FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Karviná - 1. března 2020   17:00

0:0
(0:0)

P. Le Giang – Köstl, Hůlka, Bederka, Schumacher – Bartek, Ljovin (86. Květ), Jindřišek (C), Mosquera (55. Vodháněl) – Pulkrab, Puškáč (77. Vaníček).
Valeš – Keita, Šmíd, M. Dostál, Vodháněl, Květ, Vaníček.
Miroslav Zelinka – Jan Paták, Radek Kotík
Ďolíček, Praha-Vršovice
4 255 diváků
Bolek – Ndefe, Šindelář, Rundić, Jan Moravec – Smrž (83. Marek Hanousek), Qose, Janečka (C) – Ba Loua, Lingr (70. V. Vukadinović), Taiwo (90. Santos).
Neuman – Bukata, Marek Hanousek, Kubala, Santos, Petráň, V. Vukadinović.
Bolek

SESTŘIH: Bohemians - Karviná 0:0. Minimum šancí, hosté na jaře stále bez porážky

Rozhodčí Zelinka dnes naposledy foukl do píšťalky a zápas ukončil za stavu 0:0. Náznaky šancí oba týmy sice měly, ale štěstí jim dnes nepřálo a diváci v Ďolíčku se vstřelené branky nedočkali. Bohemians i Karviná si na svá konta připisují jednobodový zisk za remízu a dále zůstávají ve spodní části tabulky. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera.
90'
Vodháněl v závěru hradbu karvinských těl nepropálil
90+3'
90+3'
V závěru zápasu zkoušel své štěstí Vodháněl, kterému přihrával ve vápně Pulkrab, ale Vodháněl trefil jen bránícího protihráče.
90+2'
V blízkosti středového kruhu svedl Bartek souboj s protihráčem a pomohl si faulem, takže sudí hru přerušil.
90+2'
Dlouhý balon míří do zámezí a Schumacher se k němu nedostane. Ndefe si bere na starost autové vhazování.
90+1'
Nastaveny jsou 3 minuty.
90'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Abdulrahman Taiwo, přichází Eduardo Santos.
86'
Třetí a poslední střídání Bohemians v dnešním zápase: Květ nahradil Ljovina.
86'
Ndefe zastavil útočnou akci za hranicí pravidel a byl potrestaný žlutou kartou.
85'
Do konce zápasu už moc času nezbývá a zatím to vypadá, že dnešní utkání svého vítěze nenajde.
83'
Karviná vystřídala: aktivní Smrž dohrál a na zelený pažit místo něj přišel Marek Hanousek.
81'
Karviná v posledních minutách kontrolovala míč na svých kopačkách a do zakončení se dostal Ba Loua, ale v pádu branku netrefil.
77'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Antonín Vaníček.
76'
Ne zrovna lehkou přihrávku stihl na hrací ploše Ba Loua, ale před brankou našel jen Hůlku, který odehrál balon do bezpečí.
75'
Pulkrab si chtěl zpracovat míč, ale pomohl si rukou a rozhodčí mu tento nedovolený počin odpískal.
73'
Smrž se ve vápně dostal do zakončení hlavou a jeho pokus byl pro domácího brankáře velmi nepříjemný. Nicméně Le Giang se blýskl parádním zákrokem, díky kterému svůj tým v těžké chvíli podržel.
72'
Nenápadnou hlavičku Šindeláře skvěle vytáhl Le Giang
72'
Protože Le Giang vyboxoval balon na rohový kop, tak Vukadinović znovu zahrával standardní situaci. Tentokrát hosté rozehráli nakrátko a s míčem se pohybují na útočné polovině.
72'
Vukadinović odcentroval balon na zadní tyč, kde musel zasahovat Le Giang.
71'
