FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Ml. Boleslav - 19. srpna 2023   15:00

Slovácko
12' Vecheta (Petržela) • 90+2' Kalabiška
2:2
(1:1)
Ml. Boleslav
45+2' D. Mareček   • 53' D. Mareček  (Matějovský)

Heča – Daníček, M. Kadlec (C), Hofmann (76. Trávník) – Siňavskij, Havlík, Valenta (46. Kalabiška), Doski (63. Holzer) – Petržela (63. P. Juroška), Kim (46. Mihálik), Vecheta.
Fryšták – Srubek, Brandner, Reinberk.
K. Rouček – M. Podaný, Z. Arnošt | VAR: J. Adámková | AVAR: J. Kubr
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
3992 diváků
Trmal – Kostka (90+5. Kubista), Suchý, Karafiát, Mašek (75. Ladra) – D. Mareček (65. D. Šimek), Sakala, Matějovský (C) (65. Hilál) – Jawo (46. Poulolo), Pulkrab, Fulnek.
žlutá karta

SESTŘIH: Slovácko - Mladá Boleslav 2:2. V oslabení otočka, pak kousl lišák Kalabiška

Slovácko se nakonec rozchází s Mladou Boleslaví remízou 2:2. Hosté ve druhém poločase otočili stav zápasu ve svůj prospěch druhou brankou Marečka. Domácí sice si vytvořili velkou územní převahu, do vápna letěl jeden centr za druhým, vše ale pokryl brankář Trmal, ten však se stál hlavní postavou vyrovnání Slovácka, když při rozehrávce nevěděl o Janu Kalabiškovi, který byl za ním, ten jej oběhl, sebral mu balon a překonal padajícího Trmala. V závěru byl ještě vyloučen Sakala po nevybíravém zákroku na Daníčka, domácí už vedení na svoji stranu nestrhli.
90+6'
90+6'
V nervozním konci Slovácko mačkalo soupeře jak citron, ale třetí branku se domácímu celku už dát nepodařilo.
90+5'
Po rohovém kopu mají míč v moci domácí a snaží se strhnout vedení na svoji stranu.
90+5'
Další centr do vápna hosté nedovolili, balon srazili na roh.
90+5'
Havlíkův centr mířil na Vechetu ten byl ustrážen.
90+5'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Vojtěch Kubista.
90+4'
Benson Sakala dostává červenou kartu, když sestřelil Daníčka.
90+2'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko vyrovnává nebývalým způsobem. Matouš Trmal si pohodil míč, nečekal, že za ním je JAN KALABIŠKA, jenž ho oběhl, ukradl mu balon a poté jej poslal do prázdné branky.
90+1'
Pokryli také rohový kop, následně centr Sinjavského ze vzduchu sebral Trmal.
90+1'
Do vápna Boleslavi míří jeden míč za druhým, hosté ze všech sil odolávají.
90'
Trávníkův nadýchaný centr těsně šel kolem levé tyče. Na balon naskakovali jak Vecheta, tak Daníček.
89'
Po rohovém kopu střílel z voleje Sinjavskij hodně nepřesně.
89'
Holzer se snažil přejít přes Kostku, ten skluzem balon dostal mimo hrací plochu.
87'
Čas se domácímu mužstvu krátí, do normální hrací doby zbývají tři minuty.
84'
Kalabiška doklepl z ofsajdu, gól neplatil
84'
Holzer centroval zprava, na zadní tyči hlavičkoval Daníček, do brány míč dopravil tělem JAN KALABIŠKA. Situaci zkoumá ještě VAR. Ten nakonec vyhodnotil, že domácí hráč stál v ofsajdu.
83'
Trávník našel centrem Holzera, který z voleje střílel jen do hostujícího hráče.
82'
Havlík jej zahrál na první tyč, hostující hráč balon odhlavičkoval.
82'
Ostrý centr Holzera prodloužil za sebe Fulnek, Slovácko bude zahrávat roh.
