FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Pardubice - 24. září 2023   15:00

Plzeň
23' Kalvach (Durosinmi) • 27' Dweh  • 45' Hranáč (Kalvach) • 53' Jirka  • 82' Durosinmi (Kalvach) • 85' Durosinmi (Chorý)
6:2
(3:1)
Pardubice
13' Darmovzal   • 90+1' Daněk  (Tischler)

Staněk (18. Tvrdoň) – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Jirka, Kalvach, Traoré (63. Bucha), Šulc (73. Vlkanova), Cadu (63. Mosquera) – M. Vydra (63. Chorý), Durosinmi.
Paluska, Sýkora, Kliment, Kopic, Jemelka.
Volek – Paták, Hurych.
Doosan Arena, Plzeň
Budinský – Halinský, Kukučka, Ortíz – Icha (67. Vacek), Darmovzal, Daněk, Hlavatý (C) (58. Černý), Helešic (46. Tischler) – Mukwelle (58. Míšek), Krobot (58. Jak. Matoušek II).
Budinský

SESTŘIH: Plzeň - Pardubice 6:2. Obrat ve velkém stylu, zářili stopeři i Durosinmi

To je ode mě pro dnešek z plzeňské Doosan Arény vše, s přáním hezkého zbytku nedělního odpoledne se s vámi loučím, mějte se fajn. U dalších přenosů se opět budu těšit.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:9.
Je dobojováno, Plzeň na svém trávníku zničila Pardubice vysoko 6:2. Již po prvním poločase vedla Viktoria o dvě branky a ani ve druhé půli nenechali VIktoriáni nic náhodě a přidali další tři trefy. Dvakrát se trefil Rafiu Durosinmi, po jedné pak Kalvach, Dweh, Hranáč a Jirka. Za hosty pálili do černého Darmovzal a Daněk.
90'
Daněk podnikl slalom přes celé hřiště a nachytal Tvrdoně
90+4'
90+3'
Plzeň to ale nemusí mrzet, už dlouho dopředu je jasné, že dnes ze zápasu vytěží tři body a před duelem na pražské Letné se dostali do ideální pohody.
90+1'
Pardubice právě vstřelily branku!
Hosté v samotném závěru kosmeticky upravují skóre. KRYŠTOF DANĚK proběhl s balonem z vlastní poloviny hřiště, navedl si míč ke střele a přesně umístěnou ranou nedal Tvrdoňovi šanci zasáhnout.
90'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví nad rámec normální hrací doby tři minuty.
89'
Erik Jirka padl po souboji na trávník, dle rozhodčího se o faul ale nejednalo, hra může pokračovat.
88'
Po dalším centru z levé strany se znovu dral do hlavičkového souboje Durosinmi, tentokrát ale skvěle zasáhl ve vzduchu Viktor Budinský.
87'
Plzeň si závěru utkání naprosto užívá, v posledních dvou zápasech v domácí lize vstřelili Viktoriáni již třináct branek a aktuálně jsou nejlépe střílejícím týmem ve FORTUNA:LIZE.
85'
Durosnimi se prosadil i hlavou a podpořil pardubickou demolici
85'
Plzeň právě vstřelila branku!
Dominance Viktorie pokračuje! Adam Vlkanova se na hranici vápna neunáhlil, míč přihrál na pravou Tomáši Chorému, ten se podíval, krásným centrem našel hlavu RAFIA DUROSINMIHO, který si v takových šancích ví rady.
84'
Jhon Mosquera se poctivě vrátil do obrany, kde se nechal faulovat. Míč se tak bleskově vrací ke kopačkám hráčů Viktorie.
83'
Denis Halinský zůstává po souboji ležet na hrací ploše, vypadá to ale, že hráč Pardubic bude v pořádku.
82'
Durosinmi nahodil motory a skvostně zakončil svůj únik
82'
Lukáš Kalvach vysunul do úniku RAFIA DUROSINMIHO, který tělem odmítl Kukučku a ranou k tyči nedal sebemenší šanci Budinskému zasáhnout. Pro plzeňského útočníka je to čtvrtá branka v sezóně.
81'
Sampson Dweh našel v pokutovém území svého stoperského kolegu Robina Hranáče, po jeho střele ale skončil balon těsně vedle brány.
80'
Emil Tischler vyslal propagační pokus z velké dálky, jeho střela měla k ideálu ale hodně daleko, Marián Tvrdoň zasahovat nemusel.
79'
Mosquera znovu hledal své spoluhráče ve vápně, tentokrát Tomáš Chorý přeskočil ve vzdušném souboji Budinského, avšak míč nakonec odkopl stoper Kukučka do bezpečí.
77'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Štěpán Míšek).
77'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Radoslav Kováč).
76'
Nyní to nicméně domácí překombinovali a výsledkem toho nebyl ani centr do vápna.
75'
Jhon Mosquera měl znovu spoustu místa na levé straně, do jeho centru se vložil Durosinmi, avšak jeho ránu ještě srazil Kukučka na rohový kop.
