FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Sparta - 29. října 2023   15:00

Ml. Boleslav
24' Kušej (Solomon) • 45' Matějovský (Kušej) • 87' Jawo (Hilál)
3:1
(2:1)
Sparta
29' Pešek

Trmal – An. Kadlec, Karafiát, Suchý, Fulnek – Sakala, D. Mareček (72. Ladra), Matějovský (C) (64. Poulolo) – Solomon (72. Jawo), Hilál, Kušej.
Šeda, Mikulec – D. Šimek, Žitný, Kubista.
D. Černý – K. Hájek, J. Hurych
Lokotrans Aréna
5000 diváků
Vindahl – Sørensen, Panák (C) (77. Sejk), Gomez – Wiesner, Laçi, Sadílek (59. Kairinen), Pešek (59. Ryneš) – Karabec (77. M. Ševčík), Birmančević (64. Olatunji) – Kuchta.
Vorel, Nalezinek – Mejdr, P. Vydra, Zelený, Pavelka.
Vindahl

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 3:1. První porážku mistra v sezoně řídili Kušej a Júsuf

Držení míče: 21 % : 79 %.
Střely na branku: 8:9. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 6:4.
Sparta se ve druhém dějství snažila stáhnout jednogólové manko, šancí měla opravdu dost a vzadu ji při ojedinělých, zato velkých, příležitostech Boleslavi, která hrozila z brejku, držel nad vodou Vindahl. Jenže domácí gólman přiváděl hostující fotbalisty doslova až k šílenství, žádný míč už za svá záda nepustil, místy mu přálo i štěstí, a svůj tým dovedl k velice cenné výhře, kterou domácí pojistili ještě jedním gólem v samém závěru.
Duel to byl velice hezký, divákům se musel líbit, Sparta tak poprvé v sezóně prohrává a pokus Slavia zvítězí nad Bohemians, přijde o první příčku.
90+4'
90+3'
Ještě jeden faul Sparty a hned dvě žluté karty. Ta druhá je zřejmě za nemístné poznámky.
90+3'
Sparta ještě v závěru zápasu rozehraje jeden rohový kop.
90+2'
Ševčíkovu prudkou ránu z dálky Trmal vyrazil před sebe, k dorážce se žádný z hostů nedostal.
90'
Rynešova přihrávka do vápna byla zblokována do bezpečí.
89'
Václav Sejk se snažil dostat k hlavičce před bránou Boleslavi, na balón ale nedosáhl.
87'
Jawo završil jednoduchou akci a šokuje Letenské, 3:1!
87'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Domácí dávají soupeři lekci z produktivity. Abdalláh Júsuf Hilál prodloužil dlouhý centr za sebe, sám před gólmanem se poté zjevil LAMIN JAWO a střelou po zemi překonal Vindahla, jenž ani nestačil pořádně vyběhnout z brány.
86'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha (Jan Kuchta).
86'
Jan Kuchta skluzem počastoval v souboji o míč unikajícího Kušeje, se kterým si to poté vyříkal z očí do očí, bude se poprvé žlutit.
85'
Byla to opravdu jen chvíle, už se pokračuje dál, Sparta má pět minut plus nastavení k tomu, aby se jí povedlo aspoň vyrovnat.
85'
Abdalláh Júsuf Hilál zůstává u středové lajny ležet na trávníku, chvíli se tak hrát nebude.
84'
Qazim Laçi si zpracoval míč, ovšem jeho následná rána levačkou končí vysoko nad bránou.
83'
Kuchtovi se přihrávka před bránu nepovedla, ale svým barvám získal aspoň roh.
82'
Ševčík se teď změnil v nahrávače, ovšem žádný z jeho spoluhráčů se u vzdálenější tyče k míči nedostal.
81'
Michal Ševčík si udělal prostor před vápnem a pálil do horní části brány, Trmal bravurně zasáhl. Dorážet se ještě snažil Asger Sørensen, ovšem jeho střela levačkou byla hodně nepřesná.
80'
Domácí nyní vyrazili do přečíslení dva na jednoho, Vasil Kušej však prudkou přihrávku neměl šanci doběhnout a této nevyužité příležitosti mohou boleslavští hráči ještě litovat.
79'
Mladá Boleslav vyrazili do rychlého brejku, kdy obrana Sparty byla dost otevřená, ovšem žádná šance k vidění nebyla a hra se tak opět otáčí.
