FORTUNA:LIGA - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Zlín - 2. září 2023   15:00

Slovácko
74' Havlík (Trávník)
1:0
(0:0)

Fryšták – Reinberk, M. Kadlec (C), Hofmann, Doski – Valenta (59. Kim), Havlík – Holzer (72. Kalabiška), Trávník (81. Siňavskij), Petržela (59. Mihálik) – Vecheta (81. Srubek).
Mezihorák – Brandner.
V. Zaoral – K. Hájek, J. Hurych | VAR: M. Zelinka | AVAR: M. Podaný
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
6325 diváků
S. Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba, Reiter – Černín (64. F. Žák), Janetzký – Vukadinović (81. E. Ndiaye), Tkáč (81. Kovinić), Slončík (46. Y. Dramé) – Fantiš.
Rakovan – Čelůstka, Hrdlička, J. Hellebrand, Číž, Bartošák.
Dostál

SESTŘIH: Slovácko – Zlín 1:0. Tři body zařídil Havlík, ševci spadli na dno tabulky

Slovácko poráží v derby sousední Zlín těsně 1:0. O výsledku rozhodla povedená střela Marka Havlíka. Modrobílí zvítězili zaslouženě, jelikož si vypracovali více střeleckých pokusů a orazítkovali břevno Kalabiškou. Hosté ze Zlína měli ve druhém poločase jen šanci Vukadinovičem. Slovácko je nyní v tabulce na třetí pozici a Zlín poslední.
90+4'
90+4'
Poslední útok vedl Havlík, balon posunul na střed Kimovi, následně sudí Zaoral ukončuje zápas.
90+4'
Jaromír Srubek viděl žlutou kartu.
90+3'
Kim vede útok Slovácka, přihrál Kalabiškovi, který balonem našel Mihálika, ale ten ve vápně nic nevymyslel.
90+2'
Domácí se to snaží dohrát u rohového praporku, nakonec sudí píská přestupek proti Slovácku.
90+2'
Kalabiška dával míč pod sebe ve vápně, Didiba spolehlivě zasáhl a balon odrazil na roh.
90+1'
Dostál posílá dlouhý míč na polovinu Slovácka, domácí obrana na to s klidem reaguje.
90+1'
Havlík se s míčem otočil a poslal ho Sinjavskému, ten však zachytil až u lajny a jen jej prodloužil do území nikoho.
89'
Reinberk našel na hranici vápna Mihálika, který obloučkem hledal Kima, který to měl na dlouhou nohu a nic z toho nebylo.
88'
Žák fauloval v souboji Doskiho, hosté se tak do tlaku nedostanou.
86'
Kalabiška v rozhodující chvíli podklouzl, jeho střelu Dostál vyrazil
86'
Stejná hráč se ocitl v další šanci, vystřelil ale slabě, jelikož podklouzl, brankář Dostál jeho ránu vyrazil.
86'
Mihálik udržel ve vápně zády k brance míč, přichystal jej pro Kalbišku, jeho pumelenice orazítkovala z venku. spojnici břevna.
85'
Havlík centroval, na balon skákal Kalabiška, centr byl o trochu vyšší než domácí hráč.
84'
Kim vysunul Mihálika, který předběhl Didibu, vychýlil se ze střelecké pozice, nakonec vybojoval aspoň roh.
83'
Martin Cedidla dvakrát prakticky z stejného místa centroval do vápna, ani v jednom případě se nejednalo o nebezpečný centr.
82'
Zlín nyní má v moci míč a bude se snažit ve zbývajících minutách vyrovnat, trenér Vrba posílil útok.
81'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Filip Vecheta, přichází Jaromír Srubek.
81'
ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Vlasij Siňavskij.
81'
Střídání v týmu FC Zlín:
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází El Hadji Ndiaye.
81'
ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Nedeljko Kovinić.
79'
Míč ze standardní situace prodloužil Dostál za sebe, tam nikdo z domácích nebyl.
78'
Slovácko šlo do rychlého protiútoku Kim mohl dát Kalabiškovi, ten byl šel sám na Dostála, místo toho vystřelil k tyči, Dostal konečky prstů balon vyrazil na roh.
78'
Z rohového kopu se domácí neprosadili. Zlín vyvezl míč ze svého pokutového území.
77'
Zlín je nyní pod drtivým tlakem Slovácka, domácí hráči obstoupili vápno hostů a snažili se kombinacemi projít do vápna, nakonec střílel Doski těsně vedle tyče.
74'
Marek Havlík otevřel skóre střelou ze střední vzdálenosti, 1:0
