FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Jablonec - 19. srpna 2023   15:00

Karviná
84' Akinyemi (Krčík)
1:1
(0:0)
Jablonec
56' Kratochvíl

Ciupa – Mikuš, Krčík, Svozil (C), Ražnatović (83. Bederka) – Boháč (63. Bartl), D. Žák (71. Čavoš) – Memić, Ezeh (71. Málek), Papalelé – Doležal (63. Akinyemi).
Neuman – Hošek, Budínský.
Zaoral – Caletka, Hurych.
Městský stadion Karviná, Karviná
2340 diváků
Hanuš – Tekijaški, Martinec, Hurtado – Černák (76. Slávik), F. Souček, Houska (76. Hübschman), Kratochvíl (C), Polidar – Čanturišvili (90+4. Jovović), Drchal (67. Pleštil).
Fendrich – Štěpánek, Chramosta, Alégué, Krulich.
Hanuš

SESTŘIH: Karviná - Jablonec 1:1. Domácí vyrovnali v závěru, hosté dál bez vítězství

Z karvinského městského stadionu je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:18.
Tomáš Hejdušek (trenér Karviné): „Remízu neberu, jsem zklamaný, chtěli jsme vyhrát. První poločas jsme hráli na jednu bránu, trefili jsme tyčky. Byli jsme lepším týmem, chtěli jsme vyhrát. Každý zápas jde o hodně, my hrajeme doma a nechceme tady rozdávat body. Od Čavoše očekávám zklidnění hry. Chtěl jsem si s rozhodčím vyříkat, že za všechno dostáváme žluté karty, což mi přijde trochu nefér. Jsem člověk, i já dělám chyby, ale v tu chvíli jsem cítil křivdu.“
Radoslav Látal (trenér Jablonce): „Měli jsme blíž ke třem bodům. Ve druhém poločase jsme udělali dvě chyby, domácí jednou nastřelili tyčku a druhá chyba nastala při inkasovaném gólu, kde jsme neustáli nakopnutý míč. Od 80. minuty to vypadalo, že jsme se zvedli, ale konec jsme nezvládli. První poločas byl kostrbatý, nic pěkného.“
Karviná si po sérii tří porážek připsala do tabulky za dnešní remízu bod a na svém kontě má čtyři kuličky. Jablonec si na své první letošní vítězství musí počkat, ziskem bodu si nevylepšil své postavení, navíc musí čekat na výsledky Budějovic a Zlína.
Po utkání ještě viděl žlutou kartu za protesty domácí trenér Tomáš Hejdušek.
Souboj dvou celků ze spodní poloviny tabulky skončil nerozhodným výsledkem. Jablonečtí se jako první dostali do vedení, když pokutový kop proměnil Kratochvíl. Domácím se podařilo zaslouženě vyrovnat, poté co dlouhý centr z vlastní poloviny proměnil střelou k bližší tyči Akinyemi.
90+5'
90+4'
Jablonec střídá, utkání skončilo pro Čanturišviliho, místo něj přišel Jovovič.
90+4'
Karvinští tlačili, Akinyemi v jednom momentu požadoval penaltu po zásahu rukou jednoho z jabloneckých hráčů, ale marně.
90+2'
Málek zahrával přímý kop z levé strany, ale ten vyhlavičkoval soupeř a založil rychlý protiútok, po kterém fauloval Haiderson Hurtado, který uviděl žlutou kartu.
90'
Po středu s Kratochvílem zůstal ležet u středového kruhu Čavoš, ale po chvíli se sám zvedl z trávníku.
89'
Čanturišvili dostal na levé straně přihrávku od Polidara, ale jeho točenou střelu vyhlavičkoval Bederka. Následně se Akinyemi řítil do protiútoku, vběhl do pokutového území, kde se snažil udělat soupeři kličku do středu, ale o míč přišel.
87'
Dlouhý nákop na zadní tyč našel hlavu Martince, který odrazil míč nad břevno karvinské branky.
86'
Slávik se snažil protáhnout kolem Memiće, ten jej fauloval zhruba tři metry od pravé čáry šestnáctky.
84'
Je vyrovnáno, Akinyemi přetlačil Martince a skóroval, 1:1!
84'
Karviná právě vstřelila branku!
