FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Slovácko - 29. července 2023   18:00

0:0
(0:0)

Letáček – Ndefe, Bitri, Lischka, Kpozo (70. Šehić) – Boula – Tanko (85. Almási), Tetour (C), Šín (70. Kaloč), Ewerton (82. Blažek) – Kubala.
Markovič – Pojezný, Frydrych, Rigo, Buchta, J. Juroška, Fleišman.
Klíma – Kříž, Horák
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
9 016 diváků
Heča – Reinberk, Daníček, M. Kadlec (C) – Siňavskij, Trávník (75. P. Juroška), Havlík, Holzer (75. Doski) – Petržela (65. Valenta), Kim (59. Mihálik) – Vecheta (59. Cicilia).
Fryšták – Srubek, Hofmann, Brandner, Kalabiška.

SESTŘIH: Baník - Slovácko 0:0. Tanko pálil tutovky, Bitri vyloučen

Skončilo nám utkání 2. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Slováckem. V tomto duelu jsme branku neviděli, a proto tedy mají oba celky po jednom bodu. Úvod mělo lepší Slovácko, ale druhá polovina prvního poločasu naopak patřila Ostravě. Krátce po pauze unikl domácí Tanko, který i vstřelil branku, ale ta kvůli ofsajdu nakonec neplatila. Baník pak byl o trochu lepší, ale v 80. minutě naděje na tři body pro domácí de facto uhasil faul Bitriho, jenž viděl červenou kartu. Slovácko ale přesilovku nevyužilo a z Ostravy odjíždí s bodem.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 17:8.
90+5'
90+4'
Ondřej Mihálik naservíroval do vápna centr, naskakoval si na něj Juroška, ale také on fauloval Letáčka.
90+3'
Vlasij Siňavskij se po dobrém centru zleva dostal k zakončení hlavou, ale podobně jako Ladislav Almási minul. Možná to byla poslední větší příležitost tohoto duelu.
90+2'
Závěrečné minuty tráví na útočné polovině hostující celek, který už deset minut hraje přesilovku.
90+1'
Ve chvíli, kdy hlasatel oznámil, že nastavovat se budou 4 minuty, se Slovácko prokombinovalo do kvalitní pozice. Rigino Cicilia střílel z otočky a následně reklamoval, že trefil ruku Davida Lischky.
90'
Daniel Tetour poslal míč do vápna, kde hlavičkoval střídající Filip Blažek. Zamířil ale do středu brány, tam stál jistý Milan Heča.
89'
Další centr Ndefeho byl pro obranu hostů nepříjemný. Baník získal rohový kop.
88'
Matěj Valenta skluzem fauloval Davida Lischku, který se zrovna chystal rozehrát. Sudí Klíma tentokrát kartu vytahovat nebude.
87'
Gigli Ndefe kvalitním centrem našel na malém vápně hlavičkujícího Ladislava Almásiho, jehož zakončení zaplavalo asi metr nad bránu.
86'
V deseti hrající Baník se teď zásluhou Filipa Kaloče udržel na soupeřově polovině a získal i autové vhazování.
85'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Abdullahi Tanko, přichází Ladislav Almási.
84'
Gigli Ndefe celkem nešikovně prodloužil centrovaný míč za sebe, kam si nabíhal Rigino Cicilia, který ale zároveň fauloval Jiřího Letáčka, jenž se zrovna pro balón natahoval.
83'
Merchas Doski byl na zem seslán Ndefem, pískal se tedy další faul. Slovácko za chvíli rozehraje standardní situaci.
82'
ze hřiště odchází Ewerton, přichází Filip Blažek.
81'
Havlík pálil ze standardky těsně mimo
81'
Následný přímý kop rozehrál Marek Havlík. Středopolař Slovácka jen o pár centimetrů minul zadní tyč, tudíž Letáček si může oddechnout.
80'
Bitri dal “tělo” Juroškovi a byl vyloučen!
80'
Červená karta pro tým FC Baník Ostrava (Eneo Bitri). Eneo Bitri fauloval pár metrů před vápnem unikajícího hráče, takže od sudího Klímy viděl červenou kartu. Velká komplikace pro Baník.
78'
Po rohovém kopu Baníku zůstal na trávníku ležet David Lischka. Zdá se však, že stoper domácích bude v pořádku.
78'
Další zajímavý náznak Ostravy! Filip Kubala postrčil balón do strany na Ewertona, který se už chystal střílet, ale před ním zasáhl obránce.
77'