74'
Jhon Mosquera připravil střeleckou pozici pro Erika Jirku, slovenský reprezentant vystřelil z velké dálky, jeho pokus ale těsně minul bránu.
73'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Adam Vlkanova.
72'
Durosinmi se nepříjemně srazil s Kukučkou, opět to bylo hlava na hlavu, k oběma hráčům již spěchají kluboví lékaři.
70'
Dvacet minut před koncem zápasu se znovu uvolnil na levé straně Jhon Mosquera, který po svém příchodu na hřiště hodně aktivní, Chorý ale ve vápně srazil brankáře Budinského, takže veškeré vzrušení bylo zbytečné.
69'
Jhon Mosquera si zaběhl za záda hostujících obránců, avšak jeho následný centr byl hodně nepřesný, Tomáš Chorý se k hlavičce nedostal.
68'
Rafiu Durosinmi si narazil balon s Pavlem Šulcem, první jmenovaný se poté znovu pokoušel ohrozit branku soupeře, ani tentokrát ale Budínského nevystrašil.
67'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Marek Icha, přichází Kamil Vacek.
67'
Lukáš Kalvach posílal další pobídku na malé vápno, avšak i tentokrát si tam Viktoriáni počínali nedovoleným způsobem.
66'
Jhon Mosquera vybojoval pro svůj tým rohový kop, když se nedostal přes hráče do vápna.
65'
Sampson Dweh hodil svůj klasický aut až do pokutového území, tam si ovšem Rafiu Adekunle Durosinmi pomohl rukama, což neuniklo očím hlavního rozhodčího.
64'
Tomáš Chorý se bleskově zapojil do hry, hezkou přihrávkou vybídl Durosinmiho, který si hledal střelecký prostor, ten ovšem nenašel.
63'
ze hřiště odchází Ibrahim Traoré, přichází Pavel Bucha,
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Tomáš Chorý,
ze hřiště odchází Cadu, přichází Jhon Mosquera.
62'
Durosinmi našel hezkou přihrávkou ve středu pole Lukáše Kalvacha, jeho ostrá rána byla nicméně sražená hostující obranou.
60'
Je za námi hodina hry, Plzeň má utkání naprosto pod kontrolou, nad svým soupeřem vede v pohodě o tři branky.
59'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Lukáš Hejda).
58'
ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Pavel Černý,
ze hřiště odchází Ladislav Krobot, přichází Jakub Matoušek,
ze hřiště odchází William Mukwelle, přichází Štěpán Míšek.
58'
Plzeň nemusí nikam spěchat, navíc Marián Tvrdoň si dovolil drzou kličku proti Krobotovi.
56'
Lukáš Kalvach posílal z levé strany centr na zadní tyč, avšak tentokrát Budinský skvěle zakročil, když míč sebral ze vzduchu do svých rukavic.
55'
Viktor Budinský dostal zpětný pas od svých stoperů, brankáři Pardubic se ale vůbec nepovedl odkop od své branky a domácí budou zadarmo vhazovat.
54'
Cadu se následně opět dostal do šance, zpětnou přihrávku od Šulce chtěl zakončit hned takovým lobem, branku soupeře ale přestřelil.
53'
Jirka proměnil penaltu a zvýšil náskok Viktorie
53'
ERIK JIRKA za to vzal, míč poslal razantně k pravé tyči, Viktor Budínský sice vystihl směr letu balonu, míč ovšem vyrazit nedokázal.
52'
Penalta pro Viktorii! Míč si staví Erik Jirka.
51'
Je tomu skutečně tak, Ladislav Krobot ve výskoku zřejmě zasáhl míč rukou a hlavní rozhodčí se na celou situaci jde podívat na video.
50'
Krobot ve výskoku zahrál rukou, penalta!
50'
Hlavní rozhodčí řeší cosi s kolegou u videa, zřejmě jestli po autu Dweha nespadl míč na ruku jednoho z hráčů Pardubic.
50'
Na druhé straně hodil Dweh další dlouhý, do zakončení se posléze dral Durosinmi, avšak hosté mu míč ukopli na další aut.
49'
Po několika přihrávkách na sebe vzal zodpovědnost Michal Hlavatý, jeho centr ovšem neměl gólové parametry, Viktoria se bez problémů ubránila.
48'
Pardubice mají dobrý nástup do druhého poločasu, Kryštof Daněk se zmocnil míče uvnitř pokutového území, jeho rána byla však sražená mimo tři tyče.
47'
William Mukwelle hezky zpracoval míč na levé straně, avšak poté nepřesně předal míč na novice na hřišti Tischlera.
46'
ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Emil Tischler.
46'
Hráči obou celků se vracejí na hrací plochu, druhý poločas je za dveřmi.
