FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Teplice - 23. září 2023   15:00

Liberec
19' Chaloupek(vl.)  • 27' Doumbia (Mikula) • 39' Varfolomejev (Tupta)
3:3
(3:2)
Teplice
9' Knapík  (Jukl) • 11' Havelka   • 51' Fila

Vliegen – Fukala, Chaluš, Pourzitidis (83. Hudák) – Mikula (83. Preisler), Varfolomejev (66. Okoh), Žambůrek, Doumbia, Ghali – Rabušic (C) (58. Kulenović), Tupta (58. Višinský).
Bačkovský – Govaers, Horský, Penner, Polyák, Prebsl.
F. Kotala – R. Kotík, R. Dresler | VAR: T. Kocourek | AVAR: J. Hrabovský
Stadion U Nisy, Liberec
2327 diváků
Grigar – L. Mareček (C), Chaloupek, Mičević – Hronek, Havelka (71. Jásir), Knapík, Jukl, Radosta – Fila (81. S. Dramé), Vachoušek (56. Gning).

SESTŘIH: Liberec - Teplice 3:3. Gólové hody, zvraty i červená a body se dělí

Z mé strany to je vše, přeji Vám hezký zbytek sobotního odpoledne a u dalších přenosů na viděnou.
Máme za sebou zápas 9. kola FORTUNA:LIGY mezi Libercem a Teplicemi. V bláznivém utkání, které nabídlo šest branek, se nakonec oba týmy rozešly nerozhodně 3:3. Gólový účet utkání otevřel Knapík, na kterého navázal Havelka. Liberec se dostal do dvoubrankové ztráty, ale ještě do poločasu dokázal skóre otočit. Nejprve si vlastní branku dal Chaloupek a poté se trefili ve 27. minutě Doumbia a v 39. Varfolomejev. Ve druhé půli byla k viděni už jen jedna branka, a to když dokázal penaltu proměnit Fila. V 73. minutě musel po druhé žluté kartě opustit hřiště Hronek a Slovan měl šanci hrát pouze proti deseti. V samotném závěru si vypracoval několik šancí, ale Grigar dokázal všechny lapit. Skóre utkání se tedy nezměnilo a Liberec hrál s Teplicemi 3:3.
90+5'
90+5'
Ani tentokrát Slovan neuspěl. Grigar byl včas ve vzduchu.
90+4'
Situace se bude opakovat po odklizení míče jedním z teplických fotbalistů.
90+4'
Posledních pár vteřin a Slovan bude mít k dispozici další rohový kop.
90+3'
Přetažený nákop znamená odkop od brány Teplic.
90+1'
Grigar znovu skvěle. Nyní zakončoval po přízemní přihrávce Višinský. Střela se mu úplně nepovedla, ale brankář Teplic byl na správném místě a dokázal vyrazit míč do zámezí.
90+1'
Grigar s přehledem centr shrábl ze vzduchu, následovat bude ještě pětiminutové nastavení.
90'
Slovan v posledních minutách zvyšuje útočnou snahu. Následovat bude roh libereckých.
89'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Muhamed Jásir).
88'
Další velká šance domácích. Po centru Hudáka zakončoval již na malém vápně patičkou Višinský. Grigar předvedl skvělý zákrok a zamezil ve změně ve skóre.
87'
Po souboji s Kulenovićem zůstává na zemi ležet Grigar. Ale vypadá to, že hra bude moci již za chvíli pokračovat.
85'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Mohamed Doumbia).
84'
Grigarovu šílenou chybu nepotrestal Okoh
84'
Grigar předvedl velmi nepovedený odkop a nabídl Liberci možnost k rozhodnutí zápasu. Okoh se po přihrávce dostal sám před teplického gólmana, ale bránu těsně netrefil.
83'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Jan Mikula, přichází Dominik Preisler.
83'
ze hřiště odchází Marios Pourzitidis, přichází Jakub Hudák.
82'
Po pěkné akci a obejití dvou hráčů se dostal k zakončení Doumbia. Tentokrát liberecký fotbalista volil přesnou střelu, ale Grigar byl připraven.
81'
Mareček ne úplně šťastně odehrál centr a následovat bude další roh Liberce.
81'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Soufiane Dramé.
80'
Další útočný výpad Teplic dokázal vyřešit Vliegen, který má míč pod kontrolou.
79'
Přestože Teplice hrají pouze v deseti, daří se jim držet hru pod kontrolou a postupně rozehrávat.