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Filip Panák, přichází Václav Sejk.
77'
ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Michal Ševčík.
76'
Nepřesná přihrávka hostů končí u Trmala, který zdržuje rozehrávku, jak jen to jde.
75'
Faulovaný hráč byl blízko druhému gólu svého týmu, jeho hlavičku na vzdálenější tyč však Trmal dokázal vyrazit.
74'
Panák byl faulován, což přináší jeho celku zajímavou standardku. Karta udělena není, zatím nebyla k vidění ani jedna v tomto utkání.
73'
Qazim Laçi střílel levačkou přes obránce, Trmal se však překvapit nenechal a míč schoval do náruče.
72'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Lamin Jawo,
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Tomáš Ladra.
71'
Solomon málem rozhodl! Pěknou ranou pálil těsně vedle
71'
John Solomon mohl zvýšit náskok svého celu, krásnou střelou pravačkou jen o centimetry minul vzdálenější tyč soupeřovy svatyně. Vindahl by na balón nedosáhl.
71'
Trmal dokázal zkrotit míč v rukavicích, čímž zabránil šanci Sparty.
69'
Tomáš Wiesner si balón nedokázal u postranní čáry zpracovat, ten mu uniká a hráč se hodně zlobí na spoluhráče.
68'
Po nepříjemném střetu zůstal chvíli na trávníku ležet jeden z domácích fotbalistů. Střídání ale není nutné.
67'
Jedenáctého rohu se Sparťané dožadovali marně, ač je pravda, že jako poslední se balónu dotkl hráč Boleslavi.
67'
Adam Karabec střílel velice nebezpečně po zemi na bližší tyč, Trmal však bravurně zasáhl, včas padl k zemi a balón vyrazil.
65'
Zblokovaný centr a diváci opět uvidí rohový kop pražského celku, celkově už devátý.
64'
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Florent Poulolo.
64'
ze hřiště odchází Veljko Birmančević, přichází Victor Olatunji.
63'
Ryneš si naskakoval na Karabcův centr, mířil do Kadlece, jenž tečoval míč do zámezí. Uvidíme tak další roh Sparty.
62'
Po rohovém kopu hlavičkoval James Gomez daleko vedle vzdálenější tyče.
61'
No a nebylo daleko od vyrovnání. Jan Kuchta poslal před odkrytou bránu přihrávku, míč tečoval do zámezí v poslední chvíli jeden z hráčů Mladé Boleslavi.
61'
Domácí raději zakopávají míč do autu, bránit se ale musí dál.
60'
Adam Karabec se ocitl ve větší šanci, Matěj Ryneš dobře odcentroval před malé vápno, prvně jmenovaný hráč však hlavičkoval jen do zámezí.
59'
Qazim Laçi střílel do klubka hráčů před sebou, míč až k Trmalovi neprošel.
59'
ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Kaan Kairinen,
ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Matěj Ryneš.
57'
Qazim Laçi rozehrál standardku svého celku, stříleným centrem ale nenašel v pokutovém území žádného spoluhráče.
56'
Ondřej Karafiát se provinil faulem na Sadílka, útočná akce jeho týmu tím končí.
55'
Mareček poslal centr na střed a Abdalláh Júsuf Hilál se dostal k hlavičce, ale ta nebyla nijak nebezpečná a Vindahl v tomto případě zasáhl snadno.
54'
Hodně nepřesná přihrávka Karabce končí za postranní lajnou, Trmal s rozehrávkou pospíchat nebude.
53'
Trmal vyběhl z pokutového území a volný míč odkopl do bezpečí.
52'
Vindahl skvělým zákrokem v protipohybu vytáhl Marečkovu střelu
52'
Obrovská příležitost Boleslavi, ale zároveň fantastický zákrok Vindahla. Nepříjemně tečovaný míč do protipohybu gólmana směřoval pod horní tyč, ovšem sparťanský gólman ještě natáhl svou levou ruku a konečky prstů balón vyrazil. Díky němu je to stále jen o gól, tohle byl zákrok zápasu.
51'