74'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Trávník šel s míčem před vápno Zlína, byl faulovaný Dramém, sudí Zaoral nechal domácímu mužstvu výhodu, balon si přebral MAREK HAVLÍK a technickou střelou k tyči dává vedení svému mančaftu.
72'
ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Jan Kalabiška.
70'
Domácí fotbalisté zahráli roh nakrátko, Kim se snažil přechytračit stříleným centrem na zadní tyč brankáře Dostála, balon se mezi tři tyče o kousek nevlezl.
69'
Akce domácího celku šla po levé straně, ve vápně Mihálik si snažil dělat prostor pro střelu, nakonec přihrávku zblokovala hostující obrana.
68'
Havlík se snažil najít své spoluhráče ve vápně, hlavičkoval Hofmann, balon nešel na branku Zlína, naopak se šel vzhůru, odražený balon bez přípravy napálil Trávník vysoko nad branku.
67'
Holzer při přihrávce byl faulován, Slovácko bude mít výhodu zkráceného rohu.
65'
Zlín šel sice do brejkové situace, před pokutovým územím ji dobře nevyřešil.
64'
ze hřiště odchází Jakub Černín, přichází Filip Žák.
63'
Kim se snažil nacentrovat do vápna, balon byl sražený na roh.
62'
Slovácko předvedlo kombinaci na jeden dotek na pravé straně, Mihálik centroval, na balon vyběhl Dostál a chytil jej.
61'
Hosté kopali rohový kop, který se jim nevydařil, domácí budou vhazovat.
60'
Havlík vybojoval míč před vápnem Zlína, hned jej předal Kimovi, který po minutě na hřišti vystřelil, jeho přízemní střelu chytá Dostál.
59'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Ondřej Mihálik.
59'
ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Sung-pin Kim.
58'
Trávníkův centr z rohového praporku vyboxoval brankář Dostál.
58'
Holzer nabíhal na přihrávku od svého kolegy, ani nadvakrát nedokázal dostat míč do vápna.
56'
Vecheta se zmocnil odraženého míče, šel na branku Zlína, v prvním případě obešel hostujícího hráče, druhý již byl nad jeho síly.
56'
Kadlecův centr si stáhl do rukavic Dostál.
55'
Havlík posunul míč Doskimu, který ale přihrával špatně do vápna.
53'
Slovácko má ve druhém poločase více ze hry, nyní se mohl prosadit Matěj Valenta, mířil pod břevno, nakonec branku těsně míjí.
51'
Reinberk přiťukl míč Trávníkovi, který mířil na zadní tyč, balon šel vedle,
49'
Po centru Reinberka hlavičkoval Vecheta doprostřed branky, míč zachytil Dostál.
48'
Petržela ztratil míč na polovině Zlína, následně se rozjela rychlá akce Zlína na jejím konci byl Vukadinovič, který v dobré pozici netrefil domácí branku.
46'
Havlík po faulu poslal míč na hranici vápna, kde jej tečoval Doski vedle pravé tyče.
46'
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Youba Dramé.
46'
Po prvním poločase je zatím nerozhodné skóre 0:0. Slovácko mělo ze začátku utkání více ze hry, ale nevypracovalo si žádnou šanci, hosté se postupně osmělili, zahrávali několik rohových kopů, které nebyly nebezpečné, Fryšták musel zasahovat jen po hlavičkách hráčů Zlína.
45+1'
45+1'
Michal Kadlec byl potrestán žlutou kartou za faul na Fantiše z předešlé akce.
45+1'
Fantiš dobře míč prodloužil na Vukanoviče, který je předal hned kraje na svého spoluhráče, jeho ostrý centr proletěl malým výpnem, Slončík byl na zadní tyči pozdě.
45'
Následující centr hlavičkoval jeden ze zlínských hráčů doprostřed branky.
44'
Cedidla sprintoval za dlouhým míčem, u rohového praporku se snažil jej procpat mezi nohy Doskiho, nakonec hosté budou vhazovat.
43'
Tu mohl řešit na druhé straně Fryšták, ale hlavička Slončíka byla slabě umístěná a z větší dálky.
42'
Slovácko sice více drží míč ve své moci, ale brankář Dostál nemusel řešit žádný dramatickou situaci.
40'
Zatím se domácí borci zastřelují, nyní to zkusil Holzer, pokus skončil hodně vedle.
39'
Nyní se kombinace Ševcům nepovedla, ale hosté zůstali na polovině Slovácka.
37'
Havlík nacentroval balon do vápna, svedl souboj Hofmann s brankářem Dostálem, hostující brankář byl úspěšnější. Domácí udrželi míč, po dalším centru hlavičkoval znovu domácí stopér vedle levé tyče.
