FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Hr. Králové - 30. července 2023   18:00

Plzeň
81' Hejda
1:1
(0:0)
Hr. Králové
90+6' Šašinka  (Gabriel)

Staněk – Hranáč, Hejda (C), Jemelka – Jirka, Bucha (80. Traoré), Vlkanova (46. Kopic), Kalvach, Sýkora (80. Mosquera) – Chorý (55. Durosinmi), M. Vydra (63. Kliment).
Jedlička – Paluska, Řezník, Květ, Cadu, Holík.
Machálek – Paták, Hurych.
Doosan Arena, Plzeň
8071 diváků
Bajza – Ja. Klíma, Heidenreich (87. O. Ševčík), Čech – Gabriel, Kodeš (C), Kučera (83. Pudhorocký), Horák – P. Juliš (57. Koubek), Krejčí st. (83. Šašinka) – Vašulín.
Bajza

SESTŘIH: Plzeň - Hradec Králové 1:1. Drama v závěru, Votroci srovnali poslední hlavou

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím, mějte se fajn a u dalšího zápasu plzeňské Viktorie se znovu budu těšit.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 16:11.
Je dobojováno, utkání mezi Plzní a Hradcem Králové nakonec končí remízou 1:1. Všechny podstatné věci se udály až v poslední desetiminutovce. Nejprve jako správný kapitán poslal západočeský celek do vedení Lukáš Hejda, poté Jindřich Staněk chytil hostům penaltu, ale votroci se přece jen tíženého vyrovnání dočkali. V 96. minutě vystřelil bod Hradci hlavou Ondřej Šašinka.
90+7'
90+6'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Sen votroků se stává realitou, v posledních sekundách hosté vyrovnávají na 1:1. Adam Gabriel si zaběhl za záda obránců, poté hlavou předal míč na zadní tyč, kde balon dorazil za bezmocného Staňka ONDŘEJ ŠAŠINKA.
90+4'
Plzeň měla šanci ještě zdvojnásobit své vedení. Ibrahim Traoré se pokoušel vysunout Durosinmiho, ten ale zakončit nedokázal. Poté udělal ještě mírnou chybu Bajza, avšak ani napodruhé se Plzeň ke střele nedostala.
90+3'
Další centr poslal do ohně Petr Pudhorocký, avšak ani tentokrát Jindřich Staněk zasahovat nemusel, hosté ale zůstávají u balonu a pokouší se v závěru ještě vyrovnat.
90+2'
Votroci se dostali na útočnou polovinu, centr z pravého křídla ale přiletěl jen do míst, kam se zatáhl Erik Jirka. Plzeň odolala.
90+1'
Plzeň zatím drží balon na útočné polovině, je jasné, že nyní se hráči Viktorie do ničeho moc pouštět nebude. Důležité je nyní udržet výsledek za aktuálního stavu.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec normální hrací doby pět minut.
89'
Hra má nyní rychlý spád, na opačné straně zkusil své střelecké štěstí Jan Kopic, branku soupeře nicméně netrefil.
88'
Daniel Vašulín poté nešetrně zajel do Erika Jirky a od hlavního rozhodčího dostává žlutou kartu.
87'
Hrdina Staněk! Skvěle lapil Vašulínovu penaltu
87'
Jindřich Staněk plzeňským hrdinou! Daniel Vašulín kopl pokutový kop k levé tyči, tam ale přesně skočil i plzeňský brankář.
87'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází David Heidenreich, přichází Ondřej Ševčík.
86'
Staněk s Jirkou zkoušeli rozkopat penaltový puntík, strhla se menší mela
86'
Míč si připravuje Daniel Vašulín.
85'
David Heidenreich stále zůstává ležet na hrací ploše, kde probíhá jeho ošetřování.
85'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Daniel Horák).
85'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Erik Jirka).
84'
Penalta! Mosquera loktem trefil Heidenreicha do tváře
84'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Jhon Mosquera).