Eldar Šehić si pohlídal záměr hostujícího hráče a nechal doběhnout míč do zámezí.
76'
Dnešní utkání sleduje 9 016 diváků.
75'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Pavel Juroška,
ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Merchas Doski.
74'
Ewerton protancoval okolo obránců hostů, ale pak nepřesně přihrál pod sebe. Je ale třeba doplnit, že ve druhém poločase je Baník lepším mužstvem.
73'
Heča zaváhal, ale Tanko jeho hrubku nepotrestal
73'
Abdullahi Tanko neproměnil obrovskou šanci! Znovu se díky své rychlosti dostal do úniku, těsně před vybíhajícím Hečou si míč postrčil, ale poté netrefil úplně prázdnou bránu. Nicméně asi se znovu jednalo o ofsajd, takže Tanka tato velká šance zas tolik mrzet nemusí.
71'
Vlasij Siňavskij teď byl při přihrávce do prostoru hodně nepřesný. U míče zase chvíli bude ostravský Baník.
71'
Rigino Cicilia si při hlavičkovém souboji ve vápně Baníku pomohl faulem, takže rozehrávat bude Letáček.
70'
ze hřiště odchází Matěj Šín, přichází Filip Kaloč,
ze hřiště odchází Patrick Kpozo, přichází Eldar Šehić.
69'
Ostravané teď byli v šestnáctce velice nedůrazní, což mohl trestat Daniel Holzer, ale pro Baník vše dopadlo dobře.
68'
Slovácko se teď usadilo na útočné polovině a zkouší to centry z obou stran.
66'
Tanko v pokutovém území našel Tetoura, který okamžitě vystřelil, ale zrovna v tu chvíli do rány skočil jeden z obránců, takže velká šance domácích zůstává neproměněna.
65'
Velice sympatické gesto hlavní tribuny, která při odchodu ze hřiště zatleskala Milanu Petrželovi, ačkoliv tento křídelník za Baník nikdy nenastupoval.
65'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Matěj Valenta.
64'
Ndefeho centr z pravé strany s velkým přehledem odvrátil stoper Kadlec. Poté byl navíc pískán útočný faul Ostravy.
63'
Vlastimil Daníček si před sebe předkopl míč až příliš a neudržel jej na hrací ploše. Celkem snadný zisk autového vhazování pro Baník.
62'
Už se pokračuje ve hře a Baník rozjíždí ofenzivní akci, kterou táhne Kpozo.
61'
Rozhodčí Klíma teď přerušil hru, protože na hřiště příliš vidět není. Domácí fanoušci připravili pro loučícího se Jana Laštůvku velice pěkné choreo.
60'
Hosté rozjeli po levém křídle rychlou protiakci, kterou ale zažehnal důrazný Eneo Bitri.
59'
ze hřiště odchází Filip Vecheta, přichází Rigino Cicilia,
ze hřiště odchází Sung-pin Kim, přichází Ondřej Mihálik.
58'
Nyní sledujeme méně záživnou část hry, poněvadž hosté si jen přihrávají bez snahy domácích napadat.
56'
Gigli Ndefe si nabíhal za defenzívu Slovácka, ale k míči měl moc daleko. Snadná kořist pro Milana Heču.
55'
David Lischka si přihrávkou dozadu pomohl s brankářem Letáčkem, jenž s rozehrávkou nikam nespěchá.
54'
Kim dle očekávání prohrál hlavičkový souboj s Bitrim, který je podstatně vyšší. Odražený míč ale získali hosté a teď kombinují.
53'
David Lischka si pohlídal náběh Petržely a poté přesně přihrál. Ostrava míří do rychlého kontru.
53'
Na začátku druhého poločasu je ale Baník jednoznačně aktivnější, naopak Slovácko na soupeře zatím nemůže najít recept.
52'
Tetourův centr po rohovém kopu si našel Kpozo, který míč nasměroval na bránu Slovácka, ale Heča s tímto potíže neměl.
50'
Tankův gól neplatil. Ofsajd!
50'
Ostravští fanoušci se už radovali z první branky, ale ta kvůli ofsajdu nakonec neplatí. Abdullahi Tanko se objevil sám před Hečou, udělal mu kličku, ale vše nakonec vyšlo vniveč po zásahu VARu.
49'
Petržela po kontaktu s Bitrim upadl, což sice tribuny nesou nelibě, ale musí se s tím vyrovnat. Slovácko rozehrává z poloviny hřiště.
48'
Patrick Kpozo přes Vlasije Siňavského poslal míč do zámezí, tudíž za okamžik si balón opět vezme a vhodí aut.