Špatnou kombinací Sparta přišla o míč a hra se otáčí.
50'
Veljko Birmančević se velice hezky zbavil obránce a připravil šanci pro spoluhráče, když přihrál před odkrytou bránu, Jan Kuchta se snažil dopravit míč do sítě, ovšem zabránil mu v tom jeden z obránců Mladé Boleslavi, navíc to nebude ani rohový kop.
48'
Hosté rozehráli roh, Filip Panák se sice dostal k hlavičce, na kterou by Trmal nedosáhl, ovšem míč skončil vedle bližší tyče.
46'
Domácí hned v úvodu druhého dějství zahrozili, nakonec však Vindahl lezký míč pouze sebral do rukou.
46'
Sledujeme velice slušný zápas, aktivněji začala Sparta, avšak domácí se postupně dostávali více do hry a jako první skórovali. Vedení jim sice dlouho nevydrželo, soupeř rychle vyrovnal, avšak poslední slovo měla přeci jen Mladá Boleslav, která v úplném závěru po školácké chybě pražského týmu strhla vedení zpět na svou stranu. Dánský kouč Priske má v kabině svým svěřencům jistě co povědět.
45'
Panákovu hrůznou hrubku potrestal Matějovský, 2:1!
45+2'
45'
Tak tento gól si český obhájce titulu za rámeček rozhodně nedá. Naprosto lajdáckou rozehrávku vystihl Kušej, který poslal přihrávku před zcela prázdnou bránu MARKU MATĚJOVSKÉMU, jenž měl už snadnou práci.
45'
Domácí vystihli špatnou rozehrávku Sparty, vyrazili do rychlé protiakce, Mareček však střílel bez přípravy vysoko nad.
44'
Faulu se dopustil domácí tým, soupeř rozehraje kousek za středovou lajnou.
43'
Na druhé straně se ve velké šanci ocitl John Solomon, který však prudkou ranou trefil Marečka, který stál navíc v ofsajdu.
43'
Filip Panák se sice dostal k hlavičce, avšak slabý pokus letí do náruče připraveného Trmala.
42'
Ondřej Karafiát hlavičkoval jen těsně vedle vzdálenější tyče své brány. Nechybělo moc a byl z toho vlastenec.
42'
Veljko Birmančević střílel velice hezky z ostrého úhlu na vzdálenější tyč, balón byl tečován a skončil v zámezí. Je z toho další roh.
41'
Veljko Birmančević střílel levačkou na bližší tyč, Trmal si však střelu pohlídal a balón lapil do rukavic.
41'
Kuchta si naběhl na Peškův pas, ovšem jeho střelu zblokoval jeden z obránců, který obětavě padl k zemi.
40'
Adam Karabec si sbíhal k pravé hranici vápna na centr, ovšem byl dobře hlídán a míč k němu tak nedoputoval.
39'
Nedorozumění mezi Wiesnerem a Peškem využívá Trmal, který si běží pro volný míč.
38'
Avšak domácí si v rozehrávce nerozuměli a darují míč soupeři, který také bude vhazovat a to v blízkosti pokutového území.
37'
Hosté pokazili u středové lajny rozehrávku soupeře, ten bude vhazovat aut.
35'
Krátce na to je Spartě pískán faul, tentokrát jsou to Sparťané, kteří s verdiktem moc nesouhlasí, ovšem to je tak vše, co mohou dělat.
34'
Sparta sice hezky zakombinovala před pokutovým územím soupeře, ovšem Jan Kuchta přihrávku na hranici vápna pokazil a šance tak k vidění nebyla.
32'
Jakub Pešek si na levé straně balón nezpracoval a ten mu utíká do zámezí. Rozehrávat bude Trmal.
31'
Nechybělo moc a Mladá Boleslav šla zpátky do vedení, střelci prvního gólu Kušejovi sice střelecký pokus z voleje moc nevyšel, avšak Vindahl dokázal zasáhnout a míč schovat do náruče.
29'
Pešek perfektním obstřelem srovnal na 1:1!
29'
Sparta právě vstřelila branku!
Po standardce se hosté dostali do tlaku, oblehli pokutové území, první nebezpečnou střelu dokázali domácí ještě zblokovat, avšak k balónu se dostal JAKUB PEŠEK, jenž naznačil střelu, pak ještě trochu popošel a posléze už pálil na vzdálenější stranu brány, kam se Trmal natahoval marně.
