FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Sparta - 29. července 2023   15:00

0:1
(0:0)
Sparta
80' Krejčí ml.

S. Dostál – Cedidla, Didiba, Simerský (C) – Vukadinović (85. Číž), Janetzký (85. E. Ndiaye), Tkáč (61. J. Kolář), Slončík, Čelůstka – F. Žák (65. Kovinić), Fantiš.
Rakovan – Bartošák, Reiter, Y. Dramé, Bužek, J. Hellebrand, Černín.
Černý – Nádvorník, Váňa
Stadion Letná, Zlín
5521 diváků
Vorel – Panák, Sörensen, Krejčí ml. (C) – Mejdr (61. Wiesner), Laçi (46. Sadílek), Kairinen, Zelený – Haraslín (73. Pešek), Kuchta (73. Sejk), Birmančević (61. Olatunji).
Vindahl – Minčev, Daněk, Gomez, Ryneš, Vitík.
Vorel

SESTŘIH: Zlín - Sparta 0:1. Vydřenou výhru mistra v závěru trefil z penalty Krejčí

A je konec! Ve druhém poločase toho diváci příliš neviděli. Sparta měla územní převahu, ale za celou dobu si v podstatě nevytvořila gólovou šanci. Vše pomalu směřovalo k bezbrankové remíze, to vše však změnila 80. minuta zápasu, kdy byla po zásahu VAR nařízena penalta pro Spartu. K exekuci se postavil kapitán Krejčí a penaltu suverénně proměnil. Tím získal tři body pro svůj tým a Sparta se tak může spokojeně vrátit domů. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou!
90+5'
90+4'
Pešek pálil jen nad.
90+4'
Sparta drží míč v bezpečné zóně u zlínského vápna a takticky drží čas.
90+3'
Dalekonosný centr do pokutového území doletěl jen do rukou Vorla.
90+2'
Střelu Sadílka obětavě zastavil Martin Cedidla.
90+1'
Sudí Černý nastaví k zápasu ještě pět minut.
90'
Dostál si teď nerozuměl s Čelůstkou a domácí tak lacině přišli o míč a připravili se tím o drahocenný čas.
89'
Dnešní utkání sleduje 5521 diváků.
88'
Vorel teď trošku zazmatkoval a plynula z toho nečekaná šance pro domácí.
87'
Zlín se po delší době dostává k míči a nadechuje se k závěrečnému tlaku.
85'
Střídání v týmu FC Zlín:
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Adam Číž.
85'
ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází El Hadji Ndiaye.
84'
Janetzký (ZLN) fauloval na půlce a vidí za to žlutou kartu.
81'
A Sparta to má rozehrané dobře. Zbývá posledních zhruba deset minut zápasu a hosté mají míč na kopačkách.
80'
Krejčí suverénně zavěsil penaltu nahoru, 0:1!
80'
Sparta právě vstřelila branku!
LADISLAV KREJČÍ proměňuje penaltu a posílá Spartu do vedení! Dostál sice trefil stranu, ale ani tak neměl šanci zakročit – 0:1!
79'
Žlutá karta pro tým FC Zlín (Joss Didiba).
78'
Sparta bude zahrávat penaltu! Nejspíše po ruce jednoho z domácích hráčů.
77'
Rozhodčí se jde dívat na video!
76'
Cedidla zahrál rukou, penalta pro hosty!
76'
Wiesner se pokoušel o střelu, trefil ale jen prvního bránícího zlínského hráče.
75'
Slončík skoro vrazil do Vorla a následně se musel jemu i sparťanskému kapitánovi omluvit.
73'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Jakub Pešek.
73'
ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Václav Sejk.
72'
Hra je přerušena, na hřišti leží otřesený Vukadinović.
71'
Roh pro Spartu.
70'
Didiba vyslal dlouhý míč dopředu, ten však nemířil na žádného z jeho spoluhráčů a jen tak odevzdal míč.
69'
Hra je teď dost rozkouskovaná, tentokrát útok Sparty zastavil útočný faul Olatunjiho.
67'
Další zlínský útok zastavuje ofsajd.
66'
Tomáš Wiesner centroval míč do vápna, pro míč si ale přesvědčivě vyskočil Dostál.
65'
ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Nedeljko Kovinić.
64'
Na trávníku leží hned dvojice zlínský hráčů, kteří potřebují ošetření.
63'
61'
ze hřiště odchází Jan Mejdr, přichází Tomáš Wiesner.
61'
ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Jakub Kolář.
61'
ze hřiště odchází Veljko Birmančević, přichází Victor Olatunji.
60'
Ladislav Krejčí ml. se dostal k hlavičce, což je jeho skvělá parketa. Jeho pokus ale mířil nad a tak stále hrajeme bez gólu.
59'
Sparta bude zahrávat standardní situaci, která si volá po centru do pokutového území.
57'
Birmančević se dostal do solidní střelecké pozice, jeho pokus byl však zneškodněn zlínskou obranou.
55'
Poprvé ve druhém poločase zahrozil i Zlín. Vše začalo skvělým zpracováním Cedidly, z následného útoku ale Zlín víc nevytěžil.
53'
Didiba zatím dnes hraje opravdu dobře. Snad ještě neprohrál souboj a sparťanské ofenzivě přidává vrásky.
52'
Sadílek posílal nebezpečný míč do vápna, Didiba jej srazil na roh.
51'
Útočný faul Haraslína zastavuje další hostující akci.
49'