84'
Neuvěřitelné, Hradec Králové bude moci hned vyrovnat, jelikož po faulu Jhona Mosquery budou kopat votroci penaltu. Hosté hodili dlouhý aut až do pokutového území a Mosquera ve vápně zasáhl rukou Heidenreicha.
83'
ze hřiště odchází Ladislav Krejčí st., přichází Ondřej Šašinka,
ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Petr Pudhorocký.
81'
Hejda prolomil gólové trápení, 1:0!
81'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria Plzeň prolomila své trápení a jako správný kapitán to vzal na sebe LUKÁŠ HEJDA. Centr z levé strany přistál u nohou Davida Heidenreicha, nicméně hostující obránce podklouzl, čehož využil Hejda a střelou po zemi rozradostnil celou Doosan Arénu.
80'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Jhon Mosquera,
ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Ibrahim Traoré.
79'
Bajza v problémech, jen těsně vyškrábl Klimentův pokus
79'
Jan Kliment si našel v pokutovém území centr z pravé strany, jeho hlavičku musel vytáhnout pohotový Pavol Bajza nad branku.
78'
Pavel Bucha připravil pozici pro Erika Jirku, ten se mu posléze snažil míč vrátit, ale jeho přihrávce chyběla větší rychlost.
77'
Plzeňští fanoušci si přejí branku, více než osm tisíc fanoušků podporuje svůj tým ze všech sil, těm se ale zatím příliš nedaří. Hradec navíc často hrozí rychlými brejky.
76'
Otázka má jednoduchou odpověď – nedočká. Hosté i tentokrát rozehráli svůj rohový kop centrem na zadní tyč, tentokrát tam ale nikdo ve žlutém nefiguroval.
75'
Na druhé straně si zaběhl do pokutového území Adam Gabriel, jenž pro svůj tým vybojoval rohový kop. Dočká se Hradec první střely na branku?
74'
VIktoriáni si vypracovali další střeleckou příležitost. Jan Kliment na pravé straně zasekl balon, poté si Kalvach Buchou dávali přednost, nakonec to vzal na sebe první jmenovaný, jeho lehká rána ale přistála jen uprostřed brány, kde byl Bajza.
73'
Dnešní utkání sleduje 8071 diváků.
72'
Viktoria se snaží za každou cenu dostat míč do sítě, ale při další domácí rychlé akci byl Rafiu Durosinmi v ofsajdovém postavení.
70'
První tutovka Viktorie, Sýkoru ale vychytal Bajza
70'
Ani tohle není branka, Pavol Bajza se v hradecké svatyni vyznamenal. Pavel Bucha na pravém křídle zrychlil hru přihrávkou na Erika Jirku, ten v obtížné pozici hledal spoluhráče na zadní tyči, tam si naběhl Jan Sýkora, avšak míč do brány nedostal, Bajza jeho pokus dokázal zastavit.
69'
A když už si Jan Kopic dobře zaběhne za obranu soupeře, následně i zasekne balon, tak v nejméně vhodnou dobu uklouzne a hosté se zase se štěstím ubránili.
68'
Lukáš Hejda předvedl ve svých letech a navíc po zranění obdivuhodný sprint. Hosté budou zřejmě spoléhat na rychlé brejky, po dlouhém pasu spěchal za míčem kdo jiný než Koubek, ale jako první byl u míče právě domácí kapitán.
67'
Centrovaný balon letěl zase na zadní tyč, kde byl velmi aktivní Matěj Koubek, ten však dostal míč do záklonu a hrací předmět prakticky jen lízl za sebe.
66'
Navíc hosté se pokoušejí o šok v Doosan Aréně a pokouší se zaútočit, k dispozici tomu budou mít další rohový kop.
65'
Robin Hranáč poté malou domů přihrával Staňkovi, který si dával s rozehrávkou na čas a nechybělo moc, aby hosté jeho chybu nepotrestali. Domácí brankář totiž nakopl jen nohy hradeckého hráče.