Ba Loua vybojoval rohový kop, který rozehraje Vukadinović.
70'
První změnu v sestavě provedla Karviná: ze hřiště odkráčel na lavičku Lingr a místo něj se na trávníku objevil Vukadinović.
68'
Bartek se teď provinil faulem na Moravce, ale faul na kartu to nebyl. Karviná rychle rozehrála a kontroluje míč na svých kopačkách.
66'
Míč ve vápně měl Vodháněl a snažil se ho poslat před bránu, jeho střílenou přihrávku však dobře vystihl Bolek.
65'
Na druhé straně to zkusil Smrž, který se rozhodl pro střelu z větší dálky, ale tento pokus se mezi tři tyče nevešel.
63'
Puškáč vybojoval roh a pak se sám tlačil do zakončení, ale k míči se dostal Ljovin, který však pálil vysoko nad branku.
61'
Schumacher chtěl poslat do šance Puškáče, ale přihrávka byla příliš dlouhá a útočník Bohemians se k balonu nedostal.
59'
Jindřišek vybídl do šance Puškáče, ten trefil boční síť
59'
Jindřišek vybízel k zakončení Puškáče, ale jeho pokus rozvlnil jen boční síť.
58'
Lingr kombinoval se Smržem, ale tato dvojice tentokrát nic kloudného nevymyslela. Následovat bude odkop od brány.
55'
Máme tady první střídání, kterého využívají Bohemians. Na lavičku odchází Mosquera a místo něj přichází Vodháněl.
55'
Lingr prošel přes obranu Bohemians a poté poslal přízemní centr před bránu, ale Taiwo se k balonu nedostal, protože Le Giang včas zakročil.
52'
Slibnou kombinaci hostí zakončil Ndefe střelou vedle
52'
Smrž se rozhlédl a poté adresoval do velkého vápna zajímavý centr, který Janečka sklepl pod sebe, ale Ndefeho pokus trefil jen boční síť branky.
51'
Pulkrab fauloval svého protihráče a útočná akce Bohemians byla zastavena. Rozehrávat bude Karviná.
49'
Střelu Schumachera fantasticky vytáhl Bolek mimo bránu
49'
Schumacher se v pokutovém území dostal k odraženému balónu a prezentoval se skvělou střelou na zadní tyč, avšak gólman Bolek ze své sbírky vytasil parádní zákrok a míč vytěsnil.
48'
Druhý poločas začal beze změn v sestavě.
47'
Kapitán Janečka se teď dostal do zakončení, ale měl málo prostoru a střela mu vůbec nesedla.
46'
Rozhodčí Zelinka ukončil první poločas za stavu 0:0. Dosavadní průběh hry příliš zajímavý není, hráči se do šancí nedostávají a gólmani jsou bez práce. Prozatím jsme viděli jen 4 střely, z toho jen jedna šla na bránu a to je opravdu málo. Doufejme, že druhý poločas bude zajímavější.
45+1'
44'
Před odchodem do šaten zahrávali hosté rohový kop, ale přihrávka po zemi byla příliš okatá a Bohemka se bez potíží ubránila.
41'
Máme tu aut pro Bohemians, který vybojoval Mosquera. Domácí tým je v posledních minutách aktivnější, ale schází přesnost a razance.
39'
Schumacher hledal v šestnáctce Pulkraba, ale útočník Bohemians se do zakončení nedostal.
39'
Bartek se prezentoval zajímavým centrem na malé vápno, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení neprodral.
38'
Bohemka ani tentokrát z rohového kopu branku soupeře neohrozila.
38'
