FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Ostrava - 20. srpna 2023   18:00

Slavia
47' Tijani
1:0
(0:0)

O. Kolář – Bořil (C), Ogbu, Vlček – Douděra (81. Masopust), Zafeiris, Hromada (65. P. Ševčík), M. Jurásek (81. Jurečka) – Schranz (65. Provod), Tijani (88. Van Buren), Chytil.
Mandous – Ousou, Holeš, Tomič, Boluwatife, Tecl.
Všetečka – Hájek, Machač
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
19 164 diváků
Letáček – Frydrych, Bitri, Blažek (C) – Kpozo (87. Madleňák), Boula, Tetour (64. Rigo), J. Juroška (81. Ndefe) – Šín (64. Tanko), Almási, Buchta (87. Fadairo).

SESTŘIH: Slavia - Baník 1:0. Pražané jdou do čela ligy, Tijani gól neslavil

Odsud z Edenu je to všechno. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Hezký zbytek víkendu.
Utkání je za námi. Slavia si ve druhé půli také vytvořila několik šancí, ale ani jednu nedokázala proměnit. Baník si moc šancí ve druhé půli nevytvořil, a proto si neodváží žádné body. Slavia se díky výhře posunula o dva body do čela tabulky a v úvodních pěti kolech ještě neprohrála a má plný počet 15 bodů. Baník zůstává na čtyřech bodech a na 12. místě.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:19.
90+8'
90+6'
Chytil se řítil sám na bránu a přihrál Jurečkovi, jenž ale mířil těsně vedle levé tyče.
90+5'
Kolář teď bude rozehrávat odkopem od brány.
90+4'
Roh byl ale rozehrán nakrátko a Letáčka nijak neohrozil.
90+4'
Slavia bude zahrávat rohový kop.
90+2'
Jurečka sice vyslal do brejku van Burena, ale předtím přišel faul a hra je přerušena.
90+1'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Ondřej Kolář).
89'
Autové vhazování pro Slavii.
88'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Muhamed Tijani, přichází Mick Van Buren.
88'
Střela jednoho z hráčů Baníku skončila jenom vedle Kolářovy brány.
87'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Patrick Kpozo, přichází Matej Madleňák,
ze hřiště odchází David Buchta, přichází David Fadairo.
86'
Na hrací ploše se po faulu ocitl Tijani.
84'
Domácí budou rozehrávat další standardku. Ta ale nakonec žádné ohrožení pro Letáčka nepřinesla.
Dnešní utkání sleduje 19 164 diváků.
83'
Míč, který letěl do vápna, raději skryl Kolář do rukavic.
81'
ze hřiště odchází Jan Juroška, přichází Gigli Ndefe.
81'
ze hřiště odchází David Douděra, přichází Lukáš Masopust,
ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Václav Jurečka.
81'
Slavia kombinuje na své polovině.
79'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Petr Ševčík).
79'
Slavia se snaží vytvořit si další příležitost, ale zatím se to nedaří.
73'
Ševčík zakroutil míč z přímého kopu do břevna!
73'
Zafeiris faulován a Slavia bude zahrávat volný přímý kop kousek za vápnem.
73'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Filip Blažek).
71'
Další pauza na pití, kterou nařídil hlavní rozhodčí Všetečka.
70'
Tanko se z úhlu z pokutového území snažil přelobovat Koláře, ale místo toho poslal balon na tribunu.
69'
Baník začíná stále více přidávat fauly. Tentokrát byl faulován Zafeiris.
68'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Jiří Boula).
67'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Muhamed Tijani).
Almási se po ošetření vrátil na hřiště s obvazem na hlavě.
65'
ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Petr Ševčík,
ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Lukáš Provod.
64'
ze hřiště odchází Matěj Šín, přichází Abdullahi Tanko,
ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Tomáš Rigo.
62'
Na hrací ploše zůstává ležet Ogbu a Almási. Oba musí být ošetřeni. Ogbu je bez zranění na nohách, ale Almási opouští hřiště s krvavým zraněním na hlavě.
61'
Na zemi se po faulu ocitl Almási.
60'
Bořil si vyměnil míč s Chytilem. Domácí kapitán nakonec celou akci zakončoval, ale mířil vedle.
59'
Jurásek faulován, hra přerušena.
59'
Slavia začíná další akci postupnou kombinací od vlastního brankáře.
57'
Jurásek se krásně prosmýkl do pokutového území, ale k dalšímu pokračování akce už nedošlo, protože byl Jurásek obrán o míč.
55'
Chytil se tak dlouho obtáčel kolem hráčů Baníku, až si vynutil faul. Volný přímý kop pro domácí.
53'
V pokutovém území Slavie se nešťastně srazil hráč domácích a hráč Baníku. Vše se naštěstí obešlo bez zranění.
52'
Ostrava se dostala do vápna, ale přihrávka na Almásiho, který stál před bránou neprošla a se zbytkem si poradila slávistická obrana.
51'
Slavia bude házet aut.
Celou situaci ještě přezkoumával VAR, jestli si Tijani nepomohl faulem, ale nic takového VAR neodhalil a gól platí.
47'
Tijani překonal Letáčka, předtím nakopl Frydrycha. Gól stvrdil až VAR, 1:0
47'
Slavia právě vstřelila branku! Slavia na začátku poločasu odskauje do vedení! Ve vápně se k míči dostal Chytil, jenž ho následně poslal na druhou stranu, kde stál MUHAMED TIJANI, jehož první ránu zblokoval jeden z beků Baníku, ale jeho druhá střela už zamířila k pravé tyči do odkryté brány. Tijani svůj gól z úcty k Baníku, kde minulou sezónu působil, neslavil.