Dlouhý nákop Svozila propadl přes hráče až k ADELEKEMU AKINYEMIMU, který se zjevil sám před Hanušem a střelou nad zemí k tyči vyrovnal na 1:1!
83'
Bartl může pokračovat, a tak domácí trenéři sundali Ražnatoviče a místo něj poslali na trávník Bederku.
82'
Po rohovém kopu došlo ve vápně ke střetu dvou hlav. Na trávník zamířili zdravotníci. Postiženými hráči jsou domácí Bartl a jablonecký Kratochvíl.
81'
Polidar zkoušel z levé strany odcentrovat do vápna přes Mikuše, ale neuspěl. Mikuš odrazil míč do zámezí.
81'
Po střetu Akinyemiho s Hurtadem se skácel na zem jablonecký obránce.
80'
Dnešní zápas sleduje 2340 diváků.
79'
Kratochvíl pojistku nepřidal, hlavou trefil tyč
79'
Jablonec mohl pojistit své vedení! Centr Čanturišviliho z levé strany na zadní tyč usměrnil hlavou do tyče Kratochvíl.
77'
Akinyemi si v souboji s Martincem pomohl faulem, přesto rozhodčí nechal hru pokračovat, Bartl našel krásnou přízemní přihrávkou před brankou Akinyemiho, kterému míč na poslední chvíli ukopl jeden z jabloneckých obránců. Rozhodčí následně odpískal faul.
76'
Jablonec střídal, hřiště opustili Černák s Houskou, místo nich přišli Slávik s Hübschmanem.
75'
Martinec dlouhou přihrávkou po zemi našel mezi obránci volného Čanturišviliho, který se mohl Ciupy zeptat, kam to chce. Nakonec to kopl po levé levé ruce vedle levé tyče. Rozhodčí pak odpískali ofsajd.
72'
Černák se dostal za karvinskou obranu, obstřelil brankáře Ciupu, ale balón poslal vedle brány. Následně pomezní rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu.
71'
Dvojnásobné střídání na straně Karviné. Žáka nahradil Čavoš a Málek naskočil za Ezeha.
70'
Centr Čanturišviliho z levé strany dolétl na zadní tyč k Černákovi, který míč pouze odrazil k brankáři Ciupovi.
69'
Nigerijská souhra přinesla málem vyrovnání, Ezeh trefil tyč
69'
Velká šance Karviné na vyrovnání! Akinyemi se uvolnil na levé straně, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Luckyho Ezeha, který neměl štěstí a trefil jen tyč!
67'
Jablonec během přestávky na občerstvení střídá. Hřiště opustil Drchal, místo něj vyběhl na trávník Pleštil.
66'
Mikuš zahrál rohový kop na bližší tyč, kde se jako první dostal k míči hlavičkující Kratochvíl.
66'
Papalele zkoušel protančit po levé straně kolem Tekijaškiho, ten celou akci zachraňoval za cenu rohového kopu.
64'
Ražnatović zatáhl za bok jabloneckého Černáka, který se snažil utéct po křídle. Karvinský hráč viděl žlutou kartu.
63'
Domácí trenéři střídají. Hřiště opustili Boháč s Doležalem, místo nich přišli Bartl s Akinyemim.
62'
Papalele obral na pravé straně o míč Tekijaškiho, vběhl s ním do pokutového území, kde mu stopku vystavil Martinec.
61'
Mikuš odcentroval z přímého kopu na zadní tyč, kam si nabíhali karvinští hráči, ale ani jeden netrefil balón.
60'
Ezeh si vybojoval faul na svou osobu, ale až o pár sekund později, když je před šestnáctkou dostal na zem jablonecký Hurtado.
59'
Krčík přihrávkou na pravou stranu vybídl do akce Memiće, ten po zemi poslal přihrávku do vápna, kde se snažil dostat ke střele Ezeh, ale po souboji se soupeřem upadl.
58'
Žák zkoušel vysunout středem Papaleleho, ale ten prudkou přihrávku nedostihl.
56'
Chladnokrevný Kratochvíl poslal Ciupu na druhou stranu, 0:1!
56'
Jablonec právě vstřelil branku!