80'
Za zdržování hry dostal žlutou kartu Matěj Trmal, také za protesty domácí Veliče Šumulikoski.
79'
Vše co chodí do vápna vrchem má Matouš Trmal, nyní také centr sebral.
77'
Juroška se zbavil protihráče na hranici vápna, předal míč Trávníkovi, který jej posunul Mihálikovi, ten vystřelil do míst, kde stál Trmal.
76'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Stanislav Hofmann, přichází Michal Trávník.
75'
Po nákopu hlavičkoval Šimek, Heča byl připravený.
75'
ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází Tomáš Ladra.
74'
Marek Havlík špatně rozehrál, jeho přihrávku zachytl Poulolo a domácí hráč jej fauloval za cenu žluté karty.
73'
Ze střední vzdálenosti vystřelil Havlík, Trmal jeho ránu chytá.
73'
Na druhé straně opět ve vzduchu vládl Trmal, který sebral míč.
72'
Střídající Hilál si obhodil obránce Slovácka, vystřelil, jeho ránu chytil Heča.
71'
Kadlec dlouhým míčem hledal Sinjavského, který sice zpracoval balon, ale už u brankové čáry nedokázal odcentrovat.
70'
Nyní pauza na občerstvení.
68'
Hofmann přiťukl míč Holzerovi, jeho centr opět stál ze vzduchu Trmal.
66'
Sinjavskij centroval na zadní tyč, pro míč si došel Trmal, hosté nyní jsou u rohového praporku na domácí polovině.
65'
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
65'
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází David Šimek.
65'
Stejný hráč také zahrál roh Suchý balon přizvedl a ten doputoval za postranní čáru.
64'
Havlík centroval do vápna, nastřelil jen Fulneka, bude z toho jen roh.
63'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Pavel Juroška.
63'
ze hřiště odchází Merchas Doski, přichází Daniel Holzer.
62'
Nyní je to velký tlak Slovácka podpořený sérii rohových kopů. Teď jej zahráli nakrátko. Opět vystřelil Sinjavskij, jeho tvrdou ránu Poulolo odvrátil hlavou.
61'
Další roh zahrál Petržela, hosté balon odvrátili. Doski střílel, opět rána byla sražena.
60'
Do zakončení se tlačil Mihálik, po souboji upadl, pak následovaly sražené střely od domácích hráčů.
60'
Modrobílí si vynutili územní převahu a budou rozehrávat rohový kop.
58'
Po centru Kalabišky se dsotal k balonu Mihálik, ale neodokázal u brankové čáry zpracovat balon. Od své branky bude rozehrávat Trmal.
56'
Nyní se chvíli nehrálo, jelikož na polovině Slovácka zůstal ležet Kostka, sudí přerušil hru a šel zkontrolovat hostujícího hráče.
53'
Další úder v oslabení, znovu pálil Mareček, 1:2
53'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté v deseti otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch. Matějovský zahrál rohový kop, Suchý vracel míč do ohně, domácí balon odvrátili ke Kostkovi, který přihrál Matějovskému, jenž našel DANIELA MAREČKA, jenž přesnou střelou k tyči překonal Heču.
52'
Zahraný signál se domácím neujal, naopak Mareček vyvezl míč až na polovinu Slovácka, kterého odzbrojil Daníček za cenu rohového kopu.
51'
Kalabiška na druhé straně centroval do vápna, balon přizvedl Fulnek na rohový kop.
50'
Matějovský nacentroval balon z pravé strany, Mašek hlavičkoval k tyči, kde byl připravený Heča.