Filip Žák si nedokázal zpracovat míč a tak Sparta může poklidně pokračovat v útoku.
48'
A další střela Sparty. Tentokrát od Haraslína. Už byla nadějnější, i tak ale mířila nad.
47'
Birmancević se pokoušel střílet, jeho pokus však šel vysoko nad.
46'
ze hřiště odchází Qazim Laçi, přichází Lukáš Sadílek.
46'
Diváci mohli vidět velmi zajímavou první polovinu. A minimálně ti zlínští mohou odcházet spokojení, protože domácí byli v prvním poločase lepší. Filip Žák dokonce vstřelil gól, ten však nebyl uznán kvůli ofsajdu. I tak měli ale domácí zatím největší šanci zápasu, když Fantiš hlavou trefil tyč. Sparta zatím sice má územní převahu, ale nehraje příliš dobře a vůbec Zlínu nehrozí. Uvidíme tedy, co přinese druhý poločas!
45'
Fantiš neproměnil tisíciprocentní tutovku! Hlavou trefil jen tyč
45+3'
45+2'
Mejdr vhodí daleký aut až do pokutového území.
45'
Skvělá akce Zlína! Ten vyrazil od svého vápna do přečíslení. Vukadinović centrem skvěle našel Antonína Faniše, který měl před sebou v podstatě odkrytou branku. Trefil však jen tyč! Největší šance zápasu.
43'
Panák vyslal míč dopředu, ten však nenašel adresáta.
42'
Birmančević měl nohu v souboji s Didibou příliš vysoko a sudí Černý tak píská faul.
40'
Další akci Sparty zastavuje útočný faul Jana Mejdra.
38'
Hra teď má velmi solidní tempo. Didiba pohledně obehrál Kuchtu a zlínské publikum ho ocenilo potleskem.
37'
Laçi se pokusil o střelu, ale ta mířila jen vysoko nad zlínskou branku.
36'
35'
Další akci Sparta zakládá z hloubi pole, míč je u Panáka.
33'
Žák skóroval z krásného Čelůstkova centru, ale vybíhal z jasného ofsajdu
33'
Zlín už slavil gól Filipa Žáka, ten však ale neplatí kvůli ofsajdu. Pokračuje se tak za bezbrankového stavu.
32'
Zlín bude rozehrávat standardní situaci, která volá po centru do pokutového území.
31'
Laçi (SPA) nyní fauloval rozběhnutého Cedidlu a vidí za to také žlutou kartu.
30'
Sparťanský kapitán Krejčí se domáhal faulu v pokutovém území, kýženou penaltu ale nedostal.
29'
Krejčí absolvoval tvrdý souboj se Simerským a chtěl penaltu, nedočkal se
29'
A další žlutá karta pro domácí tým. Filip Žák (ZLN) dostává žlutou kartu po faulu na Kairinena.
27'
Žlutá karta pro tým FC Zlín (Martin Cedidla).
27'
Zlín měl velmi nadějnou akci, kdy šli dopředu v přečíslení. Vše ale trošku zkazil Vukadinović, jehož centr nenašel adresáta. Následně se ještě dostal k hlavičce Žák, ta ale neznamenala pro Vorla žádné nebezpečí.
26'
Birmančević se pokoušel o střelu, ta mu však hrubě nesedla a Dostál se ujmul míče.
25'
Mejdr posílal z pravé strany nebezpečný míč do vápna, Dostál však míč chytil.
23'
Čelůstka nejdříve skvěle odhlavičkoval míč, následně však Žák nepřesně přihrál Tkáčovi a tím celá zlínská akce skončila.
22'
Slončíkovi to dnes zatím moc nelepí. Nyní nezpracoval přihrávku a Sparta tak může pokračovat v útoku.
20'
Hra se dost kouskuje, teď leží na hřišti hostující Sörensen a žádá si ošetření.
19'
Nyní byl pro změnu faulován Tkáč a Zlín tak může založit útok.
18'
Slončík zakopnul míč do zámezí, protože na hřišti ležel Lukáš Haraslín. Hra už zase ale běží.
16'
Hra je přerušena blízko půlící čáře kvůli faulu zlínského Tkáče. Hra v posledních minutách poměrně ztratila tempo.
14'
A znova stejné jako před chvílí. Z rohu se dostal k zakončení Sörensen, jehož pokus však nebyl pro Dostála velkým nebezpečím.
13'
A další nadějná akce Sparty, která končí rohem.
12'
A zatím největší šance Sparty! Míč doletěl na hlavu Sörensena, který protáhnul v bráně zlínského Dostála.
11'
První roh zápasu. Bude ho zahrávat pražská Sparta.
10'
A Zlín poprvé zahrozil! Velmi pohledná akce, kdy Fantiš našel Slončíka, který jen těsně minul hostující bránu.
9'
Nyní byl aktivní Birmančević, ale ani z této sparťanské akce nic nevzniklo. Následuje odkop od branky.
7'
Skvělý moment zlínského Fantiše, který obětavě zastavil rozvíjející se útok Sparty.
6'
A další střela na zlínskou bránu, tentokrát z nohy Kairinena. Pro Dostála ale opět snadná práce.
5'
Slončík velmi aktivně napadal Panáka, který měl velmi ztíženou rozehrávku.
4'
Haraslín hledal přihrávkou někoho za zlínskou obranou, míč ale skončil v rukou Dostála.
3'
První střela na bránu. Připsal si ji Haraslín, zlínský brankář Dostál bez problémů chytnul.
2'
Dostálův nákop skončil v autu, Sparta se poprvé dostane k míči.
1'
Úvodní výkop provedli domácí hráči a ihned vyráží do útoku.
1'