MILOŠ KRATOCHVÍL se pomalu rozběhl k penaltě a střelou po zemi mírně doprava nedal Ciupovi šanci na úspěšný zásah. Ciupa skočil na druhou stranu. Jablonec vede 1:0.
55'
Boháč sestřelil Černáka, penalta pro hosty!
55'
Penalta pro Jablonec! Hosté se dostali do brejku tři na dva, Drchal přihrál na levou stranu Černákovi, který měl dostatek času na střelu a po souboji s Boháčem upadl na zem.
53'
Za pokus o zastavení soupeřova protiútoku uviděl žlutou kartu domácí Amar Memić.
53'
Centr Papaleleho z levé strany se nedostal k Ezehovi. Jablonec rozjel rychlý protiútok, po kterém Drchalův centr odvrátili domácí na rohový kop.
52'
Souček už zase leze na nervy Doležalovi, nyní oba štěkali po rozhodčím Zaoralovi, ten udržel kartu v kapsičce.
50'
Žlutou kartu uviděl Ezeh, který si v hlavičkovém souboji pomohl proti jabloneckému hráči rukou. Souček zůstal ležet na trávníku. Na pomoc mu přiběhli zdravotníci.
48'
Souček si znovu vyměňoval názory s Doležalem, poté co na trávníku zůstal ležet domácí Žák, který nepronikl přes jabloneckého Hurtada.
48'
Martinec vystavil strom Ezehovi, který do něj tvrdě narazil. Jablonecký obránce uviděl žlutou kartu.
47'
Oba celky nastoupily do druhé půle bez změn v sestavě.
46'
První poločas je minulostí. Ve vyrovnaném utkání jsme moc velkých šancí neviděli, pouze Martin Doležal orazítkoval břevno soupeřovy branky. Uvidíme, co nám hráči nabídnou po přestávce.
45+3'
45+3'
Čanturišvili zasáhl kopačkou do obličeje Mikuše a za svůj kop uviděl žlutou kartu.
45+2'
V závěru první půle přišla zajímavá střela Mikuše, kterému míč po kličkované přenechal Memič. Mikuš se opřel do míče z nějakých dvaceti metrů, ale prudkou střelou přestřelil břevno jablonecké branky.
45'
Dvojice Čanturišvili s Tekijaškim zakombinovala na pravé straně, jenže následnou přihrávku na hranici šestnáctky nezpracoval Černák.
42'
Mikuš zahrál přímý kop na Žáka, ale tam se dostal jako první k míči hlavičkující soupeř, který rozjel protiútok končící na polovině hřiště.
39'
Papalele uklouzl před Martincem a zezadu podrazil jabloneckého obránce. Karvinský záložník za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
37'
Doležal naremploval ve vzdušném souboji Martince, rozhodčí celou akci viděl a odpískal faul domácímu útočníkovi.
35'
Po dlouhém pasu Součka na Polidara nedokázal druhý jmenovaný odcentrovat přes Mikuše.
34'
Svozilův nákop na Ražnatoviče odhlavičkoval do autu Tekijaški. Pár sekund poté se ke střele odhodlal Žák, ale skákavý míč nakopl jen vedle Hanušovy branky.
33'
Papalele čistým soubojem rameno na rameno nedovolil Tekijaškimu odcentrovat z pravé strany do pokutového území. Míč se tak dostane k brankáři Ciupovi, který bude rozehrávat od vlastní branky.
32'
Mikuš zahrál rohový kop na přední tyč, kam si naběhl Žák, ale hlavou usměrnil balón jen vedle brány.
31'
Mikušův centr z levé strany odhlavičkoval před Boháčem Souček. Karvinou čeká rohový kop.
31'
Série nedovolených zákroků Jablonce končí standardní situací pro Karvinou. Domácí budou zahrávat zkrácený roh z levé strany po faulu Černáka.
28'
Rohový kop Memiče trochu pozlobil jablonecké obránce, těm se podařilo odkopnout míč na druhou stranu.
27'
Dobrou akci domácích zakončil po přihrávce z levé strany střílející Memić, ale jeho pokus byl sražen vedle branky.
26'