Köstl dostal přihrávku do vápna a okamžitě pálil z voleje, ale trefil jen stojícího protihráče, od kterého se balon odrazil na roh.
36'
Mosquera nejprve vybojoval rohový kop, ze kterého však Bohemka nic nevytěžila. Nicméně domácí tým u míče vydržel a k vidění byl opět Mosquera a jeho centr na zadní tyč. Nicméně tento pokus byl nepřesný a nikdo z domácích se k balonu nedostal.
31'
Tentokrát si standardní situaci vzal na starost Mosquera, kterému se centr do vápna sice podařil, ale Karviná byla pozorná a míč odvrátila daleko od své brány.
30'
Žlutou kartu dostává Kristi Qose (MFK Karviná).
29'
Po Jindřiškově standardce hlavičkoval Puškáč mimo brankovou konstrukci
29'
Standardní situaci si vzal na starost Jindřišek, který přesným centrem našel hlavu Puškáče, ale ten svoji šanci neproměnil a hlavičkoval nepřesně.
29'
U postranní čáry byl faulováný Schumacher, proti kterému se provinil Ndefe. Bohemka má k dispozici volný přímý kop.
23'
Ba Loua si položil míč k rohovému praporku a poté ho odcentroval na přední tyč, kde byl ale připravený Hůlka. K odraženému balonu se dostal ještě Ndefe a i jemu se podařilo vyslat centr do šestnáctky, ale obrana Bohemky byla opět pozorná.
22'
Ndefe dostal na pravé straně přihrávku a snažil se míč odcentrovat před branku, avšak jeden z obránců odvrátil balon na roh.
20'
Hosté reklamovali ruku Hůlky ve vápně, pak Ndefe střílel nepřesně
20'
Karviná je u míče a pohybuje se s ním na útočné polovině. Na pravém křídle odvedl kus práce Ba Loua, kterému se podařilo posunout míč do velkého vápna, odkud pálil Ndefe, ale trefil jen bránícího protihráče.
19'
Köstl teď hledal přihrávkou Ljovina, ale centr byl přetažený a Ljovin balon na hrací ploše nestihl.
13'
Taiwo se teď provinil proti pravidlům, když bránil domácímu brankáři při výkopu a od sudího viděl žlutou kartu.
13'
Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Šindelář, ale Le Giang neměl žádné větší potíže.
12'
Faulovaný byl Taiwo, proti kterému se provinil Jindřišek a rozhodčí nařídil volný přímý kop.
8'
Gólman Bolek si zakřičel a centrovaný míč si v pohodě stáhl do rukavic.
7'
Bohemka měla výhodu rohového kopu a v souboji o míč jsme znovu mohli vidět Bolka s Puškáčem. Následovat bude další roh.
7'
Hůlka sice poslal dobrý centr do vápna, ale Ndefe byl pozorný a míč odkopl do bezpečí.
6'
V Ďolíčku se rozezněla píšťalka sudího, která signalizovala faul Smrže, jenž může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
5'
Z rohového kopu domácí tým nic nevytěžil. Na centrovaný míč se sice snažil vyskočit Puškáč, ale gólman Bolek byl ve vzduchu úspěšnější a míč vyboxoval do bezpečí.
4'
Bartek dostal přihrávku od Jindřiška a dostal se i do zakončení, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.
3'
Puškáč dostal přihrávku od svého spoluhráče, ale při zpracování si pomohl rukou a rozhodčímu tento fakt neunikl. Rozehrávat bude Karviná.
3'
O míč se hlásili Pulkrab a Puškáč, ale centr byl přetažený a ani k jednomu z jmenovaných hráčů se nedostal.
1'