77'
Centry Žambůrka a následně Višinského nedokázaly najít nikoho z libereckých hlavičkářů.
77'
Okoh si dobře pokryl balón a vybojoval roh pro svůj tým.
76'
Mikulu předskočil Mareček a rozehrál rychlou akci na Jásira. Ten hledal ve vápně Filu, ovšem jeho spoluhráč si nedokázal zpracovat.
73'
Hronek dojel Višinského a po druhé ŽK byl vyloučen
73'
A pozor! Druhá žlutá a následně červená karta pro Petra Hronka. Záložník Teplic fauloval Višinského a musí předčasně do sprch. Dokáže Slovan přesilovku ještě v závěru využít?
73'
Višinský využil zaváhání obránců a z velkého úhlu vystřelil. Ale jeho pokus postrádal razanci a Grigar bez problémů kryl.
72'
Hra je nyní neurovnaná a kromě nepřesností je k vidění i množství soubojů a faulů.
71'
ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Muhamed Jásir.
70'
Po faulu Hronka následoval volný přímý kop, který rozehrál Žambůrek. Jeho pokus na zadní tyč skončil pouze v zámezí.
69'
Ghaliho centr směřoval na přední tyč, kde se nacházel Kulenović. Útočník Slovanu se snažil zakončit, ale nepřesně.
68'
Po faulu Jukla hledali liberečtí fotbalisté vysokého Kulenoviće, ale ten nedokázal zpracovat ani přihrát a přišel o balón.
67'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Robert Jukl).
66'
ze hřiště odchází Ivan Varfolomejev, přichází Chidera Okoh.
65'
Mareček se rozhodl ke střele z úctyhodné vzdálenosti a rozhodně vyděsil nejednoho libereckého fanouška. Jeho pokusu příliš nechybělo.
64'
Doumbiův pokus za obranu byl nepřesný a Liberec tak přichází o balón.
63'
Filův centr dokázal ve vzduchu odhlavičkovat Pourzitidis, přesto v držení míče nadále pokračují Teplice.
62'
Varfolomejev pod tlakem Havelky ztratil balón a Gning se snažil ve vápně zakončit, nakonec ale pouze fauloval. Na druhé straně se snažil utéct Kulenović, avšak na obránce Teplic nevyzrál.
61'
Dnešní utkání sleduje 2327 diváků.
60'
Exekuce se ujal právě Višinský, ale po rozehrávce na krátko ztratil míč Žambůrek.
59'
Střídající Višinský aktivně napadal rozehrávku a vybojoval pro domácí roh.
58'
ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Denis Višinský.
58'
ze hřiště odchází Michael Rabušic, přichází Luka Kulenović.
57'
Centr si dokázal ze vzduchu stáhnout Vliegen a liberečtí hráči budou moci po delší době podniknout ofenzivní snažení.
56'
ze hřiště odchází Tadeáš Vachoušek, přichází Abdallah Gning.
55'
Teplice jsou v držení míče a podnikají další ofenzivní výpady. Následovat bude roh hostů.
54'
Radosta se řítil do dalšího průniku ve vápně, ale tentokrát teplickému fotbalistovi utekl balón a od brány bude vykopávat Vliegen.
53'
Hronek v obležení dvou hráčů neudržel balón a hrát bude moci Liberec.
51'
Fila se trefil z penalty, 3:3
51'
Teplice právě vstřelily branku!
Autorem branky z pokutového kopu je DANIEL FILA. Teplický útočník s přehledem proměňuje a znovu dramatizuje utkání!
50'
Teplice budou zahrávat penaltu! Ukázalo se, že Pourzitidis ve vápně fauloval a Fila bude mít šanci srovnat.
49'
Pozor celou akcí přezkoumával VAR a hlavní sudí se půjde podívat na monitor!
48'
Pourzitidis nakopl v souboji Filu, penalta
48'
Po zmatcích mezi Chalušem a Pourzitidisem se málem k nebezpečnému zakončení dostal Fila. Celou situaci nakonec musel řešit Vliegen, který na hraně faulu získal balón.
47'
Žambůrek si počínal nedovoleně a rozehrávat bude moci Grigar.
46'
Výkop druhé půle obstaral Doumbia. Liberci se povedlo udržet míč a snaží se na Teplice vyzrát postupnými přihrávkami.
46'