Drchal pronikl po pravé straně, zkusil odcentrovat na zadní tyč, ale tam přeběhl balón Čanturišvili.
25'
Ofsajd zastavil dlouhou přihrávku na Čanturišviliho.
25'
Po střetu se soupeřem upadl z velké výšky na zem Memić. Karvinský hráč ošetření nepotřebuje. Rozhodčí míč překvapivě předal hráčům Jablonce.
22'
Přestávka na občerstvení, přestože není takové vedro jako dopoledne.
20'
Domácí blízko gólu, Doležal zblízka hlavičkoval do břevna
20'
Karviná mohla jít do vedení! Po centru Memiće z pravé strany si balón našel v pokutovém území Doležal, ale hlavou napálil míč do břevna Hanušovy branky!
18'
Jablonec se snaží držet míč na svých kopačkách, Karvinští pozorně brání.
16'
Nákop Svozila z vlastního vápna odstartoval rychlý protiútok, který chtěl zakončit Ezeh. Karvinský hráč si chtěl přehodit míč kolem Součka, ten se balónu dotkl rukou. Rozhodčí však na penaltový puntík neukázal.
14'
Mikuš zahrál přímý kop na levou stranu šestnáctky, odkud zkoušel vrátit míč do ohně Ražnatovič, ale balón poslal jen do zámezí.
13'
Poprvé se nám v Karviné zažlutilo, když po faulu na Doležala dostal napomenutí jablonecký David Houska.
13'
Po střetu s Hurtadem upadl na zem Martin Doležal. Domácí fanoušci se dožadovali odpískání faulu, ale sudí jejich přání nevyslyšel.
12'
Slibná šance Karviné ztroskotala na špatném zpracování Ezeha v pokutovém území, karvinský ofenzivní hráč si pomohl při zpracování rukou.
11'
Černák fauloval před útočnou šestnáctkou domácího Svozila, následně po odpískání odkopl míč do branky. Rozhodčí i tuto situaci řeší domluvou.
10'
Karvinští fotbalisté jsou při chuti, když rychle přenesli hru na pravou stranu, tam udělal pár kroků dopředu Mikuš a tvrdou střelou napálil balón téměř na střechu místního stadionu.
8'
Po druhém rohovém kopu se domácí hráči dopustili v pokutovém území faulu.
7'
Po rohovém kopu se ke střele dostal Krčík, ale míč ideálně netrefil, následně Mikuš vybojoval pro svůj tým další roh.
7'
Martincova špatnou přihrávku vedle brány ve vzduchu nezpracoval brankář Hanuš, domácí tak mají výhodu rohového kopu.
6'
Střílený centr Ražnatoviče z levé strany přelétl břevno Hanušovy branky.
5'
Po centru Jablonce z levé strany se domácí vydali do rychlého brejku, který trochu zbrzdil Ezeh, celá akce vyvrcholila odvráceným centrem Boháče z pravé strany.
4'
Martincův nákop na levou stranu odhlavičkoval jeden z domácích hráčů před Polidarem na rohový kop.
3'
Boháč tvrdě fauloval Housku, rozhodčí vše řeší ráznou domluvou. Do sebe se vzápětí pustili Doležal s Filipem Součkem, ale ani tady sudí karty nevytáhl.
3'
Papalele zkoušel projít po levém kraji kolem Černáka, ale přes jabloneckého hráče neprošel.
2'
Dlouhý balón po levé straně mířící do pokutového území nedostihl Čanturišvili.
1'
První domácí útok nedopadl příliš slavně, domácí se dopustili faulu. Míče se zmocnili hráči v černých dresech.
1'
Karviná odstartovala zápas výkopem od středového kruhu.
1'
Hráči už nastupují na trávník, Karviná netradičně v bílých dresech, Jablonec je v šedočerné barevné kombinaci.
Hezké, teplé odpoledne z městského stadionu v Karviné. Hráči už jsou připraveni v útrobách stadionu k začátku dnešního zápasu, horší je to s diváky, tribuna naproti té hlavní je téměř prázdná, avšak pevně věříme, že se do začátku slušně zaplní.