28'
Další faul týmu v modrých dresech, Andrej Kadlec poslal na trávník Peška.
28'
Dvakrát rozehrála Sparta rohový kop, v obou případech si šanci nevypracovala.
27'
Adam Karabec byl velmi blízko vyrovnání, když si zpracoval přihrávku na levé hranici malého vápna a pálil levačkou, ovšem Trmal mu dobře zmenšil úhel a míč dokázal vyrazit.
26'
Boleslav se málem dostala do další příležitosti, jenže Daniel Mareček se provinil faulem a ač se to domácím moc nelíbí, musí balón odevzdat.
24'
Kušej si senzačně obhodil Vindahla a domácí vedou 1:0!
24'
Domácí jdou do vedení a zřejmě zaslouženě. Obrana Sparty opět ponechala soupeři prostor, toho využil Solomon, který přihrál na pravou stranu volnému spoluhráči, VASIL KUŠEJ si míč zpracoval, udělal Vindahlovi kličku a poté poslal míč do jeho prázdné brány.
23'
Hodně mizerná rozehrávka Sparty končí u Trmala, který s rozehrávkou nepospíchá.
21'
Těsný ofsajd týmu z hlavního města.
20'
Stejný hráč si nyní vyskočil na Matějovského centr po rohovém kopu, hlavou však odehrál míč vedle vzdálenější tyče.
19'
Veljko Birmančević nedokázal vystřelit v pokutovém území. Z protiútoku se dostal do velké příležitosti Abdalláh Júsuf Hilál, který utekl hostujícím zadákům, jeho zakončení po zemi bylo zblokována a doputovalo kousek vedle vzdálenější tyče.
18'
Vasil Kušej si nabíhal na křižnou přízemní přihrávku před sparťanskou bránu, zakončit se mu ovšem nepovedlo. Mladá Boleslav se začíná osmělovat čím dál víc.
18'
James Gomez se sice dostal k hlavičce, tu ovšem neadresoval směrem na bránu.
17'
Veljko Birmančević o kousek nedosáhl na centrovaný míč, jeho tým bude rozehrávat rohový kop.
16'
Jakub Fulnek se pokoušel zpracovat míč na levém křídle, ten mu ale utekl za postranní lajnu a o rozehrávku se postará brankář pražského týmu.
15'
Matouš Trmal musel ven z pokutového území, hlavou odehrál míč k postranní čáře, čímž zabránil šanci Sparty.
14'
Stejný hráč o chvíli později mířil směr hostující brány po středu hrací plochy, prováhal však správný okamžik pro přihrávku a o balón přišel. Spoluhráčům se omluvil.
13'
Júsuf z bezprostřední vzdálenosti trefil jen Vindahla
13'
Obrovská šance na druhé straně. Domácí naběhli do otevřené obrany Sparty, Abdalláh Júsuf Hilál dostal přihrávku od Marečka a střílel bez přípravy po zemi na střed brány, kde stál Vindahl, jenž pravačkou vyrazil míč do bezpečí. Už to mohlo být 1:0.
11'
Laci ze standardky přestřelil bránu
11'
Qazim Laçi sice dokázal přehodit zeď, ale zároveň překopl i břevno domácí svatyně.
11'
Osmnáct metrů od brány bude Sparta rozehrávat.
10'
Domácí po špatné rozehrávce Trmala přišli o míč a byla z toho šance pro hostující tým, Adam Karabec byl faulován před hranicí vápna, hlavní arbitr výhodu neponechal a pokračovat se bude přímým kopem.
8'
Veljko Birmančević obstaral první střelecký pokus zápasu, jeho nepřesná rána z dálky však proletěla vedle vzdálenější tyče.
7'
Adam Karabec centroval na vzdálenější tyč, Trmal si však vyběhl a míč lapil do rukou.
6'
Peter Vindahl rozehrává od pokutového území směrem na druhou stranu. Zatím se na první možnost stále čeká.
4'
Hráč se vrací zpátky na nohy a může se pokračovat dál.
4'
Lukáš Sadílek zůstává po kontaktu s Kadlecem na trávníku, hra je přerušena.
3'
Peškův centr nenašel žádného spoluhráče, ale hosté pokračují u balónu.
2'
Míč drží Sparta, která kombinuje na své polovině.
1'
O rozehrávku se postaral domácí tým a hned se chytil do ofsajdové pasti.
1'