64'
Situace v plzeňském týmu není kdovíjak růžová. Robin Hranáč nyní nikým neatakovaný daroval míč Hradci, jelikož jeho přihrávka šla daleko od nohou jeho spoluhráčů.
63'
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Jan Kliment.
62'
Lukáš Kalvach poslal hezký střílený centr z pravé strany, jeho pas mířil do míst, kam si nabíhali jeho dva spoluhráči, ale znovu byl jako první u balonu brankář Bajza.
61'
Připravuje se Jan Kliment, útočná síla Viktorie za pár chvil ještě zesílí.
60'
Hodiny hry je minulostí a my jsme byli svědky možná největší šance zápasu a k překvapení všech ji měli na starosti hosté z východu Čech. Na centr z pravé strany si naběhl Matěj Koubek, jeho hlavička však mířila trestuhodně nad branku Jindřicha Staňka.
59'
Pavel Bucha připravil volný prostor pro Lukáše Hejdu, tomu nicméně centr nevyšel. Lépe si nevedl nedlouho poté Erik Jirka, který oslovil Matěje Vydru, jeho střelu ze vzduchu ale zachytil pohotový Pavol Bajza.
58'
Hráči Hradce Králové rozehráli svůj první rohový kop v zápase, míč letěl na zadní tyč, kam si nabíhal novic na trávníku Matěj Koubek, ve vzdušném souboji to měl nicméně hodně složité.
57'
ze hřiště odchází Petr Juliš, přichází Matěj Koubek.
57'
Ladislav Krejčí si zaběhl na obranu Viktorie na levý křídlo, přes Lukáše Nejdu ale míč do vápna nedostal. Taktická bitva, kde se střelami opravdu šetří tak pokračuje dále.
56'
Erik Jirka už se na to nemohl koukat a tak zkusil zakončit z dobrých dvaceti metrů, avšak světe div se, jeho rána byla opět jen sražená hostující obranou do míst, kde kralovali votroci.
55'
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Rafiu Adekunle Durosinmi.
54'
Hosté se zase po několika minutách osmělili a pokusili se zahrozit, ale první přímé střely na branku se ani v tomto případě nedočkali.
53'
Nestalo se. I teď byla obrana Hradce dobře poskládaná. Avšak domácí zůstali u balonu, Erik Jirka dostal na pravém křídle spoustu volného místa, ale jeho prudký centr jen proletěl celým malým vápnem.
52'
Jan Kopic zakombinoval na levém křídle s jmenovcem Sýkorou, první jmenovaný se nakonec odvážil k centru, ten ale trefil zase jen prvního bránícího hráče. Vše nicméně skončilo nedovoleným zákrokem, domácí tak mohou zahrozit ze standardky.
51'
Lukáš Hejda si připravil míč k centru, vše udělal domácí kapitán na jedničku, až ten centr, který přistál přímo v rukavicích Pavola Bajzy. Stále stejná písnička, Plzeň má tlak, ale nedokáže si ve finální fází kvalitnější připravit zakončení.
50'
Ta stabilita, o té by mohlo spoustu lidí v podnapilém stavu vyprávět. Tady ale nebyl na vině alkohol, nýbrž mírně podmáčený trávník, který nadělal Eriku Jirkovi velké potíže, ten totiž místo centru podklouzl a míč si ukopl do zámezí.
49'
Hosté dostali k dispozici standardku, Ladislav Krejčí se snažil nacentrovat přímo do ohně, ale ani jeho centr nebyl z kategorie nejpřesnějších. Plzeň bez větších problémů odolala.
48'
Jan Kopic dobře zatáhl balon a následně se ho snažil konstruktivně rozehrát, jeho pas na naběhnutého Matěje Vydru nicméně nebyl přesný a i tentokrát si obrana votroků splnila své povinnosti na výbornou.
