FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Č. Budějovice - 7. března 2020   17:00

Plzeň
89' Mihálik (Bucha)
1:0
(0:0)

A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (85. Hořava) – Kayamba, Beauguel (90+5. Chorý), J. Kovařík (76. Mihálik).
Staněk – R. Hubník, Diaz, Hořava, Chorý, M. Havel, Mihálik.
Pechanec – Moláček, Kotalík
Doosan Arena, Plzeň
8 301 diváků
Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (90+1. Rabušic), Mészáros (70. Ledecký), Mršić – Schranz (88. Kopečný).
Sušak – Talovierov, Kopečný, Ledecký, Granečný, Kulhánek, Rabušic.
Drobný

SESTŘIH: Plzeň - České Budějovice 1:0. VAR zrušil gól Dynama, pak domácí rozhodli

Z Plzně je to pro dnešek všechno, děkuji za sledování psaného přenosu a přeji hezký zbytek víkendu!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 13:8. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:14.
V Plzni je dobojováno, domácí nakonec vítězí proti českobudějovickému Dynama nejtěsnějším rozdílem!

Druhá půle dnešního zápasu byla z obou stran hodně urputná a plná nepřesností.

Dynamo se chvíli radovalo z úvodní trefy, když míč do sítě napálil Karol Mészáros. Ten byl ale nakonec po konzultaci s videem odvolán.

V závěru utkání inkasovali hosté smolný gól, když Ondřej Mihálik poslal míč do vápně, Českobudějovičtí si balon srazili do vlastní sítě.
90'
Beauguel z úhlu na Drobného nevyzrál
90+6'
90+5'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Tomáš Chorý.
90+4'
Jean-David Beauguel se před bránou Dynama prodral k míči, nakonec dokázal z bezprostřední blízkosti také vypálit, ale gólman Jaroslav Drobný dokázal zasáhnout!
90+3'
Dynamo kombinuje s míčem na vlastních kopačkách, domácí fotbalisté se hodně zatáhli a brání těžce získané vedení.
90+1'
Nastavovat se dnes bude ještě pět dalších minut!
90+1'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Michael Rabušic.
89'
Střelu Mihálika přizvedl bránící Novák mimo dosah Drobného, 1:0
89'
Žlutou kartu dostává Jan Kovařík (FC Viktoria Plzeň).
89'
Plzeň právě vstřelila branku!
Šťastná trefa Plzně, domácí jdou v samotném závěru zápasu do vedení! Střelcem gólu je ONDŘEJ MIHÁLIK, kterého vyslal do šance Bucha. Mihálik posílal míč do vápna, Pavel Novák balon ztečoval za záda gólmana Drobného. Asistence: Pavel Bucha.
88'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Miloš Kopečný.
87'
David Ledecký sprintoval za míčem, ale nakonec ho nedokázal udržet na hrací ploše. Záhy špatně zahrály oba týmy, rozehrávat bude gólman Hruška.
85'
Žlutou kartu dostává Lukáš Havel (SK Dynamo Č. Budějovice).
85'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Tomáš Hořava.
84'
Po Mihálikově stříleném centru byl blízko gólu Čermák
84'
Až teď dokázal Aleš Čermák tečovat míč před bránou Drobného, ale jeho střela nakonec znovu zamířila jen vedle brány.
84'
Oba týmy si i nadále připisují nepřesnosti, ani jeden celek se nedokáže dostat k zakončení.
82'
Ani z dalšího rohového kopu však domácí nedokázali skórovat, a tak musí vápno Dynama dobývat znovu až z vlastní poloviny.
81'
Joel Kayamba se nyní zjevil na levé straně, nedokázal sice odcentrovat, ale získal pro svůj tým další roh.
79'
Tomáš Sivok fauloval Beauguela, ale nakonec sám skončil na hřišti, protože má zdravotní problémy.
78'
Po dalším rohovém kopu Plzně centroval Aleš Čermák, tentokrát se k hlavičce dostal Řezník, ale míč znovu skončil vedle tyče.
77'
Tentokrát se nic neděje, hra může tedy v klidu pokračovat dál.
77'
Hra je opět přerušená, znovu se totiž přezkoumává video.
76'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Ondřej Mihálik.
76'
Z rohového kopu Viktorie ale nakonec nic nebude, protože se domácí dopustili útočného faulu.
Dnešní utkání sleduje 8 301 diváků.
75'
Jean-David Beauguel si nabíhal do volného prostoru, domácí útočník nakonec pro svůj tým vybojoval rohový kop.
74'
Plzeňské kombinace jsou i nadále naprosto nepřesné, hostující tým je aktivnější a lépe v posledních minutách drží míč na svých kopačkách.
72'
Střídající Ledecký z dobré pozice mířil nad bránu
72'
David Ledecký si hned po příchodu na hřiště připsal zajímavý střelecky pokus, po dobrém centru z levé strany ale zakončoval nepřesně.
70'
Po nákopu Čoliče nebezpečně zakončil Brandner
70'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Karol Mészáros, přichází David Ledecký.
70'
Benjamin Čolić centroval z pravé strany, do jeho přihrávky se položil Patrik Brandner, ale Hruška nemusel zasahovat ani v tomto okamžiku.
69'
Aleš Čermák chtěl vyslat dopředu Kayambu, ale hostující obránci skvěle situaci přečetli, takže Novák mohl míč získat a rozehrát.
67'
Tři centry Plzně během několika desítek sekund nebyly vůbec přesné, hostující celek tak může být v klidu.
66'
Žlutou kartu dostává Filip Havelka (SK Dynamo Č. Budějovice).
65'
Hra je nyní dost kouskovaná, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení, případně k centru do vápna.
63'
Dělovka Limberského skončila vedle
63'
Joel Kayamba prokličkoval okolo hostujících hráčů, jeho přihrávka prošla na Limberského, jehož šajtle nebyla přesná.
62'
Plzni velice vázne rozehrávky i kombinace. Všechny akce domácích dokáží hostující hráči v klidu zastavit.
61'
Jan Kovařík posílal po standardní situaci míč do velkého vápna, nakonec se ale žádný z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal.
59'
Gól hostujícího celku nakonec neplatí, tak rozhodl hlavní sudí po přezkoumání videa. Jan Kovařík byl totiž podle záběrů chvíli před gólovým zakončením Dynama faulován.
57'
Mészáros uklidil míč k tyči, sudí ale gól zrušil kvůli předešlému faulu na Kovaříka!
57'
Karol Mészáros dal gól, ale trefu Českých Budějovic ještě zkoumá rozhodčí u videa!
55'
Rychlý plzeňský brejk nakonec šancí neskončil, ani následná kombinace se domácím nepovedla.
53'
Benjamin Čolić se však s centrem nepopasoval nejlépe, jeho nákop do vápna byl příliš dlouhý. Aleš Hruška rozehrává od své brány.
52'
Karol Mészáros byl faulovaný Limberským, na hosty tak čeká zajímavá standardní situace.
51'
Jaroslav Drobný musel rychle vyběhnout daleko ze své brány a odkopnout míč do zámezí, aby nemohl zahrozit Beauguel.
50'
Aleš Čermák centroval a záhy se snažil ještě o další akci, ale hostující defenziva si znovu dokázala poradit. Dynamo vhazuje a může postupovat na útočnou polovinu.
49'
Radim Řezník se vydal na rychlou zteč, vyměnil si míč s Kayambou, nakonec je jeho centr sražený na roh.
47'
David Limberský a Karol Mészáros se srazili ve vzduchu, hra se přerušuje, probíhá ošetření hráčů. Oba už jsou však na nohou a zřejmě budou v duelu pokračovat.
46'
Viktoriáni se hned na začátku druhé půle dostali do útoku, ale všechny pokusy Plzně byly zblokovány.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
První poločas dnešního utkání proběhl hodně hladce, gól zatím k vidění nebyl.