46'
První půle v Edenu je za námi. Slavia byla v první půli aktivnějším celkem a vytvořila si několik velkých šancí. Ve 20. minutě se krásně zpoza vápna napřáhl kapitán domácích Bořil a jeho pokus skvěle vytáhl Letáček nad břevno. Ve 31. minutě spálil tutovou šanci bývalý hráč Baníku Tijani, který z pokutového území z mírného úhlu mířil k pravé tyči, ale branku těsně minul. Ve 35. minutě pak po centru z rohového kopu do vápna nedokázal ze skrumáže před bránou nikdo z domácích hráčů usměrnit míč do sítě. Ostrava moc brankáře Koláře neohrozila a žádnou vyloženou příležitost si nevytvořila. Druhý poločas začne zhruba v 19:03.
45+2'
45+2'
Tijaniho pokus z pokutového území vytáhl Letáček na roh. Další šance domácích.
45+1'
Baník kombinuje před svou bránou.
43'
Centrovaný míč do pokutového území sebral Kolář do rukavic.
42'
Buchta upadl v pokutovém území, ale k faulu nedošlo, takže se pískat nebude.
41'
Jurásek padá po zákroku protihráče, ale rozhodčí to jako faul nevyhodnotil a nepíská.
40'
Šín si nepřesně zpracoval míč a ten skončil v zámezí. Aut pro Slavii.
39'
Vlček se po střetu s protihráčem ocitl na hrací ploše, ale podle rozhodčího to faul není a hraje se dál.
38'
Tetour se dostal ke střele zpoza vápna, ale zamířil pouze vysoko nad Kolářovu bránu.
37'
Na zemi se po faulu ocitl Almási a Všetečka přerušuje hru. Rozehrávat bude Baník.
36'
Míč v zámezí. Aut pro Ostravu.
35'
Po rohovém kopu se míč dostal do pokutového území, ale ze závaru před bránou nikdo z domácích nedokázal uklidit míč do brány!
34'
Pod sektorem fanoušků Baníku zůstal ležet jeden z domácích, který se ale po chvilce zvedl a bude pokračovat v zápase.
33'
Chytil si naběhl k pravé tyči a dostal nahrávku. Jeho rána zamířila těsně vedle Letáčkovy brány.
31'
Tijani spálil velkou tutovku
31'
Obrovská šance domácích! Tijani dostal hezkou nahrávku do pokutového území a zůstal úplně sám před Letáčkem, ale střelu k pravé tyči z mírného úhlu poslal jen pár centimetrů vedle.
30'
Vlček při pokusu o nahrávku trefil jednoho z hráčů Baníku, od něhož se míč odrazil do zámezí a bude z toho aut pro sešívané.
29'
Zafeiris faulován a míč bude mít Slavia.
27'
Centr ale jenom proletěl vedle brány. Výkop od branky Letáčka.
27'
Jurásek vypálil zpoza vápna, ale trefil pouze jednoho z bránících hráčů a následuje roh pro domácí.
26'
Odpískán faul proti sešívaným.
25'
Rozhodčí nařídil občerstvovací pauzu.
23'
Ještě v minulé sezóně hráč Baníku Tijani hezky obehrál svého protihráče, ale pak mu jeden z Baníkovců míč odebral a poslal ho Letáčkovi.
20'
Roh byl rozehrán nakrátko a žádné ohrožení pro hosty to neznamenalo.
20'
Kapitán Slavie Bořil se krásně zpoza vápna opřel do míče a jeho ránu jen s obtížemi vytáhl Letáček nad bránu a bude z toho roh pro domácí.
18'
Zafeiris rozehrával po Frydrychově faulu volný přímý kop. Jeho centr do vápna si nikdo ze spoluhráčů nenašel a ohrožení pro Letáčka z toho tak nebylo.
18'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Michal Frydrych).
16'
Chytil se před pár okamžiky zmocnil míče a v pokutovém území se hezkou kličkou zbavil protihráče, ale nic z této akce nebylo.
15'
Tijani v souboji s Kpozem hostujícího hráče fauloval.
14'
Odpískán faul na hostujícího Kpoza.
13'
Na zemi se ocitl Vlček a rozhodčí přerušuje hru.
13'
Odpískán faul proti Baníku.
12'
Volný míč ve vápně se snažil dostihnout Chytil, ale Letáček byl rychlejší a skokem po míči sebral balón do rukavic.
11'
Centrovaný míč do vápna ale pouze proletěl vedle branky Letáčka.
10'
Jeden ze slávistů faulován. Rozhodčí Všetečka přerušuje hru. Volný přímý kop pro domácí.
9'
Baník se chystal vyrazit dopředu, ale pozorný Vlček to nedovolil a získal balón.
7'
Frydrych hledal nabíhajícího Šína, ale pro něj byla nahrávka příliš dlouhá a míč skončil v zámezí.
7'
5'
Míč v zámezí. Autové vhazování pro Baník.
4'
Vlček si při zpracování míče pomohl faulem a hra je přerušena.
3'
Schranz dostal míč do běhu, ale nedostal se k němu, protože byla přihrávka příliš dlouhá, a tak bude rozehrávat Letáček.
2'
Míč skončil v zámezí. Letáček bude vykopávat od své brány.
1'
První střelu na bránu chtěl vyprodukovat hostující Šín, ale trefil jenom bránícího Ogbua.
1'
Utkání má ještě před startem skvělou atmosféru, do Prahy zavítala početná skupinka příznivců Baníku.
Slavia nastoupí v tradiční bíločervené kombinaci, hosté z Ostravy v modrých dresech.
Oba týmy právě nastupují na nový trávník.
Utkání za pár minut startuje. Zajímavostí je, že v základní sestavě Baníku nechybí Michal Frydrych, který v minulosti působil tady v Edenu.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bořil (C), Ogbu, Vlček – Douděra, Zafeiris, Hromada, M. Jurásek – Schranz, Tijani, Chytil.
Náhradníci: Mandous – Ousou, Holeš, Masopust, Provod, P. Ševčík, Tomič, Boluwatife, Tecl, Van Buren, Jurečka.
Trenér: Jindřich Trpišovský