Je za námi první poločas, který nabídl rovnou čtyři branky. Překvapivě šli jako první do vedení hosté, když po krásné akci Daňka dorážel míč do sítě Denis Darmovzal. Při této brance se navíc zranil plzeňský brankář Staněk, který musel být střídán. Viktoriáni ovšem následně stupňovali svůj tlak, což vyústilo obrat během čtyř minut, trefili se Kalvach s Dwehem. V samotném závěru ještě zvýšil na rozdíl dvou branek Robin Hranáč, plzeňští stopeři tak mají dneska nabito ostrými.
45'
Kalvachův skvělý centr našel Hranáče, ten skóroval hlavou
45+5'
45+4'
V samotném závěru první půle rozehrál Lukáš Kalvach rohový kop na malé vápno, tam nicméně hlavní rozhodčí viděl nedovolený zákrok plzeňského mužstva.
45+3'
Kukučka chtěl rozehrát míč na levou stranu, ale jeho přihrávka skončila až v zámezí. Domácí budou poblíž hostující lavičky vhazovat míč zpět do hry.
45+2'
Ve druhé nastavené minutě drží hosté míč na své polovině hřiště, avšak k ohrožení svatyně Tvrdoně mají zatím hodně daleko.
45+1'
Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastaví ještě čtyři minuty.
45'
Pardubice inkasují těsně před odchodem do šaten gól do šatny. Lukáš Kalvach posadil míč přesně na hlavu ROBINA HRANÁČE, který hlavou usměrnil míč do sítě. Minulý rok plzeňský odchovanec strávil rok v Pardubicích, kde hodně vylétl nahoru, z respektu ke klubu tak svůj gól neslavil.
45'
V závěru první půle fauloval právě Hlavatý, Plzeň bude moci znovu zahrozit ze standardní situace.
44'
Už se opět hraje, vypadá to, že by oba hráči měli zpět zasáhnout do hry, i když oba to evidentně hodně bolí.
43'
Nepříjemná srážka hlava na hlavu, Jirka byl v souboji popostrčen a následně se střetl s Hlavatým. Oba hráči zůstávají ležet na hrací ploše.
42'
Erik Jirka hodil dlouhý aut až do vápna, Hranáč ale nedokázal na první tyči prodloužit dále na své spoluhráče.
41'
Hosté se v závěru prvního poločasu pokouší opět srovnat stav, měli již několik zajímavých protiútoků, ke střele na Tvrdoně se ale zatím nedostali.
39'
Marek Icha dotal přihrávku na pravou stranu, poté ale poslal do ohně mizerný centr, který odkopl Sampson Dweh do bezpečí.
38'
Hranáč se pokoušel vystřelit z velké dálky, avšak z nepovedené střely byla nakonec přihrávka na Durosinmiho, ten ale nicméně skrz obránce ke střele nedostal.
37'
Matěj Vydra šikovně pouštěl míč mezi nohami, ale s touto pobídkou vůbec nepočítal Durosinmi, který balon posléze nezpracoval.
35'
Hlavatý poslal zajímavý centr na malé vápno, hosté se ale k hlavičce nedostali. Cadu následně odkopl míč dopředu na Erika Jirku, který vystřelil z ostrého úhlu, trefil však jen boční síť.
35'
William Mukwelle se dral do další šance, Hejda raději zahrál míč na jistotu, Pradubice budou kopat rohový kop.
35'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Ibrahim Traoré).
33'
Hosté se pokoušeli znovu něco vymyslet, avšak tentokrát je Viktoriáni k ničemu nepustili, míč si bleskově uzmuli zpět pro sebe.
32'
Lukáš Kalvach posílal další nebezpečný centr přímo do ohně, tentokrát z toho ale nic nebylo.
31'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Matěj Helešic).
31'
Odpověď je jednoduchá – nevstřelí. Centr Kryštofa Daňka měl totiž k ideálu hodně daleko.
30'
Standardka i na druhé straně, Erik Jirka podrazil Helešice. Vstřelí Pardubice první gól v aktuální sezóně ze standardní situace?
29'
Ibrahim Traoré se dral do další šance, avšak při průniku středem hřiště si pomohl rukama.
28'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Kryštof Daněk).
27'
Dweh získal míč a trefil se z otočky
27'
Lukáš Kalvach rozehrál standardku centrem do pokutového území, tam si míč se štěstím zpracoval SAMPSON DWEH a parádní technickou ranou poslal míč přesně k tyči. Obrat během čtyř minut!
26'
Pavel Šulc si dovolil na pravé straně drzou kličku, avšak míč následně již na hrací ploše nestihl, Viktor Budinský bude znovu odkopávat míč od své brány.
25'
Durosinmi vyhrál hlavičkový souboj, čímž dostal do další dobré příležitosti Matěje Vydru, z hranice vápna ale těsně minul bránu.