47'
Tetour posunul míč na Boulu, jehož centr byl sražen. Baník pokračuje autovým vhazováním.
46'
Vlastimil Daníček si hned na začátku druhého poločasu musel pohlídat nákop domácích. Balón poslal až na tribunu.
46'
Je za námi první poločas, který branku nenabídl. V úvodu bylo Slovácko jasně lepší, zhruba patnáct minut si tvořilo jednu šanci za druhou, ale Baník i se štěstím odolal. Okolo 20. minuty se ale hra domácích zvedla a naopak Slovácko už tak aktivní nebylo. Baníku mnoho nechybělo, aby se na konci úvodního dějství dostal do vedení.
45+1'
45+1'
V závěru poločasu má Baník územní převahu. Stoperská dvojice hostů ale funguje jako jeden muž.
45'
Ndefeho centr se snažil za sebe prodloužit Tanko, avšak defenzíva Slovácka tento ošemetný moment zvládla s noblesou.
44'
Matěj Šín se uvolnil na pravé straně, avšak jeho pas nebyl vůbec přesný.
44'
První poločas nám pomalu míří do svého konce. Ostravané si teď přihrávají na vlastní polovině.
42'
Hosté ale nakonec moc přesní nebyli, takže celkem zbytečně odevzdali míč.
42'
Abdullahi Tanko byl v souboji s Havlíkem až příliš důrazný. Standardní situace pro Slovácko.
41'
Ndefe si nyní pořádně zahrál s nervy domácích fanoušků. Vypadalo to, že před Holzerem míč hlavou posune na brankáře, ale balón se nakonec nějakým způsobem zadrhnul. Vše ale ostravský obránce nakonec vyřešil.
40'
Petr Reinberk velice rychle centroval do pokutového území. Pravděpodobně to byl Jiří Boula, kdo míč dostal do bezpečnějších pozic.
39'
Boula dlouhou přihrávkou po zemi našel Kubalu, jenž chtěl vybídnout spoluhráče patičkou, ale provedení nebylo ideální.
37'
David Lischka ale zvládl hlavičkový souboj a zažehnal možné nebezpečí pro ostravský celek.
37'
Slovácko se po delší době dostalo na útočnou polovinu, za okamžik rozehraje roh.
36'
Matěj Šín prostrčil balón na Tanka, který se znovu pohyboval na hranici ofsajdu. Z úhlu nakonec prověřil Heču a až poté šel praporek nahoru.
34'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Jiří Boula).
34'
Tetour ve velké rychlosti posunul na Šína, kterému se ale přihrávka do levé strany nevydařila. Ostrava ale v posledních zhruba patnácti minutách znatelně ožila.
33'
Hečův odkop příliš povedený nebyl, neboť rovnou zamířil do autu.
32'
Ewerton udělal Daníčka a nabil Tankovi, toho vychytal Heča
32'
Zatím největší šance Ostravy! Ewerton se krásnou kličkou dostal okolo obránců a pak přihrávkou pod sebe našel Abdullahiho Tanka, který ale brankáře Heču nepropálil.
30'
Daniel Tetour velice chytrou patičkou vybízel Ndefeho, ale těsně před ním se míče dotkl Tanko, jenž zrovna stál v ofsajdu. Pokud by míč ponechal svému kolegovi, mohl se Baník dostat do šance.
29'
Eneo Bitri v těžké pozici dokázal přetlačit Vechetu. Pro svůj celek získal důrazný stoper autové vhazování.
28'
Ostrava teď prožívá svou zatím nejlepší pasáž v tomto utkání, ale teď zase o balón na chvíli přijde, poněvadž Kubala fauloval velezkušeného Michala Kadlece.
27'
Ewerton z rohu našel Bitriho, který se dostal k hlavičce. Zakončil velice dobře, avšak těsně minul. Míč byl ale tečován jedním z obránců.
27'
Ewerton průnikovou přihrávkou našel Tetoura, který pro Baník vybojoval první rohový kop.
25'
Na Šínův pas si naskakoval Bitri, jehož hlavička se ale neujala. Heča žádnou práci neměl, teď ji bude mít s odkopem.
25'
Kadlec byl v souboji s Tankem až příliš důrazný, takže Baník rozehraje standardní situaci. Míč pošle do vápna jeden z dvojice Ewerton – Šín.
24'
Baník se mohl dostat do své první šance. V zajímavém náběhu byl Kubala, jenže Šín na něj přihrávku neprocpal.
23'
Ewerton, který zatím tolik výrazný není, byl na obranné polovině faulován Vechetou.