FK Mladá Boleslav: Trmal – An. Kadlec, Karafiát, Suchý, Fulnek – Sakala, D. Mareček, Matějovský (C) – Solomon, Hilál, Kušej.
Náhradníci: Šeda, Mikulec – D. Šimek, Poulolo, Žitný, Ladra, Kubista, Jawo.
Trenér: M. Kulič.

AC Sparta Praha: Vindahl – Sørensen, Panák (C), Gomez – Wiesner, Laçi, Sadílek, Pešek – Karabec, Birmančević – Kuchta.
Náhradníci: Vorel, Nalezinek – Mejdr, P. Vydra, Zelený, Kairinen, Pavelka, M. Ševčík, Ryneš, Olatunji, Sejk.
Trenér: B. Priske.

Rozhodčí: D. Černý – K. Hájek, J. Hurych.
Vzájemné zápasy

Sparta Praha dokázala vyhrát tři poslední souboje, jenž se odehrály na hřišti Mladé Boleslavi. Předtím se dvakrát za sebou radoval domácí celek. Nerozhodně skončilo ligové utkání v Mladé Boleslavi naposledy 3. listopadu 2012, kdy se mužstva rozešla smírně po výsledku 1:1.
Sparta Praha

Hostující tým vládne tabulce s dvaatřiceti body, jen o dva body méně má rival ze Slavie, ovšem poté přichází velká mezera. Mimo svůj trávník se Spartě spolu se Slavií daří nejvíc ze všech týmů, z šesti mačů si přivezla čtrnáct bodů díky čtyřem výhrám a dvěma remízám, skórovali třináctkrát a pouze kvarteto branek inkasovala. Naposledy mimo svůj stadion zvítězila 3:1 v Hradci Králové.
Tabulku střelců mančaftu vede se sedmi góly Slovák Lukáš Haraslín, jenž je zároveň v čele tabulky střelců celé ligy.
Mladá Boleslav

Domácímu celku patří sedmé místo, když dosud vybojoval dvacet bodů. Na svém hřišti se Boleslavi poměrně daří, z pěti duelů si odnesla deset bodů za tři výhry a jednu remízu, prohrála pouze 0:1 s jiným týmem z hlavního města, a sice Slavií. Před svými fanoušky vstřelila dvanáct gólů a o polovinu méně jich inkasovala. Nyní drží sérii dvou domácích výher za sebou, přidá dnes třetí?
Nejlepším střelcem týmu je se šesti góly Daniel Mareček.
Krásný dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. 13. kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže dnes pokračuje třemi zápasy, v tomto přenosu budeme sledovat zápolení týmů ze střední a vrchní části tabulky, a sice Mladé Boleslavi se Spartou. Pražský tým je favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.