47'
Lukáš Mašek byl faulovaný u postranní čáry, Matějovský standardku zahrál nakrátko, poté následoval centr na zadní tyč, Doski svedl souboj s Poulolem, který jej fauloval.
46'
ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Jan Kalabiška.
46'
ze hřiště odchází Sung-pin Kim, přichází Ondřej Mihálik.
46'
ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Florent Poulolo.
46'
Slovácko hraje po prvním poločase nerozhodně 1:1 s Mladou Boleslaví. Utkání začala obě dvě mužstva opatrně, poté se více osmělili domácí hráči, kteří šli do vedení Vechetou, který překonal Trmala, poté Slovácko si vytvořilo další příležitosti ke vstřelení branky, ale Petržela ani Kim nepřekonali hostujícího golmana. Matěj Pulkrab musel předčasně odejít do šaten, když fauloval Sinjavského, sudí mu nejprve ukázal žlutou kartu, ale po zhlédnutí videa situaci přehodnotil a udělil hostujícímu útočníkovi červenou. Fotbalistům Mladé Boleslavi i v deseti se podařilo vyrovnat v nastaveném čase prvního poločasu, domácí obrana nechala volného dorážejícího Marečka, který překonal Heču.
45+3'
45+3'
Na konci nastavení se ještě domácí nastěhovali před branku Trmala, ale nic z toho nebylo.
45+2'
Nakonec se radují na druhé straně hosté. Po centru z pravé strany, Kim špatně odhlavičkoval balon, ten se dostal k Matějovskému, který vystřelil, sraženou ránu si našel Mašek, který tvrdě vystřelil a brankář Heča balon vyrazil k DANIELU MAREČKOVI, jenž vyrovnal střelou do protipohybu Heči.
45+1'
Již v první nastavené mohlo dát Slovácko druhou branku. Vecheta přihrával na malé vápno, hosté z vypětím všech sil balon odkopli.
45'
Nyní jsou sice hráči Mladé Boleslavi na polovině Slovácka, ale zatím neohrozili branku Heči.
43'
Slovácko na konci poločasu je nastěhované na polovině Boleslavi, která je ale zformovaná.
42'
Havlík centroval z pravé strany, hostující obrana balon odvrátila, hráči Boleslavi šli dopředu, po kontaktu upadl u rohového praporku Jawo, sudí Rouček nechal hru plynout.
39'
Sudí Rouček ukázal hostujícímu útočníkovi žlutou kartu. Následně byl pozván k videu videorozhodčí Adámkovou. Po zhlédnutí videa přehodnotil rozhodčí udělení žluté karty a ukázal Matěji Pulkrabovi rovnou červenou.
36'
Pulkrab po ostrém dojetí soupeře vyloučen
36'
Sinjavskij si dal míč až příliš od nohy, ale dokázal balon posunout a byl dohrán Matějem Pulkrabem, nicméně hra pokračoval, domácí po rychlém kontru se dostali před branku Trmala, Kim si navedl míč a vystřelil nad branku.
34'
Při snaze uzmout míč Sinjavskému se dopustil ve vápně faulu Pulkrab.
33'
Kim přihrál Kadlecovi, který si míč pokopnul a vystřelil nad branku Trmala.
31'
Zasahovat musela také po rozehrání rohového kopu, fotbalisté Boleslavi se ke zteči nedostali.
30'
Matějovský přihrál do vápna Kostkovi, který ještě střílenou přihrávkou hledal na malém vápně spoluhráče, domácí obrana dobře zasáhla.
30'
Z rohového kopu domácí nezahrozili, míč na kopačkách mají hráči Bolky.
29'
Doski centroval na zadní tyč, kde si sběhl Sinjavski balon posunul zpětnou přihrávkou Petrželovi, který vystřelil, brankář Trmal balon vyrazil na roh.