47'
Tomáš Chorý se dral do zakončení na druhé polovině hřiště, avšak jako první byl u míčem brankář Pavol Bajza, který ho ukryl do svých rukavic. Vypadá to, že i ve druhé půli bude Viktoria především dobývat val Hradce, stejně jak při zápasu s kosovskou Dritou.
46'
Václav Jemelka nyní zatancoval kolem balonu, vůbec nevěděl, kde ho má, nakonec mu pomohl faul protihráče, aby ho našel a v klidu mohl rozehrát.
46'
ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Jan Kopic.
46'
Do hry zřejmě půjde Jan Kopic, který si již bere dres a připravuje se na start druhého poločasu.
Je za námi první poločas, který velké fotbalové krásy opravdu nepobral. Domácí mají optický tlak, ale to je tak maximálně vše, jelikož brankáře Pavola Bajzu prakticky neohrozila. Jedinou střelu v celém poločase zaznamenal Pavel Bucha, který si zaběhl do vápna, ale gólmana votroků nepřekonal. Uvidíme, zda na to bude plzeňský trenér reagovat střídáním, druhý poločas začne po čtvrthodinové přestávce.
45+2'
45+2'
V poslední akci prvního poločasu nakopl míč směrem dopředu Václav Jemelka, připravený byl ale Jakub Klíma, který domácí daleko nepustil.
45+1'
Hlavní rozhodčí Machálek v prvním poločase nastaví nad rámec normální hrací doby ještě 120 sekund.
45'
Daniel Vašulín si zaběhl rovněž netradičně na pravé křídlo, ale jeho centr nebyl pro domácí obranu nijak nebezpečný. To samé se dá ale říci o akci domácí Viktorie, jelikož Adam Vlkanova se vůbec netrefil do balonu.
44'
Zase to v hledišti jen zahučelo, leč stále svítí v kolonce střel na bránu jediný pokus, navíc ten neměl úplně gólové parametry.
43'
Ale ne na dlouho. Matěj Vydra si zaběhl na pravé křídlo, tam dostal hezkou přihrávku za obranu, jeho následný centr ale netrefil dle svých představ útočník Tomáš Chorý. Sluší se také znovu pochválit obranu Hradce, která se o něj dobře postarala.
42'
Domácí po dalším faulu zůstali u balonu, ten si ale dlouho neužili, jelikož Pavlu Buchovi kulatý nesmysl uskočil až za postranní čáru. Hosté si mohou krátce před koncem první půle na chvíli oddychnout.
41'
To se teď mohlo změnit, ale nestalo se. Lukáš Hejda se ocitl až na pravé křídle, odražený balon následně nakopl jmenoval Kalvach, obranný val clonící před ním avšak neprostřelil.
40'
První poločas se pomalu blíží ke svému finále a i v součtu s Evropskou konferenční ligou hráči Viktorie již čekají na branku 220 minut. Ba navíc, dnes zatím neměli ani pořádnou šanci ještě.
39'
Krásná akce domácího celku, je to zakončení tomu zase chybělo. Matěj Vydra nejprve sám vybojoval míč, poté přešel přes dva hráče, u pokutového území si narazil s Janem Sýkorou, jen na poslední chvíli mu míč ukopl jeden z bránicích hráčů Hradce.
38'
Ladislav Krejčí si zaběhl na střed hřiště a vzápětí rychlým pasem zrychlil hru Hradce. Po následném centru ale šel dobře ven z brány Jindřich Staněk a míč vyboxoval daleko od své brány.
37'
Domácí obránce už je zpět na svých nohou, hra tak může zase pokračovat. Po další ztrátě ale budou hosté vhazovat poblíž středové čáry.
36'
Adam Gabriel přímo před zraky domácí střídačky ostře zajel do Václava Jemelky, tento ošklivý zákrok nemohl skončit jinak než žlutou kartou.
35'
Ach ta předfinální fáze... Viktoriáni si zase dobře připravili útočnou akci, avšak díky špatné přihrávce o balon přišli. Jen o pár vteřin později už to bylo lepší, Vlkanova našel ve vápně Pavla Buchu, ale Bajzu nepřekonal.