36'
Slončík jej zahrál na první tyč, kde bylo volno, domácí obrana si situaci pohlídala a balon odvrátila.
35'
Zlín zahrával rohový kop, který se nezdařil nakonec zůstal u míče, nakonec bude zahrávat další.
34'
Petržela měl ve vápně míč u nohy, v první chvíli chtěl přejít přes hostujícího hráče, nakonec přihrál Havlíkovi, tento zkusil, rána šla nad.
33'
Trávník jej zahrál do míst, kde byli jen hostující hráči.
32'
Holzer byl faulovaný na ose hřiště, domácí mančaft bude zahrávat volný přímý kop.
31'
Slončík jej zakrtoutil míč na hranici malého vápna, kde byl Fryšták, jenž balon vyboxoval.
30'
Didiba centroval do vápna, balon přizvedl Hofmann nad bránu.
29'
Trávník ztratil na polovině Slovácka balon, Fantiš s ním šel hned na branku Slovácka, jeho střela byla zblokována, hosté drželi míč ve své moci, nakonec obrana Slovácka zafungovala dobře i podruhé.
28'
Reinberk byl s míčem rozběhnutý a hledal si před vápnem místo pro střelu, nakonec se rozhodl přihrát do kraje Holzerovi, jeho centr skončil v rukou brankáře Dostála, jenž si pokryl první tyč.
26'
Po autovém vhazování se snažil Vecheta posunout balon na Holzera, který však zahrál rukou.
25'
Reinberk byl faulovaný u postranní čáry Slončíkem, Trávník balon poslal do vápna, kde jej odhlavičkoval první stojící hráč Zlína.
24'
Reinberk dvakrát zahrál hostujícím hráčů na housle, před vápnem přihrál Valentovi, ten přihrávku nezpracoval.
23'
Oba dva hráči Zlína po krátkém ošetření mohou hrát.
21'
Nyní v pokutovém území Zlína leží Didiba a brankář Dostál, kteří se srazili, když oba chtěli zabránit přihrávce na Vechetu, který se dostal mezi ně.
20'
Balon ze standardní situace vyboxoval Fryšták, následnou hostující akci zastavil praporek pomezního sudího.
20'
Slončík se snažil projít přes hráče Slovácka u domácího vápna, nakonec balon byl sražen na roh.
18'
Na druhé straně centroval centroval Havlík, zakončoval Vecheta těsně nad branku.
17'
Jakub Janetzký po přihrávce od svého kolegy tvrdě vystřelil, rána letěla těsně nad branku.
15'
Po rohovém kopu došlo k mírné teči ve skrumáži od domácího hráče, balon šel vedle levé tyče.
15'
Holzer se snažil najít ve vápně Petrželu, Didiba balon usměrnil na roh.
14'
Reinberk se snažil o střelu, pokus byl zblokován obranou Zlína.
13'
Cedidla se uvolnil přes domácího hráče, balon se dostal k Vukadinovičovi, jehož přihrávku zakončil David Tkáč.
11'
Slončík jej zahrál na první tyč, kde byl přichystaný Havlík, který balon odhlavičkoval.
11'
Cedidla vhodil dlouhý aut do vápna, po teči bude Zlín zahrávat roh.
10'
Vukadinovič se rozhodl s míčem jíž na polovinu Slovácka, po kombinaci a souboji s Kadlecem vybojoval aut.
8'
Reinberk postupoval s míčem až k pokutovému území a poté kolmicí se snažil vyslat Vechetu, přihrávka byla dlouhá a skončila u hostujícího golmana.
6'
Zatím je to hra na jednu branku a to na zlínskou, Dostál už potřetí zasahovat.
5'
A znovu centr do vápna mířil jen do míst, kde stál Dostál.
5'
Doski se uvolnil a ostrým centrem do vápna hledal Vechetu, před ním balon uzmul Dostál.
3'
Reinberk sice posunul podél lajny balon na Valentu, který jej ztratil u rohového praporku.
2'
Havlík nacentroval míč do vápna, první zlínský hráč balon odhlavičkoval.
2'
Rudolf Reiter fauloval na pravé straně Holzera a domácí mančaft bude zahrávat standardku.
1'
Matěj Valenta jako první rozehrál míč na svého kolegu a tím začal dnešní duel.
1'
-1'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko nastupuje v bílých kompletech, Zlín jak je zvyklý v barvě žluté.
Jedna nečekaná změna v sestavě Slovácka, do zápasu nezasáhne Milan Heča ze zdravotních důvodu, jehož nahradí Fryšták
Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploše a probíhá předzápasová rozcvička.