28'
Trmal konečky prstů vytěsnil Petrželovu střelu do protipohybu!
28'
Slovácko ve středu hřiště vybojovali míč a postupovalo přes jeden dotek na branku Mladé Boleslavi, Valenta sice měl balon na dlouhou nohu,ale dokázal balon posunout na Vechetu, ten ale byl v ofsajdu.
25'
Sudí Rouček dal pokyn, aby se obě mužstva šla občerstvit. Před tím ještě vystřelil ze střední vzdálenosti Havlík nad branku.
23'
Mareček zahrál další standardní situaci, Karafiát balon přizvednul na první tyči, padající list chytil brankář Heča do rukavic na brankové čáře.
23'
Mareček zahrál volný přímý kop nebezpečně na hranici malého vápna, domácí obrana si s těžkou situací poradila a balon odvrátila na roh.
22'
Matějovský kolmicí hledal Jawa, před kterým balon v pokutovém území odvrátil Kadlec.
21'
Po rozehraném rohovém kopu, střílel Mareček šajtlí, jeho pokus byl sražen, Suchý mu balon znovu přihrál, ani druhý pokus z jeho kopačky přesný nebyl.
19'
Další rohový kop budou hostující hráči zahrávat, znovu byl u toho Jawo, který skoro z totožného místa centroval jako před chvílí.
18'
Matějovský nacentroval z rohového kopu na přední tyč, tam byl jen Kadlec, který balon odhlavičkoval do autu.
16'
Boleslav zvýšila aktivitu v útočné fázi, Jawo byl připravený odcentrovat do vápna, balon byl sražen mimo hřiště.
15'
Matějovský přihrával do vápna na Maška, tomu chybělo málo, aby míč zasáhl.
14'
Hostující celek po obdržené brance se přesunul na polovinu Slovácka a snaží se ohrozit branku Heči.
12'
Domácí jdou do vedení! Havlík jemným centrem našel hlavu Hofmanna, který přihrál hlavou Petrželovi, který opět hlavou našel zcela volného FILIPA VECHETU, jenž překonal vybíhajícího Trmala. Sudí ještě situaci konzultoval s videorozhodčím, který potvrdil branku.
11'
Petržela prodloužil na Vechetu, ten trkl za Trmala, 1:0
11'
Kim byl faulovaný na polovině Boleslavi, k rozehrání volného přímého kopu se připravuje Havlík.
10'
Petržela míč přihrál do vápna Valentovi, kterého zakřižoval obránce Mladé Boleslavi a balon odehrál do autu.
10'
Další faul na Doskiho, tentokrát se dopustil přestupku Pulkrab.
9'
V souboji na polovině Slovácka fauloval Jawo domácího Doskiho, Slovácko bude rozehrávat.
7'
Dlouhý nákop Heči směřoval na Petrželu, před ním balon odhlavičkoval Kostka.
6'
Kostka kolmicí našel Pulkraba, který si míč pustil ve vápně a z pravé strany vystřelil na protější tyč, branku Heči netrefil.
5'
Mareček vhodil dlouhý aut až do vápna, kde Jawo hlavičkoval nepřesně.
3'
Začátek zápasu je velice opatrný, obě dvě mužstva nechtějí udělat chybu.
2'
Zatím se převážně hraje kolem středového kruhu, mužstva se střídají ve vedení balonu.
2'
Ale také se jim postupný útok nevyvedl. Slovácko má míč zpět na svých kopačkách.
1'
První rozehra na půlku Boleslavi se domácímu mužstvu nepodařila. Hosté po vhazování mohou jít dopředu.
1'
Milan Petržela zahájil dnešní duel.
1'
-2'
Trojice rozhodčích přivádí základní jedenáctky na hrací plochu. Slovácko bude hrát ve svých tradičních bílých kompletech a Boleslav celá v modrém.