22'
Slovácko dlouho kombinovalo okolo brány domácích, ale přesnou finální přihrávku nevyprodukovalo.
21'
Boula ve středu pole chyboval, načež Petržela rychle uvolnil Trávníka. Ten pak posunul na Holzera, jehož centr ale ve vápně odkopl Kpozo.
20'
Šín vybojoval míč a poté jej posunul na Kpoza, jenž se snažil vyzvat Tanka, ale ten zrovna stál v ofsajdu.
19'
Holzer chtěl vysunout Vechetu, ale před forvardem Slovácka zapracoval pozorný Ndefe.
18'
Baník se snaží více držet balón, ale zatím je to z jeho strany bez pohybu. Naopak Slovácko čeká na jakoukoliv ztrátu, kterých už v podání Ostravy bylo hodně.
17'
Už to vypadalo, že se Siňavskij dostane před Kpoza, ale nakonec si míč předkopl až příliš, takže hrací předmět doputoval do zámezí.
16'
Boula zastavil Kima nedovoleně. Slovácko se ujímá rozehrávky poblíž půlící čáry.
15'
Petrželova nebezpečná střela sražena těsně mimo
15'
Ostrava zatím v obraně hoří. Znovu dostali hosté mnoho prostoru a vytěžit z toho gól mohl Petržela, jehož rána byla o kousek nepřesná.
14'
Vlasij Siňavskij se dostal k odraženému míči. Jeho zakončení se otřelo o obránce a zapadlo nad břevno.
14'
Hosté budou mít k dispozici další standardní situaci. Jiří Letáček si zatím na nedostatek práce stěžovat nemůže.
13'
Kadlec se snažil vyzvat pravou stranu, ale hlavičkový souboj ovládl Kpozo. Slovácko ovšem na útočné polovině zůstává.
12'
Kubala získal míč a dlouhým pasem hledal naběhnutého Tanka. U míče byl ale jako první Milan Heča, který hlavou odvrátil.
10'
Další tutovka hostujícího celku, defenzíva Baníku opět působí velice nejistě! Kim dostal balón proti noze a zhruba o metr minul přední tyč.
9'
Petr Reinberk se snažil dostat k hlavičce, obrana Baníku však byla důslednější. Roh se bude kopat také z opačné strany.
8'
Vecheta ve velké rychlosti posunul na Holzera, který chtěl vracet na malé vápno. Jeho přihrávka byla zablokovaná, ale Slovácko bude mít k dispozici další roh.
7'
K zakončení z rohu se hosté nedostali, míč navíc o chvíli později zamířil do zámezí. Patrick Kpozo jej uvede do hry.
6'
Havlíkovo torpédo senzačně vyškrábl Letáček
6'
Holzerův centr sice odvrátil Bitri, avšak hned následně prudce z dálky vypálil Havlík. Středopolař Slovácka pořádně protáhl Letáčka, jenž poprvé musel zasahovat.
6'
Marek Havlík svůj centrovaný míč točil do pokutového území, ale jeho spoluhráčům zhruba metr scházel.
4'
Přišla ovšem rychlá ztráta a Slovácko se rázem hnalo vpřed. Eneo Bitri si musel pomoct faulem a za své počínání viděl žlutou kartu.
4'
Postupně se těžiště hry přeneslo na střed hřiště, avšak míč má na kopačkách Baník.
3'
Ndefeho nákop dokázal získat Kubala, jehož posunutí hlavou ale kolegu nenašlo. Další autové vhazování pro Ostravany.
2'
Baník se už dostal na útočnou polovinu. O vhození autu se postará Gigli Ndefe, jenž v základní sestavě dnes nahradil Jana Jurošku.
1'
Kim vysunul Vechetu, ten těsně přestřelil
1'
Už v první minutě mohlo jít Slovácko do vedení! Sung-pin Kim posunul míč na Filipa Vechetu, jehož rána otevřenou placírkou zapadla těsně nad horní tyč Letáčkovy brány.
1'
Zápas za pár desítek sekund začne. Ceremoniál s Janem Laštůvkou skončil, tudíž nic nebrání tomu, aby se ozval úvodní hvizd sudího Klímy.
Ještě před začátkem utkání klub i fanoušci poděkují brankáři Janu Laštůvkovi, který po minulé sezoně v ostravském klubu po několika letech skončil. Dlouholetá jednička Baníku se podepsala i pod poslední mistrovský titul ostravského celku v roce 2004.
Hlavní trenér Slovácka Martin Svědík vinou zdravotních komplikací chybí také dnes, tudíž hlavním šéfem lavičky celku z Uherského Hradiště opět bude Jan Baránek, odchovanec Baníku Ostrava.