34'
Jan Sýkora při odkopu nakopl jen bránícího hráče votroků. Václav Jemelka sice hodil míč zpět do hry, ale zase ho domácí dlouho u svých kopaček neudrželi.
33'
Matěj Vydra přiťukl míč na hraně vápna kolegu Chorému, ten byl v obležení ale hned tří hráčů Hradce. Matěj Vydra poté při změně strany hry fauloval a pár vteřin se tak zase hrát nebude.
32'
Adam Gabriel zkusil proti dvou bránicím hráčům Viktorie "zidanovku", tam se mu z části povedla, nakonec ale hráč Hradce přesto o balon přišel. Mrzet ho to nakonec nemuselo, jelikož ani domácí si nevedli dle očekávání a míč nepovedeným pasem vrátili.
31'
Jindřich Staněk dlouhým nákopem znovu hledal Tomáše Chorého, avšak ten při snaze vyskočit uklouzl na mokrém trávníku a balon tak doputoval až ke gólmanovi Pavolu Bajzovi.
30'
Po půlhodině hry Lukáš Kalvach vytasil ze své sbírky fantastickou přihrávku na Jana Sýkoru, který zůstal za obranou Hradce. Domácí hráč ale brankáře prudkou ranou nepřekonal, navíc Sýkora stál v momentě pasu v ofsajdu, takže by branka stejně neplatila.
28'
Na hřišti se začíná přiostřovat, i Adam Vlkanova si po pár vteřinách prohlédl mokrý trávník celkem z krátké vzdálenosti. Avšak vypadá to, že i on bude v pořádku a hra může z vesela pokračovat.
27'
Jan Sýkora přišel o balon a poté se rozhodl, že za každou cenu zastaví rozvíjející se hostující protiútok. Za skluz zezadu si domácí univerzál, celkem zblízka, prohlédl žlutou kartu, kterou mu ukázal hlavní rozhodčí Machálek.
26'
Ti rychle přesunuli hru na opačnou stranu, avšak již potřetí v tomto duelu si hráči Hradce Králové nepohlídali ofsajdové postavení a balon se zase stěhuje na opačnou stranu hrací plochy.
25'
Lukáš Hejda měl míč u svých kopaček, domácí kapitán ale dával jasně najevo, že nemá komu přihrát. Všichni hráči Viktorie zůstali stát na své místě a nikdo se mu nenabízel. Bylo logické, že Hejda tak míč nakopl směrem dopředu, tam se ho ale zmocnili hosté.
24'
I domácí fanoušci začínají být po další akci svého týmu mírně rozladění, pár jedinců na hlavní tribuně dokonce začalo pískat a radit Miroslavu Koubkovi, co by měl začít dělat.
23'
A z rychlého brejku mohlo být zle, nicméně pomezní rozhodčí nakonec zvedl praporek nad hlavu na znamení ofsajdu. Od své branky tak bude zase rozehrávat brankář Jindřich Staněk.
22'
Sledujeme taktickou bitvu, kde se oba týmy snaží rozrazit obranu soupeře, ale zatím je to od obou celků málo. Defenziva Plzně navíc teď udělala chybu, votroci se tak zadarmo dostali míči.
21'
Jindřich Staně zůstal na malý moment ležet na hrací ploše, hlavní rozhodčí kvůli němu i přerušil hru, vypadá to, ale že to nebude nic vážnějšího.
20'
Prudký déšť doprovází hromobití. Ale na to jsou hráči zvyklí od svých trenérů od postranní čáry. Ti ale přece jen na malou chvíli také zasedli na svá místa do plechovky.
19'
Mezitím nad Doosan Arénou solidně rozpršelo, řeknu vám, já jsem rád, že můžu psát svá slovo z pod střechy. Tomáš Chorý se chtěl na to zahřát první přímou střelou na bránu, tam byla nicméně zase zablokována.