24'
A rázem mohlo být vše jinak a Plzeň již mohla být ve vedení. Matěj Vydra zkusil zakončit akrobaticky nůžkami, jeho pokus avšak v brance neskončil.
23'
Durosinmi nabil Kalvachovi, ten se trefil perfektně k tyči
23'
Je vyrovnáno! Rafiu Durosininmi si naběhl na pravou stranu pokutového území, poté zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování LUKÁŠE KALVACHA, který nepohrdl a placírkou se trefil přesně k tyči.
22'
Erik Jirka rozkmital své rychlé nohy na pravé straně, jeho pobídka poté směřovala na Durosinmiho, tomu ale hosté ukopli míč na rohový kop. Který velké nebezpečí pro Budínského nepřinesl.
21'
Viktor Budínský neměl příliš těžkou práci sebrat míč do svých rukavic. Hosté se snaží něco vymyslet na útočné polovině.
20'
Plzeňská akce byla na levé straně zastavena nedovoleně, domácí budou rozehrávat volný přímý kop.
19'
Plzeňský kotel vyvolává jméno Jindřicha Staňka, věřme, že to nakonec nebude nic vážnějšího a plzeňský brankář bude co nejrychleji opět fit.
18'
ze hřiště odchází Jindřich Staněk, přichází Marián Tvrdoň.
17'
Je to jasné, Jindřich Staněk si znovu sám od sebe sedl na trávník, do práce půjde Marián Tvrdoň.
17'
Plzeň se opět nastěhovala na útočnou polovinu a snaží se co nejrychleji opět srovnat stav.
15'
Jindřich Staněk už je zpět na svých nohách, ale brankář Viktorie je evidentně hodně otřesen.
14'
Plzeňský brankář ještě inkasoval tvrdou ránu od Dweha a Staněk se zatím z trávníku nezvedá.
13'
Darmovzal dokončil nádherné Daňkovo sólo
13'
Šok ve Štruncových sadech, hosté jdou z ničeho nic do vedení. Kryštof Daněk se fantasticky uvolnil skrz plzeňské stopery až ke střele, tu Jindřich Staněk ještě skvěle zlikvidoval, avšak DENIS DARMOVZAL poté měl již jednoduchou práci míč doklepnout do prázdné brány.
12'
Eriku Jirkovi spadl míč na ruku, což neuniklo očím pomezního rozhodčího. Hostující tým bude míč znovu rozehrávat zpět do hry.
11'
Pablo Ortíz si skvěle splnil své obranné povinnosti, když nepustil tělem k míči Pavla Šulce. Domácí hráč nakonec skončil i na trávníku, jenomže vše bylo v rámci pravidel.
10'
Máme za sebou deset minut. Oba celky již dokázaly před brankou zahrozit, na první branku ale nadále čekáme.
9'
Ladislav Krobot našel v pokutovém území Mukweleho, tomu ale nevyšel první dotek s balonem a následně mu ho Robin Hranáč včasně načasovaným skluzem ustřelil od kopaček.
9'
Rafiu Adekunle Durosinmi se zmocnil míče uprostřed pole hřiště, následně zkusil domácí útočník vystřelit, jenomže prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
8'
7'
Viktoriáni pokračují v tlaku na útočné polovině hřiště, Jirka ani Durosinmi ovšem nikoho v pokutovém území nenašli.
6'
Na druhé straně se neujal pokus Jirky, avšak domácí měli možnost rovněž kopat rohový kop. Ten rozehrál Lukáše Kalvach přesně na hlavu Dweha, který zaměstnal Viktora Budínského.
5'
Michal Hlavatý se dokázal na pravé straně šikovně uvolnit, jenomže jeho následný centr našel jen rukavice Jindřicha Staňka.
4'
Jenomže ten se jim vůbec nevyšel, přesto hosté zůstávají na útočné polovině u míče, Plzeň ale zatím velmi dobře brání.
3'
Michal Hlavatý se dostal na druhé straně rovněž do vápna, centr následně otřel o Lukáše Hejdu a hosté budou mít k dispozici první rohový kop v zápase.
2'
Matěj Vydra se snažil vysunout na pravé straně Pavla Šulce, avšak přihrávka byla příliš prudká a míč skončil až v zámezí. Brankář Budínský bude odkopávat od své branky.
1'
Hlavní rozhodčí dnes poprvé pískl do píšťalky, což znamená jediné, dnešní zápas může odstartovat – pojďme na něj!
1'
Plzeň dnes hraje ve své klasické červenomodré kombinaci dresů, hosté z východu Čech v bílém.
Hráči obou celků již nastupují na hrací plochu, utkání začne za malý okamžik.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Jirka, Kalvach, Traoré, Šulc, Cadu – M. Vydra, Durosinmi.
Náhradníci: Tvrdoň – Paluska, Sýkora, Kliment, Kopic, Chorý, Bucha, Mosquera, Jemelka, Vlkanova.
Trenér: Miroslav Koubek.