Na stadionu U Nisy máme za sebou první poločas, který byl plný branek. Teplice na svého soupeře ze severu Čech rychle nastoupily a brankami v 9. a 11. minutě odskočily do dvoubrankového vedení. Nejprve se trefil Knapík a navázal na něj Havelka. Vypadalo to, že Liberec byl značně otřesený, ale díky rychlé kontaktní trefě výsledek ještě do poločasu otočil. V devatenácté minutě si dal vlastní gól Chaloupek, když se snažil odklidit centr Ghaliho. Ve 27. minutě se trefil Doumbia a v závěru poločasu vymetl šibenici Varfolomejev. Stav utkání je tedy po prvním poločasu 3:2 pro domácí. Uvidíme jestli budou brankové hody pokračovat i ve druhé půli, která by měla začít přibližně v 16:05.
45+2'
45+2'
Následný centr dokázal ze vzduchu stáhnout Grigar a rychle rozehrál na Havelku. Ten ale následně o balón přišel a posledních pár vteřin bude hrát Liberec.
45+1'
Ve dvouminutovém nastavení ještě vidíme žlutou kartu pro Petra Hronka (FK Teplice)
45'
Doumbia se snažil na přední tyči nalézt Tuptu, ale obránci Teplic dokázali celou situaci pohlídat.
44'
Po souboji Vachouška a Pourzitidise zůstal na zemi ležet liberecký obránce. Celá situace se nelíbila Marečkovi, který šel Pourzitidisovi vynadat.
42'
Teplice se ještě do konce poločasu nevzdávají a snaží se vyzrát na obranu soupeře pasy na nabíhající hráče. Zatím postrádají lepší přesnost a do velkých šancí ve vápně se nedostávají.
39'
Csaplárovina! Varfolomejev nádherně otřel míč o břevno a otočil na 3:2
39'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelné! Liberec ještě do poločasu dokázal výsledek otočit. Nejprve selhal v obrovské šanci Tupta, když nevyužil samotný únik na Grigara. Ale poté si vzal míč IVAN VARFOLOMEJEV, jenž tvrdě vystřelil a i s pomocí břevna překonal gólmana Teplic.
38'
Ve středu hřiště byl faulován jeden z domácích a volný přímý kop rozehrál Žambůrek. Dlouhým centrem hledal Mikulu, kterému balón utekl až do zámezí.
36'
Na zemi zůstává ležet Doumbia, který má pravděpodobně nějaké svalové zranění. Vyžádal si i ošetření lékařů. Naštěstí pro domácí vypadá, že bude moci pokračovat.
35'
Dlouhý odkop Vliegena nenašel nikoho v modrém dresu a Hronek využil celé situace, když centroval do vápna. Ale přihrávka byla přetažená a rozehrávat bude Slovan.
34'
Útočná snaha Liberce nyní bude začínat až od obránců Pourzitidise a Chaluše.
32'
Hronek rozehrál dlouhý aut, ale na přední tyči vypomohl obraně Rabušic.
31'
Vachoušek využil své rychlosti a utekl o křídle, zastavovat ho musel až Chaluš.
31'
V držení míče je Slovan Liberec, který se žene do další akce směrem dopředu.
27'
Doumbia napálil odražený míč a srovnal, 2:2
27'
Ještě neskončil ani první poločas a fanoušci na stadionu U Nisy vidí již čtvrtý gól! Rabušic, který, jak se ukázalo, byl po předchozím souboji v pořádku, zkoušel střílet zpoza vápna. Jeho pokus byl zablokovaný, ale odrazil se k Mikulovi, který sklepl pro nabíhajícího MOHAMEDA DOUMBIU. Liberecký záložník nezaváhal a střelou z voleje srovnává na 2:2.
27'
Hra byla chvíli přerušena, když po jednom ze soubojů zůstal ležet na zemi Rabušic.
25'
Vyrovnávací gól neplatil, Rabušic fauloval Grigara
25'
Slovanu se podařilo vstřelit branku, když se po rohovém kopu trefil Žambůrek, ovšem branku hlavní sudí neuznal, protože gólu předcházel faul Rabušice, který nedovoleně atakoval skákajícího Grigara.
24'
Rabušic nyní sice nedokázal rozvinout útok, ale pro domácí vybojoval alespoň rohový kop.
23'
Hra se nám trochu uklidnila a Teplice se snaží vymyslet ofenzivní akci postupným útokem.
21'
Grigar zbytečně vyběhl a Ghali netrefil prázdnou bránu
21'