MFK Karviná: Ciupa – Mikuš, Krčík, Svozil (C), Ražnatović – Boháč, D. Žák – Memić, Ezeh, Papalelé – Doležal.
Náhradníci: Neuman – Hošek, Málek, Bederka, Akinyemi, Bartl, Budínský, Čavoš.
Trenér: Luhový.

FK Jablonec: Hanuš – Tekijaški, Martinec, Hurtado – Černák, F. Souček, Houska, Kratochvíl, Polidar – Čanturišvili, Drchal.
Náhradníci: Fendrich – Hübschman, Štěpánek, Chramosta, Pleštil, Jovović, Slávik, Alégué, Krulich.
Trenér: Látal.

Rozhodčí: Zaoral – Caletka, Hurych.
Novinky z kádrů

Po zápase proti Spartě zamířil na transferovou listinu Jakub Považanec, který si tak může hledat nové angažmá. „Jeho budoucnost se aktuálně řeší,“ prozradil pro klubový web tiskový mluvčí jabloneckékho klubu Martin Bergman.

Karviná naopak posílila. Z Českých Budějovic dorazil Patrik Čavoš. „Už jsem cítil, že to chce změnu. Chtěl jsem něco nového, a když se poštěstí, třeba i zahraničí. Nakonec to nevyšlo. S vedením Karviné jsem byl dohodnutý, že v tom případě půjdu tady. Během tří dnů bylo hotovo a já se moc těším zpátky do kabiny a na hřiště,“ řekla klubovému webu nová karvinská posila.
Poslední zápasy

PARDUBICE – KARVINÁ 2:1 (1:0)
Branky: 39. Tischler, 55. Matoušek – 90+4. Halinský (vlastní). Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Kříž. ŽK: Vacek – Ražnatovič, Boháč, Svozil. Diváci: 2887.

Karviná: Ciupa – Mikuš, Bederka, Svozil, Ražnatovič (66. Hošek) – Boháč (60. Krčík), Žák (60. Ezeh) – Memič, Budínský (75. Málek), Papalele – Akinyemi (60. Doležal).

JABLONEC – SPARTA 1:5 (0:5)
Branky: 60. Drchal – 12. a 27. Vitík, 35. Minčev, 39. Kairinen, 45+1. Wiesner. Rozhodčí: Batík – Hájek, Paták. ŽK: Martinec, Alégué, Černák – Sejk, Sadílek. Diváci: 5684.

Jablonec: Hanuš – Tekijaški, Martinec, Hurtado – Nykrín (46. Čanturišvili), Považanec (46. Hübschman), Houska (80. Jovovič), Kratochvíl, Pleštil (69. Černák) – Drchal, Chramosta (46. Alégué).
Hezký sportovní den přeji z Karviné, kde je na programu třetí zápas Fortuna ligy v letošní sezóně. Po Zlínu a Mladé Boleslavi přicestoval do slezského města tým Jablonce, který do sezóny nevstoupil vůbec dobře a se dvěma body je na prvním barážovém místě. V posledním soutěžním utkání dostal Jablonec od Sparty pět gólů, všechny v prvním poločase.

Karviná je na tom o bod lépe, protože hned v úvodním kole doma rozstřílela Zlín 4:1. Třemi kanadskými body se na tomto vítězství podílel Lukáš Budínský. Jenže v dalších zápasech už to domácím tolik nešlo a prohráli v Olomouci, doma s Mladou Boleslaví a v minulém kole v Pardubicích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.