Viktoriáni si připsali několik velkých závěrů před bránou Dynama, nejblíže k první trefě utkání byl David Limberský, ale jeho střelu, která už mířila do sítě, odpálili před čárou hosté do bezpečí.

Dynamo více zahrozilo až v samém závěru poločasu, Tomáš Sivok hlavičkoval pod břevno, ale Aleš Hruška jeho střelu vyrazil.
45'
Hruška fantasticky vyškrábl hlavičku Sivoka!
45+1'
45+1'
Tomáš Sivok nakonec hlavičkoval, jeho pokus mířil přesně pod břevno, Hruška vytáhl skvělý zákrok!
45'
Faul Plzně, Kalvach to teď přehnal s napadáním, Patrik Brandner skončil na zemi. Ještě jeden volný přímý kop, pro hosty.
44'
Větší akce ale z aktivity Českých Budějovic zatím nepramení, domácí zvládají výpady soupeře dobře vykrývat.
43'
V závěru prvního poločasu je o dost aktivnější hostující Dynamo, které má míč v posledních minutách neustále ve své moci.
42'
A další rána z veliké dálky, Patrik Čavoš se šikovně uvolnil a vypálil, jeho tvrdý projektil skončil nad Hruškovým břevnem.
41'
Mršič si obhodil Kayambu a následně pálil mimo tyče
41'
Patrik Brandner dlouho držel míč na svých kopačkách na pravé straně hřiště. Po chvíli pálil Matej Mršić, ale jeho střela byla nakonec hodně nepřesná.
40'
Teď bylo opět k vidění několik nepřesností na obou stranách, hostující Dynamo se pokouší kombinovat na útočné polovině.
38'
Další šťastné odrazy pro Dynamo před bránou Drobného! Beauguel, Kovařík ani Čermák se nakonec do zakončení nedostali, i když se míč motal okolo nich.
37'
Domácí kombinace jsou v posledních minutách celkem dost nepřesné, a tak mohou být hosté stále v klidu.
36'
Českobudějovickým se nepodařilo z rohu zahrozit, ale i díky dobrému napadání hosté u balonu zůstanou.
35'
A nyní z toho bude první rohový kop pro hostující Dynamo.
34'
Jaroslav Drobný však míč po zahrání rohového kopu v klidu sebral, rychle ho pak rozehrál na spoluhráče, dopředu pádí Patrik Čavoš.
34'
Z rychlé protiakce Plzně ani v tomto případě neudeřilo, ale domácí vybojovali další roh.
33'
Nakonec se na hranici vápna dostal k míči českobudějovický Karol Mészáros, ten ale přebíral balon v ofsajdu.
32'
Hostující tým na chvíli podržel míč na vlastních kopačkách, chtěl uklidnit hru, ve které v poslední době hrozila hlavně Plzeň. To se Dynamu i povedlo.
30'
Také Českobudějovičtí se dostali k bráně Plzně, po centru z pravé strany se do vzduchu vyšvihl Novák, ale zakončit nedokázal. Záhy se Dynamo dopustilo faulu.
29'
Patrik Čavoš teď předvedl hodně nepřesnou rozehrávku, Jan Kovařík získal míč a už se s tím nechtěl mazlit. Rychle vystřelil, ale jeho pokus skončil hodně mimo.
28'
Domácí mačkali svého soupeře, potom pálil Kalvach nad bránu
28'
Obrovský závar okolo brány Dynama! Řezník nejprve vracel míč do vápna, Hejdovi znovu chyběl kousek k tomu, aby poslal míč do sítě. Akce pokračovala, Lukáš Kalvach zakončoval střelou z první, ale mířil nad bránu Drobného.
27'
Z akce nakonec nebylo nic, ale Jean-David Beauguel záhy vybojoval rohový kop.
26'
Českobudějovičtí zahráli v krátké době dvakrát rukou, a tak na domácí fotbalisty čeká další standardka.
25'
Z volného přímého kopu nakonec přišla střela Kalvacha, ale jeho pokus neprošel k bráně, zastavila ho zeď.
24'
Žlutou kartu dostává Pavel Novák (SK Dynamo Č. Budějovice).
23'
Viktoriáni to udělali dobře na levé straně hřiště, kde si několikrát předali míč. Ovšem hostující hráči je skvěle dostupovali, takže si domácí nepřipsali ani jeden centr.