1.FC Slovácko: Fryšták – Reinberk, M. Kadlec (C), Hofmann, Doski – Valenta, Havlík – Holzer, Trávník, Petržela – Vecheta.
Náhradníci: Mezihorák – Mihálik, Brandner, Srubek, Kalabiška, Kim, Siňavskij.
Trenér: Martin Svědík

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba, Reiter – Černín, Janetzký – Vukadinović, Tkáč, Slončík – Fantiš.
Náhradníci: Rakovan – Čelůstka, F. Žák, Hrdlička, J. Hellebrand, Y. Dramé, Číž, E. Ndiaye, Bartošák, Kovinić.
Trenér: Pavel Vrba

Rozhodčí: V. Zaoral – K. Hájek, J. Hurych | VAR: M. Zelinka | AVAR: M. Podaný.
Oproti sestavě proti Pardubícim udělal trenér Svědík dvě změny. V obraně bude hrát Doski a v záložní řadě Valenta, také jeho protějšek Pavel Vrba udělal změnu v sestavě, posílá na plac od úvodní minuty Černína.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška – Valenta, Havlík – Petržela, Trávník, Holzer – Vecheta

FC Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Didiba, Reiter – Kolář – Vukadinovič, Janetzký, Tkáč, Slončík – Fantiš

Bilance ve vzájemných duelů je vyrovnaná, oba celky sehrály 26 duelů, 11krát se radovalo Slovácko, 10krát Zlín a pět zápasů skončilo remízou. Slovácko se Zlínem neztratilo v posledních čtyřech domácích vystoupeních žádný bod a neinkasovalo žádnou branku.
Oba dva celky ještě v týdnu absolvovaly duely v MOL Cupu, Slovácko si s chtí zastřílelo a vyhrálo jednoznačně 8:0 v Hlubině, naopak Zlín se protrápil k výhře na hřišti účastníka divize TJ Sokol Lanžhot a vyhrál jen 1:0.
FC Zlín

Ševci jsou na opačném pólu tabulky, na 14. místě se ziskem 4 bodů, poprvé vyhráli až v minulém kole nad Teplicemi 2:1. Jinak před tím bodovali jen ve čtvrtém kole, když doma remizovali s Libercem 1:1. Jak se rodila první zlínský výhra v sezoně? Rodila se až ve druhém poločase, když deset minut po přestávce dal úvodní branku Tkáč a za deset minut už Zlín vedl o dvě branky, jelikož se prosadil Cedidla po centru z rohového kopu, který zahrával Dramé. Za hosty ještě dokázal výsledek korigovat syn Štěpána Vachouška Tadeáš.
1. FC Slovácko

Slovácko je v neúplné tabulce na čtvrtém místě se ziskem 11 bodů. V domácím prostředí modrobílí získali jen 4 body, za úvodní vítězství nad Českými Budějovicemi a v posledním domácím zápase vydřeli remízu brankou v nastaveném čase, naopak venkovních zápasech svěřenci trenéra Svědíka neprohráli a neinkasovali branku, taková to bilance přinesla zisk 7 bodů. V minulém kole se zajíždělo Slovácko do Pardubic, kde chtělo odčinit jarní porážku 1:3. To se nakonec povedlo, když jedinou branku střetnutí vstřelil v prvním poločase Kalabiška po přetaženém centru od Petržely. Před tím si ale vypracovali šance domácí, kteří nedokázali z velice dobrých pozic vstřelit branku, navíc Černý orazítkoval břevno. Ve druhém poločase se znovu Pardubice dostaly do brankových situací, Paták z voleje minul, Krobot ve velké šanci selhal, Slovácko mohlo pojistit vedení druhou brankou, do šance se dostal Jurošk a poté po rohu hlavičkoval Vecheta, jemuž balon vyškrábnul Budínský.
Příjemné sobotní odpoledne z Uherského Hradiště. Vítám vás u sledování 7. kola FORTUNA:LIGY, před reprezentační pauzou je před námi regionální derby mezi 1. FC Slovácko a FC Zlín, oba soupeři před tímto speciálním zápasem vyhráli, máme se tedy nač těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.