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, Didiba, Simerský (C) – Vukadinović, Janetzký, Tkáč, Slončík, Čelůstka – F. Žák, Fantiš.
Náhradníci: Rakovan – Bartošák, J. Kolář, Reiter, Y. Dramé, Bužek, Číž, J. Hellebrand, E. Ndiaye, Kovinić, Černín.

AC Sparta Praha: Vorel – Panák, Sörensen, Krejčí ml. (C) – Mejdr, Laçi, Kairinen, Zelený – Haraslín, Kuchta, Birmančević.
Náhradníci: Vindahl – Olatunji, Minčev, Daněk, Gomez, Pešek, Ryneš, Sadílek, Sejk, Vitík, Wiesner.

Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Váňa.
AC Sparta Praha
Pražané loni získali vytoužený titul a letos budou chtít tento počin určitě zopakovat. Vykročili k němu tou správnou nohou, protože si v úvodním utkání nové sezony poměrně v klidu poradili s nepředvídatelnou Olomoucí. Tu porazili výsledkem 2:0, oba góly zajistil Lukáš Haraslín. Ten tak nejspíš dostane šanci i proti Zlínu a domácí defenziva si na něho bude muset dávat pozor. Navíc za Spartu nejspíš nastoupí také kanonýr Jan Kuchta, takže ševci se při obraně pořádně nadřou. Dnešní hosté tak myslí pouze na tříbodovou výhru.

Úvodní zápas sezony
Sparta vs. Olomouc – 2:0
FC Zlín
Zlínským ševcům se úvodní zápas ročníku vůbec nevydařil. Po povedené přípravě, když ani jednou neprohrál, totiž nestačil na prvoligového nováčka z Karviné, se kterým podlehl dokonce poměrem 1:4! To je vysoký rozdíl, přičemž ukazuje je to také to, že žlutomodří měli pořádné problémy v obraně. S tím tedy bude muset trenér Pavel Vrba něco dělat, ještě navíc, když se dnes Zlín utká s pražskou Spartou. Bude tedy v roli jasného outsidera, ale o překvapení se určitě pokusí.

Karviná vs. Zlín – 4:1
Dobré odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Česká FORTUNA:LIGA tento víkend pokračuje druhým kolem, v rámci kterého budeme svědky souboje mezi domácím Zlínem a pražskou Spartou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.