny EKL. reprezentační pauzu využil Slovan k dohrávce slovenského poháru, kdy rozdrtil Málinec 7:0 před rekordní návštěvou oficiálně 980 diváků (neoficiálně 1500).
DAC Dunajská Streda na Žitnom ostrove přívítá nejlepší slovenský klub v posledních letech i v celé historii slovenského fotbalu – Slovan Bratislava.