18'
Erik Jirka se snažil přenést hru přes celou šíři hřiště, ale jeho přihrávce chyběla větší přesnost. Václav Jemelka sice rozkmital své rychlé nohy, ale tento pas by nedoběhl ani Usain Bolt ve vrcholné formě.
17'
Před Miroslavem Koubkem hodil míč zpět do hry Adam Gabriel, ten si vybral v pokutovém území Daniela Vašulína, který po souboji upadl, avšak tohle bylo na penaltu opravdu málo.
16'
Ladislav Krejčí nacentroval balon přímo do ohně, ten tam zajímavě propadl za Lukáše Hejdu, avšak ani Jindřich Staněk nyní nemusel čelit střele na svou branku.
15'
Hejdovi spadl míč na ruku, ale penalta se nepískala
15'
Petr Juliš na druhé straně udělal dvě rychlé kličky, což se domácí nelíbilo, při té druhé tak do něj ostře zajel Pavel Bucha. I hosté z východu Čech mají k dispozici zajímavou standarku, kterou bude rozehrávat Ladislav Krejčí.
14'
Plzeň se po rychlé rozehrávce ocitla znovu v dobré pozici, ale chybí kvalitní předfinální fáze. Adam Vlkanova měl čas na pravé straně, podíval se, ale jeho zpětná přípravka byla hodně nepřesná. Hráči Viktorie se znovu nedostali k ohrožení branky.
13'
Adam Gabriel na půlicí čáře, přímo před zraky čtvrtého rozhodčího, ve vzdušném souboji povalil drsným způsobem Jana Sýkoru. Pánovi v černém obleku tak nezbývalo nic jiného, než zapískat nedovolený zákrok.
12'
Pavlu Buchovi nevyšel první dotek s míčem, ten mu tak pak vzal Ladislav Krejší. Nicméně navrátilec Erik Jirka zažehnal rozvíjející se nebezpečí taktickým faulem.
11'
V posledních zápasech Plzni standardky příliš nešly a nic se na tom ani tentokrát nezměnilo. Lukáš Kalvach rozehrál míč hezky za obranu Hradce, ale tam nebyl nikdo ani z Plzeňanů. Pavol Bajza tak znovu mohl zůstat relativně v klidu.
10'
Máme za sebou úvodních deset minut hry, které převážně patřili domácí Viktorii, ale ani jeden z brankářů zatím zasahovat nemusel. To se nyní může změnit, jelikož hráči Viktorie mají před sebou zajímavou standardní situaci.
9'
Nadějná akce východočeského celku. Před Jindřicha Staňka přiletěl centr z levé strany, na hranici malého vápna si udělal prostor Adam Gabriel, avšak míč následně poslal jen nad branku domácího týmu.
8'
I votroci se po čase znovu dostali na útočnou polovinu, Jindřicha Staňka nicméně nezaměstnali. Tomu pomohl i agilní Adam Vlkanova, který se poctivě vrátil a míč posléze odkopl do bezpečných vod.
7'
Matěj Vydra důrazným napadáním vybojoval ve středu pole balon, ten záhy předal Adamu Vlkanovovi, ten ale nepřesně našel na hrotu Chorého, míč nakonec opustil až hrací plochu a Bajza bude vykopávat od své svatyně.
6'
Ten si obrana Hradce pohlídala, avšak Viktoria zůstala nadále v tlaku. Při dalším centru již šel Pavol Bajza ven ze své brány a míč bezpečně zachytil do svých rukavic.
5'
Jindřich Staněk odkopem našel hlavu Chorého, který prodloužil za sebe. Za balonem se náslendě dral Matěj Vydra, který skončil v pokutovém území na trávníku, pískán je však pouze rohový kop.
4'
Hráči Viktorie ani dnes na nic nečekají a chtějí se pokusit o vstřelení brzké branky. Při dalším centru, tentokrát z pravé strany, měl míč na hlavě vytáhlý útočník Tomáš Chorý, prostor mezi třemi tyčemi nicméně netrefil.