V Liberci je k vidění opravdu atraktivní fotbal. Na centr Chaluše se snažil vyběhnout Grigar, ale míč podskočil a celé situace využil Ghali. Ten měl z úhlu na hranici vápna prázdnou bránu, snažil se tedy zakroutit balón do sítě, ale minul.
19'
Vlastňák! Chaloupek vyrval míč, který Grigarovi mířil do rukavic, 1:2
19'
Aktivitou hýřící Ghali byl u další nebezpečné akce a tentokrát i branky Liberce, který snižuje na 1:2. Záložník Slovanu znovu utekl po křídle a předkládal přízemní přihrávku pro nabíhajícího Rabušice.Teplický ŠTĚPÁN CHALOUPEK se trochu nešťastně vložil do celé situace skluzem a místo toho, aby nechal dojet balón do náručí připraveného Grigara, si ho srazil do vlastní brány.
18'
Dlouhý nákop libereckých hráčů nikoho nenašel a Grigar si v klidu doběhl pro balón.
16'
Další volný přímý kop, po druhém faulu Marečka v rychlém sledu, rozehrával Tupta. Tentokrát se rozhodl pro přímé zakončení, ale bránu vůbec netrefil. Ovšem nepříjemná situace to je především pro Marečka, který už jednu žlutou kartu viděl a nyní byl důrazně napomínán rozhodčím.
14'
Liberečtí fotbalisté se snaží rychle snížit a poslali hned několik centrů do vápna. Po jednom z nich zakončoval Ghali, ale trefil pouze bránícího hráče.
13'
Z následné standardní situace se snažil oslovit své spoluhráče Tupta, ale neúspěšně.
12'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Lukáš Mareček). Teplický záložník vidí žlutou kartu za faul na Ghaliho.
11'
Havelka využil prostoru a trefil se luxusně, 0:2
11'
O dvě minuty později a skóre je již o dvě branky. Tentokrát se trefil FILIP HAVELKA, jenž rovněž vystřelil zpoza vápna a posílá svůj tým do vedení 2:0.
9'
Knapík zpoza vápna parádně utáhl míč k tyči, 0:1
9'
Tepličtí fotbalisté znovu aktivním presinkem dostali domácí hráče pod tlak a byl z toho vybojovaný balón pro Jukla. Teplický fotbalista předložil míč
JANU KNAPÍKOVI, který se příliš neukvapoval a vystřelil. Vliegen byl na jeho pokus krátký a hosté jdou do vedení.
9'
Ostrý zákrok nyní předvedl Varfolomejev. Přestože zahrál ukrajinský fotbalista jako první balón, zasáhl i nohy soupeře. Rozhodčí zatím řešil celou situaci pouze domluvou.
8'
Další liberecký útok táhl Tupta, ale narazil na dobře připravenou záložní řadu soupeře.
7'
Do postupného útoku se dostávali i hosté, avšak jejich snažení překazila další nepřesnost v rozehrávce.
5'
První nebezpečnou akci Liberce vedl Ghali. Udělal kličku obráncovi a postupoval směrem do vápna. Jeho přízemní centr Teplice zablokovaly a následoval pouze roh, který přinesl pouze hlavičku Rabušice mimo.
4'
Vachoušek se snažil postupovat z křídla směrem do vápna, ale i on ztratil v klíčové chvíli kontrolu nad balónem a z celé akce nic nebylo.
3'
Útočné snažení Slovanu ztroskotalo, když Ghali zahrál rukou. Následoval centr na Hronka, který nedokázal ve vápně zpracovat balón a vykopávat bude znovu gólman domácích.
2'
Liberečtí obránci se trochu sami zahnali přihrávkami dozadu a tepličtí hráči vycítili šanci k presinku. Pourzitidis pouze zakopl balón a díky teči bude rozehrávat od brány Vliegen.
1'
Výkop utkání obstaral Vachoušek a Teplice se ihned snažily hledat vepředu Filu. Ovšem o balón rychle přišly a útočnou akci bude moci rozvíjet Liberec.
1'
Hlavní sudí přivádí již obě mužstva na hrací plochu. Domácí hráči Liberce nastoupí v modrých dresech, zatímco hráči Teplic obléknou barvy žluté.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula, Chaluš, Pourzitidis – Fukala, Varfolomejev, Žambůrek, Doumbia, Ghali – Rabušic (C), Tupta.
Náhradníci: Bačkovský – Govaers, Horský, Hudák, Okoh, Kulenović, Višinský, Penner, Polyák, Prebsl, Preisler.
Trenér: L. Kozel