FC Baník Ostrava: Letáček – Ndefe, Bitri, Lischka, Kpozo – Boula – Tanko, Tetour (C), Šín, Ewerton – Kubala.
Náhradníci: Markovič – Šehić, Pojezný, Frydrych, Rigo, Buchta, Kaloč, J. Juroška, Fleišman, Blažek, Almási.
Trenér: Pavel Hapal

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Daníček, M. Kadlec (C) – Siňavskij, Trávník, Havlík, Holzer – Petržela, Kim – Vecheta.
Náhradníci: Fryšták – Srubek, Hofmann, Doski, Brandner, Kalabiška, Mihálik, P. Juroška, Cicilia, Valenta.
Trenér: Jan Baránek

Rozhodčí: Klíma – Kříž, Horák.

FC BANÍK OSTRAVA

Loni jedenáctý Baník naopak vstoupil do nového ročníku velice špatně. Ačkoliv mužstvo trenéra Pavla Hapala získalo v létě několik posil, jejich přítomnost minulou neděli příliš znát nebyla a v Liberci Ostrava prohrála 1:3. V první půli Baník inkasoval dvakrát. Hned po příchodu ze šaten sice Tetour proměnil penaltu, ale poté už skóroval pouze Slovan, a to opravdu výstavně, když se prosadil Doumbia. Slezané přes léto do svého kádru získali brankáře Markoviče, obránce Blažka, Kpoza, Madleňáka nebo perspektivního záložníka Grygara. Ofenzívu pak vyztužili Filip Kubala z Hradce Králové, Abdullahi Tanko z druholigového Varnsdorfu a Ewerton s Tomášem Rigem, kteří přišli ze Slavie. Ostrava se naopak rozloučila se stálicemi Janem Laštůvkou a Nemanjou Kuzmanovičem, Muhamedem Tijanim nebo Jaroslavem Svozilem. Hostování skončilo Srdjanu Plavšičovi a Caduovi.

1. FC SLOVÁCKO

Slovácko se sice po minulé sezoně do evropských pohárů nedostalo, znovu ale hrálo skupinu o titul a celkově skončilo za Spartou, Slavií, Plzní a Bohemians na páté pozici. Přes léto tým trenéra Martina Svědíka posílil o zkušeného brankáře Heču, který se do známého prostředí vrátil ze Sparty. Rovněž návrat do týmu, kde dříve působil, zvolil vytáhlý útočník Cicilia, jenž naposledy hrál v nizozemském Heraclesu. Smlouva naopak skončila Patriku Šimkovi, hostování zase Ondřeji Šašinkovi a odešel i brankář Filip Nguyen. V prvním kole si zkušený celek poradil jasně 4:1 s Českými Budějovicemi, které předvedly hromadu chyb. Slovácko se dostalo do vedení na konci první půle, kdy se trefili Havlík s Kimem. Po pauze sice snížil Hora, avšak tři body pro favorita definitivně potvrdili Valenta s Mihálikem. Tým z Uherského Hradiště tedy prožil velice povedený vstup do nové sezony.
Vzájemné zápasy z posledních sezon

08.04.2023 Slovácko – Ostrava 0:1
16.10.2022 Ostrava - Slovácko 3:1
30.04.2022 Slovácko - Ostrava 3:1
12.03.2022 Slovácko – Ostrava 0:0
16.10.2021 Ostrava – Slovácko 1:2
Hezký sobotní podvečer při sledování utkání 2. kola FORTUNA:LIGY. Fotbalisté FC Baník Ostrava po nevydařeném prvním kole přivítají na domácí půdě 1. FC Slovácko, které naopak do ligového ročníku vkročilo skvěle. Výkop zápasu je naplánován na 18:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.