22'
Dva fauly Plzně v krátkém sledu teď zastavily rozjezd Českých Budějovic. Dynamo po ošetření svých hráčů rozehraje míč do hry.
20'
Pavel Bucha poslal míč do vápna, tam si ho ale nenašel žádný z jeho spoluhráčů. Domácí však zůstanou u míče.
19'
Jan Kovařík poslal nadýchaný centr na zadní tyč, kam si nabíhal Řezník, hosté odpálili míč na roh.
18'
Kayamba svedl boj s obranou hostí, ale nakonec právě ta uspěla. Gólman Drobný rozehrává znovu míč do hry.
17'
Jean-David Beauguel chtěl zrychlit kombinaci Plzně, z první poslal míč na Řezníka. Ten ale nebyl v pohybu, a tak na balon nedosáhl.
16'
Plzeňané se snaží o trpělivou rozehrávku, ale hostující fotbalisté je hodně aktivně napadají. Havelka to teď ale přehnal a je mu pískán faul.
14'
České Budějovice se snažily také něco vymyslet na útočné polovině, ale finální přihrávka nakonec skončila v zámezí. Dopředu už zase pádí domácí.
13'
V tomto případě se Dynamo v pohodě ubránilo, míč míří až na kopačky gólmana Hrušky.
13'
Po centru Limberského je z toho další rohový kop Plzně.
12'
Hlavička Hejdy skončila těsně vedle
12'
Další zajímavá šance Plzně! Radim Řezník se po rohu dostal k odraženému balonu, hlavičkoval a chtěl přehodit Drobného, nakonec zamířil vedle.
11'
Z centru nakonec nic nebylo, Beauguel se k hlavičce nedostal, ale domácí fotbalisté zůstanou u míče i nadále. Je z toho roh pro Plzeň.
11'
Joel Kayamba skončil po faulu na zemi, Viktoria má k dispozici standardní situaci z pravé strany.
10'
Západočeši jsou i nadále aktivní, drží se okolo velkého vápna hostí.
9'
Nyní si domácí hráči prohodili role – Jean-David Beauguel prudce levačkou centroval do vápna, Kovaříkova hlavička nakonec k bráně Dynama neprošla.
8'
Schranz z nadějné pozice pálil nad bránu
8'
Na druhé straně si našel míč Ivan Schranz, jeho pokus z voleje skončil nad bránou Aleše Hrušky.
6'
Limberského ránu před brankovou čarou zastavil Havel
6'
Obrovská šance Plzně! Aleš Čermák dobře přihrával pod sebe, míč si nakonec našel David Limberský. Ten rychle vypálil, ale trefil jen hráče před sebou, balon se k němu však vrátil. Domácí bek překonal Drobného, ale míč, který mířil do sítě, skvěle zastavil Pavel Novák!
6'
Kovařík ihned po zisku míče centroval na hranici malého vápna, Jean-David Beauguel si naskakoval do zakončení, ale nakonec mu kousek k míči chyběl.
5'
Řezník se nedomluvil s kolegy z útoky, jeho centr nakonec nikdo z domácích nenašel. Jaroslav Drobný rozehrává od své brány.
4'
Západočeši dobře zapracovali na levé straně hřiště, David Limberský vhodí balon znovu do hry.
3'
Karol Mészáros si našel odražený míč ve vápně Plzně, nakonec střílel z otočky, ale jeho pokus byl zblokovaný. Českobudějovičtí jsou i nadále u míče.
2'
Aleš Čermák chtěl na pravé straně kombinovat s Kayambou, ale Dynamo se dokázalo rychle vrátit a akci zastavit.
1'
Viktoriáni dnes jako první rozehráli míč do hry, hostující fotbalisté se po nich hned vyřítili s agresivním napadáním. Nakonec se domácí u balonu udrželi.
1'
Oba celky nastupují na hrací plochu, duel za malý moment začne! Viktoriáni budou dnes hrát v dresech s klasickou červenomodrou kombinací, hostující České Budějovice v černobílých dresech.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Kayamba, Beauguel, J. Kovařík.
Náhradníci: Staněk – R. Hubník, Diaz, Hořava, Chorý, M. Havel, Mihálik.

SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner, Mészáros, Mršić – Schranz.
Náhradníci: Sušak – Talovierov, Kopečný, Ledecký, Granečný, Kulhánek, Rabušic.

David Horejš (hlavní trenér Českých Budějovic):

„Víme, že nás čeká výborný soupeř, který dokázal do jarní části velice dobře vstoupit pod novým trenérem. Je tam vidět už i ten rukopis Adriána Guľy. Já ho znám i osobně, byl jsem u něj na stáži. „Víme, že nás tam bude čekat hodně těžké utkání. Ale věřím, že se dobře připravíme a že předvedeme dobrý výkon, který bude stačit i na nějaké body.“

Poslední odehrané kolo

Tým FC Viktoria Plzeň se po zimní přestávce představil na hřišti Jablonec, kde nakonec dokázal zvítězit a odvezl si všechny tři body.

Viktoriáni dokázali utkání rozhodnout v první půli, když dvě trefy zaznamenali během osmnácti minut. Nejdříve povedenou sřelou skóre otevřel záložník Aleš Čermák, vítězný zaznamenal útočník Jean-David Beauguel.

Na začátku druhé půle se domácím povedlo snížit, když se trefil Dominik Pleštil. Viktoria ale nakonec vedení na těžkém terénu uhájila, takže si připsala hodně důležitou výhru.

FK Jablonec 1:2 FC Viktoria Plzeň
46. Pleštil – 23. Čermák, 41. Beauguel

Sestava Plzně
Hruška – Havel, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha, Kalvach, Čermák (88. Hubník) – Kopic (54. Mihálik), Beauguel, Kovařík (90+4. Kayamba)
________________________________________________

Českobudějovické Dynamo letos předvádí vynikající výkony, jihočeského týmu se povedl i vstup do jarní fáze soutěže.

V posledním odehraném utkání ale dnešní vyzyvatel Plzně připsal domácí porážku. Na hřišti Českých Budějovic totiž dokázal uspět ostravský Baník, a to v poměru 2:0.

O vítězství Ostravy rozhodli svými trefami Nemanja Kuzmanovič a Tomáš Smola.

SK Dynamo Č. Budějovice 0:2 FC Baník Ostrava
41. Kuzmanović, 89. Smola

Sestava Dynama
Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (62. Mészáros), Javorek (46. Šulc) – Mršić, Schranz (81. Ledecký).
Hezký podvečer, vážení příznivci českého fotbalu, vítejte u sledování psaného přenosu z 24. kola FORTUNA:LIGY! V západočeské Doosan Areně přivítá domácí tým FC Viktoria Plzeň mužstvo SK Dynamo Č. Budějovice Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.