1.FC Slovácko: Heča – Daníček, M. Kadlec (C), Hofmann – Siňavskij, Havlík, Valenta, Doski – Petržela, Kim, Vecheta.
Náhradníci: Fryšták – Srubek, Holzer, Trávník, Brandner, Mihálik, Kalabiška, Reinberk, P. Juroška.
Trenér: Martin Svědík

FK Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Mašek – D. Mareček, Sakala, Matějovský (C) – Jawo, Pulkrab, Fulnek.
Náhradníci: Mikulec – Žitný, D. Šimek, Hilál, Ladra, Král, Kubista, Solomon, Poulolo.
Trenér: Marek Kulič

Rozhodčí: K. Rouček – M. Podaný, Z. Arnošt | VAR: J. Adámková | AVAR: J. Kubr.
Nakonec zranění Petra Reinberka nebylo vážné, jak se zdálo na první pohled, halvbek Slovácka bude připraven na lavičce. Trenér Martin Svědík udělal několik změn, od začátku utkání budou hrát Sinjavskij a Doski, do obrany se posune Daníček. Trenér Kulič už nemůže počítat se službami Kušeje, který je na odchodu do Ultrechtu. Diváci dnes uvidí také souboj odchovanců Slovácka v bráně. V domácí svatyni bude střežit Milan Heča a tu boleslavskou Matouš Trmal.
-15'
Obě dvě mužstva jsou na hrací ploše a v parném počasí se rozcvičují.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Heča – Hofmann, Daníček, Kadlec – Sinjavskij, Havlík, Valenta, Holzer – Petržela, Vecheta, Juroška.

FK Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel – Sakala, Matějovský – Jawo, Ladra, Kušej – Pulkrab.
Domácímu kouči Svědíkovi v dnešním zápase bude chybět Rigino Cicilia, který dostal čtyři zápasy za červenou kartu, Petr Reinberk, který má naražené žebra po nezaviněné srážce s Kimem a dlouhodobí absentéři Kohút s Břečkou. Hostující trenér Kulič může využít služeb všech hráčů.
FK Mladá Boleslav

Jak už bylo zmiňováno, tak fotbalisté Mladé Boleslavi jsou na páté pozici. V minulém kole hostili Slavii Praha a o výsledku rozhodla v 59. minutě vlastní branka obránce Poulola, který tečoval centr Provoda za záda bezmocného Trmala. O druhou branku se mohl postarat Van Buren, proti němu však zasáhl dobře mladoboleslavský brankář. V prvním poločase ještě vyzkoušel pozornost Trmala z volného přímého kopu Masopust, domácí brankář jeho pokus vytáhl nad břevno.
1. FC Slovácko

Slovácko je na šestém místě, má sedm bodů jako pátá Mladá Boleslav, ale kvůli menšímu počtu vstřelených branek je na šestém místě. V minulém kole napravilo domácí zaváhání s Olomoucí, jelikož porazilo Bohemians 1905 1:0. O jedinou branku se postaral Stanislav Hofmann, po zahraném signálu z rohového kopu, kdy doklepl do sítě vyražený míč brankářem Reichlem na v nastavení prvého poločasu. Köstl ve druhém poločase protáhl brankáře Heču, na druhé straně si připsal zákrok Reichl po tvrdé střele Cicilii. Pojistit vedení Modrobílích mohl střídající Juroška, který přesprintoval Köstla a šel sám na brankáře Reichla, pohodil si balon ještě více do strany a snažil se prostřelit domácího brankáře, ten tygřím skokem zabránil druhému inkasovanému golu. Slovácko utkání dohrálo o jednoho hráče méně, protože byl vyloučen CIcilia za úder loktem do hlavy protihráče při zahrávané standardce po intervenci VARu, následně Bohemka vyrovnala Kovaříkem, ale do do hry vstoupil opět VAR, jenž branku zrušil pro ofsajdové postavení, z následného útoku Moravanu se pískala penalta po zákroku Hybše na Jurošku, potřetí však zasáhlo do hry video, po shlédnutí záznamu sudí Pechanec nařízenou jedenáctku zrušil. Slovácko už konec ubránilo a odvezlo si z Prahy cenné tři body.
Příjemné sobotní odpoledne u Uherského Hradiště, vítám vás u sledování 5. kola FORTUNA:LIGY, kde se střetnou dva sedmibodové týmy 1. FC Slovácko a FK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.