3'
Červenomodří se dostali poprvé před branku Hradce, vyzkoušet pozornost Bajzy se pokoušel Adam Vlkanova, později i Pavel Bucha, ani jeden ale míč netrefili dle svých představ.
2'
Hradec krátce na to znovu spěchal směrem dopředu, tentokrát je nicméně pískán ofsajd a karta se znovu obrací. Na útočné polovině budou domácí vhazovat.
1'
1'
Hosté podnikli rychlý výpad směrem dopředu, avšak Daniel Vašulín na pravé straně pokutového území o balon přišel, toho se tak zmocnili domácí, který rovněž zakládají první útočnou akci.
1'
Hlavní rozhodčí poprvé pískl do píšťalky, dnešní utkání tak může začít – pojďme na něj! Výkop měli na starosti hosté z východu Čech.
1'
Viktoria bude v prvním poločase z pohledu hlavní kamery útočit zprava doleva, tudíž proti svému kotli.
Plzeň bude hrát ve své tradiční modročervené kombinaci dresů, hráči Hradce Králové jsou kompletně ve žlutém.
Doosan Aréna je připravená, hráči obou celků nastupují na hrací plochu. Dnes se dá očekávat opět solidní návštěva okolo devíti tisíc.
Dnes bohužel neuvidíme na trávníku explzeňského Václava Pilaře, který se bohužel v týdnu před zápasem zranil a nejspíše nestihne ani příští utkání, při kterém Hradec Králové bude v zápase proti Českým Budějovicích otevírat nový stadion.
Na trávníku nám skončila rozcvička obou celků, za deset minut už začne samotné utkání.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hranáč, Hejda (C), Jemelka – Jirka, Bucha, Vlkanova, Kalvach, Sýkora – Chorý, M. Vydra.
Náhradníci: Jedlička – Paluska, Kliment, Kopic, Traoré, Řezník, Durosinmi, Mosquera, Květ, Cadu, Holík.
Trenér: Miroslav Koubek.

FC Hradec Králové: Bajza – Ja. Klíma, Heidenreich, Čech – Gabriel, Kodeš (C), Kučera, Horák – P. Juliš, Krejčí st. – Vašulín.
Náhradníci: Vízek, Zadražil – Pudhorocký, O. Ševčík, Rada, Hlaváč, Šašinka, Koubek.
Trenér: Jozef Weber.

Rozhodčí: Machálek – Paták, Hurych.
Hezkou neděli z Plzně!

Vítám vás u druhého kola FORTUNA:LIGY ve kterém domácí Viktoria Plzeň přivítá na svém trávníku tým Hradec Králové.

Plzeňané do nového ročníku nevstoupili zrovna pravou nohou, po vydařené přípravě, kdy ani jednou neprohráli, navíc stříleli hodně branek, totiž prohráli v severočeských Teplicích překvapivě 0:1. Jedinou branku vstřelil v prvním poločase z pokutového kopu Daniel Trubač. Viktorii se nepovedl ani vstup do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu, ve čtvrtek na svém stadionu hostila kosovskou Dritu, a přestože měla po celý zápas velký tlak, míč do sítě nedostala a v prvním utkání druhého předkola pouze remizovala 0:0.

Hradec Králové úvodní kolo nového ročníku sehrál stejně jak minulý rok proti pražské Slavii, tentokrát se nicméně senzace nekonala. Vršovický celek na svém trávníku zvítězil 2:0. Dnešní utkání bude prestižní zejména pro Václava Pilaře, který se po dlouhých letech vrátil domů, naposledy hájil barvy právě Plzně, do které se vrátil již potřetí. Dokáží Votroci překvapit nebo si Plzeň zlepší dvou nevydařených zápasech náladu? To se dozvíme kolem osmé hodiny. Samotné utkání začíná v 18. hodin.

Dámy a pánové, přeji vám příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.