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Köstl, Hůlka, Bederka, Schumacher – Bartek, Ljovin, Jindřišek (C), Mosquera – Pulkrab, Puškáč.
Náhradníci: Valeš – Keita, Šmíd, M. Dostál, Vodháněl, Květ, Vaníček.

MFK Karviná: Bolek – Ndefe, Šindelář, Rundić, Jan Moravec – Smrž, Qose, Janečka (C) – Ba Loua, Lingr, Taiwo.
Náhradníci: Neuman – Bukata, Marek Hanousek, Kubala, Santos, Petráň, V. Vukadinović.

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – Jan Paták, Radek Kotík.
První vzájemný zápas v této sezóně se odehrál v Karviné a skončil bezgólovou remízou. O největší vzruch se postaral až po utkání tehdejší trenér Bohemky Martin Hašek, který si postěžoval na nepokropený trávník. V loňské sezóně se více dařilo klokanům. Ti sice nejprve hráli doma bez gólů, ale v jarní části zvítězili v Karviné 3:0 a v nadstavbě pak opět na půdě soupeře 1:0.
Bohemians Praha 1905 (11. místo, 6 – 5 – 11, skóre 22:35, 23 bodů)
Bohemians mají blíže k boji o záchranu než o prostřední skupinu. Na desátou Olomouc totiž ztrácejí osm bodů, na čtrnáctou Karvinou naopak mají k dobru čtyři. Klokani měli na začátek jara těžký los, když doma hostili suverénní Slavii a poté jeli do Liberce, kde nikdy v historii nevyhráli. Vršovické derby jim ale vyšlo skvěle, když dokázali zvítězit 1:0 gólem střídajícího Jana Vodháněla, který byl v té chvíli na trávníku asi 30 sekund. V Liberci však zelenobílí padli 1:3 a potvrdili, že venku v této sezóně neumějí.

Bohemians se začali činit na přestupovém trhu až na začátku jara. V zimě přišli jen útočník Matěj Pulkrab, kterého k Botiči zapůjčila Sparta a navrátilec z hostování v Brně Michal Šmíd. Po startu jarní části sezóny pak klub podepsal Kolumbijce Jhona Mosqueru, který už v Ďolíčku v minulosti působil. Další posilou je záložník Roman Květ. Ten byl v minulé sezóně klíčovým hráčem Příbrami, ale po podzimu byl vyřazen z kádru a tak po něm sáhli klokani. Přes zimu odešli hráči, kteří se nevešli do kádru (Fryšták, Záviška, Vondra...) a nedávno trochu překvapivě také záložník Jakub Rada. Ten šel za větším herním vytížením do druholigového Hradce.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Plzeň – Bohemians 1:0
Bohemians – Ostrava 0:2
Olomouc – Bohemians 1:1
Bohemians – Slavia 1:0
Liberec – Bohemians 3:1
MFK Karviná (14. místo, 4 – 7 – 11, skóre 18:30, 19 bodů)
V Karviné momentálně panuje určitě mnohem lepší nálada než po podzimu. Celek, který přezimoval na předposledním patnáctém místě, skvěle zvládl vstup do jara, když dokázal vyhrát oba domácí zápasy a v tabulce se posunul na čtrnáctou pozici před Opavu. Karvinští by tedy stále museli do baráže, ale na přímou záchranu už ztrácejí pouze dva body. Na jaře svěřenci Juraje Jarábka nejprve přehráli Zlín 2:0 a před týdnem dali Teplicím ještě o gól více. Oba celky jsou přitom v tabulce těsně před nimi. V neděli budou Bohemians dalším z řady soupeř, kteří se chtějí vyhnout především bojům o záchranu.

Karviné velmi dobře vyšlo zimní přestupové období. Brankářský post posílil zkušený Petr Bolek, pozici stopera zase vyztužil Martin Šindelář, který přišel na půlroční hostování z Baníku. Z Rožumberoku dorazil albánský reprezentační záložník Kristi Qose, na hostování ze Slovácka útočník Filip Kubala a z Dunajské Stredy na hostování s opcí nigerijský forward Abdulrahman Taiwo. Posledně jmenovaný dokázal skórovat v obou jarních zápasech a ukazuje, že by mohl být pro celek z moravskoslezského kraje velkým přínosem.

Posledních 5 zápasů Karviné:
Slavia – Karviná 2:0
Karviná – Olomouc 1:1
Liberec – Karviná 3:0
Karviná – Zlín 2:0
Karviná – Teplice 3:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Program 23. kola FORTUNA:LIGY uzavře v neděli dopoledne souboj jedenáctých Bohemians a čtrnácté Karviné. Oba celky od sebe dělí čtyři body, takže se bude hrát o důležité body v boji o záchranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.