FK Teplice: Grigar – Knapík, Chaloupek, Mičević – Havelka, L. Mareček (C), Hronek, Jukl, Radosta – Fila, Vachoušek.
Náhradníci: Mucha – Krsmanović, Jásir, Gning, Křišťan, S. Dramé, Cykalo.
Trenér: Z. Frťala

Rozhodčí: F. Kotala – R. Kotík, R. Dresler | VAR: T. Kocourek | AVAR: J. Hrabovský.
FC Slovan Liberec

Slovan změřil v minulém kole síly se sousedním Jabloncem. V 61. Podještědském derby poslal liberecké hráče do vedení po aktivním začátku Ľubomír Tupta z pokutového kopu. Další dobré příležitosti svěřenci Luboše Kozla nevyužili a přišel trest v podobě vyrovnání. Po přestávce se po rohovém kopu prosadil domácí Nemanja Tekijaški a rozhodl tak o remíze 1:1.

Před reprezentační přestávkou Liberec dvakrát prohrál. V domácím prostředí nestačil po srdnatém výkonu na favorizovanou Spartu, která se dostala na koně až po hodině hry a Lukáš Haraslín jí zařídil vítězství dvěma góly. O týden dříve pak padl Liberec 0:2 v Olomouci. Poslední výhru zapsal modrobílý celek před více než měsícem, konkrétně 19. srpna, když doma porazil po gólu Christiana Frýdka Pardubice 1:0.

Po osmi kolech se Slovan nachází na desáté příčce tabulky se ziskem devíti bodů za dvě výhry, tři remízy a stejný počet porážek. Nejlepším střelcem je dvougólový Christian Frýdek. Trenér Kozel nebude mít k dispozici dlouhodobě zraněného Plechatého a vykartovaného Červa. Otazník visí nad Filipem Prebslem, který posledně také nehrál.
Vzájemné zápasy

Poslední tří vzájemná utkání sehrál Slovan s Teplicemi v loňském roce. Druhý dubnový den, ještě v rámci předminulé sezony, vyhrály Teplice na libereckém stadionu 1:0, když se prosadil Václav Sejk. V loňském ročníku, 6. srpna, zvítězil Liberec na domácím hřišti vysoko 5:1 a naposledy se oba celky utkaly 12. listopadu, kdy v husté mlze Na Stínadlech vyhrály Teplice 1:2.
FK Teplice

Skláři odstartovali sezonu překvapivě dobře, když doma porazili Plzeň 1:0 a následně vyhráli 2:1 na Bohemians. Po bezgólové remíze s Jabloncem ale následovaly tři prohry (Olomouc, Zlín a Pardubice) a jedna remíza 1:1. Ta přišla opět na domácím trávníku proti favoritovi, a to pražské Spartě. Na Stínadlech tak svěřenci trenéra Frťaly prohráli pouze s Pardubicemi.

V posledním odehraném kole zamířily Teplice do daleké Karviné. Cesta to však byla úspěšná. Díky jedinému gólu v utkání z kopačky hostujícího Daniela Fily v 82. minutě si žlutomodří opět mohli připomenout, jaké to je, zakřičet si po vítězném zápase.

Po osmi kolech se náš nejbližší soupeř nachází na osmém místě tabulky se ziskem jedenácti bodů, což je o dva více, než doposud získal Slovan. Skláři zapsali tři výhry, dvě remízy a tři porážky při vyrovnaném skóre 7:7. Nejlepším střelcem je dvougólový Daniel Trubač. Neochvějnou jedničkou mezi tyčemi je nestárnoucí Tomáš Grigar, který třikrát nepustil míč za svá záda. Hosté by měli mít k dispozici kompletní kádr.
Dobré odpoledne, vítám Vás u živého textového přenosu ze zápasu 9. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím FC Slovan Liberec a hosty z týmu FK Teplice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.