FK Pardubice: Budinský – Halinský, Kukučka, Ortíz – Icha, Darmovzal, Daněk, Hlavatý (C), Helešic – Mukwelle, Krobot.
Náhradníci: Šmíd – Donát, Vacek, Černý, Pikul, Tischler, Míšek, Jak. Matoušek II.
Trenér: Radoslav Kováč.

Rozhodčí: Volek – Paták, Hurych.
Krásné nedělní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanoušky u textového přenosu devátého kola, ve kterém Viktoria Plzeň přivítá v Doosan Aréně tým FK Pardubice.

Viktoria Plzeň
má aktuálně na svém kontě šestnáct bodů a je v těsném závěsu za pražskými S. Plzeň vyhrála posledních jedenáct soutěžních zápasů v řadě a dnes proti Pardubicím je tak jasným favoritem. O minulém víkendu hráli Západočešei ve Zlíně, kde si otevřeli pořádnou střelnici. Svého protivníka vůbec nešetřili a ševce zničili vysoko 7:1. Ve čtvrtek potom vstoupili Viktoriáni do skupinové fáze Evpropské konferenční ligy, v Doosan Aréně přivítali kosovské Ballkani. Výhru 1:0 zařídil povedenou ranou Lukáš Kalvach.

Pardubice jsou na tom zcela opačně, s pouhými sedmi body se krčí ve spodní polovině tabulky. Svěřenci Radoslava Kováče minulý týden srdnatě bojovali proti pražské Slavii, kterou hostili na svém stadionu. V utkání padl jediný gól, který zařídil Václav Jurečka z pokutového kopu, Východočeši se za svůj výkon ale vůbec nemuseli stydět. Nyní na ně čeká další těžká zkouška, tentokrát na horké plzeňské půdě, dokáží překvapit?

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, zápas začíná úderem třetí hodiny, hezkou zábavu vám přeje Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.