FC Baník Ostrava: Letáček – Frydrych, Bitri, Blažek (C) – Kpozo, Boula, Tetour, J. Juroška – Šín, Almási, Buchta.
Náhradníci: Markovič – Madleňák, Ndefe, Pojezný, Rigo, Fadairo, Tanko, Kaloč.
Trenér: Pavel Hapal

Rozhodčí: Všetečka – Hájek, Machač.
Zdravím všechny fotbalové příznivce! FORTUNA:LIGA má na programu 5. kolo, které zakončí souboj Slavie s ostravským Baníkem. Slavia jde do tohoto zápasu posílena postupem do 4. předkola Evropské ligy, když v tom 3. vyřadila ukrajinský tým Dnipro-1 a čeká jí další celek z Ukrajiny, Zorja Luhansk. V aktuální ligové sezóně ještě Slavia ani jednou neprohrála a po čtyřech zápasech má plný počet 12 bodů, ale vinou horšího skóre je druhá v tabulce za vedoucí Spartou, která také zatím neztratila ani bod. V minulém kole zvítězili svěřenci trenéra Trpišovského v Mladé Boleslavi 1:0 a pomohl jim k tomu vlastní gól domácího Poulola. Slavia nastoupí na novém trávníku, který během 10 dnů stihli trávníkáři v Edenu položit. Naopak Ostravané přijíždí do Prahy jako 12. tým tabulky se ziskem 4 bodů za remízu 0:0 doma se Slováckem a za výhru v minulém kole doma 2:0 proti Hradci Králové. Baník se tak už dočkal první výhry v sezóně, ale svěřenci trenéra Hapala by se určitě rádi pohybovali ve vyšších patrech tabulky. Branky v tomhle zápase padly až v nastavení druhé půle, kdy se prosadili Buchta a Tanko. Sešívaní budou spoléhat na dvojici Chytil – Van Buren, která se dohromady prosadila 4x, oba dva tak mají na kontě dvě branky a jsou nejlepšími střelci sešívaných. V Baníku mají více jednogólových střelců, kterými jsou Šín, Buchta, Tanko a Tetour. Vzhledem k postavení tabulce je favoritem tohoto střetnutí Slavia, ale uvidíme, jak utkání nakonec dopadne. Výkop tohoto zápasu je ve Fortuna Areně ve Vršovicích v neděli v 18:00 a my vás srdečně zveme ke sledování našeho přenosu.